Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 mne tiez zachutil bazant radler a je slabsi ako klasicke pivo takze jedno sa nachadza aj v mmojej chladnicke...tak nazdravie hahah... 😉

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 mne tiez zachutil bazant radler a je slabsie ako klasicke pivo takze jedno sa nachadza aj v mmojej chladnicke...tak nazdravie hahah... 😉

tigrica182
13. apr 2011

@fixi3 zeby som si otvorila ???? 😀 ja sa prave "dopujem" cajovym pecivom cokoladovym 😀

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 tak dobru chut... 🙂 doprajme si kym mozme....po pôrode mozem chudnut potom uz nebudem moct spapat setko na co mam chut... 😖

tigrica182
13. apr 2011

@fixi3 ale zas tiez nie je dobre sa moc obmedzovat - potrebujes pestru stravu na tvorbu mliecka

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 to ano ale budem musiet dat dole vsetky tie kila co som nabrala....neviem ako ty ale ja som pribrala 15 kilo a mam s tym co robit....je to hroza 😒

tigrica182
13. apr 2011

@fixi3 no ja som baculka sama o sebe - a pribrala som len 6kg ... co je uplny zazrak ... takze dole asi toho vela nedam... ale pocula som, ze kojenim sa aj chudne... teda nepriberies tak rychlo ...

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 dufam ze schudnem aj a som to pocula...ja som bola taka cekom chuda pred tehu takze na mne dost tie kila vidno... n to je vedlajsie dufam ze babo bude zdrave a vaha sa casom upravi...
Inac ako pozeram tak ty uz za chvilku mas termin....to velmi zavidim ja sa uz neviem dockat.... 😉

tigrica182
13. apr 2011

@fixi3 mne zas kazdy vravi, ci cakam dvojicky - ze mam moc velke brucho a nechapu, ako som mohla pribrat len 6kg 😉 no termin ano - len ja to mam take rozharane.... s tymi terminami - podla poslednej menstuacie mam TP 7.6.... podla prveho sona (co je najpresnejsie pre urctenie TP) je termin 25.5. ale podla posledneho sona - prietoky atd , tak je babo moc velke - mame diagnozu - velke babatko - preto je TP 7.5. tak si vyber co sa ti paci 😝

fixi3
13. apr 2011

@tigrica182 vsak uvidis kedy to pride ale stale skvor ako ja....drzim palce...

tigrica182
13. apr 2011

@fixi3 no nerada by som bola, aby to prislo samo - lebo mam odporuceny cisarsky - kvoli tazkej astme... takze rada by som vedela, ze na com som a hlavne kedy to pride

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdienka
9. máj 2011

babyyy ja si prosim radu. ja som doteraz nikdy nejedla maso a chcem zacat tak sa ucim vsetko odznova priprava a tak..
a som citala teraz dake veci o listerioze a ako spravne narabat so surovym masom a som z toho trochu v panike. tak mozno take debilne otazky ale ako to robite co sa tyka hygieny? ja som nikdy nebola na zabijacke nasi tiez maso nejedia...
ked robim s masom staci vodou alebo mydlom si musim ruky umyvat?
a ked napr umyvate maso v drese a vam trochu splechne na stenu, na linku alebo cisty riad na odkvapavaci to nejako specialne treba "dezinfikovat"? alebo ked napr mi spadne daky odrezok na linku tak co, utriem vechtom alebo musim umyt jarou? fakt som z toho trochu jelen ze ako velmi to je nebezpecne a ako velmi treba riesit taketo drobne "nehody" lebo uz mam pocit akoby som mala celu linku priam liehom dezinfikovat ked dorobim s masom.. a teda akoze si vravim ze matky by mali mat vyvazenu stravu tak sa toho masa nechcem vzdat...
dik za rady 🙂
(jo k tym vasim vyssim debatam o chudnuti, treba kojit asi, ja som sa uz dostala na historicke vahove minimum 😎

em_ka
9. máj 2011

@zdienka skoda ze si nebola na zabijacke, tam by si videla veci... 😀
prilisna hygiena viac skodi ako "nehygiena". ked treba robis kysnuty kolac, ruky si umyvas mydlom? lieh a dezinfikacia po praci s masom? Staci voda, kludne aj jar, ale ja najcastejsie pouzivam ocot.

leni23
9. máj 2011

Ahoj holky, snad to neni uplne OT, ale co si myslite o holeni? Mrknete na tyhle stranky, je to vcelku zajimave 🙂 Mne to celkem pobavilo 🙂 http://www.rostimusipryc.cz/ 😉

girl_of_sun
16. máj 2011

Baby, vyssie v prispevkoch som nasla ze sa nesmie zmrzlina skrz salmonelu. Kedze mozem o tom vela rozpravat tak nieco prispejem. Som zo zmrzlinarskej rodiny. zmrzlinu uz vyrabane 19 rokov. Salmonela sa tam moze jedine preniest zo suroveho masa, ktore nebolo uplne v pohode. Zmesy na vyrobu zmrzliny sa pasterizuju cize ohrev na 89 stupnov a schladenie na 6. to je princip pasterizanie. A poradim vam ked uz si idete dat zmrzlinu a bojite sa tak sa vzdy spytajte prepavacky, ci je vyrabana z vajec. Pravdu poviem to by som neriskovala ani ja, aj ked je to prevarene. A co sa tyka striktneho dodrziavania jedalnicka. Nie. dam to na co mam chut urcite nie surove maso ani surove vajcia.

xlucia
16. máj 2011

@girl_of_sun ja neviem o jedinej cukrarni ci zmrzlinarni, kde by sa este robila zmrlina z vajec.. kde mas taku skusenost?
a salmonela sa moze preniest aj ovocim, pridavanym na konci.

lolinkamaminka
15. aug 2011

ahoj kocky citala som tu nieco o tom ze by sa nemali hriby, no a ja som predvcerom varila sampinonovu polievku a samozrejme som sa jej schuti napapkala 😕 neviete preco sa hriby nemaju? dakujem

tinki
15. aug 2011

@lolinkamaminka hríby, ktoré sa bežne používajú v kuchyni sa môžu..šampiňony a hliva..neodporúčajú sa tie "z lesa" čerstvo nazbierané. Ja som tiež jedla počas tehotenstva, aj doktora som sa pýtala a odobril mi to.

lolinkamaminka
15. aug 2011

@tinki dakujem 🙂 pomohla si mi 😵

tehulka21
16. aug 2011

a co bolesti zubov?zazivate to tiez?ak hej ay liek pouzivate?ibalgin vraj nesmiem ☹

kiribaby
16. aug 2011

@tehulka21 párkrát som trpela na zuby (v 1.trimestri - kaz, v 2.trimestri - nalomil sa mi zub počas dovolenky v zahraničí, nemala som možnosť ísť k zubárke), po užití paracetamolu bolesti ustúpili, takže odporúčam napr. paralen - pozor! nie viac ako 2 tbl denne (= max 1000g) 🙂

katchi
16. aug 2011

@kiribaby myslis asi 1000mg 😀

tehulka21
16. aug 2011

@kiribaby dakujem moc no ja trpim lebo zubar nema cas 😖 je to hrozne niekedy take bolesti...a ked hovoris paralen takze ibalgin asi nie hm?

kiribaby
16. aug 2011

@katchi jasnačka 😀 😀 😀

luii
16. aug 2011

tehulka21: Paralen můžeš po celé těhotenství, Ibalgin jen 1. a 2. trimestr.

zubrienka7
23. aug 2011

ahojte ... možem jesť kvasáky ??? lebo práve sa nimi napchávam a predsaj je to pokazeny oharek ked si to rak vezmem ...

bbtina
23. aug 2011

@zubrienka7 ja som jedla všeeetko čo bolo v dosahu 🙂 ale zistila som, že po kyslej kvasenej kapuste mávam kŕče

jankajanka
23. aug 2011

@zubrienka7 nechceš sa k nám pridať do témy Marcovčatká 2012?

snowgirl
24. aug 2011

ahojky holky, zbavila jsem se po otěhotnění cigaret a tvrdého alkoholu, občas si dám pivko nebo dvě decky vínka.. a začalo mi strašně chutnat kafe - velký kyblík s mlékem, prý se to nemá?? Asi padnu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre