Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

bubinko83
30. dec 2011

@wilagrande niý tieto ženy ma tu odsudily na smrt 😀 😀 😀

molka
30. dec 2011

@wilagrande ako vieš, či tu neprispievajú aj lekárky??? A prečo by štúdie publikované napr. aj na internete mali mať menšiu váhu, než to, čo povie tvoja sestra pracujúca na gynekológii???

wilagrande
30. dec 2011

ja netvrdim ze fajcenie je zdrave ale horsie je prestat naraz to je sok aj pre vyvin embrya aj pre matku....

moj nebohy otec prestal fajcit naraz a o mesiac mu zalialo pluca vodou

kohutovci
30. dec 2011

@bubinko83 este, ze si si nasla kamosku ktora ta podpori a aj ti helfne zapalovac..keby ti nahodou dosiel plyn 😠 😠 😠

bubinko83
30. dec 2011

@kohutovci a čo ti to vadi?

wilagrande
30. dec 2011

@bubinko83 ale ako citam tak vidim ze rozum davaju nefajciarky a nevedia ake to je prestat fajcit a to uz urcite nie prestat naraz sice ja som to pri druhom tehu urobila telo nechcelo cigaretu ..... kazdy nech robi ako uzna za vhodne ja neodporucam naraz 😝

lencita
30. dec 2011

fajcila som od 15tich (hamba) raz som aj prestala a vydrzala som nejake 4 mesiace,no potom som zase zacala a ked som zistila ze som tehu tak som s tym okamzite prestala, cigarety som dala spoluziacke a aj ked mam chut na cigu, tak si nedam, aj preto ze kojim, uvidim ako to zvladnem ked prestanem kojit,ale nikdy by som nedavala mojmu malickemu nikotin, decht a podobne dobrotky , ci uz cez mlieko alebo cez placentu 🤐
a tie ktore fajcia s bruskom su nezodpovedne, nedozrete osobnosti, ktore si asi neuvedomuju dosledky svojich cinov! by ma zaujimalo ked maju potom ich deticky napriklad astmu ci im docvakne z coho to asi bude 😔 o tom ako nechutne a asocialne vyzera tehotna zena s cigaretou sa nebudem ani bavit 🤐

anjelicek26
30. dec 2011

@wilagrande - uvedom si, ako sa take embryo vyvija, do osmeho tyzdna tehotnosti je vo vlastnom svete, nie je pripojene na placentu, zivene zltym telieskom, z fajcenia, chlastania, hocicoho, co mama robi, nic nezisti. Potom placenta POSTUPNE zacne preberat placentu, plnne ju prebera az v 12.tyzdni. To su pre mna 1-2 mesiace prestat fajcit, kym ohrozim dieta a aj nejaky beznikotinovy sok usetrim dietatu - pretoze dieta este na nikotine zavisle nie je - lebo sa bez funkcie placenty - napojeniu na kvny obeh - ani nedostava. Ale to by sa fajciace matky museli vobec zaujimat o to dieta v brusku, aby toto vedeli.

Po zisteni, ze je zena tehu ma kopu casu aj postupne prestat s tymto zlozvykom a neohrozit dieta - sice nedetoxikuje telo - ale aspon nebude uberat dietatu kyslik kazducky den.

wilagrande
30. dec 2011

@kohutovci tak take mudre zeny ja totiz vobec nemusim ako su aj tu

ja som mala druhe dieta a kamaratka co nemala ani jedno mi davala rady aku mu mam dat ciapocku??poslala som ju do prd...e !!!a toto tu je to iste mudruju take co nevedia

bubinko83
30. dec 2011

Bože kočky akože čo je dnes zaručene zdrave???? Prečo sa nestarate napr. do mamičiek čo maju 120 kg? To je tiež nezdrave pre dieta.NIe?

bubinko83
30. dec 2011

@wilagrande zdielam tvoj nazor.Juuuuj tu je mudrych žien by si odpadla. 😀 😀 😀

wilagrande
30. dec 2011

@bubinko83 zdrava je akurat tak mrkva z vlastnej zahradky hnojena vlastnym hovienkom okrem toho nic co kupia mudre tety v obchode... 😀

molka
30. dec 2011

@wilagrande ja ti nerozumiem. Ako môžeš tvrdit´, čo tie źeny vedia alebo nevedia, keď ich vôbec nepoznáš?
Môj otec bol tuhý fajčiar, prestal fajčiť zo dňa na deň a žiaden šok nedostal, je to zase len výhovorka, prečo neprestať ani v tehotenstve. A že to odsudzujeme??? Veď je to vedomé pośkodzovanie zdravia dieťaťa len preto, že "mi to chutí", ak toto nie je sebecké, tak neviem, ako inak to nazvať.

bubinko83
30. dec 2011

@wilagrande ani to hovienko už nieje dnes BIO 😀 😀 😀 Všade same chemikalie bohužial toto je realita.

molka
30. dec 2011

@bubinko83 diskutovať znamená slobodne prezentovať vlastný názor, ak nie je rovnaký, ako tvoj, tak som "múdra"?

anjelicek26
30. dec 2011

@bubinko83 - nic dnes nie je zarucene zdrave, ale rovnako, ako lekar odporuci 120kg zene schudnut, kym sa rozhodne otehotniet (lebo vysokym tlakom, cukrom ohrozi seba a svoje nenarodene dieta), odporuci zene, ktora fajci, ze by s tym mala prestat pred tehotenstvom.

O cigaretach vies, ze su nezdrave, ze je to ZLOzvyk, ze ti to skodi, dietatu to skodi rovnako, dokonca viac + nema na vyber, nemoze z bruska von. A rozhodnut sa pokracovat s tyto vedomim je egoizmus, cisty egoizmus.

wilagrande
30. dec 2011

@molka ano ohrozujes tym dieta ale nielen tym ale vsetkym chapes???aj tym co dychas aj tym aku potravu prijmas

kohutovci
30. dec 2011

@bubinko83 mne vadi to, ze tu osocujete kazdu ktora svoj boj vyhrala.. alebo nikdy nefajcila a ma proti tomu odpor..
@wilagrande pises ze tu davaju rozumy nefajciarky.. citas potom dost zle.. lebo je tu vela byvalych fajciarok co prestali prave kvoli tehu..

anjelicek26
30. dec 2011

@kohutovci - tomu sa hovori selektivne vnimanie (resp.citanie) 🙄

bubinko83
30. dec 2011

@anjelicek26 ja som nefajčila v tehotenstve a predsa len som rodila skor. Prečo? Ved stom stym sekla?
@molka tak prečo mi nutia cudzi nazor? Ja viem že fajčenie škodi a čo ako?

usacek79
30. dec 2011

no tak super bubinko a wilagrande - nasli ste sa, vsetky ostatne su blbe a nevedia o com kecaju, a konecne dve osvietene sa stretli, potlapkaju sa, ako je super fajcit a je to vybavene!
tak je nacase ist si zapalit a uz dalej ani nemusite ostavat v tejto teme plnej tmarskych, paranoidnych, nevedomych a hysterickych zenskych! nazdravie, nech vam to dobre tecie do zil a ma z toho nieco aj to babatko 😠
idem si ja odtrhnut osratu mrkvu do zahradky...

wilagrande
30. dec 2011

@kohutovci vsak ano aj ja som vtedy prestala bola som rada ze nefajcim nefajcila som ani pri kojeni ale neodporucala mi to lekarka ked som otehotnela....ze to moze mat zly dopad na vyvoj dietata ze mam len obmedzit..a postupne prestat ale ja som naraz prestala a syn mal zdr.problemy

molka
30. dec 2011

@wilagrande áno, ja to chápem a preto sa snažím vyvarovať zdraviu škodlivých vecí. Práve preto, že v dnešnej dobe je všade samá chémia, práve preto by sme sa mali snažiť vyvarovať ďalšim svinstvám. Nedá sa vyhnúť všetkému, to ani zďaleka, ale ak máme rozum a používame ho, tak nebudeme do seba pchať ďalšiu chémiu - a uź vôbec nie do dieťaťa. 😝

bubinko83
30. dec 2011

@kohutovci ja sa neosocujem ,ja prave že chvalim každu ktora vyhrala boj nad cigaretami.

bamartinka
30. dec 2011

@wilagrande ahoj, precitala som asi len 2-3 reakcie, ale na tvoju musim reagovat: moj dedko neprestal fajcit a zomrel na rakovinu hrtana ☹
Ja som tiez fajcila, a v robote neskor uz ako duha, aj ked sa to hanbim priznat 🙂, ale ked som zistila, ze som tehotna, prestala som razne a hned. A myslim, ze to neuskodilo ani mne ani mojej malej. A nefajcim doteraz, mam 2 zatial zdrave babenky 2 a 3 rocnu a som spokojna, a dufam, ze sa k tomu uz ani nevratim.

wilagrande
30. dec 2011

@usacek79 chod k svojej dr..a opytaj sa jej co je lepsie ci seknut naraz ci postupne ja tu netaram odveci ale len to co tvrdia aj lekari z UNM ktory robia aj v HELIOSE.....

anjelicek26
30. dec 2011

@bubinko83 - aj ja som rodila maleho o tri tyzdne skor, viem preco to bolo, kvoli stresu, namahe, stahovaniu, lebo som nemala sancu v tehotenstve vylozit nohy, behala z prace po malu do skolky, na nakupy a odhrnala tri mesiace tony snehu z pred dveri, riesila robosov a susenie nasho domu, zila pri 40 stupnovch v dome a fukaroch dva mesiace a mohla by som pokracovat... bolo toho vela PRECO sa on narodil skor. Viem preco.

Ale predcasne prezretou placentou ako u fajciarok to urcite nebolo. Placenta bola este uplne v poriadku, bolo problem ju po porode odlucit.

Isteze nie je kazdy predcasny porod pripisatelny cigaretam. Ale statisticky je predcasny porod u zeny, co v tehu fajci hodne pravdepodobnejsi.

bubinko83
30. dec 2011

@usacek79 no pofajčim si a? Ty mi davaš na cigarety alebo? Ked si taka chytra tak by si si všimla že niesom tehu.A je mi jedno či tu mam spoločnika alebo nie.

wilagrande
30. dec 2011

@bamartinka aj ja som prestala fajcit ked som otehotnela ....ale radsej by som to robila postupne a uz nikdy tak ze z hodiny na hodinu prestat...

carrie84
30. dec 2011

@wilagrande - ano, ano! Suhlasim! Same hlupane su tu! Co tie uz len mozu vediet o fajceni, ze?! A este maju tu drzost hovorit, ze fajcenie ohrozuje deti, ohanaju sa trapnymi studiami z netu a neviem cim vsetky .... Ved vsetci vieme, ze cigarety su ovela menej skodlive ako udeniny!!!! (Ale to sa tu uz pisalo, ze?) A preto vyhlasujem boj proti vsetkym udeninam na svete! Kazdy, kto mi dobrovolne odovzda udeniny (beriem slaninu, klobasky, atd....) vymenim za cigarety - kus za kus, samozrejme. @atreyu - tebe povolujem zvlastnu vynimku, mozes mi ich zaslat postou, kedze si taka trapna, ze sa staras o seba aj o babo (u nas bude asi husty vyskyt dymu, tak aby si zbytocne neinhalovala 😉 Ja si pre seba nachystam nejaku tu kyslikovu masku, kedze tiez patrim do klubu traposiek, co pocas tehu nefajcia 😝 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre