Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

deniskateniska
6. máj 2010

bubi tak tak, vydrzat treba... moja mama ta nefajcila ani pri jednom z nas sme 4 decka... potom fajcila, vzdy cez post prestala, vydrzala.. potom tak 3 roky vobec nefajcila. a teraz.. zase.. aj ked vsetky kamosky prestali, proste akosi ju to znova chytilo... no ja uvidim.. dufam ze uz nezacnem a pri pomysleni mi bude zle ako na zaciatku tehu (modlim sa 😀 😀 😀 ) ... ale uvidime... 😝

deniskateniska
6. máj 2010

bubina mojmu som hovorila ze smrdi ako popolnik... a presne tak aj smrdel.. popolnik ktory oprsi..ble... 😖
a neviem kolko vyfajci, lebo rano viem ze ked ide do prace, potom cez prestavku potom po a ked robi na dome netusim.. ako obmedzil, ale no... ak bude fajcit len v praci, nech sa paci, ale ked budeme mat male, tak isto nebude doma, lebo nebude maleho vidie.. a hotofka 😠 😝

bubina1
6. máj 2010

teniska.... tiež vravim ako slepi povedal, že uvidim.... 😀 😀 😀 ale viem, že do porodu a kym nedokojim fajčit nebudem.... a ak aj nahodou by sa mi malo stat, že sa spustim a začnem fajčit, radsej malu od mlieka odstavim...ale zase ak by som jej mala tak smrdiet ako manžel mne...ten smrad mi zostal v nosnych dierkach tak neviem ci mam naladu zacat fajčit.... a možno raz nase dite povie same tatinkovi, že tato smrdi a to na mm zaposobi

bubina1
6. máj 2010

ako zasmradeneho manzela tiež k malej cicke nepustim...tym si može byt istý....ja si kvoli nej odopieram a on by sa taky smradlavi chodil s nou muckat? to v žiadnom pripade....

deniskateniska
6. máj 2010

😀 😀 to hej.. my sme tak dedovi sa mi zda... 😀 😀 😀 tak pri nas prestal.. na chlapov to posobi 😝 a neboj isto bude babo prednejsie a nezacnes... 😉

bubina1
6. máj 2010

babo je dobra a hlavne silna motivacia..... 😀 😀 😀

katy1979
6. máj 2010

Obcas pomoze aj dzubanie a odsudzovanie. Keby ste si boli vedome a iste ze fajcenie je spravne vycitky by ste nemali a reci ludi by sa vas nedotkli. Prestan z hodiny na hodinu je to najucinejsie a najlepsie co sa da spravit. Nejde to rovna sa nechcem to.

bejbypd
7. máj 2010

Katy máš absolútnu pravdu,ja som to tak urobila,neutrpela som žiadnu ujmu,ani moja dcérka a nech mi nikto nehovorí,že sa to nedá.Všetko sa dá,keď sa chce 😉 A tiež som mojho chlapa nepúšťala k malej kym si neumyl zuby a ruky poriadne 😀 Ja som sekera a na tomto som bazírovala.

miriam74
7. máj 2010

Tak bublina1,deniskateniska,katy1979,bejbypd,myslim,ze forum je vase.Muzete si nas tady pomlouvat a odsuzovat kolik se vam slibi.Vidim,ze kdyz doma poroucite manzelum,tak mate pocit,jak jste chytre a muzete vsechny kuraky hodit do jednoho pytle a vystrelit na mesic,protoze podle vas nemaji pravo zit na teto planete a uz vubec nemit deti.Ale pletete se.Nemusite uz nic psat na moji adresu,protoze ja koncim.Nazdar a vy se tu sezerte.

lenkaaninka
7. máj 2010

Tak ja som bola predtým fajčiarka prvé 4 mesiace tehu som vôbec nefajčila teraz sem tam jednu upálim ale len sem tam a už sa snažím držať.
Ono toto forum ma byť podla mna o tom podporiť všetky tie ktoré sa snažia prestať a neodsudzovať tie ktoré to nevydržia lebo je to ťažké a ozaj to závisí od životnej situácie stresu povahy človeka vela faktorov tam hrá rolu...
Môj názor je ten že žena by nemala v tehu fajčiť ani ked kojí tak sa snažím aj ja...ale vravím je to individuálne...ja už som to dva krát pri detoch vydržala a dva krát po kojení som začala....

luppita
7. máj 2010

lulu, no bolo to peklo, pri kazdom potiahnuti som mala take vycitky, predstavy ako maly plava v obalkoch dymu... ale proste som to nevedela kontrolovat, strasne mi cigy chutili, aj pivo, pred tehu som ho nemohla ani citit a pocas tehu som si dala tak decko raz za tyzden... mamca mi vravela ze pivo ma vela vitaminov vhodne na tvorbu mlieka ... No a po kave a cole som bola tiez besna, prosto vsetko co by som nemala mi chutilo najviac a co som mala robit, ohryzat si nechty a mucit sa a nemoct si dat glg coly.... Milujem svoje dieta najviac na svete, nikdy by som mu neublizila a neviem co by som urobila ak by sa mu nieco stalo, ale vsetko je uplne vpoho, drobec je kludny (lebo ja som bola v klude pocas tehu) , od narodenia spi celu noc, skoro vobec neplace, vela sa smeje, bude mat 8 mesiacov a zacina lozit a sediet , rozumie slovam, snazi sa blabotat, teplotu mal len pri prvych zubkoch a raz mal sopliky.... prosto vsetko ide ako ma. 🙂 Baby kazda ktora prestane fajcit a zmakne to naozaj pocas tehu a kojenai, klobuk dole, ale bacha na nervy lebo babo to vsetko citi a presne tak sa bude chovat ked sa narodi. 😅

katy1979
7. máj 2010

miriam no neviem nemam pocit ze by som tu niekoho pomlouvala a odsudzovala. clovek vam chcel skor poradit a pomoct. myslim ze ti tu pisu byvale fajciarky a tie co prestali. co je na tom pomluva? to je len o tom nepripustit si problem. problemy treba zacat riesit od seba a pozriet sa sam do seba a svojho vnutra.
kto chce fajcit nech si fajci. treba poradit a pomoct tým ktorý chcu prestat a chcu s tým bojovat.

lulu2407
7. máj 2010

katy: pekne si to napisala. treba pomoct tym, ktoré chcu prestat a dat im podporu, ak niekto nevie, tak nech anozaj da na minimum. je to dost hakliva tema, kedze nenarodene dietatko je velka zodpovednost do buducnosti. Hlavne nech su tie nase deticky zdrave 😉

bubina1
7. máj 2010

katy: krajsie by som to ani ja nenapisala.... presne som vedela, že miriam presne takto zareaguje..pritom som viackrát pisala, že neodcudzujem matky fajciarky...je to ich vec... každa z nas mala snahu miriam pomoct a ukazat jej, že motivacia je doležita....
mam pocit, že miriam nikdy nepripusti možnost, že prestat s fajčením sa da.... aspon na tu chvilu ked som tehu alebo ked kojim.... a nikdy som nepovedala, že si už nikdy nezapalim...to by som si nikdy nedovolila....podla mna si na to budem musiet najst dalsiu motivaciu...minimalne, že nechcem svojmu dieťaťu smrdiet ked pribehne za mnou a bude ma chciet objat...
miriam... a co sme ti tu najviac reagovali sme bývale fajčiarky tak sa zamysli trochu aj nad sebou a nebud hlavne agresivna na nas, pretože tu sa nikto nezožiera ale v poho debatuje...
to že nevies prijat iných nazor, tiež svedci o niečom....

katy1979
7. máj 2010

Bubina jej reakcia je dost bezna. Takto reaguju zavisli ludia ale takym sa pomoct bohuzial neda. Ono aj tak si vlastne kazdy musi pomoct sam. Ti ludia okolo su maximalne poradcovia. Ale to si clovek musi pripustit urcite veci a prijimat a nasavat druhych nazory.

katy1979
7. máj 2010

hlavne drzim palce vsetkym co bojuju a prestali a gratulujem tym co to zvladli. A hlavne neposerte si to tym ze za rok ci dva si zapalite znova. Je to priama cesta naspat do osidiel cigariet.

son1cka
8. máj 2010

Ahojte, ja som bola dost silna fajciarka, dala som aj krabicku denne. Ked som otehotnela, snazila som sa obmedzovat, ale vobec mi to neslo. Chvalabohu zhodou nahod som v 5tt musela prist na tyzden k rodicom a tu na mna, dospelu osobu 😀 moja vlastna mama pustila taky teror 😀 , ze som sa bala, ze ked si zapalim, zlomi mi obidve ruky. Tyzden som potajomky fajcila 2cigarety denne - viac sa nedalo. No a potom? Mala som strasne stastie, ze som zacala trpiet nevolnostami a ked som si zapalila, automaticky ma naplo. Takze od 6tt som "cista" a kruty bol fakt len ten tyzden s mojou zlatou maminkou 😀 . Dufam, ze mi to vydrzi, a ze uz som s cigaretami nadobro skoncila 😵 . Momentalne prestava fajcit aj mm, lebo mi neskutocne smrdi, ked dojde napachnuty cigaretovym dymom. 😀 Vsetkym mamickam, co chcu s cigaretami prestat drzim palce...viem ake je to tazke...

mircalla
9. máj 2010

luppita - vobec neviem, co si svojim prispepkom chcela povedat....ze radsej cigy a pivo a byt kludna? ked myslis...

bejbypd
9. máj 2010

Ja naozaj nechcem byť za premúdrelú,no dnes som si pozerala zopár štúdií vykonaných nielen na Slovensku,ale aj v iných krajinách sveta..a zhruba výsledky sú pre mňa natoľko odpudivé,že aj keby som akákoľvek závislačka od fajčenia,čo som aj bola pred tehu,tak prestanem...Napr.u vačšiny novorodencov narodených s porodnou hmotnosťou pod 2500g,vačšina matiek boli v tehotenstve fajčiarky,vačšie riziko SIDS(syndrómu náhleho úmrtia),vznik astmy,vačšina detičiek,ktorých matky fajčia v tehotenstve poprípade popri kojení,veľké riziko prieduškových ochorení,predčasný porod,...a ďalej nebudem už ani vypisovať,sú to štúdie,ktoré robili vo viacerých krajinách a zhodli sa na týchto skutočnostiach...Nikto netvrdí,že sa to stane každej matke,ktorá fajčí,našťastie nie,ale napriek tomu keď sa niečo takéto stane,tak sa každá može kvázi poďakovať len sama sebe za to čo sposobila...Nejde mi o to,aby som Vás donútila k výčitkám to nie...Ja sama som fajčiarka počas tehu a kojenia nie..no teraz áno aj keď nikdy nie v prítomnosti malej...A tiež som mala v tehu riadny stres,bola som tretiačka na gympli,nemala som maminu,nakolko v mojich 16 zomrela,bola som iba s ocinom, ktorý ma diagnostikovanú 90 percentnú slepotu a navyše si veľmi rád vypije,žiadne istoty,chlap bez práce..aby ma niekto neodsudzoval otehotnela som počas užívania HAK...takže nemala som toho málo na svojich pleciach a napriek tomu že som bola mladá osemnásťročná žaba,mi bolo zdravie mojho dieťaťa prednejšie...a som tu,dieťatko zdravé chvalabohu a viem,že aj preto lebo som sa rozhodla správne a dala prednosť svojej dcére pred hocičím iným a keď to pojde tak čo najrýchlejŠie by som rada prestala fajčiť už natrvalo...

mircalla
10. máj 2010

no mna to priam sokuju nazory ako ma luppita....mam nervy - dam si pivo a zapalim si....

kraskanz1
10. máj 2010

caute baby ja som len tolko chcela neviem ci to tu bolo pisane ale ked fajciarka ostane tehotna tak je pre babo "lepsie" ked si mamicka tu cigaretu sem tam zapali samozrejeme nie celu krabicku ale koli nervom a stresu lebo z toho ze ma abstak na nikotin..a to babo citi a to mozze mat hrosi vplyv na neho ako ta cigareta 😉

mircalla
10. máj 2010

a nech si da aj pivo, colu, pripadne dakeho frtana...len aby nebola nervozna chudatko

kraskanz1
10. máj 2010

to pivo je tiez dobre povas tehu ale len tak dva deci nie pol litra...a ked uz je taka chut tak ho nahradit radsej nealkoholickym.kamoska pocas tehu tiez nevedela odolat pivku tak pila nealkoholicke..
mircalla a niektora tu pisala ze si dava pol deci 😲 ?

mircalla
10. máj 2010

nie, ale ze mala som chut na kavu, pivo, kolu...mala som byt radsej nervozna....
ja uz zasnem, co sa tu toleruje..... to nemate ziadnu volu alebo co? proti nervozite sa tiez da bojovat

kraskanz1
10. máj 2010

viete co je krute...mala so kolegynu ktora brala drogy fetovala atd...otehotnela ani nevie ako este ze si pamata ze s kym 😖 prestala s tym pocas tehotnestva a potoms tym dalej pokracovala pocas kojenia...a ked som jej povedala ze sa snazim a nedari sa tak mi povedala ze mam prestat fajcit a prestat pit alkohol (teda myslim tym pivo a na akcoskach sem tam ceresnu) 😅 uplne ze mna ide poucovat taka osoba ze co mam robit ked ona otehotnela ani nevie ako uplne ma to rozculia to ja nieosm ziadny alkoholik...
no a vlastne som tym chcela povedat ze malemu napriek tomu nic neni akurat ma alerdiu na laktozu..lebo mu skoro dala kravske mlieko v snahe usetrit na sunari aby bolo va fet. ☹ ale aj to len slabu...
takzie tie kocky co si jednu dve cigosky bafnu podla mna su este v pohode... 😉

kraskanz1
10. máj 2010

mircalla keby sa netolrovalo tak by to moc dobre nedopadlo a tie kocky co tu pisu ze si zapalaia a tak alebo lognu z pivka si nemyslim ze su hned zle maminy proste im chutilo tak si dali..akurat ze pocas tehu by bolo lepsie menej tychto skodlivin 😎 davat do tela...lebo aj ked sa neprejavi choroba po narodeny to este nic neznamena moze sa aj v strasom veku napr astma atd 😕

gumimaci
10. máj 2010

kraskanz1, takze podla teba radsej fajcit ako fetovat? 😲

mircalla
10. máj 2010

ja uz radsej nekomentujem 🙂

kraskanz1
10. máj 2010

nie ja som to pisala na margo toho ze netreba hned odsudzovat fajciarky..ja som tiez za to ze pocas tehu prestat fajcit alebo postupne menej a menej fajcit.tiez som fajciarka zatial neviem ako to dopadne pocas tehu ale urcite sa budem snazit o to aby som prestala..a podla mna su aj horsie veci co skodia babetku ako 1-2 cigarety denne 😔

gumimaci
10. máj 2010

Ale ja som tiez prestala fajcit ked som zistila ze som tehotna. Takze viem o com to je.
Prepac, ale ten tvoj prispevok mi pride zavadzajuci... a pretoze su aj horsie veci, tak nieco mozem robit, aj ked viem ze to nieje dobre?
Dufam, ze si to zase baby nevysvetlia zle, na nikoho neutocim, poznam baby co fajcili a boli tehotne- hovorim je to ich vec a nikdy som sa na ich dovody nepytala. Lebo podla mna to su len vyhovorky. Take iste, ake som ja mala ked som nebola tehu. Otazka: preco fajcis?
Odpoved: na nieco zomriet musim (typické fajciarske klise 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre