Čo môžem a čo nemôžem piť a jesť v tehotenstve?

allias20
10. sep 2012

najviac ma zaujima, ci ozaj musim prestat pit kavu? bola som fajciarka a prestala som bez problemov zo dna na den, ale kavicka mi chyba. pocula som, ze by sa nemala pit, tak ju nepijem... 🙂
a co sa tyka papania, ako je to s plesnivym syrom a udenym masom? 😒
napiste mi prosim vsetko, coho sa mam vyvarovat a co naopak mam viac papat a pit. dakujeeeem 😀

carodejnica
10. sep 2012

@allias20 Tu máš komplexnú odpoveď čo sa týka stravy, kávy, fajčenia.. priamo z Mamily ... 😵
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

moni244
10. sep 2012

kávu môžeš normálne, slabšiu a tak max. 2 za deň. Mne doktorka sama kávu odporučila, lebo mám nízky tlak. A účinky kofeinu sa zmenšujú, keď sa pridáva cukor a mlieko, alebo smotana. Ten syr som ani ja neodolala, troška som si dala. Ja jem všetko, telo mi samé povie, čo chce a čo nie. Jediné, čo si dávam pozor, tak sú bylinky. Na nete je dosť stránok, kde píšu, ktorým bylinkám sa vyvarovať

liz_lemon
10. sep 2012

ku kave ti neviem povedat, lebo ja ju vobec nepijem, ale mne povedala dr., ze jedine co sa nemoze je surove maso a tonic
plesnove syry som jedla, ale radsej tepelne upravene

siska07
10. sep 2012

kavu mozes slabu 1-2x denne, ak mas aj nizky tlak tak kava tiez pomoze. nemala by si ako tehulka nespracovane maso - tatarak biftek, surove steaky, potraviny co mozu u tehu lahko vyvolat salmonelu - tj surove polosurove vajicka, pozor aj na tatarsku omacku, kopcekovu zmrzlinu z pultu. urcite sa vyhybaj pitiu tonika, obsahuje nebezpecny chinin. syry s plesnou a tepelne nespracovane mliecne vyrobky by sa tiez nemali. na nieco si treba davat naozaj pozor, nieco trosku aj mozes, netreba to moc prehanat 😉

dudduli
10. sep 2012

@allias20 ,kludne jedz vsetko ale samozrejme s mierou,telo ti same ukaze co mu chuti a co nie 🙂))

kacka1977
11. sep 2012

ahoj, s tou kavou souhlasim jednu si klidne muzes dat. Ja jsem si napriklad delala v tehotenstvi carro to je velmi zdrave a pokud chces mit klid na dusi, tak si kup kavu bez kofeinu, chutna uplne jak normalni. S tema plesnovimi syrami, jsem toho taky dost pocetla, ze se nesmi a kdesi cosi, ale taky jsem si dala a nic se mi nestalo..😉 akorat bud teda opatrna s bylinkami to je pravda, nektere vyvolavaji stahy maternice. Tady je stranka a tabulka, kde jsou ty zakladni bylinky rozdelene;

http://www.fertility.sk/?m=tehotenstvo&s=&id=by...

carodejnica
11. sep 2012

@allias20 no ja som dobrá ťapa, neviem, prečo som včera čítala, že čo môžeš a nemôžeš jesť pri dojčení 😅 , to mi už udiera mlieko na mozog.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre