Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

mixka
9. sep 2006

jej messue, ty budes mat zase babatko, supis gratulujem 🙂 , muzik sa pochlapil 😉

emjee
9. sep 2006

aktak myslim, ze kivi nie je citrusove ovocie, no ale ci je dovolene v tehu, to uz netusim ☹ napr. banany tiez nerastu na svk a nemyslim si, ze by neboli vhodne pre tehu (jedine moze mat este vacsiu zapchu 😠 ) mylim sa?

masinka
9. sep 2006

k tym orechom - ak ste nachylne na mykozu, tak sa neodporucaju vlasske, arasidy ani pistacie, paraorechy, lieskovce a mandle su OK
acidko je uplne super ako prevencia

pikha
autor
9. sep 2006

emjee 😵 a ty si ADMIN?? 😎 😎 teda 🙂 idem si to mrknut 🙂 Inak s tym kivi tiez rozmyslam ci je citrus, ale keby aj hned bolo, preco by ho tehulky nemali jest? Ved to je neskodna zelena C vitaminova bombicka 😝 nie 😅
masinka 😀 skvele motto 😀 😀

zuzu13
9. sep 2006

No môj názor je: jesť všetko čo vám chutí.
syrokrémy? prečo nie? keby bola pravda to čo píšete, určite by to nik nekupoval a ani nedal ďeťom.
Ako študent som brigádovala v mliekárňach. A to keby ste vedeli čo sa ako robí, nezjedli by ste za lyžičku jogurtu, nevypili pohár mlieka a to nehovoriac o syroch, korbáčikoch, bryndzi.....

Ja milujem ovčí syr a žinčicu a aj počas tehu si to doprajem

Tak žiadne "múdre knihy " nečítajte a jedzte si to na čo má vaše telo práve chuť.

Dobrú chuť.

anielik
9. sep 2006

Ahojte tehlulky,

s tym tavenym syrom ste ma dost dorazili, to je asi moj jediny prisum mlieka 😠 . Teda niekedy si dam mliecnu polievku ale to si myslim, ze je malo.
V com teda dostanem vapnik?

dakujem za pomoc

zuzu13
9. sep 2006

jedz čo ti chutí 😅

mixka
9. sep 2006

tato tema ma zaujala, vobec som netusila, ze v tehu sa tolko veci nesmie papat. len celkom dobre neviem preco, co sa stane babu, ak mamina zje napr syr???

zuzu13
9. sep 2006

jéééžiš baby, nejdzte radšej nič a dopujte sa umelými vitamínmi... 😅

masinka
9. sep 2006

anjelik
najviac vapnika dostanes v mliecnych vyrobkoch, ale je aj v konzervovanych sardinkach (len ich treba jest aj s kostami), v sezamovych semienkach, brokolici, keli...

tonicka
9. sep 2006

Baby, najlepšie je podľa mňa riadiť sa radou všetko s mierou. A keď máte na niečo chuť, tak si to dajte, telo to potrebuje....riadim sa tým od 18 rokov(už je to 10 rokov 😕) a od vtedy nemám žalúdočné vredy 😉 A keď vam je z niečoho na blinkanie, tak to nejedzte 😉

natana
9. sep 2006

zuzu to si ma potešila, už som si pripadala ako nenormálna. Jasne, že trrba papať všetko. Aká pravdepodobnosť je, že zo syrov dostanem tú listeriozu, ked som ju doteraz za celý život nedostala? No myslím, že veľmi mizivá.
Tonicka - si s nami, super. Treba si dať, ked si telo pýta. (babo pýta)

ninocka
9. sep 2006

caute tehulky

pikha
autor
9. sep 2006

baby 🙂 mozu sa v tehotenstve robit kliky?

emjee
9. sep 2006

pikha neviem, a tebe sa chce robit kliky? 😀

tonicka
10. sep 2006

Natana, presne tak. 😉
Pikha, niekde som čítala, že môžu, ale iba ak si ich robila aj pred tehu. Ale od tuším 2.trimestra sa odporúčajú len tie zľahčené(na kolenách) a tie môžu robiť všetky tehuľky.Ale tiež ma napadá otázka, akú Ti položila Pikha..... 😀

zuzu13
10. sep 2006

no od prvého dňa tehu u mňa nastalo obdobie hladkania bruška a cvičenie? To úúúrčite... Som tehu, tak si to užijem. Je pravda, že na záhrade robiť treba a prechádzky, to je jediný spôsob "cvičenia".Držte sa tehuľky, pá pá 😀

pikha
autor
10. sep 2006

emjee 😀 no, chce.. je to zvyk.. denne robievam tak zo 30 na udrzanie kondicky, uz asi rok. Ale neviem, ci mozem dalej 🙂 preto sa pytam. Urcite by som zo dna na den zacala cvicit nieco, co som predtym nikdy nerobila. Asi by moje telo aj mimco boli dost prekvapene 😀

veronika13
10. sep 2006

Baby tiež som sa dozvedela, že kofola by sa nemala piť, obsahuje kofein. Tiež ma to prekvapilo kvôli tomu, že mi to povedala žena, ktorá práve dopila kávu a je v 7 mesiaci tehotenstva 😖

lodia
10. sep 2006

veronika,

kavicku si mozes dat jednu, maximalne dve..v pohodicke..teiz som pila a dietatko je v poriadku 🙂 a teraz ked kojim tak len jednu denne, nic sa nestane..kofein je prospesny, zalezi od miery ktoru si davas do tela...

zuzu13
10. sep 2006

káva počas tehu neškodí, pokiaľ nie je žene zle a nevypije viac ako 2 šálky denne. Ja pijem kávu denne a všetko OK. No a keď som mala nižší tlak, doktorka odporučila kolu.

naiki
11. sep 2006

Dobre, že píšete. Mne lekár zakázal kofeín (ale takým štýlom, že žiaden alkohol, cigarety, kofeín...), najskôr som to brala v pohode, však kávu nepijem, ale potom mi došlo, že by som nemala ani kofolu, ale občas si dám zo 3 deci... tak som mala z toho blbý pocit, ale už nebudem mať, keď aj vy pijete. 😀

zuzu13
11. sep 2006

naiki, on myslel kofeín v pravidelných dávkach. No a raz za čas to neublíži. A ani pohár vínka, pivka. Teraz som čítala, že tehu žienky by mali piť denne aspo pohár piva, lebo obsahuje také látky, ktoré zabraňujú poškodeniu plodu. Dobré čo?

lodia
11. sep 2006

zuzu

😎 alkohol v tehotenstve jednoznacne nie! ani malicko! mozno tak v rumovej pralinke, ci v puncovom kolaciku, jednoznacne sa nedoporucuje... 🙄

funny
11. sep 2006

to bicyklovanie ma celkom zarazilo, kedze tu sa prave ono odporuca ako vhodny sport pre tehule, pokial nezavadzia brucho. a vcera som videla na tandeme uz taku poriadnu pokrocilu 😀 chlap tahal a funel a ona si vzadu obzerala okolie 😀

plesnive syry nie su pasterizovane, tavene syry maju tradiciu na slovensku, ale napr. tu v nemecku nie su velmi v mode, prave kvoli tomu taveniu.

ja zastavam nazor, ze vsetko s mierou a netreba brat vsetko doslova v mudrych knihach. ak trochu vnimame, co nam hovori nase telo, tak ono si zvacsa pyta to, co potrebuje, ak to nie su prehnane chute, samozrejme. je to super, ak ma niekto disciplinu a moznosti sa stravovat super zdravo, no u mna to slo vzdy na ukor pestrosti. a ta je podla mna v tehu dolezita.

zuz11
11. sep 2006

inak neviem ci ste tu rozoberali temu ako je to zo zapasovanim v aute u tehu, mna vsetci presviedcaju ze bez pasu ale mne sa to zda hazadr z mojim a Drobcovim zivotom, co si o tom myslite?

zuzu13
11. sep 2006

lodia, v tom prípade porušujem všetky pravidlá...

každému podľa chuti...

lodia
11. sep 2006

zuz,

isto je to hazard, ja som prezial havariu v tehotenstve a nastastie sa velmi nic nestalo, len sme drcli, no nebola som zapasana, teraz by som uz isto bola..nastastie som sa prudko vystrcila ruky a ochranila tym brusko 😅 bol to reflex rychly, ale keby sme buchli viacej, tak by bolo dost zle..uz som si potom do auta nezapasana nesadla... 😲

funny
11. sep 2006

zuz11 s pasom! a vzdy! 🙂 a pas pod brusko. bez pasu je to hrozne nebezpecne, nedaj na tych, ktori ta presviedcaju. bez pasu preletis cez predne sklo, aj v malej rychlosti, s pasmi mate ovela vacsie sance.

zuz11
11. sep 2006

tiez som toho nazoru ze bez pasu ani na krak ale uz traja mi tvrdili ze aj v zakone je povolene ze tehu automaticky bez pasu co sa mi zda kravina...... 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre