Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

aduskatt
6. máj 2011

otazka je, ci deti, ktorych matky fajcili a tvrdia, ze su zdrave, nebudu mat alergie a astmy neskor, trebars v puberte......to uz asi nebudu mamicky pokladat za nasledok fajcenia v tehotenstve....ale ono to asi tam niekde aj bude...........ze sa dieta narodi zdrave neznamena, ze sa neprejavi nasledok fajcenia neskor

aduskatt
6. máj 2011

btw, tiez som bola fajciarka a akonahle som zistila, ze som tehotna, prestala som fajcit, takze da sa to, len treba chciet

pici
6. máj 2011

@danka38 nie nefajcim. ale nebijem sa do prs ze nikdy uz nebudem... pocas tehotenstva a kojenia fajcit nebudem urcite...

danka38
6. máj 2011

@pici aspon ze si uprimna to sa mi na ludoch paci 🙂

cecil36
6. máj 2011

@graceful9 ODSUDZUJEM MAMICKY, KTORE NEDOKAZU V TEHU PRESTAT FAJCIT. JE TO NEZODPOVEDNE? SKODI TO DIETATU, JEJ AJ CELEMU OKOLIU. A ak ma niekto iny nazor, tak nech sem da relevantnu studiu, ze fajcenie decku neskodi a nie dristy, ze menej cigariet neskodi, stres a smog skodia viac a podobne. Fajcenie je vec, ktora sa da ovplyvnit (nie ako vyfukove plyny, ktore vdychnem cestou do roboty). Je to len o prioritach buducej matky, zodpovednosti, citu k nenarodenemu dietatu a o jej svedomi. Hovk.

pici
6. máj 2011

@aduskatt bohuzial je to aj s rakovinou tak, nie kazdy co fajci ma rakovinu pluc a zial vela co nikdy nefajcili ju maju... ide o to, co robim vedome a s vedomim ake to moze mat nasledky

pici
6. máj 2011

@danka38 mna fajcit bavilo... mam rada cigarety a urcite fajcit este budem, lenze nebudem tlachat o pesticidoch a fajcit v tehotenstve... to urcite nie... a nehram sa ani na superzenu pretoze pre tehotenstvo je idealne nikdy nefajcit.. ale tomu som sa nevyhla a nefajcit ked vo mne raz bude rast dietatko tak to je najmenej co mozem pre jeho zdravie urobit

pici
6. máj 2011

@danka38 zial drogy a alkohol nie su o nic menej skodlive... nikotin, tein, kofein, su vsetko drogy.. aj ked lahke ale su to drogy, ktore vytvaraju zavislost.. najviac ludi na svete je zavislych nie na kokaine a pervitine, ale na alkohole a cigaretach co len potvrdzuje fakt ze to droga je... sposobuje zavislost mozno pomalsie ale o to intenzivnejsie... ako som povedala, zial aj zene alkoholicke sa moze narodit dieta ktore v zivote nikdy nebude mat zdravotne problemy...

pici
6. máj 2011

@froschka neobujem. kazda ktora prestala fajcit ma moj obdiv.

pici
6. máj 2011

@graceful9 to sa velmi mylis ze je jedno ci zena fajci alebo nie.. su veci, ktore sa fajcenim v tehotenstve naozaj neovplyvnia, napriklad geneticke vady... to zial mozes zit aj v sterilnom prostredi... ide o to ze sa VEDOME VYSTAVUJEM MOZNOSTI ze MOJE DIETA MOZE BYT CHORE len kvoli MOJEJ NEZODPOVEDNOSTI . to je cele...

graceful9
6. máj 2011

@pici jasné, ja netvrdím, že žena nemá prestať fajčiť, to nie,,,mala by, ale ak neprestane, ide o to, že to dieťa vôbec nemusí byť choré, a ak aj bude, nemusí to byť len z fajčenia. ak žena neprestane fajčiť, je nezodpovedná, ale ak jej bábo bude choré, ona to bude ľutovať, nie ty, ani ja,,,preto je to podľa mňa na rozhodnutí každej budúcej matky, či chce riskovať,,,

pici
6. máj 2011

@graceful9 nemusi. ALE MOZE.. a o to ide... dat vobec vedome moznost aby to dieta bolo chore... jasne ze polemizovat ci je dieta chore z fajcenia alebo z niecoho ineho je bezvyznamne... proste na prve narodeniny tiez ziadna fajciarka nepripali decku cigaretu tak preco to robi v bruchu? alkohol a drogy povedia ze nie, to by nikdy a fajcenie je to iste. tak isto to moze ale aj nemusi mat fatalne dopady... ide o to ze MOZE

pici
6. máj 2011

@graceful9 moje prispevky v minulosti v tejto teme takisto koncili, ze mne osobne je skutocne jedno kto fajci a kto nie, je to jeho vec, jeho zodpovednost a vycitky si ponesie v pripade ak sa decku nieco stane dotycna cely zivot, tak mne je to skutocne jedno

graceful9
6. máj 2011

@pici presne, každý žije ako vie,,,

estterka
6. máj 2011

lenze to chudatko male musi v bruchu dychat cigaretovy dym,nema na vyber ☹ a urcite by si vybralo,keby mohlo byt bez tohto.. ☹

shafqa
6. máj 2011

mam vo svojom okoli dost vela pripadov, kedy zeny prestali fajcit hned ako zistili,ze su v tom... a deti mali rozne zdravotne problemy... a vela pripadov, kedy zeny fajcili pocas celeho tehotenstva a deti su zdrave ako rybicky ( v obidvoch pripadoch su deti uz dospeli ludia), stale tvrdim, ze nezalezi na tom,ze ci zena fajci alebo nie... zalezi na tom aky ma geneticky potencial v sebe, lebo GENY NEOBABRES!
veci ako astmy, alergie a podobne sposobuju vo velkej miere ockovania (este stale o tom vie prilis malo ludi...) rovnako hyperaktivitu, syndrom nahleho umrtia, epilepsiu.
Naposledy som pocula,ze fajcenie sposobuje cysticku fybrozu... citujem:"Cystická fibróza je dedičné ochorenie, prejavujúce sa už od útleho veku." dolezite je slovo je dedicne.
stale som nazoru, ze pokial mas geny v poriadku,tak bude zdrave aj tvoje dieta.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nice202
6. máj 2011

@dominika1988 tomu neverim, ze hned fajcili....a ak ano isto to boli spoluobcianky

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nice202
6. máj 2011

@dominika1988 tak potom? a okrem toho po sekcii sa ma lezat 24 hod. a potom sa chodi s tazkostami....

molka
6. máj 2011

@shafqa trochu si pletieš pojmy. Genetická predispozícia ešte neznamená, že choroba musí automaticky prepuknúť. Ak má tvoje dieťa genetickú predispozíciu na nejaké ochorenie, ty ako matka musíš dávať oveľa väčší pozor, aby si prepuknutie danej choroby čo najviac oddialila, prípadne choroba nemusí prepuknúť vôbec. Ak dieťa 9 mesiacov vdychuje nikotín, jeho malé telíčko musí vynaložiť strašne veľa energie, aby to ako-tak zvládlo a oveľa skôr podľahne nejakej chorobe, ktorá vôbec nemusí súvisieť s pľúcami. Spomínala si, že v dnešnej dobe je okolo nás strašne veľa smogu a iných svinstiev, ktoré sú tiež veľmi škodlivé. To je pravda, ale práve preto sa máme snažiť ovplyvniť aspoň to, čo ovplyvniť môžeme!

nice202
6. máj 2011

@dominika1988 a romky su trosku inak geneticky vybavene. oni rodia zvycajne male deti

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nice202
6. máj 2011

@dominika1988 mne to je jedno, ale neverim tomu celkom, mala som sc...nech si fajci kto chce, ale nie kde chce!

tea333
6. máj 2011

@nice202 dakujem za opravu gramatickej chyby, snad bude moj text pre baby aj tak zrozumitelny.
To ze si sama napisala ze si v tehotenstve nefajcila, znamena, ze si chcela dbat na zdravie nenarodeneho dietata.
Skoda ze nedbas na zly priklad a riziko pasivneho fajcenia, ktore svojej dcere uplne zbytocne davas ..

Debata sa zas rozprudila, pozeram 😀

nice202
6. máj 2011

@tea333 no velmi zrozumitelny nebol....

tea333
6. máj 2011

@froschka je dobre ze si vies kriticky povedat,ze toto bola blbost, maloktora zena ma takuto sebareflexiu 😉
prajem krasny a bezproblemovy porod 😉nech ste ty aj dievcatko coskoro doma s rodinou 🙂

pici
6. máj 2011

@shafqa prepac prosim ta ty mas kolko rokov? ved to co pises je tak na zakladnu skolu , asi prvy stupen myslim co sa tyka informovanosti

froschka
6. máj 2011

@tea333 podla mna je to o niecom inom ako o sebareflexii, ja zas drzim palce vesetkym ktore len hladaju sposob ako s tym skoncovat, no ak sa vam to podari tak budete na seba pysne
a dalsia vec zeny ktore nefajcia su krajsie 😵 😵 😵 vsetky skodliviny co do seba tahate sa vyplavuju na pokozku, bud pupakmi, alebo odlucovanim kolagenu co ma z anasledok vrasky
cize 40 rocna fajciarka bude ako 50 rocna raketa
a 40 rocna nefajciarka ako 30 rocna modelka 😵

bambola
6. máj 2011

@shafqa prepac, neda mi nereagovat pretoze to co pises su pekne hovadiny. tymto vlastne tvrdis, ze je jedno ci clovek fajci alebo nie, lebo ak ma dobry rodinny "zaklad" tak aj tak nikdy nebude chory a vlastne cigarety a nikotin absolutne neposkodzuju zdravie. citala si si to po sebe?
to, ze maminky fajcili a deti boli zdrave este nic nedokazuje, co ak v 50tke vdaka tomu dostane ,cojaviem, alzheimera alebo to mohlo byt super inteligentne dieta/clovek a maminka fajcila tak je z neho "priemer". taketo veci nie su dokazane, len ti obrazne sa snazim naznacit ako vsetko moze a nemusi byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre