Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

lubenka131
7. dec 2010

@laerke no ja som dve "nechcela" s toho dovodu ze vies uver a vsetko okolo toho no bude to tazke utiahnut to ale ked sa zadarilo tak uz sa tesime...aspon viem aky to je pocit mat neplanovane neckane babo 🙂 a ten vekovy rozdiel no ja sa toho dost obavam lebo sabinka bude mat ked sa babo narodi 6 rokov a to uz bude mat ine starosti vies...no neviem je na mna dost naviazana a bojim sa tej ziarlivosti ale zvladli ine zvladnem aj ja...teda aspon dufam 🙂a presne pre ten isty dovod som chcela babu aj ja sak vies zeny si rozumia 🙂 a to mas uplne perfektne ze mas u jedneho dr.vsetko neni nad to ked nemusim behat hore dole a potom duplom uz s velkym brusiskom 🙂a uplne najviac si vystihla to o mene aj pre dospelaka...preto hovorim malej uz teraz sabina aby nebola strasne husto urazena ked jej niekto v skole nepvie sabinka ale sabina 🙂 no uznaj svagrina dala synovi meno marcus a vola sa slezak..nochuda typicke sedlacke priezvisko a ake meno...vyslov si to Marcus Slezak 🙂 chuda 🙂

laerke
7. dec 2010

@lubenka131 Neboj, zvykne si, mozno bude trucovat a mozno sa naopak potesi. Moj brat sa udajne tesil zo vsetkych najviac ze bude mat sestricku. A musim uznat, ze lepsieho brata si predstavit neviem. Nedavno sme sa hadali cie autociko to je a teraz on velky pravnik a ja tam tiez smerujem 😀 Sranda ako rastieme, co?
Ja chcem presne preto dievca.. Holky su rozumnejsie a ked s mojou polovickou trepu hormony, mala ho uzemni... Ved mamina povedala 😀
Nehnevaj sa ale Marcus Slezak 😀 Pobavila som sa. My sme mali znameho Johnatana Hrusku 😀 Tak asi tak 😀

lubenka131
7. dec 2010

no sak toto...tie maminy neuvazuju ze je to pre to decko urpenie a nie moderne meno?? 🙂aj kamaratka ze Kevin Mruškovič...to je strach ja by som tych rodicov udala normalne ked vyrastiem s takym menom 🙂))))preto vymyslam k slovenskemu priezvisku slovenske meno 🙂 lebo aspon take ktore sa hodi..trapne fakt 🙂 no moja mala deti moc nemusi vyrasta medzi dospelakmi a aj mudra je prevelice herecka ale teraz sa srasne tesi..no uvidime jak jej to dlho vydrzi...sak toto ze rastieme...clovek sa nenazda narodi sa ti dec a drb uz ma 5 rokov..ozaj starneme najviac pri tych detoch to veliceee len leti...

ela2710
8. dec 2010

@katrinka8 podla mna ta chorlavost skor nez s fajcenim suvisi s tym, ze kratko kojila, kratko kojene deti maju slabsiu imunitu, sice kazde dieta je ine, moja sestra nebola kojena a ani nebola chorlava

katrinka8
8. dec 2010

@ela2710 - ktovie veru. Mozno tomu to fajcenie prispieva... Zase poznam aj kojene deti, ktore su chorlave, tak bohvie, ako to je.

sny
9. jan 2011

Ahojte,tak chcem pridať moju čerstvú skúsenosť.Mám dve dobré kamošky,tehulky-boli ☹ Jedna má 29rokov,podarilo sa na prvý šup,pila a fajčila,teraz len fajčí,mala skrátený krčok,ale inak pohoda,je 10tt,všetko ok.Druhá kamoška si našla // v stredu,má 25rokov,nikdy nefajčila,je zdravá,aj jej muž,zdravo sa stravuje,nepije.Dnes žial potratila,ani sa nestihla tešiť. 😢
Ide o tom,že kamoška čo fajčí je ok-prajem jej to,ale tá druhá bola fakt vzorná a too 😢 Je to asi zákon schválnosti,že čím viac žena o seba dbá,tým horšia-aspoň u niektorých.Môj muž to odsudzuje,ženy čo fajčia počas tehu si mimi vraj nezaslúžia-to nevedel o mne 😒 Len nechápem,prečo je to také kruté a nedarí sa viac aj tým,čo si to fakt právom zaslúžia ☹ ☹ ☹

laerke
21. jan 2011

@sny Ahoj, teraz som objavila tvoju spravu a musim ti povedat ze je to individualne.. Niektore zienky sa snazia a trapia sa a nic a ine.. Ani nevravim. Akurat vcera mi kamaratka spominala znamu, ktora cele tehotenstvo chlastala a fajcila ako komin, malicka je nadherna a zdrava (videla som ju, fakt je to kocka 🙂 ) a co ma zarazilo bolo to, ze mala nemala ani mesiac a uz ju brala do krcmy lebo chcela ist na pivo s kamosmi.. A to ju koji!!! Nechcem nikoho odsudzovat ale co je moc to je moc...
A moc ma mrzi ze kamaratka potratila ☹ Viem ake je to tazke, drzim palce aby sa jej co najskor zadarilo a vsetko zostalo tam kde ma byt..

A prihodim iba nieco, co pomohlo mne. Ako som uz pisala tak ja som bola hrozny chain-smoker, 3 krabicky denne a v prvom trimestri ani jedina cigareta, tak mi bolo z toho zle 😀 No v druhom ma to zacalo lakat.. Ale objavila som nieco co mi vzdy pomohlo - pomaranc. Nenavidim totiz chut cigariet po pomarancoch. Tak mozno to nejakej buducej mamine pomoze, proste si treba najst nieco co tu "chut" uplne uplne ..Znechuti 😀 Mne to pomohlo.. Teraz som si na to spomenula lebo jeden dlabem 😀

lenka6644
21. jan 2011

😀

sny
21. jan 2011

@laerke Ahoj,no je to fakt zaujímavé,s tým fajčením počas tehu,sama som to zažila,takže to neodsudzujem,mne pomohol magnézium a viac som si nepotiahla.Niektoré maminy sú fakt viac zamerané na seba,ako svoje dieťa,čo už,nie každá sme rovnaká a preto ani jednu takú či onakú neodsudzujem,každý má na to svoj dôvod.Neboj,aj tvoje miminko bude to najkrajšie na svete,držím palce,aby si mala pekný koniec tehulkovania 😉

laerke
21. jan 2011

@sny Inac aj mne to islo lahsie odkedy beriem magnezko tak nieco na tom asi bude 🙂 Mna akurat mrzi ze tieto maminy sa schovavaju a hanbia sa za seba.. Nie je to hanba, sama viem ake tazke je prestat tak si myslim, ze clovek najviac potrebuje oporu okolia a nie hnusne kritizovanie, to ta vystresuje este viac ze aj celu krabicku by si stiahla na posedenie.. No robime to pre deticky a stoji to za to. A za ten skvely pocit ked sa ti podari prestat, to je uplne nepopisatelne 🙂 Takze odsudzovanie je zbytocne, treba si pomahat..
Dakujem pekne, vidim ze ty sa snazis tak aj ja tebe drzim palceky nech vsetko vyjde ako ma 🙂

sny
21. jan 2011

@laerke Ďakujem pekne,no my sa snažíme už o druhé,hádam sa rýchlo podarí,bo aj teraz ešte trochen fajčím,ale fakt už je načase to zabaliť a skončiť s tým,ale hádam to zvládem ešte pred tehu 😉

lusinda456
15. feb 2011

🤐 😵 ☹ 😒 😖 ☹

deninka2305
24. feb 2011

zuzanockamt.........neviem co potom robis na tejto teme ked si nefajciarka ci si sem prisla len urazat a ponizovat?ja som tiez tehotna a nedokazem prestat,ale priklanam sa k MARTINKE MARTIN,VY NEFAJCIARI ODSDZUJETE NAS ALE VY MOZNO ROBITE HORSIE VECI,TAK SA TU LASKAVO NEVYTAHUJ TY TU NEMAS CO HLADAT,PRETOZE LEN URAZAS:::::::.

vladimira32
24. feb 2011

Ahojte baby, tak isto som fajčiarka, som už na konci tehu a vyfajčím tak okolo 15-20 denne. Sestra mi za to nadáva, ale ona neje mäso, a ja som zase mäsožrút, aj za to mi nadáva, že to nieje zdravé a blablabla.... .
Kámoška / veľká športovkyňa aj pred aj počas tehotenstva / porodila pred mesiacom chlapčeka. Od začiatku tehu mala problémy, najprv krvácanie, a pri pôrode ani nehovorím ako sa natrápila. Podľa mňa, nejde o to, či žena fajčí, pije, športuje, ako sa stravuje. .. To je proste v každej z nás. Telo samo vie, čo môže a čo nie. 😉

sny
24. feb 2011

@vladimira32 Ahoj,akurát čítam,čo si napísala 😉 Ja mám dve kamošky tehulky,jedna 15tt,druhá 7tt.Tá v 15tt tiež fajčí,nevie prestať,jej stále chutí,nie je jej zle,vôbec sa nesnaží prestať,zatial.......druhá kamoška je v 7tt,teraz je jej už veľmi zle,jesť jej nechutí,len zvracia,nikdy nefajčila,nepila a takto......to som len chcela prihliadnuť k tomu,čo si písala,že nie je podsatné,ako sa žena stará o seba,lebo príroda je fakt nevyspitateľná...Žial 😉

zuzana2512
24. feb 2011

ahojte ja som v prvom tehu fajcila a dopadlo to asi tak ze som rodila v 31tt syncek bol malicky mal len990gr a 35cm ale ked som ho kojila vobec som na cigu nepomyslela teraz ma 9 rokov a je zdravucky

liana141
2. mar 2011

ahojte...bola som u lekaza v pondelok a tak to vizera ze som tehotna ...je to este malicke tak idem o 2tyzdne na potvrdenie...fajcim cca 6rokov tak isto pijem aj kavu .... co som sa dozvedela ze budem asi v tom tak obmedzujem fajcenie na 1-2 slim na den a kavu si davam tak 2krat do dna ale uplne slabu...s fajcenim chcem uplne prestat mam v krabicke asi 10cigy a koncim ale neviem ako je to s tou kavou ci to velmi skodi alebo nie lebo ja si zaciatok dna neviem predstavit bez kavicky....sestra rodila pred koncom februara....ona ked otehotnela tak prestala pit kavu ale neskor ju zacala zasa pit a malicka je zdravucka 4kg a 52cm...ak mate nejaku radu skuste nieco ...dikky 😉

sabiatko
4. mar 2011

@liana141 ahoj 🙂 co sa tyka kavy, tym ze obsahuje kofein, zvysuje krvny tlak a teda aj babatku , kedze sa k nemu dostava kofein. ja by som to neriskovala, lebo babatka maju slabsie cievy a v kombinacii s vysokym tlakom... no nemusi sa nic stat samozrejme, ale keby nahodou ano, tak by si to asi tazko znasala. a tiez nie je pre babo moc dobre ho navykat na nieco,co potom nedostane a bude mu to chybat. tak to skus obmedzit na minimum, alebo skus tie bezkofeinove kavy ako caro. to ze si znizila pocet cigariet, to je obdivuhodne, drz sa, nech je tvoje babenko zdrave a ma dobry start do zivota 🙂

majloo
4. mar 2011

@liana141 ja som sice prestala fajcit asi 3 mesiace pre otehotnenim (keby niekto chcel vediet, tak presne touto metodou: http://www.zdraviebicom.sk/index.html alebo http://www.antinikotin.sk/page1.html, robia to uz vo viacerych mestach), ale k tej kave, mne doktor povedal, ze mozem 1 kavu denne, pijem turka, ale nie nejakeho zabijaka. A okrem toho, cele tehu az doteraz mam nizsi tlak, tak si dam radsej kavu a viem, ze ma nepicne niekde vonku. Ale zaujimave je, ze v druhom a tretom mesiaci mi kava vobec nechutila, tak som ju nepila, asi priroda vie preco a aj teraz, ked uz pomaly koncim tehu, si kavu spravim kazdy den, ale vypijem dva tri male dusky a koniec. 🙂
Mne na kazdej poradni doktor kontroloval aj babatko a vsetko bolo v poriadku. Inka gratulujem k tehu. 😉

gumimaci
4. mar 2011

@liana141 ahoj, s tou kavou... ja som mala cele tehotenstvo tlak 100/50 ... takze rano som si malu dala, ziaden problem to nerobilo a ked som mala chut aj neskor cez den tak som si isla do kaviarne na bezkofeinovu 😉 inak lepsie salka kvalitnej kavy, ako pit nejaku sladku zbrndu plnu ecok... 🙂

liana141
6. mar 2011

Dakujem za odpovede 🙂 Ja mam v podatate ukazkovi tlak len nechcem nejako uskodit babetku...Som rada ze je tu niekto kto mi poradi aj ked mam svagrinky a sestru co uz maju babetka no zatial ked to v podstate este nikto nevie kedze to este namam potvrdene tak je dobre sa spytat niekoho 😉

dominika_sk
6. mar 2011

@erikasadek ja som čítala a aj počula že ak piješ kávu a ni v tehotenstve s tým netreba prestať. dve kávy sú norma.

leeenka26
6. mar 2011

ja sa az hambim ale ja som chcela prestat, najviac som vydrzala 3 dni a potom som si zapalila ☹ kupila som si sice najlahsie cigarety ultra ligtky alebo R1 a fajcim 1-2 denne, snazim sa nefajcit, len vtedy, ked mam obrovsku chut. 🙄

hoota
6. mar 2011

ahojte, mozem sa pridat? kavu som na zaciatku tehotenstva nemohla asi citit, no asi od polovice tehu mi zacala znova chutit, v poslednych tyzdnoch mi straasne chuti, tak snad jedna denna nie je pohroma.
a fajcila som dost vela,necakane som otehotnela a fajcit som prestala som asi koncom 2.mesiaca, odvtedy som nemala ani jednu cigaretu. dnes zacinam osmy mesiac a posledne dni som priserne podrazdena, nervozna, vybusna, priam agresivna, kazda malickost ma vytoci, a dnes som dostala fakt chut si zapalit.. ta predstava sa mi zda hnusna- tehotenske brusko a cigareta v ruke.. ale co myslite, jedna ciga malemu neuskodi o nic viac ako to, ze som zlostna, hm?

sny
6. mar 2011

@liana141 Ahoj,ja som v počas celého tehu pila kávu,dodnes pije len takú lajtovú nesku,3L cukru+mlieko a nič mi nebolo,tlak bol ok,až na to,že gynda bola na 3poschodí,kde som šliapala s bruchom pešo 😝 Vtedy aj tlak stúpol 😀 Ale si fakt myslím,že káva by ti uškodiť nemala,píše sa,že max.2za deň je ok,také slabšie a keď máš chuť tak sa neobmedzuj,ale veď sa poraď s doky a uvidíš.Prajem pekné tehulkovanie 😉

sny
6. mar 2011

@hoota Ahoj,ja som v fajčila počas tehu asi 3-4cigi za deň do 4mesiaca,žial 😝 Tiež som bola nervózna,ale bruško som ešte nemala.Môj muž by ma aj zabil,keby to videl 😠 Tak som potajme buď u kamošky alebo v pivnici 🙄 Výčitky iste boli,ale sama doky mi vravela,že radšej si dať tú hnusnú cigu ako stresovať,takže ak to tak cítiš,tak sa rozhodni a nestresuj,to ti škodí omnoho viac.A možno ti už ani chutiť nebude,takže tie pár šluky riskni-Nie že si niekto pomyslí,že ťa nabádam,ale čo už......
Mám kamošku v 17tt a stále riadne fajčí,má už aj brucho a kašle na to,i keď sa mi to nepáči.
Skús niekde,kde nebudeš na očiach

hoota
6. mar 2011

@sny vdaka za podporu, no moj manzel povedal ze nech si dam, doniesol mi slimky, ale ze mi bude tu krabicku kontrolovat, aby odtial nezmizlo privela :D neviem co ma to popadlo, doteraz mi to vobec nechybalo, prave naopak.

sny
7. mar 2011

@hoota Neboj sa,ono ťa to potom prejde,horšie to bude po pôrode.....Ja som bola až vtedy dosť na nervy,tak keď mala maličká 2mesiace,tak som si zase zapálila,ale najprv len potajme,asi 3-4za deň,až neskôr som sa prezradila a fajčím doteraz,žial 😒 Chceme tiež mimi,takže musím skúsiť prestať,bo to bude ťažké potom 😉

hoota
7. mar 2011

@sny pre mna nebol problem prestat, lebo mi to prestalo chutit. a myslela som, ze uz mi to chutit nezacne, aj ked som si este tak mesiac dozadu raz potiahla od manzela, tak uplne ze fuuj. a teraz z cista jasna takaa chut. dnes som si zapalila teda, no v polke som sa prinutila zahasit..aby mi nezachutilo prilis 😒

lea1333
12. mar 2011

ahojte babi tak ja sa pripajam k vam som 9tt a neviem prestat viem ze je to strasne aj ked som este nebola tehu tak som vzdy hrdo vyhlasovala ze ked budem tehotna hned predtanem ale niak mi to nejde je to tym ze som stale nervozna a podrazdena a som stale doma zavreta lebo som pn pokial som chodila do prace nefajcila som voobec ked som zamestnana ze mam co robit ani absolutne si nespomenem na cigaretu ide ako doma nefajcimm kazdu noc ked zaspavam tak si poviem zajtra si uz nezapalim ale nejdeto ja to nechapem a pritom pred asi 2rokmi som sa zo dna na den rozhodla nefajciit a vydrzalo mi to rok ako to je mozne ze mi to nejde vyfajcim asi 6cigaret za den.NEMATE NIAKY ZARUCENY RECEPT AKO S TYM SEKNUT???DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre