Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

mirka7582
19. mar 2011

@nikietka fiha nejako ta morduje ta migrena 😠 ved to mame za chvilku a nase sliecka pridu na svet tak dako to uz vydrzime 😉

nikietka
19. mar 2011

@mirka7582 Naozaj, uz len za chvilocku a ja sa uz nemozem malinkej dockat 🙂. Tak sa mi zda, akoby tieto posledne dva mesiace boli dlhsie nez cele tehu 🙂) Nejako to ale musime vydrzat, ze? 🙂 Peknu sobotku zelam

mirka7582
19. mar 2011

@nikietka aj tebe 😀

zufzufmeister
21. mar 2011

@helka193 ja súhlasím... určite nie je to bohviečo, keď tehuľka fajčí, ja som však tiež nedokázala prestať, sem tam si dám, prešla som na najlahšie cigarety R1-tky a myslím, že dôležité pre bábo je hlavne pohoda a nie stresovať sa pre všetko...

zufzufmeister
21. mar 2011

@helka193 presne tak súhlasím.... Hlavne sa nestresovať a nič netreba preháňať...

pici
21. mar 2011

ide len o to, ze je to vasa vec, ked sa vsak nieco babatku stane, mozete si do konca zivota hlavu trieskat ci vam bolo treba fajcit 😖

jajuuus
21. mar 2011

@pici presne picinka, ešte, že nefajčím 😀

pici
21. mar 2011

@jajuuus 🙂

kvetinqa
23. mar 2011

kokos ja fakt nechapem, ako moze niekto napisat, ze ved je jedno, ze fajcim, hlavne ze sa nestresujem a som v pohode. to je co za somarinu?!

dai
23. mar 2011

zuzufmeister,
no, jedna vec je ked rozhodujes o svojom tele , druha ked o babu - stres babu urcite tak neskodi ako fajcenie, ktore mu zial moze fyzicky uskodit ☹ To akoby mama co berie kokain alebo sa pravidelne opijala povedala - hlavne ze sa nestresujem... radsej si snupnem, pripadne resetnem hlavu ☹

ja mam rada mnoho veci - priam zavisla som na cokolade ( vytvara zial podobnu zavislost ako cigarety...) - napriek tomu v momente ako mi povedali ze mam gestacnu cukrovku a sladkosti mozu mojmu dietatu uskodit som si uz ani kusok cokolady az do porodu nedala...( a to som mala cerstvo kupenu studentsku pecat 😠 )

to ze hazardujes so svojim zdravym - hm, si dospely clovek, mozes si robit co chces... ale ze hazardujes so zdravym svojho nenarodeneho dietatka - tomu nerozumiem ☹

zufzufmeister
25. mar 2011

@dai neblázni, nehazardujem, prešla som na R1 a aj to si dám jednu ráno, kvôli stolici... Skutočne mi to aj gynekologička v podstate odobrila... A chcem to obmedzovať čo najviac až prestať... Samozrejme kvoli bábu, to som sa asi zle vyjadrila, ale bolo to na margo toho príspevku o matkách, ktoré to preháňajú až moc... Zažila som totiž takú a ver mi ani to bábu neprospieva... Samozrejme fajčenie v tehotenstve je hlúposť...

miyya
25. mar 2011

žienky si anineuvedomujte aké absťáky bude mať to bábenko ked porodíte. bude len revať a revať až sa z toho zbláznite. i ked predpokladám,ze budete kojiť a popritom fajčiť.tak mu doprajete duplom. Nepochopím žiadnu fajčiatku v tehu a ešte horšie kojomatku. ja som tiež fajčila,ked som sa dozvedela,ze som tehu,tak som cigarety zahodila a zvládla som to.pre bábo by som zvládla všetko.

henriettah
28. mar 2011

Teraz mi vsetky vynadajte...som v 9.mes.a fajcim a fajcim uz 15 rokov...je to moje druhe tehotenstvo po 12 rokoch. Moj syn sa narodil normalnou cestou, v riadnom termine, mal3,5 kg a 50 cm. Je jeden z najlepsich ziakov v triede, ziadne zaostanie, alebo mentalne narusenie, je kludny, velmi chytry a fyzicky velmi vyspely> akurat je jedna vec, ktoru by som mohla spajat s fajcenim v tehotenstve a to bola laringitida v jeho v utlom detstve...ale povedzme si pravdu, kolko deti ma laringitidu, ci uz je matka fajciarka alebo nie. To nie ze by som sa tym fajcenim chcela chvalit, naopak..hanbim sa sama za seba, len viem ze je dost tehuliek ktore fajcia, a ked som si precitala zopar pripevkov z tohto fora, tak ste ich tu vystrasili na smrt. Teraz som v 9.mes a bohuzial tiez sa mi nepodarilo prestat fajcit, zijeme v zahranici a tu sa kazdej tehulke robi test na Dawnow syndrom a raztep chbtice. Mne vysiel 1:560000, mam asi dalsie 6 kamaratky ktore su tehotne, alebo uz porodili a ich vysledky sa pohybovali v omnoho vyssom riziku na tieto choroby a test je robeny z krvi. Nechcem sa obhajovat, len nestraste, ze kazda fajciarka musi mat postihnute dieta, ano skodi to, my to vsetky vieme, len potom ako si vysvetlime, ked vydime ze ukazkovy 'vitaminkovy' rodicia maju chore deti?

digysa
28. mar 2011

@henriettah Uz som sa chystala spat....ale ked som si precitala tuto prvu vetu, tak mi nedalo neodpisat.
Diskusiu som tu necitala, len reagujem na tvoj prispevok.....
V prvom rade som si ista, ze sa hanbis....lebo si si vytvorila meno len preto, aby si sem napisala tento "hrozny" fakt, ze si veselo fajcis pocas tehotenstva. 😝
V druhom rade ti mozem povedat, ze vsetky zdravotne problemy sa vacsinou prejavuju u ludi az v dospelosti....Mozno tvoj 12-rocny syn je zatial super fit...ale ked bude mat 40, tak nam pridi napisat, ako sa mu dari.... 😒
A tak je to vo vsetkom...(co sa za mladi naucis(nenaucis), v starobe akoby si nasiel(stratil)... )

A k tomu komenatru, ze dievcata tu strasia na smrt fajciarky...podla mna je to dobra taktika, ako ich presvedcit, ze by na par mesiacov od takeho "svinstva" mohli upustit....co myslis, nestoji to za to????

Alebo TY si ten vzor pre vsetky mamicky, ktore chcu fajcit...tak ich uspokojis tym, ze tvoje deti su zatial OK? No teda na to by som sa v zivote nespoliehala...... na jednu malu vynimku, ktora potvrdzuje pravidlo ze
FAJCENIE V TEHOTENSTVE JE skutocne jedna z najnechutnejsich veci (s alkoholom a drogami)

Kazda zena ma iny organizmus, niekomu staci malo a niekomu vela, aby znicil zdravie detom....

Skoda, ze babatka nemaju na vyber.....musia vdychovat, co im ponukate.... ☹

ela2710
28. mar 2011

@henriettah Mne tiez neda nereagovat...a to som prisla len psa nakrmit 🙂

vitaminkoví rodicia - neviem je to osud, je to velmi smutne, kedze sa rodicia snazia, ukazkovo sa stravuju, nefajcia,nepiju a narodia sa im chore deti - to je smutne, je to nefer. To, ze mas jedneho synceka zdrvaeho je suepr stastie, ale neznamena to, ze na druhom dietati sa to neprejavi, cigarety nesposobuju len Dawnov syndrom, a razstep chrbtice - tie tvoje testy vobec neznamenaju, ze dieta bude mat spravne vyvinute srdiecko, alebo pluca!!!!!

warholette
28. mar 2011

myslim si, ze v pripade fajcenia verzus nefajcenie nejde o individualne pripady matiek, ktore fajcili a aj tak mali zdrave dieta alebo o matky, ktore napriek nefajceniu a zdravej zivotosprave maju deti chore. ide o dlhodobe vyskumy vplyvu fajcenia na plod, ktore neboli vykonavane na jednej ci dvoch zenach, ale stovkach a tisicoch. takze mozu zodpovedne prehlasit, ze fajcenie v tehotenstve skodi. rovnako ako fajcenie ako take.

pici
28. mar 2011

@henriettah nikto nedaval do suvisu fajcenie a pripadna chorobnost dietatka... moze sa narodit postihnute dieta skor 10 tim nefajciarkam ako jednej fajciarke, ide o to, ze to robite vedome a zamerne a tym padom ak by sa nieco nahodou stalo, tak by ste si mohli akurat tak hlavy trieskat... ocenujem tvoj nazor, aspon trochu je konstruktivny a citit aspon hanbu za tvoje chovanie... niektore baby tu ale vyslovene alibisticky pisu ze na tom nic nie je

henriettah
28. mar 2011

presne taketo bombardovanie som cakala, jasne ze to nikto podporovat nebude a verte mi ze s vami suhlasim .., je to forum o fajceni v tehotenstve a ja som len opisala svoj pripad, nepotrebujem vycitky od vas, robim si ich sanma dost..len chcem povedat, ze tym ze fajcim uz niekolko rokov, ten moj organizmus by sa musel cistit aspon 5 rokov aby tam neostali stopy po nikotine, a neviem ci je to naschval, no v tehotenstve mi chuti fajcenie este viac ako pred tym, a verte mi, ze modlim sa aby sa nic nestalo...ja sa len pridavam k foru a nie na sibenicu, lebo viem ze fajciarok je tu dost na fore a ziadna sa radsej ani nevyjadruje a rada by som si aj s nimi vymenila nejake nazory. Dik za pochopenie

maggie2
28. mar 2011

@warholette @digysa no máme jednu susedu, ktorá počas celého tehotenstva fajčila aj jednu šochtlu denne a ešte nehorázne klamala, že lekár jej to schválil a odporučil. Samozrejme, narodil sa jej synček so srdcovou vadou, ktorého museli ešte do jedného roka operovať. Daňových poplatníkov stála táto operácia 40 000 euro, ale to je v pohode, že áno, hlavné že nezodpovedná matka platiť nemusela. A chúďa dieťa aké má vyhliadky a čo si už za svoj krátky život pretrpelo ani nehovoriac ☹

ela2710
29. mar 2011

@maggie2 je to smutne, mojej tete operovali dcerku na srdiecko tiez, ale moja teta nemala nikdy v zivote ani jednu cigu, je velmi slusna, a pozri, zdravo sa stravovala, ale mame to v rodine, kedze jej stary otec mal srdcove problemy.

Nepaci sa mi ale ako si napisala, ze danovych poplatnikov stala tato operacia 40000 eur, ved no a co? aj ked je to dieta fajciarky, nezasluzi si zit? ja nie som zastankyna facenia cez tehu, no podla mna stat dal peniaze konecne na nieco normalne, pokial vidim, staviame len nove dalnice, a bla bla bla - nic potrebne a nevyhnutne pre zivot. ale to je uz na inu temu 🙂

maggie2
29. mar 2011

@ela2710 ak Ti hovorí niečo termín "príčinná súvislosť" tak by si môj príspevok takto nekomentovala. Ten chlapček sa narodil so srdcovou vadou kvôli fajčeniu tej nezodpovednej ženskej a nie kvôli tomu, že by to mali v rodine. Samozrejme že to dieťa si zaslúži žiť, čo sa snažíš prekrucovať. Ale mali to dať k úhrade tej babe, keď fajčila jak turek každý deň krabičku cigariet denne. :(

ela2710
29. mar 2011

@maggie2 ja sa nesnazim prekrucovat, ja si ale myslim, ze je vela deti so srdcovymi chorobami a nejedna sa len o to, ze je to kvoli cigaretam!

maggie2
29. mar 2011

@ela2710 lenže prípad ktorý som popísala ja bol v príčinnej súvislosti s fajčením matere 😝 a keď poisťovňa odmietne preplatiť snowboarderovi ošetrenie zlomeniny len preto, že sa pohyboval mimo lyžiarskej trasy na strmých skalných kopcoch, tak potom aj mater je zodpovedná za svoj plod ktorý sa narodí s vadami v dôsledku jej cigaretovej náruživosti

ela2710
29. mar 2011

@maggie2 mne sa vidi, ze dieta sa s financiami spajat nema, snowbordista je dost ,,mudry" nato, aby neliezol tam kde nema, kdezto to male dieta nemoze zato, ze jeho mama je fajciarka...nazvat dieta plod - sa mi zda hrozne, ved je to ludska bytost. Dieta nemoze za nezdravy styl matky, a preto nevidim dovod preco by nemalo byt jeho zdravie podporovane, stat nespravil laskavost jeho matke, ale jemu

warholette
29. mar 2011

@ela2710 ano, dieta nemoze za to, ze je mama fajciarka. vinna je vsak matka, ktora fajcit nemusela, takze by jej cely nemocnicny ucet mal ist k nahrade. tiez je dost "mudra" na to, aby vedela, ze s fajcenim v tehotenstve sa spajaju neskorsie zdravotne problemy dietata.
a aku mu spravil stat laskavost? vratil ho s opravenym srdcom naspat matke fajciarke, ktora ked neprestala fajcit ako tehotna, bude nadalej okolo neho fajcit a vystavovat ho vplyvom dymu z cigariet?
niekto tu vyssie pisal, ze vsak dychame znecisteny vzduch, tak v com su cigarety horsie? v tom, ze mame na vyber. vzduch musime dychat taky, aky je. fajcit v tehotenstve vsak nikto, skutocne nikto nemusi.

ela2710
29. mar 2011

@warholette stotoznujem sa s tvojim nazorom - mas upnu pravdu, bude pri matke fajciarke cele detstvo, ano plne suhlasim, len podla mna by ani na taku operaciu peniaze nemala, a teda by bez pomoci statu to dieta ani nezilo ☹ ale ja ju neobhajujem, sama si myslim, ze je velmi nezodpovedna, a ze na cigarety si peniaze rychlo najde...

gumimaci
29. mar 2011

@ela2710
@warholette
@maggie2 juuuj baby tusim nemozte spat. inak k tym peniazom, cigarety su dost drahy spas v poslednej dobe, tak sa divym ze si ich mamicky dokazu financovat z materskych prispevkov 😒

ela2710
29. mar 2011

@gumimaci no ano a stale idu hore a hore, myslim, ze ked ich zdvihnu poriadne az potom sa uvedomia, a ja som spala od pol osmej 🙂 maly vsatl rano o piatek a to bol este doma priatel tak som sem nakukla 🙂

warholette
29. mar 2011

@gumimaci zijem v USA, takze vdaka casovemu posunu je vase skore rano pre mna neskory vecer 😉

maggie2
29. mar 2011

@ela2710 veď to neznamená, že by ho nezoperovali, ale účet by potom poslali materi. A tá si môže teoreticky dohodnúť splátkový kalendár namiesto toho aby si kupovala krabičku denne, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre