Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

ygreen
2. jan 2010

robika: zavináč není syrový, vždyť má bílé masíčko 😉 jediné co by mi tam vadilo je, že v nálevu budou určitě sladidla. Ale zas tak bych se ho nebála. Nepij tu vodu a dej si jen to masíčko s cibulí 😉

kafe: moje porodní asistentka nám říkala o tom že kafe s mlíkem je zabiják jaterních buněk
jo a kafe bez kofeinu je děsnej zmetek, páč tím procesem zbavování se kofeinu do něj tlačí další svinské látky

ideální je melta a caro

jijitka
5. jan 2010

robika a ygreen - nechci vám kazit radost ohledně zavináčů, ale s tou tepelnou úpravou bych si nebyla tak jistá.
Zavináče se dělají podobně jako utopenci, tj. syrové ryby se naloží do hodně koncentrovaného octového nálevu a tam maso změkne. Ten nálev je sice horký, ale ryby se v něm už nevaří.
A když už bych v něčem viděla problém, tak spíš v tom množství octa než v syrové rybě 😉

tehua
5. jan 2010

neblbnite s tekutymi syrmi, ved to je skoro jedina vec, co som vedela jest v prvych dvoch mesiacoch 🙂
jasne, ze sa mozu. nemozu sa len plesnive syry, proste zrejuce, lebo take su vyrobene z nepasterizovaneho mlieka a mozu tam byt este zive bakterie listerie.
vraj ani pistacie sa nemozu, na co kaslem, lebo ich mam strasne rada a raz za mesiac si dam zopar. niekde sa pise, ze sa nesmu, inde zas, ze sa mozu uplne vsetky orechy, pokial na ne nemame alergiu.
tazko povedat. podla jednych by sme mali fungovat na salatovom liste denne a podla druhych ladovat do seba vsetko, co nam chuti.

toja
5. jan 2010

caute....mozu sa v tehotenstve farbit vlasy?

renatkas
5. jan 2010

toja ano mozu sa farbit 😉 aj lakovat nechty a aj sa mozes malovat, moja babka mi vynadala ze ked sa budem malovat tak budem mat skarede dieta, tak snad to pravda nebude 😎

toja
5. jan 2010

no ale farby predsa obsahuju same chemikalie, smradlave, toxiny....som teda myslela,ze sa nesmie 😎

renatkas
5. jan 2010

netreba to brat vsetko tak vazne 😉 teraz su uz tie farby tak setrne ze to neskodi, neboj, a ked sa bojis tak skus len melir, ten sa nenanasa priamo na pokozku. Alebo tie farby co su bez amoniaku.

brisilda
5. jan 2010

kocky ja by som pocas tehotenstva pouzivala iba farebne tuzidlo ale inak zastavam nazor renatky 😉
co sa tyka zavinacov tak tie ja milujem 😀 keby sme vsetko brali vazne tak ani kyslu kapustu by tehule nemali jest 😀 a pritom je zdrava ja si doprajem aj makky syr aj sunku, parky ,zavinace a vsetko naco mam chut jedine ten plesnivec nie 😝 akosi sa neviem zmierit s tou plesnou 😀

lizatko1009
5. jan 2010

brisilda pozerala som tvoj fotoalbum a ten kolotoc mame aj mi ale je o nicom ani sa poriadne netoci 😢 a to cierny kocik chcete kupit babatku?

brisilda
5. jan 2010

lizatko ja som s tym kolotocom velmi spokojna ten nas sa toci svieti a hraje krasne melodie 😉 co sa tyka kociarika tak nechceme kupit uz sme kupili a mam k nemu farebnu podlozku do sportaka + spiralovu hracku ktora sa omota akolo madla vanicka je z vnutra biela 😉 inak cierny kociarik nemusi byt smutny ked si k nemu domyslis farebne doplnky 😀

lizatko1009
5. jan 2010

brisilda a ten kolotoc sa toci rychlo aleo uplne pomalicky? my sme ho kupovali teraz na vianoce a nic moc akoze je pekny ale za tu cenu som cakala viac. 😎

syraell
6. jan 2010

K barveni vlasů: Podle gynekoložky je to absolutně bezpečné - celé minulé těhu jsem se vesele barvila, takže můžu jenom potvrdit její slova 😉
Jak je to ale s těmi sladidly? V lekarne rikaji, ze maji teratogenní účinky, tzn. můžou vážně poškodit plod. Dneska jsem zjistila, že mi můj milený manžel zakoupil Tang s tím, že to prostudoval a je to úžasně v pořádku a bez sladidel a konzervantů. Dneska jsem na to jukla ( po dvou vypitých sáčcích) a co myslíte? Samozřejmě to obsahuje náhradní sladidla! Na chlapy je zkrátka spoleh! Co myslíte, může to ve čtvrtém měsíci mít nějaký vliv?

jijitka
6. jan 2010

Syraell - dva vypité sáčky bych neřešila.. V tak malém množství to určitě vadit nebude. Nakonec umělá sladidla jsou dneska přidaná skoro do všeho - stačí kouknout třeba na kyselé okurky 😀

Já se před časem nestačila divit v lékárně - potřebovala jsem něco na kašel a ucpaný nos. Kdybych si předtím sama na internetu (i tady v diskuzi) sama nenašla, co vlastně můžu užívat, asi bych tam čekala ještě dneska. Paní lékárnice neměla ani tušení, co by mi mohla nabídnout, tahala z každé krabičky letáček a pročítala. Poradila jsem jí tedy Pinosol, tak ho vzala s tím, že mám pravdu, nicméně ten mi vůbec nepomohl a ještě navíc je to hnus. Tak jsem šla znovu do jiné lékárny, tam už sice paní hledala v počítači, nakonec mi dala Mukoseptonex (myslím) s tím, že to těhotné můžou a když jsem doma přečetla letáček, dočetla jsem se jako na všem - nedoporučuje se pro těhotné a kojící 😉
Stejně jsem to použila - narozdíl od Pinosolu stačilo malé množství a to jen večer, abych v noci mohla spát.
A doktor mi pak řekl, že tyhle kapky a spreje do nosu v tam malém množství určitě nevadí, mohla jsem si vzít jakékoli.

syraell
6. jan 2010

jijitka
Oni ani obcas celkem perli i doktori. Moje obvodacka mi pri minulem tehu predepsala leky na bolest - zarucene vhodne pro tehotne. Lekarnice pak pravila, ze se doktorka musela zcela zcvoknout, pac mi napsala regulerni opiaty! To si nevyberes, spoleh zkratka neni na nikoho 😒

impka
15. jan 2010

ahojte! patram po niecom v tejto teme, ale nedari sa mi. Dopocula som sa, ze sa nema jest petrzlen v tehotenstve... Ja ho jem tak 2 krat do tyzdna a v pohode, tak neviem, co je v nom take, ze by sa nemal. Vdaka za odpoved.

elenka.k
17. jan 2010

Ahojte! Petrželen jem aj ja , ja som zase počula, že jeho vňať sa nemá jesť, ale donedávna, som jedla. A pred otehotnením úplne, ževraj to napomáha vyčisteniu organizmu. A Čo mi viete poradiť ohľadne grepu? Ževraj vyvoláva potrat, je ho niektorá, ja hej, mávam naň chuť.

garonka
17. jan 2010

baby jesť sa môže všetko nakoniec by sme len hladovali keby sa to a to nesmelo jesť, ale na druhej strane komu veriť? jední vravia nejesť petržlen, cesnak a atď a druhí odborníci vravia že to mame jesť, a cesnak aj znižuje tlak no tak si vyberme 😕

syraell
17. jan 2010

Cwely tehotenstvi jsem se cpala grepy, petrzel jim normalne - nikdy jsem neslysela, ze by to melo vadit 😉

jijitka
17. jan 2010

co se týká grepů - v téhle diskuzi výše někdo psal, že obsahuje chinin 😀 Tak asi proto... podle vzoru "je to hořké = je to chinin" 😅

simonka28
17. jan 2010

inac kocky aj ja som sa nacpavala cele prve tehu grepmi a nic,len zltacku mal maly silnejsiu.prave keby sme mali pocuvat vsetky odborne rady tak nakoniec hladujeme.podstatne,ze nepijeme alkohol a nefajcime-si myslim 😉

atinkaa
23. jan 2010

kocky nevedela som kde to dat ale ked ste nem citali, tak bacha na sladkee chute a figaro
http://www.topky.sk/cl/10/659131/V-cokoladach-F...
🙄 🙄

garonka
23. jan 2010

dobreže ta salmonela potvora je aj v mliečnej fidorke a ja mam doma 4 kusy tak pekne s nervami putovali do koša 😠
pomaly už ani nebudeme vedieť čo jesť 😠

sixtine
24. jan 2010

Baby, pred casom tu bola velka diskusia ohladne olomouckych syreckov, ci z nich hrozi alebo nehrozi listerioza.
Tak pre istotu kuk sem:
http://www.topky.sk/cl/10/659724/V-Lidli-nasli-...

sixtine
24. jan 2010

Este k tomu farbeniu vlasov. Prve styri mesiace som sa bala, potom som konzultovala s doktorom a kadernickou. Podla doktora je farbenie aj melir v pohode (podla neho je v pohode v rozumnej miere vsetko), podla kadernicky farba nie, melir v pohode. Vysvetlenie: farba sa nanasa tak, ze ide do kontaktu s pokozkou, melir len na samotne vlasy, ktore nie su zive, a teda sa chemikalie nedostanu do obehu. Ak nieco vadi, tak tie vypary - my sme to vysriesili otvorenymi dverami a oknami v salone 🙂))))

mmmk
24. jan 2010

Sixtine, mne to teda doktor vysvetloval tak, ze je to barveni "jen lokalni" (takze melir i barva ok) a ta chvilka jednou za par mesicu mimco neposkodi a ze nejvic na tom vadi ty vypary amoniaku. Kadernice zas rikala, ze barva muze v tehotenstvi chytat treba jinak nez pred tehotenstvim, ale ze melir v pohode. I kdyz mam pocit, ze to ma taky trochu jiny odstin 😅

danu
24. jan 2010

martina71 • 1d, 24tt • Dnes o 19:23
Ahojky, chtela jsem se zeptat zda se muze normalne mrkev v tehotenstvi. Mam rada fresh a davam si ho tak ob den, jablko, pomeranc, mrkev, repa, kiwi atd... ted mi kamaradka rekla, ze mrkev nesmim... tak jsem z toho jelen 😖

garonka • 38tt • Dnes o 19:25
martinka nebudem zla ale kamoška trepe bludy mrkva sa môže a aj to všetko čo si písala takže tvoja kamoška asi nema žiadnu šajnu o jedle 😉
a aj tu je tema kde sa prebera všetko čo sa smie a čo nie

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martina71 • 1d, 24tt • Dnes o 19:39
Ja si taky myslim, ze je to blbost. Pry kvui vitaminu A, ktery obsahuje... Ja jim poctive Femibion a ten taky vitamin A obsahuje... mysim si, ze kdyz se nic neprehani, tak je to v pohode. Jedine cemu se vyhybam, tak je tatarsky biftek a alkohol. I kdyz 1 dcl vina jsem uz taky mela...tak fakt nevim....

garonka • 38tt • Dnes o 19:42
martinka v kľude papaj všetko načo maš chuť, a taka ako každý vraví nejesť surove mäso, nepiť alkohol, ovocie umyvať a budeš predsa v pohode a nie v strese jo? 😉

romaroma • 1d • Dnes o 19:43
to by si musela strašne vela tej mrkvy zjest 😅

norikk
31. jan 2010

no vela ste tu toho popisali, by som citala do rana, mozem na 100% skoricu??? a s parkami som sa uz rozlucila....ja sa fest bojim jest to a to

modraell
31. jan 2010

Ahojte ..čítam vaše názory aj keď ja sama teraz riešim, či som tehotná, alebo nie....takže chcem sa spýtať, ak by som teraz bola iba na začiatku tehotenstva, ako je to so sexom? Aj to je zakázané, kedže ešte bábatko nie je uhniezdené v maternici? ....

cicimon
31. jan 2010

nie...a ak nemas este 2 ciarky tak skoda riesit co sa moze co nie

pralinka25
31. jan 2010

norikk mne na poradni hovorili ze so skoricou opatrne. Vraj otvara porodne cesty. Ze by sa to s nou nemalo prehanat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre