Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

aduskatt
23. aug 2011

zaujimave, ze lekar nepovie.ked si teda nervozna, tak neprestavaj naraz, ale kludne si slahni jednu davecku heraciku rano po zobudeni, aby ti bolo fajn, aby telo naaaahodou neutrpelo privelky sok.......moj nazor je ten, ze aj ciga je droga.......a nevidim jediny dovod, preco dieta vyudovat, ako poznamenala pici.......

michelitta
23. aug 2011

@simoninuska
@lenka3007
@bugynka ziadne obmedzovanie,proste zit zivot taky aky je,dat si kavu aj bez cigarety,vypit si aj bez cigarety.
Allan Carr je Vasa odpoved 🙂))) drzim palce 🙂

viki86
23. aug 2011

@pici ano presne ta len ja som sa bala ze ked prestanem fajcit az ked sa dozviem ze som napr v nejakom tyzdni ze uz to zacne nejako zle ublizovat organizmu vsak cigareta je jed staci ze seba nicim nie este babo ale som rada ze niekto sa tu nasiel kto strucne pekne rozumne vysvetlil 😉 diky fakt

zuzana581
23. aug 2011

@viki86 Snáď sa ťa môj koment nedotkol. Určite je dobré prestať hneď ako sa rozhodneš prestať. Pre dieťa bude horšie dostávať do tela tie svinstvá, ako to, že s tým sekneš zo dňa na deň. Nech si múdry dr hovoria čo chcú.

viki86
23. aug 2011

@zuzana581 ale nie ja len hovorim aby ste ma nehadzali do vreca tych ktorym nezalezi na tom ako sa to dieta v brusku citi , ja som v zivote tehotna nebola tak neviem ako to je ale viem ze fajcit nechcem a doktor mi take nehovoril nikdy ja sa len pytam lebo som neskusena.nedotklo sa ma nic len som strucne reagovala lebo nie som z tych druhych bohuzial slabu maju volu zeny, moja mama pri mne fajcila a som astmaticka cize by som vobec nemala fajcit ale pri malinkom nechcem fajcit

zuzana581
23. aug 2011

@viki86 inak ja si nemyslím, že by ťa niekto hádzal do nejakého vreca 😎 a ani si nemyslím, že by tehulky, čo v tehotenstve fajčia nemysleli na svoje dieťa, že by im na ňom nezáležalo, len proste nedokázali prestať, lebo ako už bolo písané, je to droga tak či tak. Proste sa niekomu podarilo prestať a niekomu nie. A zas vieš, dieťa môže byť astmatik a nemusí jeho mama v tehu fajčiť. Ale určite je lepšie prestať, ak sa dá.

viki86
23. aug 2011

@zuzana581 hmm ja sa len strasne bojim ked to pride tak ako kazda matka sa boji aj ked nou este nie som ale to je taky instinkt, ja viem ze je tazke prestat ale treba silno mysliet na to dieta

mandragora22
23. aug 2011

ahojte, bola som fajciarka, ale nie zavisla. v podstate v mojom pripade nikdy o ziadnu zavislost neslo, ci uz sa jednalo o cigarety, alkohol alebo ine "veci".. niekedy som vyfajcila 20 denne, inokedy som nefajcila aj 3 tyzdne a nic mi nechybalo. ani v ruke, ani psychicky. takze ked som otehotnela, pre mna nebol problem prestat z hodiny na hodinu, akonahle som sa dozvedela, ze som tehotna (drobuliatko malo vtedy asi tak 4 dni) 🙂 male je v poriadku, nic mu nechyba, aspon teda o tom ja neviem, kedze nerozprava, ale nebadam ziadne abstinencne priznaky. tym chcem povedat, ze si nemyslim, ze ak zena fajci, tak ze to zanecha nejake negativa na dietati, pokial prestane, akonahle otehotnie. aspon u nas sa to takto potvrdilo. ja som prestala a dieta je OK 🙂

pici
24. aug 2011

@viki86 strucne a zrozumitelne. ako uz niekto napisal 7 rokov od poslednej cigarety trva precistenie organizmu od toxinov, ktorymi ho fajcenim zaplavujes. ale ked inak nedas, a prestanes aspon ked vies ze si tehu... tak je to urcite vacsia vyhra ako neprestat vobec...

viki86
24. aug 2011

@pici jasne aj to som citala takze myslim si ze to by som sa uz nestihla precistit lebo tolko rokov cakat asi nebudem 😀 ale dakujem je dobre ze existuje tato stranka 😅

pici
24. aug 2011

@viki86 to ze si fajcila nezmenis. to ze budes fajcit pocas tehu, to zmenit dokazes.. vela stastia

viki86
24. aug 2011

@pici dakujem ti velmi pekne aj tebe prajem vela stastia 😉

atuss
10. sep 2011

Ja som tiež bola pred tehotenstvom fajčiarka, fajčila som tak 6 cigariet denne, ale v deň keď som si spravila tehotenský test a bol pozitívny, tak som s fajčením rázne sekla, teraz som v 10tt a držím sa bez fajčenia, dúfam že mi vydrží až do pôrodu 😉

anjelaa
10. sep 2011

baby ja som sice nikdy nefajcila a vzdy som bola velky odporca fajcenia a aj som, najma pocas tehotenstva.Tak drzim palce vsetkym maminkach, ktore nechcu fajcit, nech mate zdrave babatka a radost z nich 🙂

kikusa2111
12. sep 2011

@erikasadek Ahoj..S tým 16-20 nesuhlasím....ja som mala necelích 20 ked sa my malá narodila ale myslím že od kedy som zistila že som tehotná rozum som mala ako hociktorá z vás....nemenila by som za nič..som milujucou matkou a som štastná...čas venujem len malej...

erikasadek
12. sep 2011

@kikusa2111 neako nechapem , tato tema esdte existuje , ja neako ani neviem o com tocis prepac musela by som znova citat do zadu.. 😉

kikusa2111
12. sep 2011

Aha..ja som ju našla teraz 🙂 písala si že povačšinou su ženy v tom vek 16-20 ešte také že im je jedno ako sa dieťa v brušku má a že fajčia vždy takéto mládé...ale nie vždy je to tak

janullikle
25. dec 2011

ahojte, prisla som si k vam po radu neviem kde mam zacat tak idem po poriadku... vzdy som si myslela ze ked ja budem tehotna hned zahodim cigaretu, no nepodarilo sa... som v 11tt a este si zapalim a sama sa preto na seba aj hnevam oznamila som aj lekarovi ze sa neviem toho zbavit, povedal ze to nie je dobre a ze kym ukoncim 1trimester tak by bolo dobre s tym prestat,.. fajcila som pomerne dost ale skodila som iba seba a teraz skodim aj malinkemu, neviem sa zbavit chuti na cigu asi 2 tyzden viem ze som tehotna, predtym ako som to zistila som intenzivne fajcila aj sme boli 2x na oslave a co to sa popilo, od kedy viem ze som tehotna si nedam ani glg pivka nicoho... ale cigu zapalim, a to som si myslela ze ked uvidim sono tak vtedy urcite prestanem a nepodarilo sa, vsetko je zatial v poriadku aj srdiecko krasne byje.... na stedry vecer som manzelovi povedala ze bude tato velmi sa potesil a hned na to ma skresal pre cigarety, v ten den som si do vecere zapalila asi tak 4 ale nie pred nim tak potajme a potom uz nic... vecer som nemohla zaspat mozno z toho rozcarovania ze som mu to konecne povedala alebo po chuti zapalit si, no nevidrzala som to a o 2 v noci som sla... ked pride ku mne po fajciarke tak mi to smrdi ale chut je vo mne stale, dnes nachvilku odbehol a to uz som si bola 2 slimky zapalit, ak ma niekto skusenost ako sa toho zbavit tak prijmem akukolvek radu, ale pre odsudzovanie som si sem neprisla, najradsej by som bola rada ak by sa do diskusie zapojili fajciarky alebo byvale fajciarky... dakujem velmi pekne

sudina
25. dec 2011

Holky, přeju všem, co se snaší přestat kouřit, ať se Vám zadaří jako mně! Já kouřila - na akci krabička za večer nebyla problém. Pak jsem měla nějakou střevní chřipku a po cigaretce jsem se nehorázně pozvracela 🙂, můžu říct, že pár dní jsem se na cigaretu nemohla podívat! Potom se mi však chuť samozřejmě vrátila, jenže mě bylo líto nevyužít toho, že už pár dní nekouřim, a tak jsem si už nedala!! Vůbec! Ani jsem si nepotáhla. Dneska už je to víc jak dva roky, co jsem nedržela cigaretu v ruce a co se chuti týče, tak mi to vůbec nechybí!! Jediný, co mi před těhotenstvím chybělo, byl pocit, že něco držím v ruce, když jsme šli si někam sednout - což se dá rozumem ovládnout.
Jsem štastná, že jsem přestala a chtěla bych všem říct, že to za ten pocit čistoty stojí. Prostě si připadám tak nějak čistá - z vlasů necítím kouř, z oblečení necítím kouř, nemívám blbou chuť v puse, hlava mě už tolik nebolívá a HLAVNĚ vím, že si nikdy nezakouřím u kočárku, neboť to nesnáším. Vždycky se mi příčilo (i když jsem kouřila), jak některý holky kouřej u kočárků, s bříškem nebo prostě na veřejnosti. Snad se mi podařilo někoho namotivovat - dát o kapku víc důvodů, proč s tím seknout a že se to dá prostě ovládnout vlastním rozumem!!! 😉

katkazaba
25. dec 2011

ahoj, ja som mám dve detičky a som fajčiarka. Akonáhle som sa dozvedela že čakám bábo tak som si nezapálila, prvý trimester mi to hrozne smrdelo a potom ma to už ani nenapadlo. ale znovu fajčím aj keď málo 🙂 Neviem čo by som ti poradila, ale myslím že ti pomôže len pevná vôľa a myslenie nato že tým bábätku škodíš a keď si prečítaš na nete tak fajčenie spôsobuje predčasný pôrod a váha dieťatka môže byť maličká. Možno ti pomôže jeden prípad z môjho okolia: žena fajčila celé tehotenstvo a dosť, malý sa jej narodil s ledva 2 kilami a dva týždne bol v inkubátore, na kyslíku lebo mal abstinenčné nikotýnové príznaky ☹ tak ti želám pevnú vôľu a ver mi oplatí sa zrieknuť sa toho, ten malý batôžtek ktorý budeš držať v náručí si to zaslúži a je to neopísateľné šťastie, pekné sviatky

mimave
25. dec 2011

@janullikle tiez som byvala fajciarka, fajcila som 10rokov a to dost, aj 2krabicky denne niekedy padli... ako som sa dozvedela ze som tehotna, tak som si dala este jednu cigaretu pri poslednej kave s koleginami v praci, taku na rozlucku a odvtedy nefajcim. som stastna ze sa mi ani chut na cigaretu nevracia, maly ma uz 8mesiacov...
jedine co ti pomoze je pevna vola. nic ine. ja som robila v kaviarni, takze som to mala velmi tazke, prve dva- tri tyzdne som si kusala prsty aj na nohach pomaly, ale vzdy ked som si chcela zapalit, predstavila som si ako k babatku do bruska pride ten obrovsky kudol smradlaveho dymu a ono sa nevie nadychnut- blbost viem, ale pomohlo mi to🙂
ozaj tym malemu velmi skodis, musis si to uvedomit, chcela si mat babo, musis byt zodpovedna a mas voci nemu nejake povinnosti, v prvom rade ti musi zalezat na zdravi svojho dietata a naco mu zbytocne zatazovat organizmus len pre to ze ty si slaboch? ano slaboch aj to ti pomoze, tiez som si to hovorila.. napr: ty tava sprosta si normalna? neopovaz si zapalit!!! to male sa na svet nepytalo, ty si ho chcela tak mu neublizuj!!!:D
aj taketo vety mi pomohli. a este nato ze som robila v kaviarni som videla dost tehotnych s cigaretami a je to dost nechutne a neviem si predstavit ako by som sa musela hambit keby som si s bruchom pri bare zapalila. no hnus... neviem, ja si myslim ze musis byt jednoducho tvrda na seba, mas v sebe dieta, zije v tebe a zije z teba, predstav si ten maly batoztek krasny a vonavy a bezbranny, ty ho musis chranit, tak zacni od seba... drzim palce, inak je to ozaj super pocit nefajcit, uvidis🙂verim tomu!!!

anjelicek26
25. dec 2011

@janullikle - no odsudzovat neodsudzovat, to babo v tvojom brusku nema na vyber, deticky sa rodia predcasne, mavaju nizku porodnu hmotnost, smolka smrdi po cigach, co znamena, ze cely cas hltali plodovu vodu s prichutou cigariet, maju abstak hned po narodeni a statisticky sa u nich vyskytuje viac pripadov astmy, alergii, poruch ucenia a pozornosti.

Neviem vidiet tehulku s cigou tak jej asi trestim po prstoch. Neviem prestat je kravina, je to len v tvojej hlave, v tvojej moci. Medzi 8-12. tyzdnom prebera funkciu placenta, dovtedy sa alkohol a cigarety, lieky, nic k dietatu nedostalo. Ale odvtedy uz ano. Väcsina mamin co ti tu napisu fajcili a prestali, kvoli dietatku - vidis, ze sa to da. Nie su ine, silnejsie, ani nic...

Len si rozmysli ako stojis v porodnici pri inkubatore a pozeras, ako vypiplavaju tvoje nedonosene dieta KVOLI TVOJEJ CIGARETE. Rozmysli si, ake to bude, ked tvoje dieta bude na inhalatoroch, nebude moct behat vonku s kamaratmi, lebo bude mat astmu, okamzite zadychane, unavene, vecne trpiet na priedusky. Predstav si ako sa hodiny ucis zo svojim dietatom s poruchou spravania, ucenia, ake je to sakra tazke zit s dietatom, co je ine. A cely cas si vraviet - toto nemuselo byt. Je to moja vina, ze moje dieta dnes trpi.

Viem, ze toto si nechcela pocut, ale co si vlastne chcela pocut? Budes maminou, tych par mesiacov ste 2v1 dietatko nevie odtial von, nemoze sa rozhodnut, ci chce ci nechce fajcit. Uz to fajcenie nie je len tvoje, ale aj rozhodnutie pre dieta. Tych rozhodnuti v zivote za to dieta budes robit vela a prosim sprav toto ako prve zodpovedne. Najdi si nieco ine, co ti zamestna ruky, hlavu, zapriahni kamosky, manzela, rodinu, nech ta po kazdy raz nakopnu, nech ta motivuju nefajcit. Cim viac podpory, tym je to jednoduchsie, ale klik PRE DIETA to musi urobit hlavne v tvojej hlave. Musis to chciet.

stardust
25. dec 2011

@janullikle ja som sice pocas tehotenstiev nefajcila, ale nevies si to nutkanie na cigu nahradit napr. zuvackou?

happy8051
25. dec 2011

necitala som diskusiu dozadu a ani nebudem, pretoze mm jednoznacny postoj... fajcila som od svojich 16tich rokov do 30tky ktoru mam 1.1. otehotnela som 25.1. a uz od 24.1. som si nezapalila a este som ani nevedela, ci som tehu alebo nie.... to bol vlastne nas prvy pokus o babo a vysiel hned... nefajcim teda od 24.1.2010, teraz som druhykrat tehotna... mam neuveritelne chute na cigaretu, ale nikdy by som to babatku v brusku neurobila, ze by som uprčednostnila svoju chut a zapalila si... neexistuje..
takze uvahy o tom, ze sa neda prestat z minuty n minutu a ze to dietatu neskodi, vety typu: fajcil som cele tehu a mam zdrave dieta... u mna neobstoja.
samozrejme, ze sa da prestat... len to treba chciet

vefi89
25. dec 2011

@anjelicek26 ččo si teraz napísala mi príde len ako nejaké nepodložené dohady... a nepáči sa mi, ako si to aplikovala na @janullikle ...
píšete tu "hrôzostrašné" veci a pritom o tom asi neviete o moc viac....
poznám matere, čo nefajčili a narodili sa im deti predčasne, majú astmy, laryngitídy, trpia poruchami sústredenia a podobne.... takže to, že to spôsobujú cigarety je len domnienka....
ja som fajčila počas tehu, a prenášala som dva týždne, decko sa mi narodilo zdravé, choré bolo len raz a to po očkovaní MMR:...
chcem tým len povedať, aby si nepísala útočne, pretože z tvojho predošlého príspevku je to citeľné

vefi89
25. dec 2011

@anjelicek26 a aby som nezabudla dopísať, tak tam je oveľa viacej faktorov ako len cigareta, aby sa prihodili veci, čo si opísala vyššie.... a v prvom rade sa vždy všetko začína v hlave, a je to o Psychike...

nelicefo
25. dec 2011

necitala som nic...neviem o com presne je diskusia

nechcem rypat ani nic ale @vefi89 touto vetou si ma dorazila "ja som fajčila počas tehu, a prenášala som dva týždne, decko sa mi narodilo zdravé,...."
Som trosku z nej vykolajena... 🙄 Ja ako skoro 2rocna snazilka uff... 😕 Dorazila ma ta veta. Naozaj prepac ale moj nazor je to ze si nevazis dieta ktore mas

siuzun
25. dec 2011

@janullikle Ahoj ja som to mala dosť jednoduché. Ja som zistila že som tehotná tak v 6 týždni a fajčenia som sa nevedela zbaviť. Musela som si dať aspoň jednu za deň ale potom zrazu jeden deň som si zapálila cigu a už mi ani nechutila mala som odpor voči tomu a teraz aj keď cítim cigarety tak mi smrdia.... A keď mi aj prišla chuť skúsila som si zapáliť ale tá chuť bola hrozná tak ja som už viac nefajčila.... Teraz mi to už ani nechýba uvidíme keď sa narodí malý... Moja kamarátka zas fajčila normálne tak 2 za deň počas celého tehotenstva pretože nemohla prestať a doktor jej povedal že aby ani neprestala že ak je tuhý fajčiar tak spraví šok telu ešte aj tým že mu nedá nikotín, nielen tým že otehotnela. Pretože to že otehotnieš znamená istú zmenu v tele. Ja som ale nebola až taký tuhý fajčiar tak ti asi radiť ani nebudem ale dúfam že som si aspoň takto pomohla..... Je to len a len na tebe nikde nie je napísané že sa bábätku nemôže nič stať ale ani to že mu to uškodí nie je dokázané ale škodí to hlavne nefajčiarom a neviem za čo sa považuje bábätko v brušku 😀 ......

vefi89
25. dec 2011

@nelicefo si na omyle, ja si teda vážim čo mám! snažila som sa vyvrátiť vetu o tom, ako sa rodia fajčiarkam choré a predčasné deti!

anjelicek26
25. dec 2011

@vefi89 - pisem, ze PRAVDEPODOBNOST, ze sa dietatko narodi skor, bude mensie, bude mat abstinencne priznaky (tie mat bude urcite), placlive, bude mat urcite poruchy je VÄCSIA ako ked to mamina robit nebude.

Vies pisem utocne, lebo to dieta nema na vyber a prijde mi to tuhy egoizmus to proste risknut, ze no na 90% sa nic nestane, ved to je fajn sanca, nie? Studii, reportazi, odbornych clankov je na tuto temu viac ako dost, to, ze to skodi dospelemu, co to ako tak vie odburat je zname, co si asi myslis, ze to spravi z nedozretym, vyvyjajucim sa embryom/cloviecikom? Hadam mu to bude prospievat 😕

Ono tvoj maly nema ani dva roky, poruchy osobnosti ci ucenia, dokonca aj ta astma este moze prijst, aj ked ti to samozrejme neprajem. Ono potom sa kazdy ohana, ze je to urcite z niecoho ineho...

Ja si len spominam par mesiacov dozadu prosila mamina o motlitbicku za dcerku, co sa narodila v 30. tyzdni a lezala v zelenej plodovej vode, infekcia rozsiahla s dovetkom, ci mohlo skodit, ze fajcila??? Ale len 3-4 cigaretky denne. Nemala som silu jej nieco na to pisat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre