Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

martina2001
2. jan 2012

@nela82 to ako trošku scestné, naši rodičia sú nefajčiari a dáko obaja s bratom fajčíme.
Ako baby ktoré nefajčite by ste sa tejto téme mali vyhnúť, tu nejde o to aby ste tie baby fajčiarky odsúdili, ale dáko im pomohli, ja osobne som fajčiarka, ale počas tehu ma to dáko nelákalo, nemala som chuť na cigaretu, ale dňom keď som dokojila prvá padla večer. Pre mňa osobne to nie potreba, ale jednoducho výnsť vonku a tak malý relax, proste vypnutie. Ak to dokáže pochopiť môj nefajčiaci manžel tak si myslím že je to pochopiteľne.

martina2001
2. jan 2012

@bubinko83 čo sa rozčuľuješ škodí všetko, a ak im nebude vadiť fajčenie bude im vadiť voda, vzduch ...... 🙂

bubinko83
2. jan 2012

@martina2001 ale oni nam prišli len povedat ako fajčenie škodi. Ešte dobre že chodim na MK lebo by som na to nikdy neprišla. 😀

martina2001
2. jan 2012

@bubinko83 každý ma niečo ........

bubinko83
2. jan 2012

@martina2001 no už mi to tu pripada tak že niektore ženy su proste neomylne a nemaju žiadne neresti.

katja78
2. jan 2012

@bubinko83 - nepochopia čo? že jej dcérka bola ohrozená na živote kvôli fajčeniu svojej mamy v tehotenstve?
Scandy sama vtedy písala, že: "tak ale ten strach o malinku...... este teraz sa trasiem, som povedala ze bude jedinacik..... "
Ja to scandy nevyčítam, len konštatujem, že to bolo s najväčšou pravdepodobnosťou tak. Ty si myslíš, že sú to klapky, ja si myslím, že by si si mala dať dolu ružové okuliare.

katja78
2. jan 2012

@martina2001 - ak by si si nalistovala pár strán dozadu, tak snahy o pomoc sa tu tiež nachádzajú 🙂 snáď niekomu pomôžu. Ale téma je "fajčenie v tehotenstve", to by si si sama tolerovala, ak by Ťa chuť neprešla? alebo by Ti to toleroval Tvoj manžel-nefajčiar?

katja78
2. jan 2012

@bubinko83 - mať neresť a otravovať svojmu dieťaťu krv sa snáď nedá porovnávať... 😨

nela82
2. jan 2012

@martina2001 samozrejme,ze fajcia aj deti nefajciarov rodicov...no zbytocne sa tu budeme bavit-v mojom okoli kto fajci-ich decka zacali az prilis skoro..a potajomky?Nie,rovno s mamkou a ockom pri stole-v byte...vsak ako pises-"to je relax,pohodicka"Ved si fajcite dalej.Ja nefajcim a ani som nikdy nefajcila-mohla som-boli prilezitosti...no na co?Mam pokoj,nesmrdim za cigaretovym dymom a mam manzela,ktory je tiez nefajciar 😉 😉 A takto nam to vyhovuje..No mam svagrinu,ktora nic ine okram cigariet a alkoholu nepozna...a to doslova-cele tehotenstvo prefajcila aj prepila-ved to vraj neskodi...a decka vkuse chore..no nevadi..vsak zivot ide dalej 😉

nela82
2. jan 2012

@martina2001 este som zabudla podotknut..hlavne,ze ma relax 😕

bubinko83
2. jan 2012

@katja78 venuj sa detičkam a rodine tí ta potrebuju viac ako ja tvoje mudre rady.

katja78
2. jan 2012

@bubinko83 - prepáč, už si nedovolím Ti radiť, ak sa Ti moje rady nepozdávajú, btw - radila som Ti nejako konkrétne? Tuším zatiaľ len janulikle a scandy.

salma22
2. jan 2012

ja som tiez v prvom tehu fajcila potom som prestala lebo mm do mna krical ze ci chcem mat chore dieta potom som prestala a na konci tehu som mala strasnu chut si zapalit este som si aj krabicku kupila dofajcila som ju a povedala som si ze koli babu uz musim nieco urobit ani neviem ako som prestala mala sa narodila a u nas fajci uz len malej dedo ani si neviete predstavit ako mi smrdel cely ich byt a on z cigariet fuuuuj tak som uz ani nefajcila

salma22
2. jan 2012

a nieje mi dobre ked vidim ze tehotna zena fajci ale je to jej vec uz je dospela vie co robi mala by si uvedomit ze to nieje o.k. ....ale aspon ak by chcela fajcit tak nie pri dietati

martina2001
2. jan 2012

@katja78 to je o uvedomení sa samotnej matky a nie jej odsúdenie

katja78
2. jan 2012

@martina2001 - prosím Ťa, vyhľadaj tu príspevok, kde by niekto konkrétnu matku súdil!
Každá píše, že je to o uvedomení, uvedomení si rizík fajčenia pre matku aj jej nenarodené dieťa. Ale ak niekto píše, že veď dieťaťu sa nič nemusí stať, je to o proklamovaní hazardu so zdravím vlastného dieťaťa!
Súdila som niekoho týmito slovami? Teba? Myslím, že o rizikách fajčenia a ich dôvodoch treba stále písať a hovoriť, inak si ich nevieme uvedomiť!

martina2001
2. jan 2012

@nela82 to je vec rodiča a výchovy nie posúdenia niekoho iného, no hold tvoja švagriná to takto pociťuje je to jej vec. a môžem ti skľudom v duši povedať, či ťa pozvať na návštevu že u mňa pach cigariet ani dym nenájdeš,a prečo fajčím večer? lebo moje deti už vtedy spia a nemusím na ne dýchať dym a brať na ruky 🙂 tak nie je fajčenie ako fajčenie. ja tak isto neznášam pohľad na čudo s cigaretou a bruchom, ale je to jej vec

katja78
2. jan 2012

@martina2001 - možno "to" nelina švagriná tak pociťuje, lebo si žiadne riziko neuvedomuje, lebo o žiadnom nevie...možno choroby svojich detí dáva do súvisu s niečim, aby nemusela prestať.

brumka
2. jan 2012

necitala som vsetko ale fajcit nikdy pocasa tehu a dojcenia a pri detoch. kamoska prestala hned fajcit ako otehotnela a povedla ze to nebol proble. z mojej skusenosti, mama pri mne fajcila arodila som sa o 3t skor s hmotnostou 2300g, cim to asi bolo, zeby som nemala ziviny. a pritom ona pribrala vraj 30kg. pocas dojcenia fajcila az doteraz a ja som skoncila s stredne tazkou astmou, alergiou, s neliecenym atopickym ekzemom co som si ho nedavno zacala liecit ale moja perspektiva je ze astmy sa nevyliecim a podla lekarky aj na ekzem je neskoro. mala som problem aj so srdcom a tlakom ale to sa zmenou zivotnych podmienok zmenilo, len astma mi ostane a ten gen je dedicny uz, dcera uz dzdeila ekzem ale dostala sa z toho s prisnou dietou len dufam ze ta astma sa jej vyhne. robim preto vsetko

nela82
2. jan 2012

@martina2001
@katja78 presne tak-ti co fajcia to budu stale obhajovat-viem podla svagriny..nemala problem fajcit s bruchom..deti jej pomaly podpaluju cigarety 😨 😨 😨 Berie to ako samozrejmost!Ona a jej matka vidia svoju buducnost len v cigaretach a alkohole-proste "uzasny relax" nic ine ich netrapy...no to som uz trocha mimo diskusie-no naozaj ma to zoziera..Proste takyto pristup... 😔 😔 😔 Je to samozrejme kazdeho vec...no len skoda,ze toho dietatka sa nik nepyta ci to chce aj ono 😔
@brumka presne to by si mali uvedomit matky tych deti...no oni to budu stale obhajovat.. 😔 😔

martina2001
2. jan 2012

@katja78 tých príspevkov je tu dosť o odsúdení. a mne aj keby si tu napísala román nemáš šancu ma súdiť. a už som písala je to vec každého ako to robí, každý rodič je zodpovedný za svoje dieťa, len málo rodičov si tento význam uvedomuje

martina2001
2. jan 2012

@nela82 a prečo jej nato nič nepovieš?

brumka
2. jan 2012

@martina2001 myslym ze jej moze aj hovorit ale ak chcu fajcit tak budu. od kazdej matky co fajci pocuvam ze par cigariet detatu neublizi alebo porovnavaju sa s detmi co maju ekzemi aj ked ich rodicia nefajcia a ze ich su zdrave. zatial chorobi sa prejavia neskor. a ironia je ze aj sa im zacali prejavovat ale nechcu ani zasvet to pripisat cigaretam len hladaju ine vyhovorky.

martina2001
2. jan 2012

@brumka tak toto je zas už hyenizmus matky, ale zas všetky do jedného vreca hádzať je tiež trošku scestné, nemyslíš? Ako teraz to neber ako moju obhajobu, ale ako fakt ja osobne sa dokonca vyhýbam ešte aj terasám kde fajčí ak som s deťmi a sama pritom fajčím, fajčím už dosť rokov, a nie som najmladšia, a dokázala som nefajčiť pri oboch deťoch dokiaľ som ich kojila. Ja bežne mávam pauzy aj pártýždňove bez fajčenia. jednoducho mám chuť na cigaretu tak si ju dám, tak ako niekto pohár vína, alebo čokoládu. Fajčím x rokov a kopa ľudí v mojom okolí o tom ani netuší, ak sa bavíme na túto tému kukajú na mňa jak na zjavenie že ja fajčím.

brumka
2. jan 2012

@martina2001 to mas uplnu pravdu nehazdem vsetky do jedneho vrece ja som mala na mysly matky co pri detoch fajcia, radcej prestanu kojit aby si mohli zapalit, pripad mojej znamej, klobuk dolu pred tebou. ak som tu urazila prepac, to som nemala v plane

zuzi241
2. jan 2012

akonahle som sa dozvedela,ze som tehotna,prestala som fajcit...je to kazdeho vlastna vec,aj ked zo zdravotneho hladiska a z ohladuplnosti voci babatku,je lepsie prestat...nikto vsak nikomu nemoze rozkazat,ani nic zakazat.neda sa spoliehat na to,ze ked ma 100fajciarok zdrave babatko,101 ho bude mat tiez zdrave..je x milion skodlivin v strave napriklad a nad tym sa malokto pozastavuje..kazdy je zodpovedny sam za seba a kazdy musi sam najlepsie vediet,co je pre neho dobre...v dnesnom svete je jedno,ci je niekto fajciar,ci nie je...karcinogenov je vsade plno...a hnusu podobnemu cigaretam...

martina2001
2. jan 2012

@brumka pohoda 🙂

bubinko83
2. jan 2012

@zuzi241 konečne jeden normalny nazor.Lepšie to tu nikto nenapisal . 🙂

nela82
2. jan 2012

@martina2001 ona ma v zivote prvorade cigarety...zivot bez nejakych povinnosti..proste "relaxovala by cely zivot..

nela82
2. jan 2012

@martina2001 vies pride mi to cele na hlavu..este pochopim,ak niekto si "obcas"zapali..samozrejme nie tehotne a nie pred detmi..no ak dojdes niekam na oslavu-stretnutie-navstevu...a tí fajciari vkuse niekam utekaju..z takej hodiny su pri stole 2 minutky,lebo raz ide ten pofajcit-potom zase ten...a takyto kolobeh non-stop.Fuj..a je to aj neslusne,ak pozves niekoho na nejaku tu oslavu a dotycny fajciar nevydrzi ani prvych 5 minut aby si neodisiel zapalit a takto sa to opakuje kazdych 5 minut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre