Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

chelonka
30. dec 2011

@baramborka a nielen to, naša známa bola tiež trubka a fajcila a dost počas celého tehotenstva a vieš čo sa stalo, bábo nemalo vyvinuté plúca a pár hodín po pôrode zomrelo a keď sa lekára pýtala čím to mohlo byť tak sa jej pýtal na jej životosprávu a hneď jej aj povedal, že fajčenie malo na tom veľký ale veľký podiel.

Druhá kamarátka tiež fajčila a dieťa je koli tomu hyperaktívne a ma malilinka silnú astmu!

takže fajčiace tehuľky len do toho.

katja78
30. dec 2011

@wilagrande - "samá chemikália"? to je fráza, v prípade porovnávania potravín a cigariet pekne zrelativizovaná ba až prekrútená!
Totiž toto sa dá povedať o cigaretách, že sú jedine a výlučne samá chemikália (konkrétne cez 4000 rôznych "pochúťok"), ktoré by si bežne do úst nedala, nemajú pre človeka a jeho život absolútne žiaden benefit! Človek fajčí jedine preto, lebo je závislý na nikotíne, na pocite, ktorý nasýtenie nikotínových receptorov (presne takto sa volajú) v mozgu vyvolá!
To nie je k životu vôbec potrebné, hlavne ak si uvedomíš, že okrem nikotínu si do tela dobrovoľne (v prípade dieťaťa v maternici alebo pasívneho fajčiara nedobrovoľne) vpravuješ 20 či 40 (zdroje sa rôznia) karcinogénov, a okrem toho radioktívne látky polónium-210 (polčas rozpadu okolo 178 hodín) a olovo-210 (polčas rozpadu okolo 22 rokov), alebo oxid uhoľnatý, ktorého sa normálne orgnizmus chce zbaviť vo vydychovanom vzduchu a Ty si ho tam, v oveľa vyššej koncentrácii dávaš spať, aby sa na tú "neopakovateľnú chvíľu" mohlo Tvoje srdce chvíľu dusiť! A to je len podstata tohto zlozvyku...

baramborka
30. dec 2011

@bubinko83 toto je totalna debilina ze nieje dobre prestat zo dna na den !! MAMICKY PROSIM UZ SA TEJ FAAMY ZBAVTE RAZ A NAVZDY !! ak prestanete fajcit hned, tak tomu babatku len pomožete najviac ako možte ---a že radsej este budem pomaličky pofajcovat jednu dve aby nemalo babatko šok - to je taka vyhovorka , ako ked strčim rano do 100 stupnovej vody teplomer aby som nemusela ist do školy ...

kukujka
30. dec 2011

@baramborka neviem co je zle prestat fajcit zo dna na den ja som to tak urobila a necitila som ziadny sok kedze sa mi zhusil cigaretovy dym takze ani babo sok nemohlo mat

baramborka
30. dec 2011

@kukujka no to neviem ani ja čo je natom zle ...ja som tak učinila hned po tej sprave žesom tehulka a bolo ! a dufam ze vsetko je ok 🙂

pici
30. dec 2011

@baramborka dalsia fama ktorej by sa trebalo zbavit, je FAJCIT MENEJ JE PRE BABATKO LEPSIE AKO PRESTAT UPLNE...

baramborka
30. dec 2011

@pici tak toto keby predomnou neaka mamička zoči voči prehlasila, tak by som jej namojpravdu odtrhla hlavu !

usacek79
30. dec 2011

presne tak, to su strasne dristy, take vedome klamanie seba sameho, ze ved budem fajcit len trosku, sak aj tehotna som len tak trosku asi 😀 😠
a skoncit s fajcenim sa da uspesne naozaj LEN seknutim na jeden sup - zahasit a dovi, ziadne postupne znizovanie, to bude furt len o tom, ze dve denne, tri denne, styri denne, tri denne.. a nikdy sa clovek k nule neprepracuje..
nemozem si odpustit tuto nazornu ukazku - to su realne pluca fajciara vs. nefajciara -

https://www.youtube.com/watch?v=2glFau9ORAY


vsak to by predsa clovek so zdravym rozumom mal okamzite zahasit cigu a dovi! 😠

bubinko83
30. dec 2011

@baramborka
@pici ale zase ma zato nezožerte 😀

bubinko83
30. dec 2011

mne to je jedno kto kolko vyfajči počas tehu iba som napisala svoj nazor.Mne pride divne aj to ked niektore ženy priberu počas tehu 25 kg,to tiež neni podla mna normalne ale je to ich vec.Nestaram sa ! A ani do seba sa nenecham starat.

baramborka
30. dec 2011

@bubinko83 ja ta nezerem ,, prave som sa najedla a vobec nemam chut na bubinka 83 😀 len mna tak vedia vytočit desinformovani ludia ....its all

bubinko83
30. dec 2011

@baramborka ja si nepripadam desinformovana,ale toto je forum a možem si napisat čo chcem nie? Je to tu pre ludi.Ja sa tu do nikoho neobuvam ani nikoho neovplyvnim.Poznam mamičky fajčiarky ktorym sa narodili 4kg deti a su zdrave a poznam mamičky ktore si davali pozor od prvej chvile tehu a maju deti chore alebo skor narodene.

baramborka
30. dec 2011

@bubinko83 ale zato sa nemusiš uražat, bohužial tuto informaciu že "mamičky by nemali hneed prestat lebo to može uškodit babatku ked zrazu prestanu " , nosi v hlavach mnoho žien ...je to čista desinformacia a niak inak sa to nazvat neda ! to neber osobne , to je proste neaka množinova problematika ..mna to len mrzi , že tak čiste a krasne vonavučke tvory , ktore su počate z čistoty , musia znašat neresti niektorych mamičiek v podobe nikotinu ...

bubinko83
30. dec 2011

@baramborka ale to nikdy neovplyvniš či bude niektora mamička fajčit alebo nie.To potom by si musela ovplyvnit mamičky čo jedia nezdrave veci ,sladkosti alebo rezne na prepalenom oleji.Inak mne toto povedal sam gynekolog že pokial fajčiarka si zapali 2 cigy tak to nemože ubližit,tak ja neviem. Nemam to z vlastnej hlavy.

bubinko83
30. dec 2011

@baramborka a dokonca ja sama som prestala fajčit a synček sa narodil o 5tt skor. Keby som fajčila tak by povedali že to je z toho.A ženy čo mali cigaretu v hube pomaly aj počas porodu porodili detičky zdrave na prvy šup.

pici
30. dec 2011

@bubinko83 moj gynekolog by ti povedal, ze kazdy kto toto tvrdi by mal vratit diplom! mne nadava brutalne za to ze fajcim a to tehotna ani nie som
a neurazam teba konkretne ani nemam chut ta zozrat, ale proste su to kydy.
ty paradoxne nechapes o com hovorime. neporovnavam porod a dieta fajciarky a nefajciarky, lebo aj fajciarka moze mat postihnute rovnako ako nefajciarka, aj fajciarka moze mat zdrave rovnako ako nefajciarka chore. zvacsa ked je dieta chore, nie je to "len" fajcenim... ale moze to byt "aj" fajcenim... cize ja osobne, sa akejkolvek moznosti "mozno to bude mat dopad" ako zodpovedna vyhnem. a kto nie., nie. ved koniec koncov je to jej tehu, jej dieta, jej "mozne" nasledky a jej zodpovednost. nejedna sa predsa o moje dieta...

poisonblu
30. dec 2011

podla mna by zeny nemali fajcit vobec, je to otrasne :D

bubinko83
30. dec 2011

@pici tak zase doktori najradšej všetko pozakazuju ako viem podla vlastnej skusenosti.A ked sa napriek tomu stane zle tak na to bohužial nikdy nemaju odpoved.Takže nech si každa mamička aj nemamička uvaži čo je pre nu dobre a čo nie.Dneska už aj to čo propaguju ako strašne zdrave nakoniec až take zdrave neni."Zdravi ludia " umieraju na infarkty a ludia ktory nikdy nefajčili na rakovinu pluc.Bohužial je to tak.

katja78
30. dec 2011

@usacek79 @pancake - múdre slová 🙂 🙂

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 k Tvojej predposlednej vete ""Zdravi ludia " umieraju na infarkty a ludia ktory nikdy nefajčili na rakovinu pluc.", ale veeeeeľmi zriedka, ooooooveľa väčšia je tá druhá skupina a zakrývať si pretýmto oči, je ten spomínaný alibizmus.

pici
30. dec 2011

@bubinko83 no zodpovedny gynekolog, ktory vie , ze chces mat dieta ta NIKDY opakujem NIKDY nemoze pochvalit za to , ze fajcis. a zodpovedny gynekolog ta takto uboho NIKDY nemoze povzbudzovat vo fajceni v tehotenstve, pokial je aspon trochu normalny. nikto normalny ti nepovie taky zasrany argument, ako fajcite dve tri denne a bude to ok, je to mensi sok, ved to je BLUD BLUDOV
a to ze ludia umieraju na choroby, ktore napriklad nikdy nemali z coho mat je holy fakt, tomu sa hovori smola... alebo rakovina pluc a clovek nikdy nefajcil. MY sa tu ale bavime o tom, ze tie co fajcia, vedome , cielene a s malou dusickou v style "ved aj ta fajcila a ma zdrave decko" riskuju a vazne ohrozuju zdravie svojho dietata a jeho vyvin. o to tu ide.

bubinko83
30. dec 2011

@pici
@katja78 mne je to jedno.Prajem vam zdrave detičky a vela štastia 🙂

pici
30. dec 2011

@bubinko83 tvoj nazor ti neberiem a rada si necham ten moj vyvratit. ale nie famamy a bludmi a podobnymi utesovakmi svedomia...

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - snáď Ti to nebude jedno, keď sa Ťa na to bude pýtať napríklad Tvoja sestra, kamarátka, dcéra...mne to nie je jedno, a tiež Ti prajem zdravé a šťastné deti 😉

bubinko83
30. dec 2011

@pici ved ja ti nič nehovorim.Nech sa každy riadi svojimi pravidlami.Ja si tiež nenecham vnutit iny nazor. 😉

pici
30. dec 2011

@bubinko83 ani ti ho nevnucujem.ako som nie raz povedala mna zaujima zdravie mojho dietata a moje tehotenstvo. a ostatne nech si robia co chcu

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 ja sa do druheho nestaram každy si žije svoj život.Aj moja "kamaratka a sestra" ma vlastny rozum a ked sa rozhodne fajčit počas tehu ,bohužial je to jej vec.Každy je slobodny vo svojich konaniach.Každy dospely človek vie že cigarety škodia a nikto neni zvedavy na moje mudre reči o tom ako fajčenie škodi.

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - prepáč, ale toto sú zas len frázy o slobode, len zodpovednosť si dakde zabudla 🙄 😖

bubinko83
30. dec 2011

@pici presne tak ,teba musi zaujmat iba zdravie tvojich deti,lebo to je v tvojich rukach to maš pravdu.

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 akože ja mam byt zodpovedna za chovanie mojich znamych?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre