Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

bastika
27. jan 2009

jasne presne tak moja mamka je gynekolog a okrem toho chininu fakt nevie o nicom co sa nesmie vravi vsetko s mierou.aj kavicku, bo mam nizky tlak, vcera som si dala aj priserky.len alkoholu sa vyhybam, teda vinu lebo inevobec nepijem nikdy a som nefajciar.tot vsetko

betty111
27. jan 2009

bastika
ja som fajciarka ale pri babetku nefajcim je to tazke ale ked jem citrony tak nemyslim na cigarety preto ich jem takze nepijem nefajcim a nejem nic co by obsahovalo chinin takze dufam ze vsetko bude v poriadku

bastika
27. jan 2009

tak to je super ze si sa toho dokazala vzdat.aj kamaratka prestala, teraz ma krasne pol rocne dievcatko, bohuzial zase fajci, skoda po 8 messiacoch si uz telo nepyta, je to len v hlave.fakt super a drzim palce aby ti to uz vydrzalo

lucia19
27. jan 2009

ahojky chcela by som sa opytat a poradit v poslednom case nieze zjem ale zozerem strasne vela sladkeho nepoznam hranice asi to babetku nerobi dobre ze?alebo nebude tucne? a aj mlieka viem vypit aj 3litre na posedenie 😵

fodorka33
27. jan 2009

tak luci s tym jedenim sladkeho by si sa mala miernit,lebo potom vaha a tak....babetku neviem ci to skodi no ale nic co zjes nadmerne mnozstvo neni dobre...a sladke???staci v mensej miere 😉

amatula
27. jan 2009

lucia ak nemas gestacny diabetes a ani zvysenu hladinu cukru,tak preco nie 😎 myslim ze az tolko toho nezjes aby to babu uskodilo 😉

bastika
27. jan 2009

no ved prave aby ten diabetes nevznikol to nemozno so sladkym prehanat.ved prave tak vznika 😒

betty111
28. jan 2009

bastika
ano je to super ze som sa toho vzdala ale nieje to velmi jednoduche.mozno ked moje babetko uz bude na svete tak este stale nebudem fajcit pretoze pri dojceni tiez nesmies fajcit pretoze babetko by ti odmietlo mliecko a to ja nechcem mozno ked si takto budeme stale pisat tak ti aj poviem ci som zacala fajcit alebo nie moze sa stat ze budem ze dostanem proste na cigaretu chut ale aj to nemusi byt ale bola by som rada keby som uz vobec nemusela fajcit je to hlupost ked sa raz naucis a dakujem ze mi drzis palce cenim si to naozaj

bastika
28. jan 2009

ahojjj, aj priatel fajci, som mu zakazala aspon pol roka pred tym ako sa zacneme snazit o babo, vydrzal to rok, no a zase zacal koli stresu z prace.tak ma to stve, ked vidim ako sa nici, a to ma este vysoky tlak.ked uz tolko vydrzis tak drzim palceky, no a keby ste chceli dalsie mimi, nebudes si musiet odvykat 😀

betty111
28. jan 2009

bastika
no to mas pravdu tak to je smola ked zacal znova fajcit sam si skodi moj snubenec tiez fajci a nechce ani prestat no najviac ma stve ze nevie ist na balkon a fajci dnu v kuchyni tak sa tomu dimu vyhibam ako viem uz som mu povedala pekne nech ide fajcit von ale on nic a potom som na nho vrieskala tak siel do kuchyne ale aj tak to dodrzal iba jeden den neviem ho presvedcit aby siel fajcit na balkon naozaj neviem co mam robit lebo ma to stve

bastika
28. jan 2009

no tak to nechapem, moj buduci mangel ide vzdy na dvor,doma by nikdy nefajcil, max v aute ale pri otvorenom okne.chvala bohu s tymto nema problemy.ved mu vysvetli ci chce mat doma maleho alergika, to potom bude musiet ovela viac behat s nim k lekarom ako teraz na dvor.to by malo lenivcovi pomoct 😀 😀 😀

betty111
28. jan 2009

bastika
ano malo by ale on je na tolko lenivy ze nechce ist ani na balkon a to ma stve povedala som mu ci chce mat zdrave babo a on ze ano ale aj tak to nevie pochopit ved tazke bolo to ze som prestala fajcit a ked fajci tak ja to citim ale tak sa drzim vies???takze aj preto chcem aby siel von ale on nic tak uz fakt neviem co.Asi koli zime nechce ist von jedine len to ma napada.nuz co uz 😖 ☹ ☹ ☹ ☹

ditka1
28. jan 2009

ahojte...moj muz tiez fajci,ale vonku nedovolim v dome,mame novy vonavucky dom a este to aby vnutri fajcil!takze on automaticky ide von a nielen kvoli malemu,nechapem takych muzov ktori sa nedokazu troska aspon v tomto obmedzit,ved ked uz nie aspon kvoli dietatu tak kvoli comu 😅
betty...nezavidim ti to. ☹
dokonca aj moj svokor ked my k nim dojdeme tak ani nefajci vobec,vsetci okolo mna su velmi tolerantni za co im dakujem. 🙂

veronika81
28. jan 2009

Ja chcem niečo k tomu sladkému a k tej cukrovke.. tiež som mala obdobie, že pre sladké by som aj vraždila 😀 a bolo to pár týždňov predtým, ako mi mali robiť testy na gestačný diabetes. Pýtala som sa na to doktora, ako je to s tým sladkým, že sa bojím aj toho testovania a on mi povedal, že to koľko sladkého zjeme nemá vôbec vplyv na tehotenskú cukrovku, tá buď je alebo nie je. Je to proste porucha, ktorá sa vytvorí alebo nie..a keď sa už vytvorí, potom si treba dávať pozor na cukor.
Takže Lucka 😉 podľa mňa za tých tvojich pár dní do termínu ti to už uškodiť nemôže, držím palce (a potom čakám info o pôrode 😉 )

betty111
29. jan 2009

ditka1
no vidis ani ja ho neviem pochopit ako keby mu to vobec nevadilo ze skodi sebe a este aj dietatku.uz ani neviem ako mu to mam povedat proste kasle na to

kikica
29. jan 2009

neviem ale u mna bol sex,kava,cvicit som necvicila ale este v den nastupu do porodnice som robila,tiez som si farbila vlasy,aj lakovala nechty,ale colu a kofolu som nepila vraj su v tom nejake kyseliny ci co 😀

riamim
30. jan 2009

Ja by som sa chcela spýtať, ako je to s tým bicyklovaním počas tehotenstva? Vraj sa neodporúča, ale neviem, či kvôli možným úrazom, alebo pre niečo iné? 😅 Myslíte, že stacionárny by bol v pohode?

ditka1
30. jan 2009

betty...vsak sebe nech skodi ked chce ale aspon k vam dvom by mohol byt tolerantny 😠 to je tazko ked ma raz taku tvrdohlavu naturu,tak si asi nepomozes,v kolkom si tyzdni?pasivne fajcenie je horsie ako aktivne.Ja som zasa taka ze proste aj ked sa mu nieco nepaci,tak proste si to vydobijem za kazdu cenu a vacsinou ani nemusim lebo obvikle mavame na veci rovnaky nazor 😉

betty111
2. feb 2009

ditka1
uz sa mi to podarilo docielit fajci teras na balkone som rada a uz sa ani nehneva povedala som mu riadne do duse takze asi tak som presne v 20tt.takze asi tak teras ma uz pocuva takmer na jedno jedine slovko

bastika
2. feb 2009

no vidis super ved ty sa natrapis 9 mesiacov, nesmies dym ani len vidiet, nesmies pit, kavu len mierne, nesmies moc sportovat, priberas, zvracias atd, o porode ani nehovorim a potom este kojenie davat si pozor co jes no tak fakt to ze muzik pojde fajcit na balkon je fakt teda kvapka v mori.toto mu daj kludne precitat 😀 😀 😝 drzim palce

betty111
3. feb 2009

ok dam neboj sa

ditka1
3. feb 2009

betty suuuper 😉 🙂 tak sa ti to podarilo,tesim sa s tebou,len nech mu to ostane. 😉

betty111
4. feb 2009

ved toto zatial sa drzi povedala som mu to dost dobre he nech to toleruje no nie???dakujem inac
ditka1

ivanka821
5. feb 2009

Ahoj tehulky.
Tak uz nejaky cas hladam odpoved na kavicku.
Neviem, na zaciatku som ju nechcela ani len vidiet a teraz mi strasne chuti a rano si vzdy po ceste do prace kupim male kapucinko.
Neviete, ci to ma zly vplyv naozaj?

kessiee
5. feb 2009

Ivi nemusis sa obavat, jedna az dve slabe kavicky denne (kapucino ani nie je take silne ako kava) babinku neuskodia, ziaden strach 😉

lilly21
5. feb 2009

ivka... ja som citala, ze najnovsie moze kava sposobit predcasny porod alebo potrat... ja som pila tri smrtaky denne, teraz som mala halusku aj z latte..... ale obcas si aj ja dam kapucino.... viem, ze nase mamy pili kavu bez problemov, ale nechcem nic riskovat.... a uz mam bezkofeinovu... ucinok sice ziadny, ale aspon nie som outsider v kancli, ked vsetci kavickuju =))

ivanka821
5. feb 2009

lilly21
No citala som ze to testovali briti. Oni vazne nemaju co robit... A tak mi pokazili radost....
A hlavne tito v Londyne.

lilly21
5. feb 2009

lol... podla mna je to v poho... len mam strasnu paranoju, aby sa nahodou daco nestalo...a aby som si potom nevycitala, ze to kvoli mojej hluposti...

ivanka821
5. feb 2009

Aj ja som taka. Strasne mi vonal mekac, tak nechod si kupit mcchicken.
Velmi si ho dopieram, ale ta vona bola na nevydrzanie. A potom som si nadavala, ze som mu urcite ublizila.
Ze som sa napchala nezdravym mekacom.
Aj ked sa teraz snazim byt naozaj zodpovedna. Ale ked priatel pije vino, no nedaj si?
Vraj su povolene dva pohare malinke tyzdenne.
Ale mam tak 3 za mesiac... pre istotu

akejka
5. feb 2009

ivanka821:
všade v poradniach píšu, že 1 max. 2 kávy denne neškodia. A ty si písala, že piješ kapučínko, to je ešte slabšie ako káva...
ja som kávu piť musela pri oboch tehotenstvách, lebo som mávala nízky tlak a závrate a po káve to prešlo...ale tiež som pila len kapučína, alebo 3v1 😉
a pri prvej dcérke som pijávala občas 1 dl ríbezlového vínka, poradili mi to sestričky z gynekológie, má vysoký obsah železa a ja som celý život chudokrvná...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre