Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lodia
11. sep 2006

hlavne nebezpecna kravina 🙄

funny
11. sep 2006

zuz11, neviem, ak na slovensku, ale v nemecku to urcite povolene nie je. dokonca v kazdej knihe mas vystrahu, ze aj ked si sa doteraz zapasavala nepravidelne, musis sa teraz vzdy! ja som taka, ze pomaly ani na parkovisku (pri cuvani nie 😀 ) neprejdem m bez pasu. lebo ja som panikar, uz som videla par hnusnych nehod bez pasov. (vela jazdime). oni spavia fakt vela.

mysidlo
11. sep 2006

ahojte,
ja som tiez zastanca pasu. V zime som prezila havariu a uz sa bojim a priputavam sa aj na zadnom sedadle. Ved jeden pas mate pod bruchom a druhy nad nim, takze to babetku nemoze vadit.
Pokial viem, tak od 7. mesiaca sa uz neodporuca soferovat, lebo sa vam moze kedykolvek za volantom moze urobit zle, nebodaj to na vas aj pride. Takze radsej sa nechajte vozit a mozete si rukami drzat spodny pas uvolneny.
K tej kofole, tak mne doktorka hovorila, ze ta je v pohode, lebo je z prirodnych surovin (kofein v nej nie je), ale ine kolove napoje su nebezpecne. Kofola a cola maju spolocne dost malo, ale malokto to vie.
Ale obavy mam skor z cajov. Neviete, ktore sa mozu pit v tehotenstve? Niektore bylinky vraj sposobuju stahy maternice.

konica
11. sep 2006

zelene caje by sa nemali a tiez zihlavovy. v lekarni poradia. vlasne s nicim neprehanat.. Ja som soferovala skoro az do konca, ale len do susednej obce, velmi kratko.

ramzesa
11. sep 2006

no ludia k tomu cviceniu. ja som zacala chodit na vysku ako tehotna. v prvom roniku sme mali telesnu vychovu povinnu... zapisala som si ping-pong, ved co sa mi pri nom moze stat... a co na to moja gynekologicka? ze nie. A od telesnej ma uplne oslobodila... ale s manzelom sme pri oboch mojich tehu chodili na dlhe prechadzky, napr. na bankov a z neho na Alpinku a pod. Nic velke... plavanie je vraj tiez dobre, ale je riziko infekcie z vody,... myslim, ze kazdy si pride na svoje... a pivko...vraj aby som mala mlieko mam pit vela piva a mlieka...ale az po porode 🙂 to mi povedala jedna mila starka 🙂 ale asi to s tym pivom az tak vazne nemyslela... 🙂 a k jedlu... povedala by som, ze parky su velmi nebezpecne.Kvoly takej hluposti som v siestom mesiaci stravila noc na zachode, mala zvysenu teplotu a asi tyzden potom som mala problem prejst mensiu vzdialenost, co ma tak bolelo cele telo. odvtedy parky nejeme.

ramzesa
11. sep 2006

k tomu WC-vracala som asi 4-5 krat za jednu noc.

adetka
11. sep 2006

mysidlo... tu sme sa uz bavili o tom, ktore bylinky su skodlive a ktore nie... ale s neprehanala by som to... ved bylinky su vlastne prirodzene nenavykove drogy... https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenny
12. sep 2006

ja som si v lekarni kupila caj pre tehotne, a je to vybavene........ 🙂

mimec
13. sep 2006

Ja som mávala na žačiatku teh.problémy zo stolicou a to že som nebola aj 2-3dni a hrozne ma pichalo v podbrušku, tak som si kúpila feniklový čajík a bolo poprobléme.Chodím na veľkú každý deň. A pijem ho doteraz, obmieňam ho s detským a mätovým.Fenikel odporúčam.

ninocka
13. sep 2006

fenikel pomaha

mimec
13. sep 2006

a co s tým farbením vlasov 😕 , ja som objednaná u kader. na budúci týždeň, mám to zrušiť či čo??? Vaj farba môže chytiť aj nemusí alebo chytí úplne inak.Tak mám ísť, či nie???? ☹

ninocka
13. sep 2006

mimec
ja si v pohode farbim vlasy

ninocka
13. sep 2006

dokonca dnes som bola u kadernicky a farba mi v pohode chytila

lodia
13. sep 2006

mimec,
pozidaj kadernicku nech pouziva farbu bez amoniaku..ten je skodlivy..alebo si taku farbu kup, neviem ako si zvyknuta...ide skor o sampony na 24 umyti..niektore firmy take farby vyrabaju, pozri v drogerii..tie su bezpecne..pr e teba a aj pre babatko..radsej bude opatrna..ty to vydrzis a nebudes mat vycity...a strach

kamilecka
13. sep 2006

Ja som sa niejako nedocitala napr o rasci nic ja ju mam velmi rada 😀

funny
13. sep 2006

v mojej knizke je rasca, aniz a fenikel v jednej rade ako prostriedok proti boleniu brucha a nafukovaniu. zazvor zasa ako caj proti nevolnostiam 🙂
uzivanie vo velkom mnozstve sa treba poradit s lekarom, ale ako normalna korenina je bezpecny 😉 tolko moje udaje.

funny
13. sep 2006

a caj z rasce podporuje tvorbu mlieka. udajne.

kamilecka
13. sep 2006

Dik Funny ja rascu davam do jedla,ale neprehanam to len stipku stale pre chut,dala som ju aj do fliacok s kapustou 😀 a je to vyborne

lodia
13. sep 2006

rasca v normalnej miere nemoze uskodit...prave podporuje travenie a robi dobru chut masku 😝 😝

tigri
14. sep 2006

neviete ako je to s parfumami? mozu sa pouzivat? predsa len, obsahuju kopec chemikalii a prenikaju do koze 😨

lodia
14. sep 2006

cele tehu som sa vonala..ani ma to nenapadlo..a ani som nikde necital, ze sa nesmie..ale vsetko jasne treba s mierou..len viem, ze prve mesiace po porode a pocas kojenia by sa nemalo..je to pre babatko neprirodzene a moze odmietat mliecko a byt podrazdene.. 🤐 takze aspon do troch mesiacov parfunovat neodporuca sa..mimochodom da sa to vydrzat..nie? 😵 😵 😵

ninocka
14. sep 2006

ale ved chvilu to vydrzime no nie dievcata ?

ninocka
14. sep 2006

ahojcek lodia
ako sa mate?

peha
14. sep 2006

myslim ze cajiky a koreniny v striedmom mnozstve nemozu uskodit.
ja pijavam cierny - ale s cukrom a s mliekom pol na pol, a to mi chuti. to je jediny caj, ktory som schopna si dat. inak ani kava, ani zeleny, nic fuj.
a co mozem to je pomarancovy juice,

inak ja uz mam hrozne vlasy a premyslam, ze sa objednam ku kadernicke, a hlavne to chce nejaky strih, uz som ako diva bara, a premyslam aj nad slabunkym melirom alebo niecim, co mi ozivi vlasy. no rozhodne ju upozornim, ze som tehu. netrapi ma ani, ako to bude drzat, ale presne, aby tie farby neboli agresivne. a hlavne niektore kadernicky su expertky, ze to nechaju na hlave aj hodinu, tak to odmietam.

parfumy - myslim, ze hlavne - ako to ty citis. ja pouzivam bez alkoholu, toaletne vody a deospreje. a nejako mi moc veci ani nevonia, skor take jemne mydlove a pudrove vone. skutocne take jemne.
tie parfumy by sa skor mali uz vylucit v poslednych mesiacoch a hlavne ked je malinke mimi a kojis ho. zabija a potlaca to tvoju vonu a miminku to nemusi vobec robit dobre.

lodia
14. sep 2006

ahoj ninocka..dobre..chces si poklabosit? nejdeme skor do regionov?..nech im to tu nenaburame..myslim diskusiu...ty si uz zdrava?

kamilecka
14. sep 2006

Trigy podla mna celkom dobre postaci niejaka gulicka 🙂

ninocka
14. sep 2006

ok

dadka212
21. sep 2006

ahoj kočky...
mám takú otázočku...myslíte, že veľmi hlasná hudba môže uškodiť mimi? Totiž boli sme na oslave a tam ju púšťali fakt hlasno všetko vo mne dunelo, keď ju odmietli dať slabšie tak sme odtiaľ po cca 15-20 minútach odišli...dosť sa bojím, či to nejak nemohlo ublížiť babätku...

rebeka
21. sep 2006

Baby? ako je to s coca-colou a kofolou? Mam pocit, ze kedysi tam bolo napisane, ze nevhodne pre tehotne, ale teraz som tam uz nic take nenasla.

dorotka
21. sep 2006

dadi neviem ale mne tiez hlasna hudba nejak viac prekaza teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre