Čo môžem a čo nemôžem papať a piť počas tehotenstva?

sandrittka
1. jan 2012

mile mamicky poradte mi prosim ake mate vy skusenosti co mozem a co nemozem papat a pit pri tehotenstve? viem ze vsetko je na nete ale na nete je vela nazorov 🙂 preto sa potesim takym kt sa riadite vy 🙂

tea333
1. jan 2012

@sandrittka taka tema tu uz je..len pohladaj vo vyhladavani.ale som rada ze si sa rozhodla spravne.
toto je jedna z tem https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/co-mam-jest-v-tehotenstve/

amouramour
1. jan 2012

zasadne sa neobmedzovat a nejest za dvoch, ja jem viac zeleninky, ovocia, robim cerstve stavy a nejem vela vysmazaneho...prestala som jest nivu a plesnive syry, samozrejme nepijem alkohol /ked tak vynimocne pol deci dobreho vinka🙂/...a tiez sa vyhybam bylinkam ako napr. salvia...a nejem ziadne chemicke vitaminy pre tehotne...kavu pijem s mierou, dve denne max

anjelicek26
1. jan 2012

No tych tem je tu vela, ale skusim to este raz zhrnut ;)

Jedz uplne normalne, ako si jedla predtym, ale skus nejest narazovo, rozloz si jedlo pekne na 5 porcii do dna, je to idealne, neklesne ti cukor, nebude sa ti tocit hlava a ani potom nezatazis zaludok velikou porciou, z coho by ti mohlo byt tazko, palila zaha, alebo ta napinalo.

Prve tyzdne kvoli nevolnosti hned po zobudeni hlt coca coly alebo par sucharov, piskot, nieco, co ti zdvihne cukor este skor, ako vystrcis nohu z postele. Lizatka z javorovym sirupom maju rano rovnaky efekt.

Vyhnut sa z objektivnych dovodov

Alkohol, cigarety, ine navykove latky, obmedzit pitie kavy (1-2 normalne - nie smrtaky - su ok), alebo prejst na cappucino ;)
Neprepecene mäso (steak napr.), prosciutto sunka, tatarak vajicka na mäkko, bagety s majonezou z pochybnych stankov - riziko salmonelozy
neumyte ovocie, zelenina - mozu byt na nich parazity
nepasterizovany syr, mlieko - riziko listeriozy

Ine ma moc nenapada. Vyhybaj sa veciam, ktore ta prehanaju, stimuluje to aj maternicu k cinnosti, to ku koncu tehotenstva, kvoli riziku predcasneho porodu. Inak kludne jedz co ti chuti, nie za dvoch, ale nebud hladna, proste normalka, telo si vezme kolko potrebuje. Co ti nebude robit dobre a co ti bude smrdiet, zistis casom sama. Mne napr. chutili pri malom nenormalne jahody, jedla som kilo denne, som rada, ze sa nenarodil cerveny 🤐

p4
1. jan 2012

pit co chces okrem alkoholu. samozrejme decentne vinko,alebo pivo ano. hlavne to pivo neskor, je na podporu mlieka a jest? ja som nikdy nepozerala na nete,co pocas tehu nesmiem jest. len som si tu obcas precitala,ze tamto sa nesmie a hento,ale to mna voec nezaujimalo. vyhybala som sa ia surovemu masu. tod vse. a mimochodom,bola som totalne zavisla na mc donalde,takze 3x tyzdene som sa tam napchavala. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre