Čo robiť v tehotenstve keď sa hádame?

kuko7
28. aug 2007

Ahojte mamicky a tehulky, chcem sa vas spytat co ste robili v pripade ak doslo k hadke a vy ste mali nervy na krajicku.....nechcem sa zbytocne rozculovat ked som v takomto pozehnanom stave,ale niekedy to naozaj nedokazem zadrzat ☹

kuko7
autor
28. aug 2007

takze vsetky ste boli bez nervozity? 😒

julova
28. aug 2007

a s kym sa hadas kukolik? 😔 😨 😒
joooj...u mna burka hormonov robi este aj teraz svoje 😀...neboj...babatko je dobre chranene...sice stres nenapomaha, ale tiez som sa obcas "sama so sebou" hadala a moj manzelik len pocuval 😔 😀 ...proste si teraz viac citliva ako inokedy....ale ako poradit? no ja osobne som si verbalne ulavila, moj muzik si ticho vypocul a potom mi bolo dobre 😅 😀 ...ale pravda je, ze v nejakom extra velkom strese nie som....

kuko7
autor
28. aug 2007

No nie je to extra velky stes v ktorom sa nachadzam, ale niekedy z tych vsetkych hadok so svokrovcami a svagrinou tak vybuchnem, ze moooooc kricim. No a tak sa zoberiem do spalne tak chvilu len tak chodim hore dole a potom idem so psom von.....za mojou maminou 😔

julova
28. aug 2007

fiiha...so svokrovcami? a co riesia za problem?...tak to verim..ja keby som byvala u svokrovcov, tiez by som sa asi utiekala k mamine 😔 ..a co asi - urcite!..mama je mama 😉...

sstefi
28. aug 2007

zvykni si na to, že každého, kto ťa vytočí rýchlo odfajkneš rýchlou odpinkávačkou(ak ti vôbec stojí za to) a nenecháš sa vytočiť, a už vôbec nie nejakými blbcami.
A kľudne si ponadávaj, a tak poooriadne (mne to veľmi pomáha, ale samozrejme len doma a kým mi Ivka nerozumie 😅 😀 ).

A keď bývaš so svokrovcami, tak sa priprav na väčšie "vytáčania", keĎ už bude bábo na svete.Toľko múdrych rád si budeš musieť písať do zápisníčka, aby si na niečo nezabudla. 😉 😀

tweety22
28. aug 2007

kuko, ja som sa cele tehotenstvo hadala a nervovala s nasim stavitelom ohladom bytu, ja som ale v pohode na nho nakricala, zanadavala si, vyrevala sa... podla mna lepsie ako dusit v sebe, okrem toho som pocas tych 9 mes. riesila take existencne veci ako snad za cely moj zivot nie a cuduj sa svete moje dieta je zatial take kludne a pokojne, spinka celu noc a fakt zatial nemam pocit, zeby mu to nejako uskodilo... tymto nexcem napisat, ze nech sa vsetky tehulky teraz rozculuju, ale kazdy z nas ma obcas na nieco nervy, takze ja si myslim, ze je lepsie ist radsej zo vsetkym voooon 🙂

metlonka
28. aug 2007

Nic si z toho nerob kuko...ja som skoro cely prvy trimester preplakala...mala som take strasne vykyvy nalad ze sa so mnou nedalo vydrzat...najcastejsie som nevedela vydrzat sama so sebou 😀 ....tak som si vzdy poplakala a ulavilo sa mi 😉 Teraz je to uz lepsie, aj ked obcas ma to znova chyti. Vravi sa ze by si sa mala pocas celeho tehulkovania usmievat, ale hormony robia svoje...vela stastia 🙂

zajo510
28. aug 2007

kuko, tých 9 mesiacov je dlhá doba a nedá sa prežiť bez konfliktov, nejaké sa nájdu u každej z zás. nielen konflikty ale aj smútok....nám zomrel psík pred 8 týždňami, bol starý a chorý a už len pri pohľade na neho ako dožíva som plakala. tak sme ho dali utratiť a veľmi som zvažovala, či ísť s maminou k lekárovi alebo radšej nie, ale šla som bolo to ťažké, ale taký je život, bol s nami 13 rokov a vyčítala by som si, že som s ním nebola v poslednej chvíli....a počula som veľša prípadov, že kočkám v tehu poumierali psíci. jedne život prichádza a iný odchádza... a tých hádok bolo tiež zopár, ale skús si ich nepripustiť, neviem síce obsah vašich hádok, ale s rodinou to je stále najhoršie...nemôžeš ich niekedy odignorovať alebo nepočúvať?

kuko7
autor
28. aug 2007

Moje zlate, dakujem vam za vase aj rady a aj skusenosti....niekedy je to naozaj tazke 😒 Ja neviem ako to zvladnem, ked bude najhorsie, ale musim drzat s muzickom a nejako uz len bude. Viete teraz ma nezaujima nic ine len a len ten nas malicky drobcek, chcem ho chranit zo vsetkych stran a snazit sa robit len a len to najlepsie pre to male a aj pre nas. Urcite budu aj horsie chvilky ako teraz, ale ked moje nalady su take strasne, raz sa mi chce plakat, inokedy kricat, niekedy zas usmievat a tak stale dookola. Aj sa cudujem, ze este stojim na nohach, lebo niekedy uz sama so sebou nevladzem. A k tomu este tieto zbytocne nezhody s rodinou.....citim sa ako keby im bolo jedno, ze som tehu a ako keby mi chceli z nervov spravit smetisko, pripada mi ako by to bolo len a len naschval 😔 Je to tazke, ale je mi jasne, ze aj to patri k tehotenstvu a ja s mojou skorpionskou povahou beriem vsetko vazne a osobne ☹ Je to hruuuuuuuuuuza

latifka
28. aug 2007

kuko7-ahoj, moj manzel a syn by ti vedeli rozpravat o mojich nervoch....spravala som sa hrozne, vsetko prehanam, vravim skaredo, az sa hanbim, teraz sa to trocha ukludnilo, je to na figu sa takto rozculovat,aj kamosky ma upozornovali na to, ze som nikdy nebyvala taky nervak,ale tie hormony su hrozne, aspon, ze sa mame na co vyhovorit, vsak?bojim sa, ze maly aby nebol nervozny,ked sa narodi...tehu u mna inac prebiehalo bez problemov,az na to,ze som bola na amnio a to tiez na pohode neprida, to cakanie na vysledky, no a minuly tyzden som sa velmi rozculila a nespala som celu noc , co sa odrazilo na zrychlenom tepe srdiecka maleho, kvoli comu som musela chodit 3 dni po sebe na ozvy.Takze ked sa rozculuje mamina, prenasa sa to aj na dieta!mysli na to a pokoj,aj ked lahko sa to pise...

kuko7
autor
29. aug 2007

dakujem ze pises, ja som sa uz dnes ukludnila....uz je to lepsie aj ked niekedy mam nervy ako hrom 😝 Sice som sa trosku zlakla koli malemu, ale ja sa lakam aj koli blbostiam.....aj ked toto az taka blbost nieje 😔
A inak ako si zistila, ze maly mal zrychleny tep? ☹ Letela si hned k dokimu? 😕

zajo510
29. aug 2007

Kuko, ked nejde o život, ide o ....takže kľud, oni sú radi, že ťa vytočia, ale ty by si im nemala robiť tú radosť, skús na nich umiať a uvidíš, že bude lepšie....

niekde som počula, dobrá nálada nevyriši všetky naše problémy, ale zaručene naserie ostatných /hlavn našich rivalov/, takže hlavu hore.

fenrirka
30. aug 2007

no aj v mojom pripade je to tak že som bola na začiatku tehotenstva velmi citliva.Plus riešime kde budeme byvat.moju staru izbu doma si sestra začala prerabat a ja tam eštš byvam,iba občas som u partnera kedze on nieje z Ba😒 a to nieje všetko,niekedy je zly a mna to velmi boli,ale snazim sa aby babätko bolo v klude....Velmi sa bojim aby to nemalo niake nasledky...Bola som na 3D ultrazvuku a bolo všetko ok..Ale teraz mam skrateny krcok a musim brat magne b6.Lebo by som vraj mohla potratit.... ☹

wladka
30. aug 2007

kuko, co sa tyka hadok.. skus to riesit rozumne.. povedz nieco a odid,nedovol aby ta total znicili.. co sa tyka mna, ja som mala total vykyvy.. ale nenormalne.. mna vedeli malickosti rozhodit, normalne som uz pomaly mala zalubu rypat do kazdeho, a vyvolavat hadky kvoli malickostiam, a dnes?? si mavnem nad tym rukou, aj sa cudujem, ze co som to riesila.. 😉

skus byt v pohode, na tie "slecinky" sa usmej, akoze nic.. a chod si kam chces.. nedaj sa nimi rozhadzat, pre teba je najdolezitejsie mimco,neviem ci sa toprenasa, ale podla mna to dieta citi.. a ak mas potrebu sa vyventilovat, chod von, alebo mamke.. hentym sa nedaj.. je tazke vydrzat, ale co chvila prestanu do teba rypat..

a nie je moznost, ze by ste sli byvat k mamke?? ci sami??

biba12
30. aug 2007

Kuko, myslim,ze je nacase poobzerat sa po vlastnom byvani. A Tvoj muz sa Ta zastat nevie? Podla mna sa vsetky problemy daju vyriesit. Staci, ked sa porozpravate. Ak su to rozumni ludia, pochopia to. Ked nie, nacase zmenit byvanie.. A zbytocne sa nestresuj, dieta to urcite citi.

lubkaaa
19. sep 2007

no ono sa to ľahko hovorí: "ukľudni sa, nedaj sa vytočiť, kašli na nich.." ale mne sa to tiež napríklad strašne ťažko praktizuje.. dosť často sa rozčuľujem a plačem, a mnohé slová si dosť beriem k srdcu.. a potom si v najnevhodnejšej chvili na nich spomeniem.. ale hádam to tým bábetkám nepoškodí.. (inak ja keď plačem tak pomedyi to sa malej prihováram a hladkám si bruško, aby vedela, že to nie kvoli nej..ale neviem či to pomáha..

majcik
19. sep 2007

Ja u seba nejake vykyvy nalad neregistrujem ... rozculujem sa sem - tam v praci, ale snazim sa krotit, vsak mi to predsa nestoji za to 🙂

lubkaaa
20. sep 2007

to záleží od povahy, či sa necháš vytočiť alebo nie.. ☹

jankajs
20. sep 2007

lubkaaa, myslíš? Keby si bývala so svokrou a švagrinou v jednom dome, bola s nimi a ich deťmi na jednom dvore, keby si si zasadila kvety a decká by ti ich zničili, chcela by si jazierko a švagriná ťa odpíše, že buď tam bude jej dieťa alebo jazierko, mala by si psa a po čase zistila, že ti ho poza chrbát bili len preto, že nie je ich, ale nevestin, no neviem, či by to aj tá najpokojnejšia povaha zvládla s úsmevom. A keď švagrinká zavalila, aby som sa neopovážila otehotnieť skôr ako ona, tak to už bol vrchol... Ja kuka chápem. Mňa vytáčala manželova rodina aj pred tehotenstvom, aj teraz. Kašlem už na to, že keď sa ozvem, budem tá najhoršia. To sú nevesty väčšinou vždy, či sa snažia svokrovcom a rodine vyhovieť, alebo nie. Bývať tu ešte nejaký čas musíme, z finančného hľadiska nie je zatiaľ iná možnosť. Ale poviem ti, je to na Bytčicu... Len to ma teraz teší, že švagrinú asi porazí, keď oznámime svokrovcom, že sme nastávajúci rodičia. Chceme však počkať, kým nebudeme mať za sebou tretí mesiac, možno aj štvrtý, aby bola väčšia istota, že o to neprídeme. Neprajníctvo je hrozná vec a má veľkú silu.

baska259
29. okt 2010

Zasa som sa rozculila...bojim sa o babetko lebo ja sa rozculujem dost casto a je to strasne..zacnem kricat plakat nadavat,,,,viem ze to nerobi dobre babetku ale ja to neviem udrzat v sebe....co mam robit? ☹

zivika
29. okt 2010

@baska259 neviem ohladom coho si sa rozculila, ale ak sa to da, skus sa radsej hadkam a sporom vyhybat...ale v podstate je mozno lepsie trosku sa vyplakat a vynadavat, ako to drzat v sebe...ja som tiez celkom kvalitna nervacka, ale nejako som sa naucila ovladat, alebo skor by som tom to nazvala ignorovanim 🙂

mircalla
29. okt 2010

ja som mala dost peklo tehotenstvo,lebo mojmu parnerovi uplne hrablo (napriek tomu, ze to bolo velmi chcene babo) a este aj niekoho mal....hoci to doteraz popiera.
bolo to hrozne a rozculovat som sa musela v kuse, dokonca sme sa rozisli, lebo uz som to nezvladala, ze chodil domov po nociach ci rano a mal vypnuty mobil....nastastie maly je ok....teraz ked sa na to spatne pozriem, az sa divim, ze som to vobec zvladla. nastastie po narodeni maleho sa znormalizoval

mircalla
29. okt 2010

@baska259 a inak ako on vie vytocit cloveka, to sa nepodari kazdemu, na to treba talent....som dost nervak, ale on by vytocil aj totalneho kludasa...

elzu
29. okt 2010

Ahoj! já jsem taky celý první trimestr probrečela...když jsem oznamovala, že čekáme s přítelem miminko, můj vlastní otec mě poslal na potrat, polovina rodiny se se mnou přestala bavit, končila nám nájemní smlouva na byt, nevěděli jsme, kam jinam půjdeme...ještě že mám svého milovaného partnera a jsme na to dva...ale ať se snažil, jak se snažil, i na něm mi chvílema všechno vadilo a byla jsem hrozně nervozní, přecitlivělá... Pořád jsem si vyčítala, že taková jsem, že furt brečím a že to kvůli mě Johanka odnáší... Plánovala jsem si, jak budu v těhotenství řešit jen krásné věci, meditovat, poslouchat hudbu, číst miminku básničky...a prd...nebylo dne, kdy bych nebyla smutná, naštvaná nebo ve stresu...a to přitom taková normálně nejsem! Pak mi došlo, že tohle je prostě život, že všechno je, jak být má, a že i ta naše zlatíčka v bříškách jednou poznají, že všechno není úplně růžové... Teď už se to naštěstí zlepšilo, spoustě věcí se už raději zasměju, než abych se rozčilovala...ale když už to na mě přijde a nejde to zadržet, nedá se nic dělat...aspoň se ta negace uvolní a zase nastane klid 🙂

danka79
29. okt 2010

Kedze s nami hormony riadne mavaju,tak ten hnev a nervy treba urcite dostat zo seba von. To povrdi kazdy kardiolog,ze nie je nic horsie ako to dusit v sebe (zeny su emotivnejsie a preto maju aj menej infarktov..). Podla mna je to v tehotenstve normalne,ze sa zeny tak lahko rozculia,rozplacu,dojmu,jednoducho emocie vseho druhu. 😉
asi prvy trimester je najhorsi.
Ja som mavala take nervacke odbobie,kazda hovadina ma vytocila,ale v roznych stadiach tehotenstva sa moja nervozita rozne menila,teraz ku koncu je to lepsie 🙂
Pri prvom tehu som chodila samozrejme do roboty a to som mala nervy dennodenne z jednej spomalenej pribrzdenej kolegyne,aj som sa bala co to spravi s babom. (vyslovene som sa tesila na den,ked nastupim na matersku) A dcerka je relativny kludas,obcas sa hodi o zem atd..ale inak to nej nezanechalo ziadne stopy 😀

marika1977
29. okt 2010

@baska259
@zivika
@mircalla ahojte dievcata...zivot je pes to je pravda..mircala,tak ja v tvojej situacii by som mu vtaka aj z vajciami vytrhla,napchala mu ich do huby a poslala tak za frajerkou...nehnevaj sa ale mna rozculilo uz len to co ti spravil...bohu zial chlapi su vselijaky...aj ja sa o toho mojho bojim a teraz este viac bo sex mame zakazany a uz 2mes ale snazim sa vyhoviet ako sa len da...ved muz by pri zene mel prave v takuto dobu stat a takym co urobia a nestaraju sa by som vtakou vykrutila...u mna na nervozitu zabral magnebe6,guajacuran a veeelmi sladke-trebars cokolada...to ma ukludnilo a mozem povedat ze statocne kludne prezivam tieto dni...ja som tiez paradna nervacka a viem,ze ak by som stresovala,o dieta urcite pridem ☹ ono chuda uz od zaciatku malo zli start do zivota...a ja som si toho tiez zazila az az...
@elzu viem ta pochopit...nerada to priznavam,no ja nie s rodinou ale proti mne bol moj partner...on tak strasne nechcel 3tie dieta ze sme sa bud hadali,psychycky ma nicil alebo sme sa ani nerozpravali dokonca sme sa skoro rozisli...preplakala som prve3mes a raz som dokonca citila,ze ak mi este trosku stupne tlak,dietatko potratim...mala som depresie a nedokazala si pomoct tak som len ticho trpela....to boli zaciatky,teraz je to uz uplne ine,tesime sa vsetci... ale babo si to odnieslo..je priliz nizko a od 29tt mi hrozi predcasny porod a viem ze to sposobil aj moj nepriaznivi stav na zaciatku ☹ stresovat co najmenej 😉 vzdy sa najde nejaka pomoc..prekoínali sme toto obdobie len preto,lebo sa s muzom stale lubime a ja by som nedokazala ublyzit dietatu z lasky uz ci je chcene alebo nie...je to moje a lubim ho nadovsetko.. 🙂

elzu
29. okt 2010

@marika1977 děkuji moc...a jsem ráda, že už je to u vás taky lepší! A hlavně, že je miminko pořád v bříšku! 🙂 určitě to nakonec dopadne dobře! Budu moc moc moc držet pěsti!

marika1977
30. okt 2010

@elzu boli sme na tom biedne co sa tyka babetka...no teraz sa to akosi ustalilo,krcek drzi pevne uzavrety a babo uz asi nizsie klesat nebude...tak povedal doktor a ja mu verim...len nieje nic prijemne lezat uz pomaly 3mes.a to mam doma este 2baby..ale stastie ze zato starsia ako tak porobi co treba ze nemusim ja a mozem oddychovat.vzala som to lezanie vazne a dari sa nam 😉 ved kukni foto

baska259
30. okt 2010

@zivika tak to by som sa mala naucit...najlepsie vsetko zignorovat 😀 budem sa snazit lebo naozaj to nestoji za to aby malicke trpelo somnou... 😒

baska259
30. okt 2010

@mircalla tak to je fajn ked sa uvedomil...nic horsie neni ak ti chlap povie ze chce babo a potom robi somariny az sa ti znechuti...moj bol tiez dobry kvietok ale spostupom casu sa stal z neho uzasny chlap za ktoreho by som dala zivot...strasne ho lubim..na zaciatku som sa rozculovala iba kvoli nemu.....vzdy som sa rozplakala,zacalo sa mi tazko dychat a pychat v podbrusku...ako to videl rozplakal sa ze on nam nechce ublizovat ze nas strasne miluje a tak... 😀 to bol sok prva krat ho videt plakat...sme plakali ale hodinu a potom sme sa v postielke udobrili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre