Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

timbouctou
26. jún 2012

i já si myslím, že si tělo řekne, Já se přiznám bez mučení, že jsem při prvním těhu byla totálně závislá na cole a hermelínu, drůběží tlačence a višňovém džusu. Vždycky, když jsem šla do práce, tak jsem si v kantýně koupila dvoulitrovku a jak jsem dosedla na židli, tak jsem ji měla na ex v sobě 😀

nikal
24. júl 2012

Aký máte názor na to, keď tehotná pôjde na diskotéku v 6. mesiaci ???

timbouctou
24. júl 2012

@nikal na to mám názor ten, že je husa a sobeckej hajzlík, to klidně věřejně napíšu. To dítě jí snad nic neudělalo, aby muselo poslouchat ty decibely a dýchat zakouřený vzduch. To už může rovnou kouřit doma i ona. Chodívala jsem kdysi na diskošky často, i každý víkend jsem někde byla, ale sama a svobodná. těhotná bych to nikdy neudělala. I když jsem třeba zašla do hospody abych byla trochu s kamarádama, tak buď do nekuřáků a nebo když nebyla ta možnost tak aspoň ke dveřím, ale jen na chvíli.

lussy23
24. júl 2012

@nikal že je senecká. na diskoteke je veľa ľudí, smrad, je to veľké riskovane, to dieťaťko si nezaslúži, aby jeho matka ho vystavovala takém uriziku. je smutné, že sa tehotná nevie vzdať niektorých vecí, ktoré by nemala.

lussy23
24. júl 2012

@nikal že je sebecká. na diskoteke je veľa ľudí, smrad, je to veľké riskovane, to dieťaťko si nezaslúži, aby jeho matka ho vystavovala takém uriziku. je smutné, že sa tehotná nevie vzdať niektorých vecí, ktoré by nemala.

ladybirdie
5. aug 2012

ahojte,mozem jest melon, ked som tehotna? Lebo niekde tu na fore som citala, ze by sa melon nemal jest. dakujem za odpovede

timbouctou
5. aug 2012

@ladybirdie to bych teda chtěl vidět, kdo to napsal. Samozřejmě to je nesmysl, meloun můžeš. Naopak, v těchhle vedrech se doporučuje, že obsahuje hodně vody. Já v obou těhu snedla hooodně melounů 😀

katren
5. aug 2012

@ladybirdie ja som jedla zlty melon s paprikovymi cipsami pri Miskovi.....teraz dam po melona cerveneho len taky fukot......preco by si nemohla????

sonia79
5. aug 2012

@ladybirdie to je blbost, meloun je samá voda, nemůže ublížit, spíš naopak. to je jako kdybys nemohla salátovou okurku .. Takže rozkrojit a dobrú chuť 😉

petribela
6. aug 2012

pripájam sa k diskusii,,ja melón jedávam každý deň,,odkedy som zostala tehotná papám veľa ovocia,,,melón my pomohol s toaletou nakoľko som mávala zápchu,,treba papať všetko na čo máme chuť,,okrem alkoholu a cigariat samozrejme....dokonca si lakujem nechty aj vlasy farbím,,,netreba sa veľmi sledovať sme tehotné a nie choré,,tak držím palčeky všetkým, čo sú momentálne tehotné ako ja:o

ladybirdie
6. aug 2012

dakujem za odpovede. 😉 Uz som aj nasla vcera, zze melon mozem, takze som zjedla skoro polovicu 😀

ladybirdie
8. aug 2012

a este jedna otazka: zivocisne uhlie sa moze v tehotenstve? Lebo na pribalovom letaku pise, ze bez lekarskeho suhlasu by nemalo,ale sa moze v tehotenstve. Brala niekto z vas? Vcera som sa najedla zo slivkovych knedliciek a v noci som mala zaludocne krce. Teraz uz lepsie, ale mam pokazeny zaludok. Uhlie by mi podla mna pomohli, len nechcem brat velmi lieky.

timbouctou
9. aug 2012

@ladybirdie tak to nevím, ale podle mě je uhlí neškodné. Teda normálně bych zvedla telefon a zavolala svému dr, jestli v těhu můžeš Enterol. Co já jsem zjistila, tak daleko nejhorší je ten průjem, já měla v prvním těhu v 28 tt nějakou bakterii a bylo to strašné a uhlí nepomohlo, dávali mi kapačky. Ale Enterol je výborný. Taky di kup nějaký probiotika, ty se dokonce v těhu doporučují a obnovuji střevní mikrofloru. My máme doma Lactobacillus 🙂

moon1979
11. aug 2012

ahojte, citam, ze roztieratelne syry v tehotenstve v ziadnom pripade nie? 😲 a ja nezijem na nicom inom tieto dni, len chlieb natrety syrom a kusok papriky, lebo zo vsetkeho ostatneho ma napina (7tt) ... O plesnivych syroch mam vedomost, ze nie su vobec vhodne, ale o roztieratelnych syroch pocujem prvykrat 😖

anuliiik
12. aug 2012

Ahojte!neviete poradit ci mozem bystrinku?trpim strasnou kyselinou.trpim nou dost aj normalne ale teraz v tehotenstve je to extrem. urcite mi neradte to vydrzat bez vsetkeho lebo o to som sa snazila uz moc krat ale nieje sanca :(

uberfrau
12. aug 2012

@anuliiik samozrejme, ze mozes .. a pomahaju aj vianocne oplatky, vincentka alebo fatra 😉

uberfrau
12. aug 2012

a naozaj sa divim ake vselijake otazky su schopne niektore s prepacenim slepacie hlavy vymysliet 😀 😀 😀 😀

anuliiik
12. aug 2012

@uberfrau dakujem 🙂 tu fatru si uz kupujem vyse mesiaca :D len vzdy zabudnem. ze vraj ani tumsky nevadia ale tie mi uz nezaberaju,sem tam som si dala malox ale ten sa nedoporucuje. ale bystrinka je bystrinka 🙂

uberfrau
12. aug 2012

@anuliiik myslim, ze vincentka je najvhodnejsia .. vela bystrinky si myslim nie je OK..vincentka sa doporucuje aj ako doplnok vyzivy v tehotenstve .. skus ju... 😉

anuliiik
12. aug 2012

@uberfrau urcite skusim 🙂

zuzanocka
12. aug 2012

@anuliiik na kyselinu poznam jeden osvedceny ludovy recept: rozzut - uplne na kasu - 7 nelupanych mandli.. neviem, preco 7, asi to je taka vhodna davka 😉 ale funguje to perfektne..

barbyes
12. aug 2012

@ladybirdie nie, nemalo by sa...ak potrebuješ tak si kúp smectu tá je jemnejšia 😉
@anuliiik na kyselinu je dobrá soda bikarbona alebo mne pomáhal Birell 😅 to je nealko pivo 😀

sarkar
20. aug 2012

Holky, co Frisco? Jsem 13+0. Venku hic, voda mi vůbec nechutná, v lednici kromě toho jen Frisco...V těhotenství mám ráda sladké nápoje, i když se v tom omezuju, takže při pomyšlení na Frisco se mi sbíhají sliny....Aspoň trošinku....

timbouctou
20. aug 2012

@sarkar pozor na alkohol ve vedru, hůř se tráví. A mimčo to dostane v plné dávce.

sarkar
21. aug 2012

@timbouctou No já bych si ho dala v kanclu, mám tu příjemně a jsem tu sama, šéf má dovču. Ale asi nakonec stejně odolám...Nakoupila jsem si pomeranče, tak si jdu udělat oranžádu 🙂

timbouctou
21. aug 2012

@sarkar no ta je nejlepší, jak má ostrou chuť 😀 a zkus míchnout pomeranče s grepama, to je teprv dobrůtka.

ange_de_la_morte
21. aug 2012

@sarkar: no Frisco má poměrně hodně alkoholu, když už teda něco tak raději ty ovocné piva, mají mnohem méně ....

moon1979
21. aug 2012

@anuliiik ja som pila studene mlieko a jedine to mi pomahalo, sice ku koncu tehu to bolo uz na litre, ale pomohlo 😀

ivia123
21. aug 2012

@pikha ahoj, niečo na tom pravdy určite je.Všetko ide cez pokožku -kremy ,laky ,farby...,čo dychaš ale aj to či sa stresuješ a dokonca aj ako sa stravuješ,nehovoriac o životnom štyle,takže si vyber.Chceš zdrave dieťa ,ktore ti bude robiť radosť...,alebo sa chceš trapiť cely život starostlivosťou o chore dieťatko, a k tomu veľa odriekania ,je to na každej z nas ako sa postavi k svojmu tehotenstvu. Viem kedysi davno naše prababičky rodili doma ,nechodili do poradne ,no kto by ich važil...,meral tlak... a mali zdrave deti a teraz doba je ina ,veď posuď sama 🙂

iviatko
21. aug 2012

mlieko pomaha na chvilu, potom je to este horsie... kedze tam kysne :/

iviatko
21. aug 2012

@ivia123 nesuhlasim, porovnaj umrtnost novorodencov vtedy a teraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre