Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

barboritta
5. mar 2015

@kika52621 len si daj. Dobrú chuť 🙂

any395
13. mar 2015

Možno to tu celkom nepatrí, ale možno niektorú zaujme..Dievčatá, žienky, máme novovytvorenú skupinu, ktorá sa venuje úzkej téme prirodzeného tehotenstvu a pôrodu. Kto by mal záujem, môžte požiadať o pridanie. Tento oznam nie je nábor do inej skupiny smile emoticon, ale ako pozvanie aj do inej skupiny venovanej úzkošpecifickej téme. Ak máte záujem, kliknite tu: https://www.facebook.com/groups/1419406161687630/

danka1603
16. apr 2015

Ahojte....môžem brať magne B6 forte???

kika52621
17. apr 2015

@danka1603 Béčko počas tehotenstva môžeš ja ho tiež beriem

ivka3901
19. apr 2015

Ahojte chcem sa spýtať ohladne liekov v tehu síce oficiálne som tehu ešte neni som 7 den po KET ale betiem tabletky na vysoký krvný tlak concor 5 či je nebezpečný v tehu najmä v začiatkoch 😒 ?

bobussv
9. máj 2015

Dobry den viem ze tato Tema tu uz urcite je ale je tu tale kvantum prispevkov ze sa k tomu neviem preklikat. Chcem sa spytat som pravdepodobne cca v 5/6 tt. A mMe zaplateny wellnes s priatelom na par dni chcem sa opytat ci by nevadilo keby som sla do termalnej teplej vody alebo do bazena ci to nejako uskodi babatku k lekarke som objexnana az buduci tyzden a neviem ako sa teda rozhodnut ake s tym mste skusenosti vy?? Dakujem za pochopenie a aky bol pre vas najvhodnejsi doplnok ebo znacka kyseliny listovej??

tetapetra
9. máj 2015

@bobussv do termalu by som nesla. Tepla voda nemusi dobre vplyvat. Osobne mne je zle🙂 Bazen je v pohode. Pocas tehotenstva som uzivala femibion

jana_eyre
9. máj 2015

@bobussv ak sa nebudes kupat vo vode teplejsej ako 37°c uskodit by to nemalo, ja by som sa ale skor obavala bakterii, ktore mozu vyvolat zapal mocovych ciest - to sa velmi lahko da chytit v takychto bazenoch.. ja som sa nekupala vo verejnych kupaliskach ani jedno moje tehotenstvo.. takze ak by sa jednalo o mna, omocim si len nohy a budem si uzivat zmenu prostredia 🙂 drzim palce k tehotenstvu 🙂

bobussv
9. máj 2015

@jana_eyre veru asi mas pravdu a co tak cestovanie autom na dovolenku absolvovali ste to niekto?? Mame v plane chorvatsko Le asi tiez len tak omocit nohy kedze neviem ako by vplivalo na mna more a ci sa smie ist do mora.. Dakujem za radu 🙂

bobussv
9. máj 2015

@tetapetra kolko vinde ten femibion je to dako na gramaz ci ako len femibion pooytam sa v lekarni nad dakujeeeem 🙂 ste zlate koceny. Yzivali steiektora aj nieco takeyo nasla som 'tom letaku ake s tym mate skusenosti

jana_eyre
9. máj 2015

@bobussv no pokial viem, more je vhodne pre vsetkych, ci uz deti, alebo tehotne zeny - tam sa nic nenachyta.. my sme pri mori neboli, lebo sme setrili, ale tam by som sa okupala aj v tehotenstve.. no a cesta autom v tvojom stadiu tehotenstva podla mna uplne v pohode, ja som prvy trimester prveho tehu aj stanovala.. 🙂 /to som sa samozrejme o tom bavila s dr. a jemu sa moj napad praveze pacil 😀/

na dlhu cestu autom by som nesla az ku koncu tehotenstva, alebo v pripade rizikoveho tehotenstva, inak uplne v pohode..

tetapetra
9. máj 2015

@bobussv neviem kolko stoji femibion skus pogooglit 😉 ja som vitaminy nemenila.

bobussv
9. máj 2015

@tetapetra pogooglim dakujem 🙂

bobussv
9. máj 2015

@jana_eyre Jani tak vravis ze sa nemusim obavat plavat v mori na dovolenke ale s plnou chutou si par dni uzivat slniecko a dovolenku?? To so ma potesila dakujem za rady za vsetko 🙂

mishelita
9. máj 2015

@bobussv ahoj, ja som v siestom mesiaci a prave teraz sme v chorvatsku. cestu som uplne v pohode prezila, robili sme prestavky. cesta nam trvala aj s prestavkami 6 hodin a to sme kvoli mne stali len 2-krat vzdy po dvoch hodinach. more je na mna este moc studene teraz, ale kludne sa v tehotenstve moze kupat v mori. len neviem kedy chcete ist, lebo mne je uz teraz horuco a slnku sa skor vyhybam a to je len 30 stupnov. normalne mi vadi, ked niekde sedime a slnko mi prazi na brucho a o opalovani ani nehovorim, to nedokazem vydrzat. takze slnka a opalovania by som sa skor bala ako kupania v mori. pekne tehotenstvo zelam a aj peknu dovolenku 😉

bobussv
9. máj 2015

Termin mame na koniec juna cca 7 dni tam budeme len tak verim ze to zvladnem a ze nebude este nic vidiet 🙂 gratulujem k tehotenstvu nech ste zdravy !!! pfuj pfuj pfuj @mishelita

mishelita
9. máj 2015

@bobussv dakujem velmi pekne. moze aj nemusi byt este nic vidiet. u mna to bolo uz od 8-meho tyzdna vidiet 😀 a u niektorych to nevidiet do nejakeho 4-teho mesiaca, tak ti to hadam klapne a vsetko pojde podla planu a budete si moct uzit pekne pocasie 😉

bobussv
9. máj 2015

@mishelita verim ze vide pocasicko 🙂 bola by som stastna ak ano 🙂

lussineviem
19. máj 2015

Ahojte, chcem sa Vas opýtať robila som si test vyšli mi dva ciarocky a ts druha trocha slabsia... citim v podbrusku miernu bolesť pri ťažšej aktivite je to niečo vazne a či vôbec čakám babo ? Ďakujem

barboritta
19. máj 2015

@lussineviem jasné že si. To je normálne, rozťahuje sa maternica. Užívaj si to a nemysli hneď na zlé. Gratulujem

bobussv
20. máj 2015

Test si sirovila v dem menstruacie ci kedy??
@lussineviem

lussineviem
20. máj 2015

Jeeejo, Ďakujem barboritta 😉

lussineviem
20. máj 2015

@bobussv Test som si robila ked menstruaciu som už nemala vyše mesiaca

lussineviem
20. máj 2015

@barboritta Este chcela by som sa opýtať mam svrbenie dole... Mam aj vaginalne tabletky ale tie som už používala davno mozem s kludom ich používať aj teraz ?

barboritta
20. máj 2015

@lussineviem ja myslím že áno, ale keby ti to neprechadzalo radšej skoč na gyndu si dať niečo napísať. To má veľa tehuliek

lussineviem
21. máj 2015

@barboritta DAKUJEM za rady urcite už to mas za sebou vseetko 🙂

barboritta
21. máj 2015

@lussineviem nemáš za čo. No mám za sebou toho už dosť, to je pravda a ešte ma veľa aj čaká. Prajem príjemné tehulkovanie 🙂

lussineviem
21. máj 2015

Dakujem 🙂

me_to_you
21. máj 2015

@lussineviem moja gyn napríklad v 1 trimestri nič vaginálne vkladacie nepredpisuje, odporúča len natrieť canestenom prípadne obmyť rosalginom, ale nič dovnútra, čípky predpisuje až v 2.trimestri..takže ja odporúčam rovno návštevu dr...v tehu sa nemá človek samoliečiť

barboritta
21. máj 2015

Tak ideálne by bolo rovno ísť na gyndu ale ak sa napríklad nedá tak ja by som to užila. Horšia je asi postupujuca infekcie ku plodu. Inak na pribalovom letáku je že sa smú ale bez použitia aplikatora

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre