Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

afrika
14. júl 2012

@luna13 čo človek to názor....A toto je verejné fórum, z mojej strany názor vyjadrený bez toho aby som bola niekým alebo niečím zaujatá.
ako som nepochopila ja teba, tak nechápeš ty napríklad možno mňa 😉

luna13
14. júl 2012

@afrika srdiecko ja som nepovedala na tvoje meno nic preco si to vzala na seba?no idem ja sa balit a odchadzam svokruske uzit si vikendik bez aj ty von cas sa da stravit aj inak ako pisanim na nete 🙂papa pekny vikendik🙂toto bolo posledne vyjadrenie na temu fajcenie to je donekonecna hihi🙂

afrika
14. júl 2012

@luna13 ale veď ja som na seba nič nezobrala. len som reagovala. bohužia vonku nemôžrem ísť. zajtra ma čaká najťahší deň v mojom živote, tak sa snažím aspoň nejako ukľudniť. ľ

luna13
14. júl 2012

@afrika v takomto fore sa neukludnis len si tymto ublizis aj ked si myslis ze si v klude no telo nieje rob uplne ine nebud tu net je potvora

sissmiss
14. júl 2012

@luna13 neviem co na svojich prispevkoch povazujes za nepochopitelne 🙂 urcite sa daju pochopit, akurat ze napriklad ja s nimi nesuhlasim. A to sa zase moze niekomu nepacit. Zavislost nazvat zavislostou, a racionalizaciu zavislosti ti nezrat. Tema sa vola "co si myslite o fajceni pocas tehotenstva" a nie "myslite si ze existuje aj nieco horsie ako fajcenie". Lebo ano, existuje, tehotna moze este pit a brat drogy, a aj vselico ine robit cim moze plod ohrozit viac ako fajcenim. Ak niekto nema dostatok inteligencie aby pochopil ze cigarety su skodlive a vazne ohrozuju plod a obhanal sa takymi blbostami ze nie su AZ tak skodlive...tam naozaj nesmeruju ziadne rady, ani nazory. Ako som tu pisala uz davnejsie, mne je lautr fuk ci niekto fajci alebo nefajci. A naozaj mi nezalezi na tych detoch ktore to poznaci. Ale tato tema prevazne sluzi na obhajobu fajciarok ktore sem pridu a napisu si same sebe ze vlastne nerobia az tak zle a ine fajciarky im pritakaju a takto sa budu potlapkavat po pleci...Ale nesuhlasit neznamena nechapat. Ja naopak velmi dobre chapem ako velmi je to prospesne pre fajciarku aby len nerestala a ne zacala uvedomovat ako velmi skodi plodu...lebo to by potom musela prijat zodpovednost 🙂 Bozechran 🙂

luna13
14. júl 2012

@sissmiss a pochopila si ich ?zrejme nie ked takto pises keby ano tak by si presne vedela co pisem ale uz sa nechcem vyjadrovat a ty sa prosim necerti lebo som sa az zlakla ked som to precitala hihi uz musim koncit temu fajcenie idem kojit malu a tu sa nieco pise a ine kona papa

winni_oli
17. júl 2012

@mamutka Ja s tebou úplne súhlasím. Mám kamošky, kt. sú tuhé fajčiarky, jedna fajčila počas tehu, všetko vpohode prebehlo / len nie som si istá, veď pravdu nepovie nik / a druhá, kt. fajčila cca krabičku a pol denne, ako zistila, že je tehu, tak si zapálila jednu - dve cigy, aby nedostala absťák v neskoršom tehu, do týždňa prestala úplne, nefajčí do dnes. Takže je to na každej jednej, akú cestu si zvolí. Ťažko je súdiť iných, keď nevieme posúdiť samé seba ako by sme sa asi MY zachovali. Ale odvyknúť si od cigariet, je rovnako ťažké ako od alkoholu, či hazardných hier. Obdivujem ľudí - tehulky, kt. to dokážu a prestanú !!

zvolsiinylogin
17. júl 2012

ak smiem, nieco pridam...aj som bohuzial zavisla na cigarete, ale nikdy som nebola opita..a nepijem ani na vianoce...dieta da pocitit, ked je v brusku, mne prestali chutit cigy, priserne ma bolievalo brucho, uplne koliky z cig a zapcha to este zhorsila...tak som radsej volila nefajcit, ako dostat take priserne bolesti...az som fajcila jednu slimku za den...ostalo by to, keby sa nestalo to najhorsie ( mohla som len tusit z tohto, ze som tehu, lebo testy nic neukazovali a u dokiho som nebola, menzes v pohode),ked som bola na jednej denne uz dva dni, testy mi zacali ukazovat // ciarky, ale bolo to len jeden den a na druhy vypadol zo mna plodik - zamlknuty potrat..som sa hrozne zlakla, neviem, ci to bol sok z toho, ze som z nicoho nic prestala, neviem...a povedala som si, ze stacilo...tak teraz odvykam radsej postupne, znizujem postupne pocet...pevne verim a drzim si palce, ze sa mi to raz podari...aj mm tak chce, tak mam jeho podporu a aj podporu rodiny

maria613
15. aug 2012

Ja si zase ale fakt vobec nechapem zeny co pocas tehu fajcia pre otehu som bola aj ja fajciarka fajcila som krabicku aj viac denne l. Este ked som nevedela ze som v tom tak mi prestavali chutit cigarety ale fajcila som este aj 10 denne ale len zo zvyku. Hned jak som sa dozvedela ze som tehotna som s tym sekla. Postupom casu v druhom trimestri ale este viacej v tretom sa mi vracala chut a teraz mam niekedy taky stav ze by som si faaakt nutne potrebovaoa ist zapalit aku mam na to chut. Ale hned na to sa zamyslim nad tym ze moj drobcek v brusku by sa dusil a on vlastne nema na vyber ci to hude nuchat alebo nie tak ma rovno prejde chut. Tak si jyslim ze ak niaka buduca mamina fakt lubi svoje babenko tak dokaze prestat bez niakych vacsich problemov. Ved ked nie ta zena tak kto bude viac ochranovat a lubit to babo?

exitt
28. sep 2012

Začala som fajčiť v 11 z frajeriny, potom som uz nevedela prestat teraz mam 27 a fajcim aj 3 krabicky denne.Ked som 1x otehotnela po 2ročnom pokúšaní sa, hned som prestala fajčiť, piť kávu zacala som sa zdravo stravovať a uplne som zmenila svoj zivotný štýl. Chcela som pre babätko urobit prvé posledné. V 4 mesiaci som potratila. Bola som z toho znicená, obvinovala som seba, manzela rodinu proste vsetkých. Tak velmi som tuzila po babätku ( hlavne ked mi davali len 15% sancu ) že ma ten potrat uplne zničil. Skončila som na práškoch, vkuse som plakala a moje manzelstvo slo dolu vodou. Manzel to so mnou nevzdal a teraz som tehotná 2x. Základné pravidlo mojho muža hned ako sme sa to dozvedeli bolo to, že si to nebudeme pripustat k srdcu a pojdeme dalej ako keby sa tym nic nezmenilo. Vravel mi ze prvorada je moja psychika aby som bola v poriadku ja. Teraz som v 6 mesiaci. Mám ukázkové tehotenstvo, babätko je v poriadku, rastie tak ako ma. Cigaretu si dam, rano vypijem aj kavu. Postupne sa ale dostavam do blbeho kolotoca. Celu noc mam nocne mory o tom ako cigareta skodi babätku ale prve po com rano sahnem je práve cigareta. Neospravedlnujem tým moje fajcenie. Uvedomujem si ze je to zle a strasne rada by som s tym skoncovala, dufam ze sa mi to podari uplne. Snažím sa a obdivujem ženy ktoré s tým hned prestali, myslím si ale že všetko záleží na psychike a sile tej ženy.

eaka
2. okt 2012

@exitt Čau, uvidela som len začiatok Tvojho príspevku a musela som na túto tému kliknúť, začala v 11, no paráda... v každom prípade ma napadla jedna vec, ak máš taký problém prežiť bez nikotínu (aj keď je teória, že ľudia sú v skutočnosti závislí na tých prídavných toxických a jedovatých látkach v cigarete), čo tak skúsiť elektronickú? Tam inhaluješ len ten nikotín a nedodávaš telu všetky toxíny, karcinogény a iné jedy. Prajem Ti úspešné dotehuľkovanie.. mnoho žien dnes potráca, neviem, či je niečo vo vzduchu, či sa o tom len predtým toľko nehovorilo, či je to tým, že vieme o tehotenstve skôr, či prídavnou látkou vo vakcínach... nepripisuj prosím svoj potrat tomu, že si prestala fajčiť a začala sa zdravo stravovať 🙂 Dúfam, že tentokrát už domov prinesiete zdravé bábätko 🙂

ingrid25
2. okt 2012

@exitt Ahoj. Ja som bola podobny pripad ako ty. Aj ked nie s takym poctom krabiciek. Uplne na 100% sa mi podarilo prestat az ked sa babatko narodilo. Sice boli aj take v nemocnici co si sli zapalit aj ked prave porodili... Ale mna to nejako potom uz nenapadlo, doma uz nebol ani cas a mala som pocit ze by som strasne babatku smrdela. Kedze som mala chlapca co jedol kazdu 1,5 hodiny, tak by som ani vypachnut nestihla. teraz je to uz 5 rokov co nefajcim a uz ma to ani nenapadne... tak mozno aj tebe pomoze porod a to ze budes chciet kojit.... uvidis.. a ked nei, svet sa nezruti

exitt
3. okt 2012

@eaka @eaka Ahoj, samozrejme ze nepripisujem ten potrat tomu ze som prestala fajcit, to v ziadnom prípade. Co sa týka elektronickej cigarety tak ja ju mám a fajčím momentálne tie beznikotínové kvapky. Na tých ani nie je napísané že to tehotné nemôžu, ale proste ráno si ku káve tu jednu dve normálne cigy musím dať. Počas dna ťahám tu elektronickú, aby som mala ten pohyb rukou a nebola nervozna. Horšie je ked dojde baterka ☹ Druhu cigaretu používa manžel, takze dobíjame na striedačku. Najhoršie je ked sa to stane niekde mimo napr. u nas na stavbe- vtedy prichádza ten moment kedy zasa sahame po klasickej cigarete. Ja sa stále utešujem že to už nie je 20cigariet za den, no na druhej strane tie vycitky tam stále sú. Do zaciatku 7 mesiaca s tým chcem totálne skoncovať, mám na to 2 týždne. To je predsavzatie ktoré v ziadnom prípade nechcem porusit. Malá je uplne zdravucká a to je tak super ze ma to krásne ukludnilo a už sa ničoho nebojím, tak by mi ten pocit mal pomoct k tomu mojmu predsavzatiu. Stále si hovorím - už nemás byt prečo nervózna, už nemáš byt prečo nervózna, takze ti uz tu cigu netreba. Držím v tom palce nie len sebe ale aj každej ktorá s tým takto bojue.

eaka
3. okt 2012

@exitt Aj ja Ti držím palce 🙂 a jediné riešenie vidím asi v dokúpení ďalšej nabíjačky...a prípadne autonabíjačky.. 🙂 alebo solárnej/veternej 😉

patra28
2. jan 2013

Ja som lekarka a su aj moja mama otec a vsetci 11 surodenci medici.Vsetky moje sestry fajcili v teho.len 2 polky cigarety.A ja som tiez teho.a fajcim 2 polky cigarety.Cize zapalim si a vyfajcim iba polku.A potom o 6 hodin si dam zasa novu cigaretu ZIADEN VAJGEL a staci.Verte ucili nas to a aj viem co to je ked zena prestane fajcit naraz.Neni to dobre ked sa trapi!!!! a mam kamaratov a kamaratky co su DR a kazdy jeden ti povie ze je najhorsie ked prestanes fajcit hned.Ublizis nie sebe ale BABATKU.Lekar ti to povie s dovodu ze ti to musi povedat ale keby ste vedeli co to je si dat alkohol v tehotenstve!!!TO JE TO NAJHORSIE CO SPRAVITE:TO JE AKO KEBY STE SI DALI DAVKU PERVITINU!Alkohol je najvacsie svinstvo v teho.Verte mi ze pozorovala som vo Svajciarsku co sa urobi s babatkom ked si zena zapali a videla som co to urobilo ked si dala 1 dcl vina.72 hodin zije to babatko vo vine.Nehovorim ze je to dobre fajcit v teho.ale urcite ked nemozes prestat daj si len 2 polky za den.Lebo od polky cigarety zacina nokotin a 50 leraov/kamartov aj v starsich rokoch mi povedalo nie je tak hrozne si zapalit v teho.ale najhorsie je si vypit!!!

patra28
2. jan 2013

A podotknem nefajcite elektronicku cigaretu!!!!To si len vy myslite ze nedavate do seba nikotin davat do seba este vacsi JED ako je normalna cigareta.A ziadne light tie su napustane iba tvrdu.

alexa21
28. jan 2013

Idem sa vam svinsky pochvalit.ododnes nefajcim.bola som na antinikotynovej kure..sice tehu nie som,ale pytala som sa ci mozu aj tehulky,tak od 3tieho mesiaca.
@petra28 mne to iste povedal lekar,takze ked mi bolo najhorsie,tak som zapalila priatelovi a hned mu ju aj odovzdala.fajcit som prestala do 3och tyzdnov,ale tahat z nezapalenej cigy mi pomahalo az do konca tehu. 🙄
dufam,ze dnes som si dala fakt tu poslednu a moj dronec mi uz nikdy nepovie"fuj,maminka smrdis"
Moj nazor je taky,ze ked chceme chranit babatka uz v brusku,to aby sme pili vodu z vodovodu,jedli chlieb co si doma upecieme ale z muky co si sami pomelieme,na sol pekne do jaskyne,masko doma chovat a zeleninku,ovocie pestovat.ked sa clovek do toho oprie a zistuje co papa a este za to aj plati...do placu

grejci1
1. feb 2013

@patra28 Ja som presne ten prípad... lekár povedal, že pri mojej predošlej spotrebe 2 krabičky denne som hrdinka, keď teraz fajčím 1 - 2 cigarety denne... Že keby som prestala fajčiť pri takom množstve zo dňa na deň, tak by plod mohol dostať abstinenčný šok a mohla by som potratiť. Som v 32 tt a naša Sofi má zatiaľ tabuľkové výsledky vyšetrení 🙂 Podľa mňa to je len odsudzovanie mamičkami, ktoré nie sú "informované" a majú iba predsudky.

ivetchut
6. mar 2013

Je tazke prestat fajcit ked niekto fajci 5 rokov aj viac.Myslim ze kazda zena si uvedomuje ze tym fajcenim ublizuje babatku ale nekedy to nieje lahke len tak prestat.. Ja som v 6 t a fajcim asi 7 denne lepsie ako 20 aj viac..Aj doktorka povie ak ste tuha fajciarka nemali by ste hned prestat fajcit lebo to moze ublizit este viac..A tie co nefajcia by tu nemali ani pisat... Dufam ze o mesiac aj skor uz nebudem fajcit vobec..Niekomu nieje nic v tehotenstve preto fajci lebo mu chuti..ja budem radsej vracat kazdy den ako fajcit...

eaka
7. mar 2013

Ja len k tej poznámke o elektronických cigaretách... pokiaľ ja viem, tak nikotín je v cigaretách ten najmenší problém... preto je elektronická lepšia, dávaš si ten nikotín, ale nie ďalších 400 či koľko toxických látok a jedov, ktoré sú v normálnych cigaretách..

lila77
7. mar 2013

len fajcite a myslite len na seba dobre sa Vam to vrati ja som si obcas pri malom zapalilo dnes ma 12 rokov mal problemy s prieduskami , problemy v skole, mensiu hmotnost a je to z fajcenia mozte si hovorit co chcete uz nie je moderne fajcit travite svoje deti a sa vam to vrati mama pri nas fajcila a mali sme to iste vsetci traja to je len sprosta vyhovorka co davate myslite len na seba a travite jedmi svoje deti babka fajcila dedkovi v byte a on dostal rakovinu len fajcite sa vam to vrati na ich zdravi ved tam su tisice jedov a okrem toho tento stat si madli ruky kolko mu za tie cigarety napalujete 100 eur mesacne je bezne len fajcite fuj uz to neni moderne uz fajcia len bezdomovci, fetaci a alkoholici ak ste si nevsimli

lila77
7. mar 2013

kupte si caj ROOBOIS velmi to pomaha maju to vsade v potravinach a su rozne ochutene mozte pit cely den namiesto cigariet

romanka2211
9. mar 2013

ja ked som sa dozvedela,ze som v 5tt tak som si zapalila poslednu a odvtedy nic...aj ked to bolo velmi tazke s tym prestat,tak som to dokazala a verim,ze by to dokazala kazda jedna,keby velmi chce..ja by som mala hrozne vycitky,keby fajcim aj pocas tehu,tak som s tym sekla a nebolo to teda lahke..teraz mam tiez obcas chut si zapalit,ale ked niekto pri mne fajci tak mi to dost smrdi a chut ma prejde...jedna pani mi vravela vraj PUŠKVOREC sa to vola a pomaha to ked chce niekto prestat fajcit..da sa to vraj zohnat v lekarni,je to nejaka bylinka a ked to budete ususene zut vraj chut na cigarety prejde,ale neviem ci je to pravda...neskusala som to lebo to uz nepotrebujem...tak skuste sa na to popytat tie,ktore chcete prestat ale akosi vam to nejde...drzim palce 🙂

martinasenajova
21. dec 2013

človeku sa to tu ani nechce čítať lebo samé drísty nekonštruktívne a moralizovanie hned na prvej strane
.....

niki85
14. jan 2014

Ja som bola fajciarka a hned ako som sa dozvedela,ze som tehotna tak som prestala. Chcem aby babo bolo zdrave 🙂

cawes
14. jan 2014

@ivetchut poviem ti tolko, ja som si prvu cigaretu dala ked som mala 15 fajcila som vtedy prilezitostne bolo to strasne cool, neskor od 18-24 som fajcila riadne aj 10-15 denne, ked som sa rozhodla ze som vo veku kedy by bolo dobre planovat rodinu tak som prestala zo dna na den som prestala. Mozes hovorit konovi ze je tazke prestat a ze lepsie 7 ako 15

sono2
14. jan 2014

Ja som tiež dosť fajčia a žiadny absťák som nemala a to som skončila hneď., ani švagrina a nepoznám takých. Asi je to nejaká móda o tom hovoriť a kamarátka tiež fajčia v tehotenstve malý má neskutočnú astmu. Je to o plode a spoliehať sa., že dieťa bude ok., je zvláštny pristup matky...

sono2
14. jan 2014

@ivetchut si riadne slabá povaha ja som prestala hned.Nefajčim muž päť rokov mám 31 a fajčia som od 16tich od 21ky teda už dosť aj dvadsať denne a zvládla som to bez nejakých absťákov. A to manžel fajčil ešte asi dva roky. Už nefajči ani on. Veru fajčí už len spodina, keď si predstavím ten smrad, som bola riadne hlúpa...

sono2
14. jan 2014

@alexa21 ha ha, sa ani nepýtaj, čo ma napadlo., že zapáliť priateľovi. Ciga to nebola 😀.

saimaa
14. jan 2014

Čo je zas toto za tému... Je snad jasné, že drvivá väčšina mamičiek a budúcich mamičiek sa nad fajčením v tehotenstve pohorší, niekoho to urazí, a potom sa tu budeme hádať dokola. Tu nie je čo riešiť.
Teraz je taká doba, proti cigaretám, podla mna spoločnosť fajčenie v tehotenstve odsudzuje, viac ako kedysi.
A neviem, čo je to za lekára, ktorý povie, že nie je dobré, aby tuhá fajčiarka v tehotenstve sekla s fajčením. Lepšie je pre dieťa, aby fajčila naďalej?

AJ ja som videla ženy, ktoré V POKROČILEJŠOM ŠTáDIU teh. ťahali cigaretu jedna radosť, a teda bol to smutný pohľad. Takisto smutný ako mamičky kočíkujúce malé detičky a fajčiace popri tom, dewti by to nemali dýchať.
Ináč prestať s fajčením nie vždy je len o sile vôle, teda ide hlavne o to, ale pri tuhých fajčiaroch to nie je len v hlave, niektorí majú aj normálne fyzické abstinenčné príznaky, takže si myslím, že niekedy sa to o prestaní fajčiť dosť zľahčuje, pre niektorých to až také lahké nie je, ale až také ťažké fajčiarky ženy teda ja veľa nepoznám. A kedže ženy sú silné, tak pre svoje detičky by to isto dokázali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre