Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 už kašlime na to ,lebo točime to iste dookola a nema to zmysel.

bubinko83
31. dec 2011

@anjelicek26 efekt je ale ten isty.A čo ta vytača? ja viem o čom hovoriš niesom nechapavec.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - otázka je, či tieto deti aj budú zdravé, môžme si tu ďalej hrať bábkové divadlo, čo je jedovatejšie ako vdychovať jed, ide o postoj a voľbu. Ak vieš, že fajčenie Ti jedine a výlučne škodí, tak sa môžeš rozhodnúť, či ostaneš závislá. Ak je Tvojim dôvodom slastná chuť, fakt môžeš jesť všetko exklusive bio, aj tak Ti to bude škodiť viac, ako keď niekto nefajčí ani aktívne ani pasívne a bude nakupovať s rozumom (čítať informácie na etiketách) v miestnych potravinách a na miestnom trhu.
Pre fajčenie neexistuje žiadne alibi.

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 tie deti su pubertaci a okrem bežnych chorob neprekonali nič važne.Ja nečitam etikety lebo ani tam neni pravda napisana.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - a čo je pre Teba kritérium pravdy?

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - možno podľa vzoru rodičov onedlho budú tiež fajčiť a budú to považovať za normálne 😨 ak sa tak už nedeje bez vedomia ich rodičov 😕

anjelicek26
31. dec 2011

@bubinko83 - vytaca ma, ze si to mama, co fajci proste nedokaze odopriet a este hlada podporu, ze ano ta chut je silnejsia, ta tuzba, to boh vie co... ze to dieta proste pre zenu nie je priorita za kazdych okolnosti, mne to proste nedochadza.

V tehotenstve je moje telo "chram", kam pcham len to, o com som presvedcena, ze mojmu dietatu neuskodi.

bubinko83
31. dec 2011

@anjelicek26 tak sa nevytačaj aby ti to neuškodilo !

Vy musite byt baby zdrave jak repy aj s vašimi detmi.To som rada .

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - jemine, zdravie nezávisí len od toho, či človek fajčí alebo nie!!! ale tento samostatný vážny negatívny faktor by sme sa mali snažiť čo najviac eliminovať a hneď by napr. 1/3 onkológov nemala robotu!!!

anjelicek26
31. dec 2011

@bubinko83 - kedze momentalne nie som tehotna, tak sa mozem vytacat do aleluja 😅 A moje deti su zdravucke, dakujem za opytanie, ja mam zapal pluc 😝

katja78
31. dec 2011

"Európsky komisár pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Markos Kyprianou povedal: “Osem z desiatich fajčiarov začína s fajčením v puberte a počas dospievania. Ak sa na fajčení stanú závislými, vďaka tomuto zlozvyku nejeden z nich predčasne umiera. Každoročne až 650,000 obyvateľov EÚ umiera na ochorenia spôsobené fajčením. Som pripravený urobiť všetko, čo je v mojich silách na to, aby som zabránil mladým ľuďom začať s fajčením a pomohol mladým fajčiarom zbaviť sa tohto zlozvyku ešte predtým, ako zničí ich zdravie. Rád by som bol svedkom výrazného posunu v našej spoločnosti, kde sa život bez fajčenia stáva normou a počet ľudí závislých na fajčení sa neustále zmenšuje. Pri dosahovaní tohto cieľa by výrazne pomohlo, keby všetky štáty EÚ nasledovali príklad Írska, Talianska a Malty a zakázali fajčenie na verejnosti.”

citované z tejto stránky: http://www.lefa.sk/internet/nefajc/Pomoc_pre_zi...

strihalka
31. dec 2011

udivuje me , ze premyslite nad tim ci je to zdrave nebo ne.....cigarety jsme si neodeprela pres deset let...zavislacka .....chtely jsme babo a vedela jsem ze s cigaretama to skloubit nepujde, navic manzel byl absolutne proti....co na to rikaji vase drahe polovicky?jim je jedno, ze budete v tehu fajcit????to aj jim je lhostejne, co detatko bude vdechovat pocas tehotenstva???
Ano, jsem ta kuracka co prestala, za podpory muze a dobrych lidi okolo ale hlavne s myslenkou, ze detatko to nebude primo vdechovat ten sajrajt, prestala jsem v aprili, 4 mesice na to jsem otehotnela s dobrym dojmem, ze budu dobra matka.....
vic duvodu nepotrebuji

8zabka83
31. dec 2011

Pre Boha čo už môže byť večšia motivácia prestať s fajčením ako dieťatko rastúce v brušku, ktoré je odkázané len na matku....To nie je ospravedlnenie, že niektoré matky neprestanú mať chuť na cigu ja som ju tiež mala a nikdy by som si nezapálila a môj manžel tiež fajčil a aj tak ma to nezlomilo....Bože o to viac ma to rozčuluje, lebo ja som mala problém otehotnieť a ked sa nám to nakoniec podarilo neviem si predstaviť, že by som takto škodila svojmu bábetku a súhlasím s tým, že matka ktoré neprestane fajčiť si to dieťatko jednoducho neváži a takéto ženy otehotnejú do kelu lusknutím prsta....

kvietocek7
31. dec 2011

ja len nechapem naco tu taka tema vobec kulminuje, CO TU VOBEC RIESITE, sak kazdemu je absolutne jasne,ze !KURACKY NIKOTIN ESTE NIKDY ZIADNEMU BABATKU NEPRIDAL K DOBREMU! skor naopak sa deticky stanu zitvotnymi astmatikmi za co nezodpovednym mamam mozu len podakovat,takze to tu kludne uzavrite lebo nie je o com ....

4ocka
31. dec 2011

To v prispevku o tom ze sa nema hned prestat som povula aj ja pd kamaratky...take vyhovorky!! Sranda ze mne to na gynde nepovedali! Ja som si hovorila ze fajcim sama za seba ale ked budem tehu,uz to tak nebude..hned ako mi vysiel test,prestala som a nefajcim uz styri roky cca..nechapem ako mozu fajcit tehu zeny,ako mozu hovprit ze dieta lubia ked mu zamerne ublizuju. Nech sa necuduju ked bude dieta chore a iplakane z toho ze ma abstak....a aj taka vyhovorka ze to do mlieka nejde 😖 ? Pasivne fajcenie a deti? A to vam nevadi ze svojim detom smrdite ako popolnik ci kontajner na odpadky?? Ja som prestala aj prreto,aby si moje deti pamätali moju vonu a nie dym z fajcenia.. Malemu dam do postielky tricko aby ma citil,a fajciarky co,popolnik??? Absolutne nezodpovedne fajcenie v tehu!!!

katja78
31. dec 2011

@kvietocek7 - reakcie niektorých maminiek svedčia o tom, že majú pocit, že naozaj nie je o čom, lebo veď nám škodí tooooooľko iných vecí, proste alibizmus pre svoju neprekonateľnú chuť. A práve preto má táto diskusia zmysel, byť je aj kontroverzná 😔
Naozaj nie každé dieťa matky-fajčiarky sa stane astmatikom, škody sú však napáchané, niekedy väčšie, niekedy menšie, niekedy sa prejavia hneď pri narodení, inokedy až s odstupom rokov, škodlivosť cigariet je veľmi široká téma, lebo samotný dym z cigariet obsahuje 4000 rôznych chemikálií...zas sa opakujem, ale nechápem, ako môže niekomu ďalej chutiť cigareta, keď už VIE, že vdychuje karcinogén 😕 Ja som teda karcinofób riadny 😅 Keď idem okolo človeka, ktorý si ide potiahnuť zo svojej cigarety, rýchlo sa zhlboka nadýchnem na strane, kde je čistý vzduch, prefrčím okolo a po pár desiatkach metrov vydýchnem a zasa nadýchnem 😅 Ale toto som ja, bubinko83 tvrdí, že to nemôžem pochopiť, kým nebudem fajčiť a to teda ďakujem, neprosím 😝 😝 😝 😔

happy8051
31. dec 2011

@bubinko83 prestala som fajcit po 15 rokoch zo dna na den.....kvoli dietatu....takze ja viem, ze sa to da....
skus si predstavit ze mas tehu brusko a sluknes si z cigy....co sa asi s dietatom deje??? nevies si to predstavit? tak skus vyfuknut cigaretovy dym novorodencovi do tvare

bubinko83
31. dec 2011

@happy8051 čitajte celu diskusiu .Ja som v tehotenstve nefajčila ani jednu cigu !

nela82
31. dec 2011

@scandya
@bubinko83 Zaraza ma Vas postoj k cigaretam-je vidiet,ze ste fajciarky...Ved si to kludne otocte...co tak ponuknut male dieta cigaretou-dajte novorodeniatkovi do pusy namiesto flase zapalenu cigaretu a skuste mu stale opakovat aby si potiahlo ake je to fajne....! 😨 Myslite si,ze co sa somariny pisem?Ved dieta v bruchu fajci s vami-len to vy nevidite...cize po porode dajte to dietatu-hned ako sa narodi...ved aj tak deti fajciarov fajcia-a zacinaju dost skoro...ved beru si priklad...

bubinko83
31. dec 2011

@nela82 moj prispevok o 20:32.

kvietocek7
31. dec 2011

@nela82 ABSOLUTNE S TEBOU SUHLASIM
@katja78 niet o com ani o paradoxoxoch nela82 ma pravdu, Inac mas peknu myslienku v profile 😉
@happy8051 gratulujem ti,super! Ja nie som fajciar ani som nikdy nebola ale potvrdzujes mi ze sa to da zo dna na den 🙂

estterka
31. dec 2011

inak,ja ked som chodila na predporodnu pripavu a cvicenia,jedna zenska tam fajcila jak komin,proste pred hodinou,po hodine prve ,ze este ani z dveri nevystupila a uz mala zapalene a mala velke komplikacie pri porode. nasa PA vravela,ze z toho..ja neviem,ani to nebudem skumat,ale nebol to vobec,ale vobec pekny pohlad na nu..

katja78
31. dec 2011

@kvietocek7 - ak správne registrujem, tak sem prispela prevaha takých maminiek, ktoré s fajčením sekli zo dňa na deň, buď ešte pred želaným tehu, alebo hneď ako zistili, že sú tehu. To je veľmi potešujúca správa 🙂 Ideálne by bolo, ak by už nikdy nezačali, ale svet nie je ideálny 😔

wilagrande
2. jan 2012

@bubinko83 😀 😀 😀 to stale riesite nevyriesitelne???

ja neviem preco este tu pises 😝 sa ti cudujem 100x sme napisali ze sme pocas tehu nefajcili a oni to stale nechapu a davaju nam poucenie co je dobre a co nie 😀 😀 😀

scandya
2. jan 2012

Baby je lepsie to prestat rozoberat, ked som bola tehotna a pisala tiez v tejto alebo druhej teme o tomto, tak som sa len rozculovala, ked mi pisali strasne mudre baby aka som ja nezodpovedna a zla buduca matka..... Baby co nefajcite a pisete tu tym fajciarkam,....... Vas ukludnuje ked pisete take veci a mate z toho dobry pocit ze ste im to nandali? mozno ta co nefajci bude lebsia maminka ako tie co ich odcudzujete. Neviem, kazdy nech sa pozrie do svojho vnutra co mozete spravit lepsie pre svoje dieta.
tym som nechcela povedat ze vy ste zle matky, to nie , ked pozriem do albumov tak sa vzorne starate nadstandartne o svoje deticky, ale nerobte toto tehulkam este tazsie!!! pre mna osobnme bolo tehotenstvo tazke. a obdivujem kazdu tehotnu zenu co stretnem.

katja78
2. jan 2012

@wilagrande - podľa mňa sa tu nikde konkrétne nepísalo, že vy dve s bubinko83 ste fajčili počas tehu, len ostatných zaráža, že takéto jednanie u iných relativizujete a bagatelizujete!

katja78
2. jan 2012

@scandya - nie zlá matka, ale neinformovaná matka. Ak si tehuľky budú ospravedlňovať svoje vlastné fajčenie a zakrývať oči pred informáciami, a čakať, či ozaj tie ich deti budú nejako vážnejšie postihnuté z ich fajčenia, prípadne popierať, že niečo také by bolo vôbec možné, tak z neinformovanej matky je taká, ktorá nevie a nechce vziať zodpovednosť za svoje dieťa.

bubinko83
2. jan 2012

@scandya sa ti aj čudujem že si sa k takemuto niečomu aj verejne priznala,lebo tieto neomylne ženy to nidky nepochopia.Proste klapka pred oči a mele si svoje a poučuje a mudruje každa jedna.

bubinko83
2. jan 2012

@wilagrande to mam tak najradšej že prečitam si posledny prispevok a potom napišem pol strany ako fajčenie škodi a aka som nezodpovedna atd. Ja to už neriešim nema to zmysel . 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre