Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

lyongirl
3. nov 2008

tak aj ja jem všetko z mierou, okrem surového masa a vajíčka 😀 a takisto zdvíham skoro 11kg drobca, vysvetlujem mu, že mama nevládze, ale vždy to nejde, ale ja ho už fakt nevládzem nosiť 😒
aponchie - ten tvoj postreh je úplne presný 😀

lyongirl
3. nov 2008

veď nákupy netreba robiť veľké a tehotenstvo nie je choroba, ale fakt všetko s mierou 😉 , radšej byť opatrnejší, ako potom ľutovať....

aponchie
3. nov 2008

me teda boli bricho jak pes dneska tam dole jak je ryha u kalhotek tak nejak jako na menzes?ani uz nevim pac si od od male nepamatuju to je silene jak ten prvni porod a tehu ti da zapomenout ja absolutne znova tapu v nekterych vecech 😀

jasom
28. nov 2008

Ahojte, moze sa jest prazenica v tehotenstve? 😒

ejusa
28. nov 2008

Tk prazenica sa moze,teda dufam,aj ju jedavam.Ale moze sa sem tam pomazanka?Viem,ze pecenova by sa nemala,ale bocikova?Hrozne mi ide na chut 😝

jasom
28. nov 2008

ejusa: dik, ja som mala dnes prazenicu ale jedla som i pastety, teda, asi tak raz za mesiac, viac menej mi nechutia ale v knihach som citala ze by sa velmi nemali, ale ak si das mali chlebik, nic sa ti nestane 🙂

ejusa
28. nov 2008

Ale podla mna moze sa vsetko s mierou,vzdy lepsie zahnat chut,ako cely den na to mysliet 🙂 Dufam,ze tato moja pazravost ma po porode naozaj prejde 😀 .Citam vo vizitke,ze nechcete vediet pohlavie,ja by som nevydrzala 🙂 Kupujete neutralne vecicky?Biele,zlte,bezove a tak?

eliem
28. nov 2008

aojte,ja si tiez raz do mesiaca pastetu dam ,no netusila som ze spravne bysom ju nemala jest.ja som zase citala a dost vela mi otom vravela aj moja mamca ze nemam jest huby,ale jeden cas som mala nanich taku strasnu chut,lekarka mi povedala ze sa este nestretla stym aby tehulka ich nemohla.takze ak mam nanieco strasnu chut tak si trosicku dam,ved vraj odopriet si tiez nieje dobre.

ejusa
28. nov 2008

Ale ved to,podla knih a vseliakych casopisov by tehotne nic nemohli,ze aj vela ovocia je zle,na druhej strane mame vela vitaminov jest a tak,lepsie je necitat to a jest na co chut pride a hotovo

eliem
28. nov 2008

suhlasim stebou,ine jeto uz samozrejme ked zena koji,to si uz budeme museli davat pozor co spapame,

ejusa
28. nov 2008

Eliem a Ty si kolko tatial pribrala?Sme na tom zhruba rovnako,ja mam druhy termin 8.januara.

eliem
28. nov 2008

moja stala vaha dlhorocna je 52kg,zacinala som v 3 mesiaci 56 a teraz vazim neakych 66,ale najviac som pribrala teraz za posledny mesiac,ja som si kupila len jedny tehotensky trakace ato len preto lebo sa mi strasne pacili,nosila som stale tie iste co pred tehou,ale teraz uz mam na stehnach problem a zapnut sa uz vobec neda.je to zvlasne za mesiac sa to tak zmenilo!som taky sudok a hlavne tvar!!!nanespoznanie!som taka baculka,

ejusa
28. nov 2008

Aj ja som baculka 🙂 Aj ja som si len jedny rifle kupila tehotenske,dufam,ze mi nebudu do konca male,to by uz ozaj hanba bola 🙂 Doteraz som len v takej hrubsej teplakovej suprave chodila,ale to uz sa neda.A bunda?Kupila som si najmensiu velkost z panskych,damske absolutne netapnem a ak aj nahodou ano,som ako jaternica v tom 🙂 🙂

ajka30
28. nov 2008

Ahojte kocky, aj ja uz som si vcelico precitala co sa v tehotenstve smie a co nie, o salmonele, listerioze a pod. Ale nepomozem si, mam strasnu chut na salaty s majonezou..napr parizsky.... Jedavate niektora take salaty? Aj teraz mame v chladnicke tresku v majoneze a neviem ci odolam......

petronelie
28. nov 2008

ajka30: Já jím saláty s majonezou pořád, ale dělané doma nebo v osvědčených lahůdkách 🙂 Hlavně teď je už zima, tak se neboj. Můj mudr.mi vždycky radí, ať nečtu na netu, co se smí a co ne. 😉

jasom
28. nov 2008

ajka30: jasne ja salaty jedavat, parizsky, mnam, a aj doma som robila salat majonezovy, tesku jedavam skoro kazdy druhy den, ved tak je velmi zdrava 🙂
Ejusa: chceme vedie pohlavie, len neviem preco mi to tam takto stale pise 🙂

ajka30
28. nov 2008

ahoj petronelie, dakujem za podporu 🙂 Myslim, ze ta treska to ma zratane 😀

ejusa
28. nov 2008

Ajka,ja jem uplne pravidelne take salaty z obchodu,cez leto som nejedla,ale teraz bezne,aj mne ide na chut vzdy parizsky,alebo treska zmiesana aj s pikantnym,mnam 🙂 Tak podla mna kludne.Petronelie,aj mne doktor a muz stale hovorim,nech necitam na nete 🙂 ,tu sa toho popise 🙂 Takze jedzme vsetko,co nezje nas 😀

ajka30
28. nov 2008

Ejusa, potesila si ma, ja mam na take salaty chut az sa trasiem 😀 . Co so v tehu, tak sa snazim ovladat, doteraz som zjedla mozno jeden taky salatik....

eliem
28. nov 2008

no tak to ja som si kupila asi pred 2 mesiacmi,lebo som mala vecsinou len do pasa a potrebovala som nieco po kolena.strasne sa mi pacila manzel mal trohu pochybnosti ze dam za bundu 4 ticic a ci ju o mesiac obleciem,samozrejme ju uz neobleciem!!!!!a uz fakt neviem,lebo v utorok idem k lekarke a potrebujem navrch nieco teple,este stastie ze manzel je v zahranici a ze mu je tam strasne smutno,lebo ked som mu vcera spomenula aka som ja chudinka ze nemam co na seba tak ma este polutoval ze preco si neidem nieco kupit.ja som si vazne myslela ze za mesiac sa to nemoze tak zmenit,som zvedava aka budem o mesiac.

ejusa
28. nov 2008

Vzdy som si myslela,ze v dnesnej dobe sa aj tehulky mozu pekne obliekat,ale podla seba viem,ze len tak do piateho mesiaca 🙂 Teraz som nutena vytahovat zo skrine staré pulovre,velke az strach,nosit smiesne siroke rifle,panske bundy a to mam este dva mesiace pred sebou 🙂

eliem
28. nov 2008

tak to sme natom vazne rovnako,najracej mam manzelove oblecenie!cez den som vuz sa strasne tesim ked budem mat jeho trickach a vnoci to iste,najhorsie je ze vsetko mu zababrem,neviem preco ale vazne som nesikovna a hned je namne ako na decku vidno co som jedla,este stastie ze uz nepracujem lebo inak neviem neviem.vonku sa dostanem ak tak na nakup a to autom takze teplaky a sveter. 😖

ejusa
28. nov 2008

Jaaaaj,ja to iste,cely jedalnicek mam na sebe,a vcera aj lak na nechty 🙂 a dneska mam divny den,od rana len jem a jem a stale mam pocit hladu.Skusala som,co bolo v predminulom diely Ordinacia...,ked Kamila jedla chipsy a uhorky,dobreee to bolo 🙂

eliem
28. nov 2008

takze taktiez frcis na ordinacia v ...?ked tak pozeram ake tazkosti maju niektore zeny v tehotenstve tak som stastna ze to zatial ide vsetko tak dobre,vies co najviac sokovalo mojho muzicka?ked ma videl ako si pri chladnicke pochutnavam na utopencoch a zajedam ich slahackou!!!!!a to som predtym utopence tak neznasala FUUJ a teraz je to MNAAAAAM!!!!taktiez musim mat denne mandarinky niekedy zjem aj 2 kg na den a tie jem asi 3 mesiace a este sa mi neprejedli!len si musim davat pozor aby som sa nimi nenapchala po siestej lebo tak ma vnoci pobolieva brusko,

silvia.t
28. nov 2008

eliem - citam tu asi na 47-48 strane ze mandarinky sa v tehu nemozu jest ja uz od zaciatku zjem kazdy den min. kilo ..... vies nieco o tom? Vzdat sa mandariniek to by bolo pre mna tazke....
a este ja mam strasne chute na jogurty ale len tie prave smotanove...mnam najlepsie humenske alebo sabi 🙂

eliem
28. nov 2008

nikto mi nepovedal ,ze mandarinky skodia,lekarka mi nato povedala ze si ich mam uzit teraz lebo po porode pocas kojenia sa jest nemaju ,malicku by bolelo brusko,inak to co jest mozem a nemozem uz neriesim.zcoho mi nieje zle si kludne dam,napr,od zaciatku nemozem pomarancovi dzus,lebo sa zjedneho pohara hned po...ale pomarance cerstve mi vobec nevadia,

zuzkaprofant
28. nov 2008

ja jem vsetko na co mam chut a prevazne jem mandarinky a pomarance pijem len pomarancovy dzus od cistej vody grcam 😀 😀 a pidavam sa mam stale chut na salatiky hlavne parizsky , a vlasky ale u nas taky nie je ttak odolavam 😀 😀
takze teba papat vsetko na co mate chut a hotovo

aponchie
28. nov 2008

eliem to je pravda..v obdobi kojeni je to mazec zvlast kdyz je miminko nachylne na vetry to nesnis ani kousek zelicka,proste niceho..mandarinky si myslim az tak nevadi jak treba majonezove salaty,ale kdyz je chut a hlad i kachna je dobra 😀 ..ja ulitavam na biftecich a poradnem flaku masa a nesnasim co jsem tehu kureci(prijde mi cim dal hnusnejsi a kdyz se vari smrdi jak mocuvka ) 😝 a asi kdyz ma nekdo velke a vlekle tehu nevolnosti a pak mu prestanou je vubec rad co sni kdyz uz mu neco chutna 😖

anelis5
30. nov 2008

Ahojte...ja som jedla uplne vsetko,dokonca kofolu na litre,citusy na kila.no proste vsetko.Kava mi nikdy nechutila tak okrem nej kedze som pred tehotenstvom aj fajcila tak po dvoch tyzdnoch tehotenstva som prestala,ale to postupne,nie hned naraz,i ked sa priznam,ze po par mesiacoch som si sem tam zapalila,no vsak sa vravi,ze ked zena fajcila a ma chut,ma si zapalit a maly je zdravy...klop,klop.klop 🙂
Len sme pri kojeni mali problemy,lebo ho vsetko nafukovalo a mali sme aj koliku.Hocico som zjedla,ci to boli piskoty,ovocie,ale po par tyzdnoch sa to zmenilo a ked mal cez dva mesiace,som jedla kapustu a vsetko bolo ok.Teraz ked uz prikrmujeme,tak ho veelmi naduva petrzlen

saska.t
30. nov 2008

mne lekar povedal ze nie plesnove syri a surove mäso, ostatne vsetko ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre