Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

tribitka78
4. máj 2007

escada, suši určite nie, bože veď to je surové mäso, nie je tepelne spracované....

megie, myslím, že kúpať sa v tejto teplote môžeš ak nemáš zápalové problémy.... veď aj plávať sa v tehotenstve odporúča.... moja sestra sa kúpala celé tehotenstvo, len jej lekár zakázal dávať si penu do kúpeľa, len čistú vodu a nebyť v nej veľmi dlho....

megie
4. máj 2007

tribitka, ďakujem. A kúpala sa tvoja sestra aj v termálnej vode?

tribitka78
4. máj 2007

maggie, bola s drahým v kúpeľoch, ale tam nebola v bazéne...predsa len, je v tej vode viac ľudí, riziko infekcie stúpa...

megie
4. máj 2007

uhm. No ešte sa opýtam mojej Dr., dúfam, že na to, pri mojej momentálnej pamäti 😀 , nezabudnem. 😉

tribitka78
4. máj 2007

nezabudneš, veď teraz myslíš za dvoch..... 😀

megie
4. máj 2007

no, mne to skôr príde, že o jedného menej 😀 😀 Teda vôbec 😅

sue
6. máj 2007

Babulky, teraz som kdesi čítala, že tehotné ženy si nemôžu holiť nohy, lebo, že im kvôli hormónom a neviem čomu všetkému môžu zhrubnúť a stmavnúť ešte viac chĺpky... to akože to mám nechať tak? Však ide letoooo 😲
No a ešte jedna otázka, mohli by ste poradiť najlepšie vitamíny pre tehulky, eventuálne aj pre kojace maminy? Teraz papám Calibrum Babyplan, to by som mala prejsť na C.mami? Treba užívať ešte niečo dodatočne?
Ďakujem...

sisstin
6. máj 2007

holky....na ty rady, co se jako nesmí se vyprdněte..přijde mi to přehnaný... 😠

arabeska
6. máj 2007

sue k tym noham 😀 😀
a ten calibrum baby plan sa berie do 12 tt potom sa zacina brat calibrum mami

sue
6. máj 2007

Arabeska, dúfam, že je to 😀 😀 lebo to by bol dosť hnusný pohľad po tých 9.mesiacoch 😝 😀

zuz11
6. máj 2007

sue, jedz skor iba vela zeleniny a ovocia nepchaj sa zbytocne vela umelinami, to je skor v zime potrebne 😉
a pre kojacie to sa este nacakas 😉 snad nechces uz mliecko teraz? 😀

zuz11
6. máj 2007

ja som si inak holila pocas celeho tehu a mam pocit ze mi menej rastli 😀 a aj mi ich menej ostalo na nohach 😀

sue
6. máj 2007

Zuz, jedine že by som s tým kŕmila drahého... no neviem 😲 😀

zuz11
6. máj 2007

jaj len si nechaj oddzchnute bradavky lebo tie prve tyzdne si uzijes 🤐

lia
6. máj 2007

sue,tak vyslo to?? 😵 tesiiim a gratulkujem 🙂

zzz
7. máj 2007

baby mam otazocku... moze sa v tehotenstve parmezan?

zzz
7. máj 2007

a este by ma zaujimala mozzarela...

angua27
7. máj 2007

sue sledovala som Tvoje trápenie a dovoľ, aby som Ti pogratulovala k úspešnému snažilkovaniu. budem držať palce.
ja viem, že trochu mimo tému, ale dúfam, že sa nikto nenahnevá. 😉

sstefi
7. máj 2007

Ohľadom toho holenia: Ja mám tiež pocit, že mi pomalšie rastú a aj menej akoby ich bolo. Počas netehu používam epilátor, len teraz som sa bála, že mojou bolesťou to môže bolieť(psychicky) aj bábo.
A s tým jedením, ja sa v ničom neobmedzujem. Síce sa mi žiadne zvláštne chute neobjavili, práveže jem ešte menej ako predtým a to hlavne teraz ku koncu tehu.

nevesta
7. máj 2007

ZZZ - zase neprehanaj, vsak to su normalne syry, preco by sa nemali? Neodporucaju sa iba plesnove sysry, ostatne su ok. Ale mne chutia, tak jem aj plesnove...

tweety22
7. máj 2007

sorry, ze sa montujem, ale baby jedzte vsetko naco mate chut... mne tiez kazdy hovoril co vsetko nesmies, ale ja som uz potom jedla uplne vsetko, pretoze som mala take chute, ze aaaaz tak mi to bolo jedlo, dokonca som jedla kazdy den grepy a pila urologicke caje a maly je v poriadku. pokial nezjete kilo niecoho co vam alebo miminu moze uskodit tak sa mozete riadit heslom: s mierou vsetko 😀

tucniacik
7. máj 2007

sue - sorry ze sa tiez miesam, aj ja som sledovala tvoj pribech a teraz pozeram, si teho...neuveritelne!!! ty si to stihla v tom sialenom termine...
moc gratulujem!!! 🙂 a drzim palce...

megie
7. máj 2007

tweety, dávam ti za pravdu... pokial nemá žena nejaké brutálne rizikové, tak môže všetko (s mierou). Ja sa vyhýbam akurát alkoholu a zafajčeným priestorom. To je všetko. Dám si aj slabu kávu, grep a aj údené a nič mi nie je 😉

zzz
7. máj 2007

dakujem za odpovede... praveze ja sa nad tym nezamyslam a jem vsetko..ale teraz sa mi vyhodil ekzem na rukach... a lekar nevie z coho to mozem mat...tak jedine co ma nadalo, ze tie syry...

zzz
7. máj 2007

chcela som napisat - napadlo

nevesta
7. máj 2007

Zzz ja mam atopicky ekzem od malinka a je mi uplne jedno co zjem, coho sa dotknem, alebo nedotknem, nezjem. Ked sa chce vyhodit, vyhodi sa a ja sa mozem aj pokrajat 😉

susik77
7. máj 2007

suhlas, podobny problem, myslim, ze sa neda zistit z coho to je, najskor genet. predpoklady...Riesim to len castym natieranim kremom...

nevesta
7. máj 2007

Ja tiez, celkom sa mi osvedcil Expcipial - na extremne suchu kozu a nesriabat 😉

susik77
7. máj 2007

zo zaciatku-prve tri mesiace som davala pozor uuupne na vsetko a teraz uz jem a pijem hocico okrem tvrdeho alkoholu a potencialnych potravin s listeriozou 😝

nevesta
7. máj 2007

Tiez si myslim, ze prve 3 mesiace fakt bacha a potom vsetko s mierou... No a ja plesnovemu syru neviem odolat, to je pre mna ako udene 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre