Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

erikasadek
20. apr 2009

Mnohí lekári, gynekológovia a pôrodníci tvrdia, že matka, ktorá je fajčiarka, by nemala prestať fajčiť cigarety ani počas tehotenstva. V tele matky sa tak môžu objaviť abstinenčné príznaky, čo vraj škodí nielen matke, ale aj plodu. Samozrejme, nie škatuľku cigariet denne, ale obmedziť to na jednu, maximálne dve cigarety. Tehotná žena by mala svoje odvykanie od cigariet konzultovať s lekárom.

toto som len skopirovala s clanku..

co som chcela ja som tiez fajcila skoro 3 az 4 krabicky denen niekedy...; ale prestala som zo dna na den.. nikdy som nezacala..
ale nie to toiste ked je tehotna zena a prestane , fajcit ..
a porovnat s niekyml co fajcil 20 rokov... v tele tehotnej su ine zmeny .. a ako u normalneho clovek apreto sa to neda porovnat... 😉

petkaerdal
20. apr 2009

no ja som prestala pred tehu,najlepsie je vtedy skoncit asi 🙂

grososova
20. apr 2009

Tiež si myslím,že ked žena chce tak s tým sekne už len kvoli miminku,ale ked nie tak hladá dovody na obhajenie svojho zlozvyku. 😎

petkaerdal
20. apr 2009

ja si myslim este,ze ked zena chce kvoli babätku ,tak nemoze mat ani ziaden abstinencny priznak,lebo to chce sama a ked to nedokaze a nechce,tak neprestane...podla mna nejaky abstak ani nemoze nastat u zeny,ved bud chcem alebo nie

jahodka11
20. apr 2009

no maminy, neviem, prepacte, ale co je toto za temu???? fajcenie pocas tehotenstva? a to treba v dnesnej dobe rozoberat???? ved je predsa uplne jasne, ze fajcenie skodi...a nie len ked je zena tehotna.....
aj ja som videla par tehotnych fajciacich....no bol to hnus ☹

lulu723
21. apr 2009

Ahojte pridavam sa aj ja do temy.

ked som este chodila do prace tak som videla tiez tehotnu co fajcila ako duha no vobec som to nechapala ako to moze.ja som tiez fajcila a ako som sa dozvedela,ze som tehotna aj som hned prestala bolo mi zle ked som si pricuchla k cigarete.fajcit som zacala pred 3 mesiacmi mam slabu volu,ale pri babetku som to vydrzala.

moja kamaratka tiez pocas tehotenstva fajcila,ale to len preto,lebo predtym fajcila 40 denne a dr.povedal,ze kebyze prestane tak by zostalo babo nejako poskodene tak potom fajcila len 20 ale normalne sa mi to hnusilo.

katuskapd
21. apr 2009

ahojte suhlasim s nefajcenim pocas tehotenstva, ja som prestala, ked sme sa zacali snaziť,po 10 rokoch aktivneho krabicka denne fajcenia a dalo sa to, ale ako lulu pise slaba vola a kazdy den mam neskutocnu chut na cigaretu aj ked som zatiel nezacala.A to sa uz 2 roky drzim 🙂

maatkka
21. apr 2009

Pre telo je sok prestat fajcit? 😀 😀 😀 Pre telo je sok fajcenie a jedy s tym spojene! A to este nespominam aky sok je to pre to male telicko 😢 ☹ 😢

lulu723
22. apr 2009

ja som rada,ze pocas tehotenstva som vydrzala nefajcit aspon mam istotu,ze mala nebude mat v zivote nejake dychacie tazkosti 😉

danielkapo
22. apr 2009

Ahoj, nastastie som nikdy nefajcila (ak neratam pokusy v 15-icch 😅 ) a teda taketo nieco som nemusela riesit, no neviem si predstavit ktora normalna a priemerne inteligentna zena moze nejakym sposobom ospravedlnovat fajcenie pocas tehotenstva....a ze fajcila predtym 40 a v tehot. "len" 20 sa mi zda absurdne.....potom ked sa to male narodilo, tak mu davala tiez cigarety, povedzne ze 10....aby nemalo privelky sok po navyku na nikotin...? 😠 😠 😠
take nieco nepochopim... 😢

cestovatelkaandrea
22. apr 2009

tak ja zase poznam jednu zenu, co zacala fajcit ako diva v siedmom mesiaci tehotenstva. Podotykam, ze sa jedna o moju koleginu tu v NL, kde zijem. Ked bola v siedmom mesiaci tehotenstva na kontrole, tak jej porodna baba povedala, ze jej druhe dieta bude pravdepodobne velmi velke - cca 5 kg. Take iste velke dieta porodila aj pri prvom porode a mala velke komplikacie, lebo maleho jej museli vytahovat kliestami. Niekde pocula, ze fajciarkam sa rodia mensie deti, tak dufala, ze to druhe pri intenzivnom fajceni bude mensie. No nakoniec sa jej narodil chalan este tazsi ako ten prvy, tiez jej ho museli vytahovat pomocou kliesti a este dostal jeden bonus navyse. Casto byva chory na dychacie cesty. Neviem ci to ma az taky suvis s fajcenim ale urcite mu tym fajcenim nepomohla.

mataaaaa
22. apr 2009

pred tehu som bolaprilezitostna fajciarka, no ked som bola tehu prestala som stym. po porode... par mesiacov.. ked som nekojila:( zacala som znova.
a dokonca moje dve zname ... obe koja a fajcia, dokonca az jednu dvekrabicky denne... 😲

vinifera
22. apr 2009

Mám tak dojem, že Vám všetkým je tu prudko jedno, že viacerý lekári povedia, že nie je dobré prestávať naraz. Oni asi vedia prečo to hovoria. Telo je jednoducho zvyknuté dostať istú dávku nikotínu, a zrazu keď nedostane tak má z toho šok a môže reagovať všelijako a nemusí reagovať vôbec. Preto aj odporúčajú tuhým fajčiarom prestávať postupne a nie to seknút. Tý ktorý to prežili bez ujmy na zdraví sú svetlé výnimky. To len na margo toho, ako aj keď lekár niečo odporučí tak si vydupete svoj názor.
Tiež nie som názoru, že tehotná žena má vyfajčiť balík cigariet denne. Ale.... Fajčila som pred tehu asi 10 denne. Keď som prišla na to, že som tehotná hned mi bolo odporúčané prestávať postupne. Tak som to stiahla na 4 denne a kompenzovala to gumenými medvedíkmi. Medvedíky som mala absolútne všade🙂) Potom to už bolo fakt len o tej psychike. Proste som si dávala jednu cigaretu denne. Teda jednu večer. Ked som sa dogúlala u práce natiahla sa na gauč urobila si pohodu som si jednu zapálila. iIde len o to, že keby som si stále dokola hovorila nemôžem tam ma to len viac a viac stresuje a to tomu malému škodí viac.Takto so vedela, že si večer dám tu jednu a už som to viac počas dna neriešila. Postupne z toho bolo už len pol cigarety. Toto pretrváva aj teraz keď kojím. Môj malý sa narodil zdravý. Má dva mesiace a krááááááááásne priberá. Za 3 týžždne pribral 1350 g čo už aj lekárka povedala, že krásne ba až veľa. V noci knemu vstávam tak maximálne dva krát. Takže podobné reči, že detičky sú potom zlé alebo nepriberajú skúšajte niekde inde....
Netvrdím, že fajčenie počas tehu je super vec, ale prestávať sa má postupne a psychika je veľmiiiiiiiiiii dôležitá.
A pre mna za mna ma za toto zožerte aj s kosťami🙂)

vinifera
22. apr 2009

danielkapo - čo je to podľa teba normálna priemerne inteligentá žena?
petkaerdal - čo je to za hovadinu, že nemôže nastať abstinenčný príznak? Vieš vôbec čo ten pojem charakterizuje?

lujza123
26. máj 2009

Ja som mala tiez poriadne abstaaky ked som prestla fajcit. A to som postupne znizila s 20 na 5 a potom asi mesiac 1 alebo pol cigy denne. Potom som s tym sekla a po par dnoch zacali silne bolesti hlavy a nemohla som sa par dni vy..... Nastastie to preslo a teraz som fakt stastna ze nefajcim. Dobre sa odsudzuje tym ktory nikdy nefajcily alebo nemali az taku velku zavislosť.

ciernovlaska
26. máj 2009

Vinifera - je vedecky dokazane. ze zenam, ktore fajcili pocas tehotenstva sa rodia deticky s nizsou porodnou vahou. Navyse fajcenie pocas tehotenstva zvysuje riziko predcasneho porodu, a u dietatka sa zvysuje pravdepodobnost vyvojovych chyb /lebo fajciarkam chyba castejsie kyselina listova/. Jasne, ze niektorym fajciarkam sa narodi zdrave babo, ale to este nie je dokaz toho, ze fajcenie pocas tehotenstva neskodi.
A k tomu postupnemu prestavaniu fajcenia pocas tehotenstva - viacere dievcata tu pisali, ze s tym sekli hned a nic im nebolo, takze sa to asi da. Ani lekari nemaju jednotny nazor. Aj ked si myslim, ze jedna cigaretka /max/ denne babu neuskodi /a to som nefajciarka/, ale objajit fajcenie pocas tehu sa podla mna neda.

lubkaeck
26. máj 2009

AHOJTE aj sa pridam do debaty 😉

Bola som fajciarka (cca 12cigariet denne), ked sme zacali snazilkovat tak som s tym sekla zo dna na den 😉 avsak po pol roku som mala autonehodu a prve co som urobila - zapalila som si 😖 potom sme stimulovali na IVF a nefajcila som - nepodarilo sa a pred KETom som prestala pred stimulkou, a vobec mi to zatial nechyba 😉 aj ked manzel veselo huli dalej 😠 ale na balkone 😅
Kamoska ako otehotnela - prestala zo dna na den fajcit a bol to MA ☹

som zdravotacka a viem, ze ked sa planuje babatko tak je velmi dolezite prestat pred otehotnenim fajcit, pretoze v prvych tyzdnoch tehotenstva sa vyvijaju najdolezitejsie sucasti dietatka a to vacsinou kocka ani nevie, ze je tehu a cigarety k tomu moc nepridavaju 😝
a u zien fajciarok sa rodia mensie deti a najma mavaju uzasne problemy s dychacimi cestami a nie hned ako malicke, ale praveze uz ako vacsie deticky a dospeli 😉

kazda mame na to svoj nazor a to je dobre a kazda vieme ze to strasne skodi aj u netehotnych zien, ale je osobnou vecou kazdej zeny, co s tymto nazorom urobi 😉

lily1983
26. máj 2009

ahojte 🙂

danielkapo..je jasne, že take niečo nepochopiš, lebo si nefajčiarka, ani sa nepokušaj to chapať!!!!

monuska143
27. máj 2009

Ahojte,
Ja som prestala fajcit asi rok predtym ako sme sa zacali snazit o babo. Nakolko sa nam ani po pol roku nedarilo tak som si sem - tam zapalila dve tri cigy za den. Pretoze som zo vsetkych stran pocuvala ako to ze som prestala fajcit ovplyvnuje moju psychiku a preto sa nam nedari. Ked som potom skoro po roku otehotnela tak som s tym okamzite sekla! No ale co je to dve tri cigy za den oproti 20- tim alebo 40- tim?! Moja mamina tiez fajcila ked ma cakala a mam zdravotne problemy - som alergik. No ale pri braskovi jej to nechutilo tak nehulila od zaciatku a tiez ma nejake zdravotne problemy tak si myslim ze je uplne jedno ci zena fajci alebo nie pocas tehu ale su tu aj ine geneticke preddispozicie na to ci clovek chory bude alebo nie !!!
A len tak na info, zacala som fajcit este na zakladke ale nikdy som nefajcila tak vela aby sa mi podarilo vysplhat na skatulku denne. Zato moj manzel fajci ako duha!!! 🙂
A myslite si, ked sa uz o tom bavime, ze to ze tatino neprestane fajcit ked sa snazite o babo to neovplyvnuje?!
Ja si myslim ze ano pretoze polovicka genov je od neho a ked my nefajcime a oni sa toho nezrieknu tak mozu mat tie nase deticky tak isto zdravotne problemy ako aj deticky mamiciek ktore fajcili pocas celeho teh.
To len moj nazor...

perla200
27. máj 2009

súhlasím s lily...ja som tiež prestala fajčiť ked som otehotnela....ale nikoho neodsudzujem a nemudrujem ako niektoré v tejto téme....ked sa vám niečo nepáči a chcete súdiť chodte do iných tém....pani dokonalé ako danielkapo.....že?

cetera
27. máj 2009

ja som tiez fajcila este pred tehu tak 10 denne niekedy viac niekedy menej....ale to bolo zo stresu v praci...ked som prestala pracovat tak som posledne 3 mesiace uz toho nenafajcila moc,niekedy ani jednu...takze to bolo uz skor len take vikendove ked sme boli von....no a poslednu som si dala na novy rok a o sedem dni to prislo ze cakame babo...obcas mavam hroznu chut dat si jednu.....ale vacsina mojich znamych mi tu jednu cigu nechcu dat a pre jednu nebudem kupovat celu skatulku..aj ked si niekedy tak v duchu poviem ked mam chut ze nemozem, nechcem ublizovat babätku ved ono za nic nemoze....ale skor ma to taha vtedy ak je niekto so mnou co fajci a ja prave vtedy neviem co robit.....inokedy by som si aj ja zapalila......aj ked manzel vravi ze ked porodim a ak budem kojit a skoncim mozem hulit kolko chcem ale teraz nebudem....na toto by sa velmi hneval...aj ked od zaciatku som si dala len dve....minule som sa mu priznala a neveril mi, povedal zeby som toto urcite neurobila nasmu babätku zeby som si zapalili....prislo mi to tak luto ze som to spravila...on mi veri a ja takto....urcite si uz nezapalim do konca tehu aspon sa budem snazit......

cetera
27. máj 2009

ja neodsudzujem nikoho ked fajci pocas tehu....je to kazdeho osobna vec.....aj ked by sa to fajcenie dalo zmiernit na mensie mnozstvo ak dotycna fajcila vela...treba mat ohlad aj na to babo....

danielkapo
27. máj 2009

perla, toto nie je o dokonalosti, ale o zdravom rozume... 🙄 je to vedome ohrozovanie vlastneho dietata 😠 a nesuhlasim ani s tym, ze je to kazdeho osobna vec, nakolko v tehotenstve zena nie je zodpovedna len sama za seba, ale aj za deta...
ano, je pravda, ze nikdy nie je zaruka, ze dieta zeny, ktora v tehot.nefajcila bude zdrave, ale aspon si to potom nemoze vycitat, ze svojou lahkovaznostou ohrozovala svoje dieta

danielkapo
27. máj 2009

a pre zaujimavost, fajcenie vyrazne skodi plodu, nikotin sa hromadi v plode cca 10nasobne viac nez v krvi fajciara...

danielkapo
27. máj 2009

Chcem sa opytat- viem ze velmi skodi dietatu fajcenie v tehotenstve. Ale ked som tuha fajciarka a prestanem zo dna na den neuskodi to este viec tomu dietatku? Som v 25 tyzni. Dakujem

Dobrý deň,
i keď je možné, že bude nekľudné kvoli abstinenčným príznakom, určite mu to uškodí menej ako každá ďalšia cigareta.

tiez skopirovane z poradne gynekooga...

lily1983
27. máj 2009

dakujeme...dovidenia 😀

macilaci
27. máj 2009

baby. ja som v živote nevypila ani jednu kávu. normálne nechápem ako sa niektoré z vás kávičiarok neviete vzdať kávy v tehotenstve 😉 však káva nie je zdravá!!!! ani jedna !!!

perla200
27. máj 2009

danielkapo...ale mne to nemusís vysvetlovať.....my to vieme všetky...ja som bola fajčiarka silná a už nefajčím a KAZDA tehulka to vie!!!! ale ked nevieš čo je to absták tak nemudruj ok? proste tu sa povzbudzujú tehulky, ktoré bojujú s tým že nefajčia počas tehotenstva...ty si nič zlé neurobila počas tehu?

danielkapo
27. máj 2009

perla, nazov temy: fajcenie pocas tehotenstva....ja som teda nereagovala na tehulky, ktore bojuju s tym, ze nefajcia pocas tehotenstva, ale na tie, ktore pocas tehotenstva fajcia.
kazdej mamine-fajciarke drzim palce v tom, aby aspon pocas tohto obdobia vydrzala bez nikotinu
nemudrujem, len pisem svoj nazor, ktory sa samozrejme nemusi zhodovat s tvojim...a neviem odkial beries istotu, ze neviem co je abstak... 😒

vladkaz1
27. máj 2009

ahojte ja som bola tak isto fajciarka... skatulka denne akonahle som zostala tehu sa mi to zhnusilo a mala som stastie ze mi to smrdelo fuuj tak som prestla .. drzalo ma to az kym mala nemala 8 mes .zas som zacala..
Baby neodsudzujte , kazda vieme ze to skodi ... ved nikto by zamerne neubl. plodu ani babatku... 😉
jednoducho nefajciar to nepochopi .... aj ked som ja nefajcila pocas tehu neodsudzujem , ked vidim maminku pred potodom na ulici s taaakym bruskom a fajci jednu za druhu to mi pripada az hnusne nepomozem si...
nech si zapali doma .. kde ju nikto nevidi ,ale nepaci sa mi to.. mozno sa domna pustite .. ale je to len moj nazor..
tak isto na sebe badam ked idem s kocikom mala je uz slecna a by som si zapalila v jednej ruke cigu v druhej kocik ... samej na sebe by mi to vadilo..
Ale kady si spravi podla seba tak netreba sa teraz dohadovat co je skodlive a co nie..
staci len pit malinovku s umelymi farbivami a este neviem ake druhy aj potravin su strasne skodlive a tiez v tehu ich papkaju..
len je to forma cigareta ? Jezis maria... fuj a pocas tehu??? nehovorim ze som zastancom toho fajcit pocas tehu ale ked s tym nastavajuca maminka bojuje a zmiernuje tie poziadavky tak .. nemam nic proti..
Tak isto vcera som bola na ihrisku decka sa hrali sedeli sme na lavicke 4 fajciarky tak sme pofajcili a vedla z druhej strany .. mamicka citujem: Tieto fajciarky by som vesala!!!! pritom kazda jedna ked zadusime spak tak ho odhodime do smetiaka ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre