Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

maculik
22. sep 2006

Ahojte, práve som sa prihlásila, hľadám totiž po nete rôzne info o tehot., a ako vidím, našla som dobre 😉
Totiž ešte som bola len na potvrdenie tehot., ale kedže ešte nie je počuť srdiečko bábätka, mám prísť o 2týždne. Takže sme sa s Dr ani poriadne nerozprávali o tom, čo môžem a nemôžem.. Napr.som vôbec nevedela, že nemôžem teplú vaňu, dúfam, že som si nespravila zle, práve v pondelok som si asi 15min vo vani lebedila ☹

tigri
25. sep 2006

rebeka, cola nie, a hlavne nie cola light, obsahuje umele sladidla, co je dost velke svinstvo, a normalna cola sa neodporuca kvoli kofeinu, ale zase si myslim, ze troska normalne coly ta nezabije 😉

a kofola je uplne OK, tam nie je ziaden kofein a je tam normalny cukor, pisala o tom niekde nejaka kocka, ktora sa na to pytala aj svojej dr.

biancarv
25. sep 2006

prepác ze sa do toho miesam, ale kofola obsahuje kofeín, je to aj vzadu na flaške napisané

biancarv
25. sep 2006

ahoj maculik je to pravda ze nemôžem teplú vanu? a ja sa celé tehotenstvo kupem cisto v horúcej vode, och bože čo sa tým môže stať? 😢

tonicka
25. sep 2006

biancarv, teraz už tuším ani nič, neodporúča sa na začiatku tehu a nakonci. Na začiatku kvoli tomu, že by si o malé mohla prísť, na konci tuším kvoli kontrakciam a baktériam. Tuším tak som to niekde čítala. 😉

zuz11
25. sep 2006

bianca, kupat sa mozes ale nie v horucej, to moze uskodit a mozno vyvolat porod ak sa nemylim 🤐 takze vodu si davaj z rozumom

bibula
25. sep 2006

😉 neviem ako vy ostatne,ale mne vadia v blizkosti mojho bruska aj mobilne telefony. to nhovorim o fajceni,bez problemov sa oborim na fajciacich nech idu fajcit niekde inde,nie kde som ja.mam na mysli napr.autobusove zastavky.

danka1
25. sep 2006

Aj mne strašne vadi cigaretovy dym, len trosku zacitim nadialku a zaludok sa mi uz otaca 😖 🙂 Ale inak niektorí ludia bezproblemov fajcia vnutri v budke na zastavke, najma ked prsi, ved co budu moknut, no nie?

petruska77
25. sep 2006

mne predtym cigarety tiez vadili, ale odkedy som tehotna tak ich nemozem ani citit, hned mi je na zvracanie...
baby, neviete nahodou ci tehotna moze pecienku? Lebo v piatok ideme na husacie hody a bude tam aj husacia pecienka, tak neviem ci sa jej mam radsej vyhnut alebo v malom mnozstve neuskodi...

zuz11
25. sep 2006

petrus, no kedze v pecienke sa uklada vsetok bordel tak ja by som ju nejedla... su tam vsetky toxiny a svinstva aj ked v malom mnozstve neviem ci to ma neake nasledky ale ja by som si ju odpustila 😵

petruska77
25. sep 2006

zuz, ja som si aj myslela ze ju asi nebudem moct jest, ale ked to tam bude rozvoniavat, tak to asi budem tazko zvladat 😉

zuzu13
25. sep 2006

petruška pokiaľ jej nezješ 2 kg tak si daj...aj za mňa...mňam... 😅

samuelko
25. sep 2006

petruška,mne napr.Dr.sám odporučil pečienku na krv,samozrejme v normálnom množstve 😉

petruska77
25. sep 2006

zuzu, ja idem este v stredu do poradne, tak sa tam spytam a uvidim co mi doktorka povie... keby nieco, budem na teba mysliet 😉

zuzu13
25. sep 2006

neboj sa jasne že môžeš pečienku. Ide o to aby si ju nejedla 5 x do týždňa a v kg - vých množstvách. 😀 Tak je to so všetkým čo by tehu nemala... ale môže... 😀

tonicka
25. sep 2006

Petruska ja som si pečienku dokonca musela urobiť a bola takááá dobrááá aj karolínke sa páčila. Inak ja mám knižku stravovanie v tehotenstve a tam je pečienka rozneho druhu odporúčaná tuším každý týždeň.

natana
25. sep 2006

no ja som sa pýtala lekára špeciálne na pečienku a plesnivé syry a povedal mi že nevidí dôvod aby som to nejedla, ked mi to chutí. Vraj to vôbec nie je zakázané. Povedal, že nechápe odkiaľ na to tie tehotné chodia. Všetky zdravé veci môžeme papkať.
petruška tú husaciu pečienku si daj, už teraz cítim jej vôňu a chuť

marci80
25. sep 2006

no k tejto teme chcem,len tolko, moj muz je doktor tak to mam s prvej ruky,raz za cas si mozme dat pohar vinka,dokonca v minulost sa alkoholom liecili aj predcasne vztahy maternice
aerobic ano ale sa vraj odporuca low impact(nizky aerobic),kde sa velmi neskace,a kym niesme na rizikovom tehotenstve,tak vraj mozme robit vsetko ale zmierov a samozrejme vyvarovat sa padom
a k syrom, nepasterizovane zrejuce syry nie,ale ostatne mozeme a ani nic surovea alebo porosurove,myslim tym maso a ryby...
uz ma nic nenapda 😉

bobajz
26. sep 2006

awojte baby,dovolte mi pridat sa k teme. Ja som tiez mala dilemu,lebo rada papam rozne veci , chodila som aktivne do fitka, do sauny a teraz som sa toho vzdala radsej, aj ked doki povedal,ze mozem vsetko lae s mnierou-teply / nie horucy!!/ kupel je vraj pre mamicky povoleny dokonc aukludnujuci,mysli sa vodicka tak 37 stupnov. Ja mam ale vasci problem,mam doma cistokrvnu perzsku macicku,ktoru mi kupil manzel aby som nebola sama a mesiac na to sme otehotneli, takze teraz mi robia testy na toxoplazmozu...je taka rozkosna, neviem ako ju dam prec, najradsej by som si ju nechala..vie mi niekto poradit? mate doma zvieratko? co som citala,tak treba davat pozor na hygienu prei cisteni zachodika,inac by to nemalo byt nebezpecne........a papajte a pite vsetko,tehotenstvonie je choroba, ja si dam aj jednu kavicku rano slabu-lepsie ako celodenna bolest hlavy pri nizkom tlaku, fajcit som prestala uplne-a to som fajcila 10 rokov, a nemozem fajciara ani citi pri sebe.to som velmi rada inac 😀

maculik
26. sep 2006

dobré ránko 🙂
baby, vy tu hneď takto zrána pekné chute robíte :o) Ja by som si napr.dala lokše, cez víkend tu boli v Ružinove hody, 4 som zjedla na posedenie, a to som akože len vybehla von sa nadýchať vzduchu 😉
Inak, včera som išla v buse a nastúpil taký chlap a úplne z neho tiahlo, no a tak ma naplo, že som musela si odstúpiť. Fuj! 😒
Bobajz, ja som videla teraz nedávno jednu tehotnú (ale už s riadnym bruškom 🙂, a tá dokonca niesla si mačku na bruchu.... Lebo ja som tiež na to myslela, totiž mala som 2papagáje, tak že či to nevadí, ale mám po probléme, lebo mi v piatok uleteli (fňuk ☹

mimec
26. sep 2006

bauľky neviete, asi v tehu sa krv darovať nemôže, že???
A čo sa týka jedla v sobotu som si musela urobiť fliačky z kapustou, trošku škorice,cukru - skoro som praskla.Mňam, asi si ich urobím znovu.

kamilecka
26. sep 2006

A co tak napr zuvacky? Viem ze obsahuju aspartamin a ten by sa v tehu nemal,tak isto ako tonic ktory obsahuje aspartamin.

Tak ako to je potom so zuvackami???

melory
26. sep 2006

v malom mnozstve lebo obsahuju fenilanalin. ak tak detske. spravat sa musime ako deti lebo to najmensie mame v bresku.
urcite nemozes darovat krv v tehotenstve. 😒

maculik
26. sep 2006

vidíš, to mi ani nenapadlo - zuvačky.... ja som teda kedysi nemohla bez žuvky byť, ale ako si tak uvedomujem, už mi vôbec nechýbajú.... 🙂

melory
26. sep 2006

pri prvom sme citali ako blazni cele zlozenie vyrobku kym som ho vlozila do ust. teraz mam uz prehlad a ani to tak nedodrzujem. samozrejme okrem alkoholu a cigariet to je total stop. ked pocujem daj si vinko cervene na krvinky tak mi dviha adrenalin.

kamilecka
26. sep 2006

Takze zuvky by sa nemali,teda hlavne nie tie orbitky a wrigleysky ...atd teda tie stipace zufky 🙂

yesno22
26. sep 2006

vidite a ja si obcas zuvku dam...aj stipaciu 😉 ...ale ako pise maculik, uz mi az tak nechybaju...kedysi som mala dost vysoku spotrebu 😀

maculik
26. sep 2006

to asi tiež patrí k tomu, že sa menia chute 🙂

yesno22
26. sep 2006

jajaj, mne sa menili hlavne na zaciatku 😀 teraz je to lepsie, len mi strasne pomalicky travi, takze veceriam o stvrtej-pol piatej, aby som nesla spat s plnym zaludkom 😀

maculik
26. sep 2006

mne sa tiež menia, ale zatiaľ len čo sa týka sladkého... inak nič extra 🙂
ale napr.včera mi kamarát takú chuť narobil na langoš s cesnakom a so syrom (na Nivách robia výýýýýborné 😵 , že som sa nepremohla a poprosila ho, či môže kúpiť jeden aj mne a večer sme sa stretli na Kuchajde a zmastila som ho raz dva. pritom ja takéto dobroty som predtým len tak raz za čas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre