Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

zuzka17
29. jún 2011

ja som tiez fajcila pravidelne, ale akonahle som sa dozvedela ze som tehu hned som s tym prestala. Podla mna je to velka nezodpovednost ked zena fajci pocas tehu. ale zase mam kamosku, ktora fajcila ćele tehu normalne akoby nebola tehotmna a ma zdrave babo

zuzka17
29. jún 2011

@simoninuska ahoj ja som sa dozvedela ze som tehu v 7. tyzdni - dovtedy som fajcila normalne pretoze som to nevedela aj 15 cig denne, ale ked som sa to dozvedela hned som sekla s tym. ked som si pomyslela na to ze to male je tam zadymene tak mi to ani tak nechuti. o to viac som jedla prve 3 mesiace som 4 kg pribrala - ale nevadi hlavne ze nefajcim. skus to pre to male - to sa ti vrati

zuzkalenka
29. jún 2011

ja som fajčila už od 17-tych ale ako som sa dozvedela že som tehotná som prestala a vydržala som vyše roka. Znova som začala až keď som prestala kojiť.
A bola som milo prekvapená že som počas toto obdobia ani nemala chuť na cigu a dokonca som prvé mesiace tehotenstva schudla okolo 4 kíl.
Ale poznám baby ktoré aj počas tehu fajčili a hovorili že sa im proste nedá prestať. Neviem každá má iné telo ale ja som to dokázala a bola som so sebou spokojná.
Baby čo fajčíte aspoň to skuste ono sa to dá nefajčiť aspoň počas toho tehotenstva, veď chcete mať zdravé bábo či???????????????

silvia.t
29. jún 2011

@simoninuska ahoj ja som tiez fajciarka ... denne som stiahla cca 10cigariet,ze som tehu som sa dozvedela v 5tt a prestala som,len musim stale nieco jest,mam nakupene jablka a tak si ich chrumkam..a ked mam uz fakt brutalnu chut na cigo tak si uvarim caj a idem si ho cmurkat na balkon,nahrada za cigaetu 😀 chce to hlavne pevnu volu ale da sa to... 😉

dajenka11
29. jún 2011

ahojte kočky... 🙂 tak ja som fajcila 4 roky, no bola som tuhy fajciar, niekedy aj 2 krabicky denne a ked som zistila, ze som tehu tak som prestala zo dna na den. da sa to. ja som sa sice nemusela nijak zvlast prekonavat, pretoze mne prestavali chutit cigy a tak som si spravila test a vysiel pozitivny 🙂

viki86
23. aug 2011

@ilduska14 a bol tehotny? 😀 😀 😀 srandujem haha

viki86
23. aug 2011

ahojte chcem sa aj ja spytat, ze ked prestanem fajcit ako sa dozviem ze som tehotna ci to nebude sok aj pre to dieta? sice vlastne ked budem len v druhom tyzdni tak by to nemalo este vnimat nic ze? 😕 ako myslim ten decht a tak navykove latky

zuzana581
23. aug 2011

Podla mňa je taká kravina táto teoria, že ak je tuhá fajčiarka, tak nemá prestávať ani v tehotenstve, že nemám slov. Samozrejme, že to je len dobré prestať. Ak tehulka proste nedokáže skončiť, lebo má slabú vôlu, alebo čo ja viem, tak dobre, asi sa svet nezrúti, aj keď sú tam iste nejaké riziká, ale aby neprestávala, len za to, že jej lekár povie, že by nemala prestať, tak pochybujem o jeho odbornosti. Ja som bola velmi tuhá fajčiarka a pri oboch som zistila že som tehotná tak, že ma z cigariet zrazu napínalo. Sekla som s tým zo dňa na deň a aký šok vlastne mali moje deti prežívať? Je to hlúposť. Ak ste presvedčené, že chcete počas tehotenstva prestať fajčiť, tak prestante hneď, okamžite a nehladajte výhovorky typu, bol by to šok pre dieťa. Buď prestať chcete, alebo nie.

norcima
23. aug 2011

😀 to by bola za teoria, aky sok podla tejto teorie bude mat dieta ked sa narodi a zrazu nedostane svoju davku nikotinu?

pici
23. aug 2011

@zuzana581
@norcima samozrejme ze ZIADEN fundovany lekar nepovie, ze nemas prestat fajcit. skor povie, ze ak by si pocas celeho tehotenstva mala nervacit ze nemas nikotin, tak si radsej jednu zapal. toto su slova, ktore pocuju fajciarky v tehotenstve nie odporucenie aby s tym neprestali.

zuzana581
23. aug 2011

@pici no tak tých podnetov na nervačenie je ovela viac, takže by tehulka asi musela prestať chodiť aj do práce, musela by sa na obdobie tehotenstva rozísť s manželom, hlavne keď ju neskutočne vytáčajú jeho pohodené ponožky pri posteli a podobné veci. Každá budúca mamina si vyberie, či ju to bude psychicky ničiť, že nefajčí, alebo to bude brať tak, že to teraz robí pre svoje dieťa. Ano, dieťa potrebuje kludnú maminku, aby bolo kludné aj ono, ale podať to tak, že si zapál aby si nebola nervozna mi príde neprofesionalne. Čakala by som skôr niečo ako zapál si vonnú sviečku, uvolni sa a nemysli na cigu, ak si sa už rozhodla prestať.

vefi89
23. aug 2011

@zuzana581 vonná sviečka je myslím väčší humus ako tabak 😀😀 a propo, nikotín je prospešný, len tie ostatné látky čo sa nachádzajú v dyme sú škodlivé 😝
pokiaľ chce žena prestať fajčiť, aby to nemalo dieťatko v sebe, mala by prestať presne 7 rokov pred počatím..lebo tak dlho trvá, kým sa prečistí telo a krv fajčiara..

darmo tu budete polemizovať a meditovať, i tak si každá spraví čo chce 🙂

vejula
23. aug 2011

Ja si myslim že ma vyznam skončiť aj v čas eked sa dozviem že som tehu, sice samozrejme že v tele je ešte nikotin, ale.... Raz mi jedna sestrička povedala že robili vyskum a prave ked si mamina ešte len pomyslela že ide fajčiť a siahla po krabičke tak sa dieťaťu vyrazne zvyšil tep, zo stresu.

zuzana581
23. aug 2011

@vefi89 to bol len taký príklad aj keď vonná sviečka nie je určite väčší humus ako cigaretový dym, ale to nie je podstatné. Podstatné je to, že ak chce niekto prestať fajčiť, tak má prestať 🙂 a ten kto nechce prestať, tak nech nepoužíva to alibistické "bol by to šok pre dieťa" a nech narovinu povie, že nechcem prestať. Fajčila som keď som dcéru kojila a teraz po dva a pol roku som začala fajčiť zas. Tiež by som našla výhovorky, prečo fajčím, ale pravda je taká, že proste fajčiť chcem. Fajčila by som aj v tehotenstve, keby sa mi z cigariet neprevracal žalúdok. Ale telo rozhodlo zamňa 🙂

dena
23. aug 2011

ja som bola tiez velmi tuha fajciarka, pri prvom tehotenstve som hnd prestala, potom ked mal maly rok, tak som opat zacala...prestala som zas ked som bola drhy krat tehotna a odvety nefajcim...prestala som nie preto, ze mi to lekar zakazal, ale preto, ze mi to vobec nechutilo, bolo mi z toho na vracanie...a ci by som prestala fajcit keby mi to chutilo? veru neviem... moja sestra fajcila pocas tehotenstva a veru synovec nema ziadne zdravotne tazkosti, ale za to obidve moje deti su astmatici... a napokon aj vyskumy vravia o tom ze pasivne fajcenie je rovnako skodlive ako aktivne

vefi89
23. aug 2011

@zuzana581 dobreeeee 😝 😀
ja tiež neni som vzorná 😀 fajčím 10 rokov a nechystám sa skončiť 😀😀😀 a predsa mám deculo zdravé 🙂
@vejula a ja som čítala knihu, v ktorej z dlhodobej štúdie prišli na to, že nikotín je prospešný pre rozvoj mozgu a podporuje jeho "rozvíjanie" 😝 to je to isté ako bolo s tým očkovaním a pravdu jednoducho nenájdeš...vždy a pri každej činnosti alebo ako to nazvať existuje pre a proti...a záleží len na divákovi, ako si to vyloží 😉

zuzana581
23. aug 2011

@vefi89 tak ty si tiež skoro začala. Bez tých zhruba troch rokov, čo som nefajčila, fajčím už asi 13 rokov. Začala som v 14tich. A inak dúfam, že moje deti nikdy nezačnú, tak začínam uvažovať, či neprestanem. Mám totiž takú skúsenosť že deti nefajčiarov aj keď niekedy cigarety skúsia, tak sa nestávajú celoživotnými fajčiarmi a lahšie prestávajú.

vefi89
23. aug 2011

@zuzana581 u nás to funguje naopak...nefajčiari majú fajčiarov a fajčiari nefajčiarov 😀

tehulka21
23. aug 2011

ahojte,je mi to naozaj trapne..ale do 3 mesiaca som ani nevedela ze som v tom.. 😒 to som robievala na 24hod smeny..fajcila som tak 2 krabicky denne..nevedomky vycerpana nevyspata unavena a prefajcena 😠 ...potom prisiel okamih pravdy u gyndy ze som v tom...jasne ze som sa potesila a som stastna...ale ten prvy sok po zisteni som urobila co?zapalila si...hambila som sa ale v tom momente som to rozdychala takto 😖 ...fajcit som neprestala uplne...som hrozna ale chyba mi ta vôla a ked vsetci v okoli fajcia citim ako mi to chyba 😖 ...preto si zapalim len na oko aby som drzala v tej ruke nieco...asi...som strasna viem to..ale asi mi chyba opora okolia...

zuzana581
23. aug 2011

@vefi89 ja stále tvrdím, že tabulky a štatistiky treba hádzať do koša 😀

vejula
23. aug 2011

@vefi89 ja som nepisala len o nikotine ale celkovo o cigach a o všetkom čo obsahuju, ale maš pravdu na 100% si asi nikto netrufne povedať že je to s istotou tak

pici
23. aug 2011

@zuzana581 ty si nikdy nefajcila ze? aby sme sa chapali ja nie som za fajcenie v tehotenstve... absolutne to odmietam
ale zavislost na nikotine, je zavislost ako na inej droge, cize telo ju potrebuje a pyta... nie je to ten isty stres nedat telu nikotin ako chodit do prace, urcite nie z pohladu tuhej fajciarky. nehovorim ze je spravne si zapalit, to nie, ale vyjadrenia lekarov su v zmysle radsej jednu cigu ako celodenny stres pre dieta, tak som to myslela

pici
23. aug 2011

@vefi89 nechcem sa ta dotknut ale chvalit sa fajcenim v tehotenstve je skutocne vrchol

pici
23. aug 2011

@dena to ano. ale nerobis predsa vedome dietatu zle ale snazis sa veciam , ktore by ho mohli ovplyvnit vyhybat alebo ich eliminovat. a fajcenie v tehotenstve to urcite nie je... je to vedome skodenie dietatu dufajuc, ze mu nic nebude

vefi89
23. aug 2011

@pici vieš čo je takisto vedomé škodenie dieťaťu? farbenie vlasov, make up, krémiky, dezodoranty, voňavky, margarín, maslo obsahujúce margarín, polotovary, mrazená zelenina, dokonca aj chlieb kupenský, a všetko čo je spracovávané v potravinárskom priemysle, všade je nejaké farbivo, nejaký polysorbát, nejaké svinstvo..
ja pestujem zeleninu, ovocie doma, chlieb si pečiem sama, maslo, syr aj tvaroh si robím sama, pijem domáce mlieko, nie nejaký odpad v krabici, žeriem domácu kuracinu, domácu bravčovinu, nie pofidérne výrobky kúpené v mäsiarni, kde zvieratká žrali doping, aby čo najrýchlejšie pribrali, žeriem domáce vajcia, robíme si domáce víno, domácu pálenku..a to že som fajčila je moja osobná vec...nikdy som si vlasy nezafarbila, nikdy som si make up nedrbla na tvár, nepoužívam ani dezodoranty, dokonca ani penu na holenie, tiež voňavky, a nakoniec ani aviváž..

tak teraz si to krásne zrátaj, ktoré decko malo zdravšie prostredie...či to, čo dostalo dym priamo odo mňa, ale inak nedostalo v pomere s bežnou mestskou ženou temer žiaden iný humus,
alebo to, čo i tak fajčilo pasívne (pretože neverím, že si bola 9 mesiacov doma izolovaná), a dostalo koooopec skvelých kokteilov vo forme umelých svinstiev

pici
23. aug 2011

@vefi89 to je alibizmus. nieco jest musis, nieco dychat musis, nieco pit musis. fajcit nemusis. fajcit chces.
a to je vedome a cielene... a uvedomele skodenie dietatu ,nie nevyhnutne. bavit sa o tom co je vsade ake ecka, co je na akych pesticidoch vyrastene atd nema zmysel, lebo to az tak neobides. fajcenie ano
je pekne ako zijes a napriek takemu zdravemu stylu a obchadzaniu vsetkeho zleho , fajcis.
je to ale tvoja vec... iba mi pride dost odveci sa tym este aj pochvalit. aj moje kamosky fajcili pocas tehu a ja som sa vyjadrila ale tym haslo, je to zdravie ich dietata, nesu za neho oni zodpovednost... nie ja...

vefi89
23. aug 2011

@pici alibizmus by to bolo, keby som niečo zapierala, alebo tvrdila, že nemôžem prestať, lebo....
a takisto je vedomé a cielené žrať svinstvá..pretože ako sa tak zdá, tak ja sa im vyhýbam...to nie je o ničom inom, len o pohodlnosti a neschopnosti niečo dopestovať, dochovať...o ničom inom!!

pici
23. aug 2011

@vefi89 alibizmus to je. z mojho pohladu. aj ked .. klobuk dole, ze mas gule este sa tym aj pochvalit. vazim si na tebe, ze si aspon vedoma toho, ze to tvoje dieta mohlo poznacit a napriek tomu si to robila.
a co sa tyka dopestovania a chovu zvierat, tak neviem ako si to predstavujes ty, ale v panelaku asi nedopestujem zeleninu a ovocie a takisto asi neuskladnim kravicku, kozicku atd...

vefi89
23. aug 2011

@pici a presne tu to môžem aj ja označiť za alibizmus 😉 samozrejme, že to chápem, aj ja som vyrástla v paneláku...ale je to obojsečná zbraň..
ako som sa vydala, žijem zdravo.. a som v tomto až príliš divná..a naozaj jediné, čoho som si vedomá že škodím najmä sebe je to fajčenie a pivo...
chcela som s tým naznačiť, že je zbytočné tu "podrypávať" do fajčiarok, keď každá jedna žije nezdravo a každá jedna tým ubližuje svojmu dieťaťu, každé jedno dieťa to môže, ale nemusí poznačiť 😉

pici
23. aug 2011

@vefi89 ja nikoho nepodrypavam. rozdelujem na veci ktorym sa neviem vyhnut- ano alibizmus z tvojho pohladu, ale kravu v panelaku fakt nemozem mat, a na veci, ktore viem ze skodia, a robim ich aj tak. do tejto kategorie patri pre mna fajcenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre