• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

25. marca 2015 
@dominika1988
@nice202 u nas na rizikovom !! fajcili v case mojho 10 dnoveho pobytu 3 baby..a nie jednu denne :unamused:
6. máj 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa nastuduj si prosim ta biologiu. Asi si nepocula nikdy o tom, ze vajicka v tele zeny si pamätaju nielen antibiotika, rozne choroby (prekonane aj v detstve), ale samozrejme aj fajcenie, alkohol, drogy....vsetko toto je tiez zaklad "vybavy" buduceho babätka (+ predispozicie od rodicov, napriklad to , ze ma dieta modre oci a je heterozygot pre tombofilne mutacie), kedze dostane 50% genetickej vybavy otca (spermia) a 50% matky (vajicko). Kvalita oocytov neodmyslitelne suvisi s kvalitou zivota ale i vekom.
6. máj 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Myslím, že je to blbosť !!! Ja som bola tuhá fajčiarka a ešte som nevedela, že som tehu a znechutily sa mi cigy !
A naše malinké pokladiky v brušku nedostávajú KYSLIK ak maminka fajčí !
Takže myslím si, že je lepšie stým skončiř aj ked z donutenia ...ked to samo nejde...
6. máj 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@froschka ehm, asi sme sa nepochopili, ja nefajcim :grinning: ale chapem co si chcela :wink:
6. máj 2011 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa myslim ze by si si naozaj mala prestudovat, co fajcenie robi :wink: a co sa tyka predispozicii, gratulujem fajciarom s rodinnou predispoziciu na rakovinu pluc :confounded:
6. máj 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pici skus sa ty spravat ako dospela a neurazat vsetkych naokolo... ja hovorim o faktoch, ktore som si nastudovala... ty zjavne vidis len napis "fajcenie skodi" a robis si z toho jednoduche zavery a neberies do uvahy siroke spektrum faktorov ktore nas ovplyvnuju. Skus sa nad tym zamysliet.

@molka nie neznamena,ze choroba musi prepuknut, ale ak ta predispozicia tam je... a v takom pripade, ak choroba ma prepuknut, tak prepukne ci sa viac alebo menej snazis tomu zabranit. Ja si pojmy nemylim.

6. máj 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak baby, "milujem" argumenty typu - moja dcera je zdrava, a ja som fajcila cele tehotenstvo.Odhliadnuc od toho, ze sa nie je cim chvalit, mali by ste byt niektore vdacne, ze su vase deticky zdrave.Tie fajciarky, ktorych deti na to doplatili, sem nenapisu :confounded: chudak deti, oni si tu cigaretu do ust nestrkali :frowning2:
pripomina mi to moju babku, ked mi pri vychove mojho syna dava rady, pricom ked sa jej snazim oponovat, vzdy pride s argumentom- ved vy ste robili to a to, a ste tu!! pripadne, ved susedovie janka vyrastala tak a tak, a nic sa jej nestalo :grinning:
6. máj 2011 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa to absolutne nie je pravda, s tym prepuknutim tak ci tak.Su ludia, u ktorych vdaka zdravemu zivotnemu stylu nemusi prepuknut choroba vobec, pripadne prepukne az v pokrocilom veku :wink:
ako si uvadzala s ockovanim, tak aj ono spusta choroby.u malych deti napriklad vrodenu cukrovku.Tie deticky by ju nemuseli dostat vobec, alebo by ju dostali az ako dospeli.To je sakra rozdiel, ci si musi pichat inzulin male dieta od 2 rokov, co mu skracuje a znekvalitnuje zivot a detstvo, alebo az ako dospely, ci vobec ..
6. máj 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 myslim,ze mam toho nastudovaneho dost... a stale studujem dalej... ale bohuzial niektore studie niesu uplne... chyba tam vela detailov,ktore vyrazne ovplyvnuju vysledky. a vacsinu studii sponzoruju farmaceuticke firmy, ktore si za vysledky studii platia a tym padom mozu byt vysledky skreslene alebo neuplne.
6. máj 2011 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tea333 odpovedz, ze kedysi ludia zili v jaskyni a neumyvali si zuby a zili........ :grinning:
6. máj 2011 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tea333 ja som povedala citujem: "ak choroba ma prepuknut, tak prepukne ci sa viac alebo menej snazis tomu zabranit." to AK MA prepuknut znamena, ze telo sa nevie nijakym sposobom s chorobou vyrovnat a tym padom prepukne aj navonok... ak sa telo dokaze s chorobou vyrovnat nemusi prepuknut nikdy....
6. máj 2011 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt je dokazane, ze zili a mali dokonca zdrave zuby... vies kvoli comu? lebo jedli vela masa a ziadne "prilohy" :slight_smile:
6. máj 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 keby len cukrovku... ked sa ti nahodou podari najst statistiky (mne sa zatial nepodarilo) o vzraste onkologickych detskych pacientov za posledne roky, tak uvidis, ze pocet vzrastol len za posledne desatrocia... a cim to asi tak moze byt sposobene...
6. máj 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa ide ale presne o to, ze telo sa s chrobou vyrovnava, ked je zdrave.preto sa casto na starych ludi lepi rakovina a ine chroby az na sklonku ich zivota, ked sa ich telo nestiha regenerovat a je slabe :frowning2:
6. máj 2011 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa myslim ze vo veci ockovania sa zhodneme.zaraza ma vsak, ze vidis negativa jedneho a druheho nie :sweat_smile:
ked nedam svoje dieta zaockovat, mozem to zaklincovat fajcenim?
a ked nefajcim, aj tak ho zaklincuje (zdravotne) ockovanie? a ak nie, tak prostredie?
a co tak teoria, ze su to vsetko faktory zhorsujuce stav, a preto sa im vsetkym treba vyhnut?
pretoze ak budeme lahostajni voci fajceniu, k tomu sa nastahujem k slovnaft rafinerii a k tomu sa dam zaockovat proti vsetkemu moznemu, asi si nepomozem,nie?
6. máj 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambola cigarety skodia do urcitej miery a potom je o to tele ako sa tym vyrovna a je tam aj vela dalsich aspektov, ktore na to vplyvaju... strava, sport, dostatok spanku, minimalny stres... stale je tam viac aspektov nikdy nie len jeden...
6. máj 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa v tomto s tebou nemôžem súhlasiť, pretože otázku prepuknutia choroby v prípade rodinnej predispozície mám celkom slušne naštudovanú. Moje deti totiž zdedili určitú genetickú predispozíciu, takže viem, ako veľmi sa dá ovplyvniť zdravie dieťaťa aj vtedy, ak nemá ideálnu genetickú výbavu. Fajčenie počas tehotenstva je sebectvo, môžete si to ospravedlňovať koľko chcete, sú to len také výhovorky, aby ste mali čisté svedomie.
6. máj 2011 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 poviem to takto, kazdy ma pravo volby, ci fajcit alebo nefajcit.... ci ockovat alebo neockovat. V kazdom pripade je to nieco co moze a nemusi poskodit, ja som prestala fajcit, ale je to pre mna velmi tazke a naozaj zvazujem cestu mensieho stresu a zataze. preto ma vzdy rozhodi, ked niekto uraza fajciarky... (k tym ciernym sa vyjadrovat nebudem... to je ina kapitola) ale su zeny, ktore su vzdelane a maju prehlad a maju toho aj vela nastudovaneho o problematike a predsa zvolia cestu inu ako by ste ocakavali.
6. máj 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 a aj sportujem aktivne, aj sa stravujem zdravo (ak to tak sa nazvat vzhladom na latky,ktore zelenina a ovocie obsahuje), nepijem sladene vody, len cistu vodu ani mineralky pokial niesom niekde vonku... nikdy som nepila alkohol... som kazdy den vonku na vzduchu. a myslim si zijem tak ako sa ma, aby si clovek budoval imunitu a lahsie zdolaval bacily z okolia. Moja jedina nerest boli cigarety. a chcela by som vediet kolko z nefajciarok robi len polovicu z toho co ja... a potom kto zije zdravsie?
6. máj 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa ja viem ze je to tazke.Zavislost na nikotine je ale choroba, a podla mna ovplyvnuje teba, babatko aj okolie negativnym sposobom.Urcite by si bola najradsej, aby ti niekto fajcenie schvalil, a povedal ti ze to aj tak nevadi, ale to napise jedine zena, ktora to tak robila a teraz sa to snazi ospravedlnit, aby nemala vycitky svedomia.
ty ale fajcit naozaj nemusis.Ak ti to sposobuje stres, vela sa o tom rozpravaj s niekym, kto ta podpori, ci uz manzel alebo rodicia, a hlavne musis kazdemu, casto a hlavne nahlas hovorit, preco nefajcis a fajcit nechces.znie to hlupo, ale zabera to.ak si pri kazdom filme, kde niekto fajci povies, ze je to hnusne, a nahlas odsudis kazdeho fajciara ktoreho uvidis, si na dobrej ceste.So zavislostou ako takou mam vela skusenosti, ver mi :wink:
6. máj 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa nikdy sa neporovnavaj.vela ludi su primitivny ignoranti ktorym je zdravie jedno a nevidia si dalej od nosa.vzdy sa pozri na seba, ci si urobila vsetko najlepsie, ako si vedela
6. máj 2011 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 nie, ide o to, ze tu zeny odsudzuju fajciarky, lebo ako oni skodia fajcenim nenarodenym detom, ale dala by som ruku do ohna za to, ze 3/4 z nich sedi za pc a napchava sa cokoladou a slnko vidia tak mozno cez zatvorene zaluzie... ziadny aktivny pohyb, zle stravovanie.... to vsetko vplyva na tie deti tiez... takze by sa v prvom rade mali zamysliet same nad sebou a potom sa pohorsovat nad tym,ze niekto fajci... podla mojho nazoru bola tato tema skor otvorena na to, aby si tu nasli zeny fajciarky niekoho kto ich povzbudi aj v tom, aby prestali fajcit.... ale nie na to,aby si tu precitali urazky a nadavky....
6. máj 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa mimochodom ma napada jedna paralela na inu temu, casto tu na koniku diskutovanu.
Mnoho mamiciek ma problemy s dojcenim.dojcenie si casto treba vybojovat cez pomaly nastup laktacie, bez dokrmovania, casto cez popraskane bradavky, dokonca zapaly ci strajky deticiek.
Mnoho mamiciek sa dojcenia vzda, len preto, ze sa im uz nechcelo bojovat dalej.Pretoze to pre nich bolo stresujuce a bolo jednoduchsie zarobit babatku umelu vyzivu.je minimum matiek ktore naozaj dojcit nemozu, ale mnoho takych ktore sa koly svojmu komfortu dojcenia vzdavaju (v porodnici mi baba povedala, ze prestala po 4 mesiacoch dojcit lebo ju nebavilo vstavat ).myslim ze je to podobna situacia.ako buduca mamicka by si mala vediet, ze prezijes este kopy stresu a namahy, a mozno budes unavena, bude sa ti chciet na vsetko vykaslat, ale ked sa pozries na svoje babatko, jednoducho by si to mala zvladnut iba preto, ze ta potrebuje a je na tebe take zavisle.
Predstav si svoje buduce babatko, v brusku, bezmocne, myslis ze ako buduca mama prenho robis vsetko najlepsie?
6. máj 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@shafqa ja si myslim, ze fajcenie je problem.cokolada urcite dietatu neskodi tak,ako navykove latky ako tabak, alebo alkohol.samozrejme, stravovanie by si mali mamicky ustrazit,Ale zavislost je naozaj vaznejsi problem, kedze dieta, rovnako ako u narkomaniek, sa rodi so zavislostou na nikotine.To si si hadam precitala.ja by som nechcela, aby sa moje dieta narodilo s abstinencnymi priznakmi, a teda chore :frowning2:
6. máj 2011 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa to je v poriadku......zili, mali zdrave zuby, napriek tomu ludstvo neostalo byvat v jaskyniach a zuby si umyvame.to bolo k tomu, ze starsia generacia vzdy operuje tym, ze vtedy to bolo tak a tak a bolo dobre, tak preco my, mladi, riesime s detmi pre nich veci po novom:slight_smile:
6. máj 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tea333 cokolada samotna neskodi, ale ked sa k nej pridruzia tie ostatne veci,ktore som vymenovala vyssie, tak ten problem ozaj nastava... nadvaha je velky problem, ktory moze ohrozit tehotenstvo... ( to je len jeden priklad, ktory si bohuzial zeny neuvedomuju....) ... tehotenska cukrovka... atd. to vsetko si moze zena privolat faktormi, ktore som vymenovala vyssie... ale toto si nikto nedava do suvislosti....
6. máj 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt su veci, ktore sa zmenili k lepsiemu (sme viac informovani) ale su veci ktore sa zmenili k horsiemu a to vdaka tomu,ze sme viac informovani a chceme sa niektorym veciam vyhnut. (to ti starsi mozu nepochopit, lebo tie informacie v ich "dobe" nemali alebo skor ich nepotrebovali) Avsak stale treba davat pozor aj na samotne informacie a radsej prejst viac zdrojov...
6. máj 2011 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa ale po cokolade aspon zena nesmrdi ako dobre pestovana tabakova plantaz.fuj. :grinning:
6. máj 2011 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa to bolo len na margo toho, co pisala kocka, na ktoru som reagovala
6. máj 2011 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shafqa nechapem..stale pises ako si uvedomela, ako sa vyhybas zlemu, ale napriek tomu obhajujes fajcenie.nerozumiem.ja hovorim..ano, nadvaha je problem, obezita je choroba.aj zavislost je choroba, a navyse pekne hnusna.
6. máj 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok