Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

katy1979
5. máj 2010

Cigarety su zavislost ako kazda ina. Heroin ci alkohol by ste si odopreli tak sa to da aj s cigaretami. Ano fajcenie ma rizika pre nenarodene dieta. Treba ist na to ale od hlavy a zdovodnit si preco nie. Napr. Nechcem davat detom zly priklad. Aby zo mna necitili cigarety, kojenie a ak sa fajci v byte tak napachnute oblecenie a par tyzdnove miminko je nic moc.astma,alergie. Kazdy si musi najst svoj dovod a motivaciu. Slovicko neda sa a nezvladnem to neexistuje. Cigarety zrusili,nevyrabaju ich. Jedna krabicka stoji 100eur. Motivacia a pozitivne myslenie. Nie som ziadna sekta ci nabozensky fanatik len clovek co si presiel peklom zavislosti.

lulu2407
5. máj 2010

som sice slabsia fajciarka, ale tiez niesom toho zastanca. no na kazdej krabicke pisu, ze to moze skodit, nieze ze to s 100%skodi. sami nevedia. poznam tiez vela pripadov, ktorí nikdy nedrzali cigaretu v ruke a zomreli na rakovinu. ja uz fakt neviem, ale je to individualna vec. podorme tych, ktorí chcu prestat, ale neodsudzujme ich, tym im nepomozeme.

mircalla
5. máj 2010

argumenty pri cigaretach, ze to moze skodit, nie na 100% skodi su uplne mimo. na 100% to skodi. cim viac, tym horsie. zase sem nepletme tych, co nefajcili a zomreli na rakovinu. nikto netvrdi, ze na rakovinu sa zomiera len kvoli cigaretam, ale moze....

asi nie nadarno je ako prve coho sa v tehu vyvarovat fajcenie, alkohol a drogy....

odsudzovanie nepomoze, ale tvrdit, ze to nemusi skodit, a riesit tu kavu ci znecisteneie ovzdusia tiez nie...to su take pseudo argumenty na utesenie.....a odbocovanie od temy

mircalla
5. máj 2010

a co sa tyka toho ze sami nevedia - negativne vplyvy fajcenia na ludsky organizmus boli preukazane nespocetne vela krat, takze....VEDIA

lulu2407
5. máj 2010

mircalla: uz som ti napisala, ze to bolo zamerne prehnane, neviem co ta to tak rozhodilo. Fajcila si niekedy? ak ano, daj radu ako prestat, budeme radi, ak podporis tie, ktore to nezvladaju. prajem pekny den. 😉

groka
5. máj 2010

uz som tu pisala viac krat,tak ak ste tu nove kocky ktore chcete prestat a ste na zaciatku napriklad,ako prestat?
pomyslite si,ze kazdym vdychnutim cigarety maly v brusku ma menej kyslika,ak ste na konci tehu cca 7 mesiac,tak si pomyslite okrem toho kyslika sa mu dotvaraju plucka a mozog a vy mu ublizujete tymi cigami,ja som prestala do tyzdna ako som zistila e som tehu

groka
5. máj 2010

ak je case dietatko slabsie tak fajcenie ho moze zabit,aj je slabsie a vy nefajcite tak sa drzi

mircalla
5. máj 2010

ano, fajcila...nie vela....ale ano...prestala som uplne normalne, nemala som s tym problem. este pred tehu...svojho casu som niekedy som fajcila 3-4 denne, boli obdobia ze aj 10 a viac
a inak prezivam docela stresy, lebo som ostata sama na maleho a mam aj financne problemy....a mala som dokonca aj chut na cigu a nie raz...ale ani ma nenapadlo si zapalit...takze neviem ako poradit....len mi to pripada prirodzene nefajcit a nepovazujem to za take strasne tazke ako sa tu pise...musela som si prejst horsimi vecami ako takyto detail

bubina1
5. máj 2010

za stres sa dobre skrýva tým, čo nevedia prestat fajčit.... ja napriklad nevravim, že sa nikdy nevrátim k fajčeniu.... to nemožem vyhlasit, ale že som preživala stresy počas tehu, a že som si nezapalila to možem povedat....
aj mne pripada počas tehotenstva a kojenia nefajčit... pritom u mna padla skoro jedna cela krabička denne predtým.... a neodcudzujem tie baby co fajčia počas tehu, je to vyslovene ich vec, ich dieťa....

miriam74
6. máj 2010

Mile baby.Ja se sice pozde,ale predse chystam prestat.Nejsem schopna prestat sama od sebe a muzete si rikat,jak to jde,proste nejde a hotovo.Nechala jsem si udelat vsechny podrobne testy funkce mozku,plic,ledvin,zaludku,srdicka....Mala je v naprostem poradku,podle doktorky,ktera vi,ze kourim male nic nechybi,vahu a a rozmery ma v poradku.Stejne to chci udelat a prestat kourit.Kdyz pred chripkou miminko ochrani deloha,tak ho musi do jiste miry uchranit i pred kourem.Taky kdyz jste nemocne,polknete sem-tam hlen s bacilama,kaslete jako tuberacky,lidi kolem jsou pak taky nemocni a miminko neni.Chrani ho delaha a placenta.Tak uz se prestanme dohadovat.Bavime se tu porad dokola o tom samem a nikdo neprisel se super napadem,jak pomoct kurackam.Tak co teda?Ty co jsou v rannem stadiu tehu a nejsou schopni prestat sami od sebe jako ja,at necekaji tak dlouho,jako ja a objednaji se na antinik.terapii,no a ktere jsou ve tretim trimestru,je to na nich,jestli to uz dotahnou do konce s cigaretou,nebo bez ni.Ja jdu zkusit tu terapii.

bubina1
6. máj 2010

miriam...ja si čitam už chvilu tuto stranku a mas tam typy ako prestat s fajčením.... ale tebe nevyhovuje ani jeden, lebo ty si stále hovoris, že to nejde..... ak niečo naozaj, ale naozaj chces tak to ide..... dufam, že ti ta terapia pomože, vidim, že vkladas do nej velke nadeje, len aby to nakoniec nedopadlo tak, že si povieš, že ani to nepomáha......... zazračná pilulka, ktorú si das a dokažeš prestat fajčit neexistuje a potrebujes aj k terapii určitu pevnu volu, aby si si nekupila cigarety, aby si nedržala cigarety a nakoniec aby si si ju nezapalila... zaručena terapia na odvykačku neexistuje...to by už asi ani moj muž nefajčil.... (u neho je presne ten istý problém ako u teba, že nevie, či vobec naozaj chce prestat) .... samu seba presviedcas prečo neprestat s fajčením.... a čo ma byt ak do určitej miery maternica chrani babo, alebo, že zatial sa cez ultrazvuk javí babo zdrave.... si myslim, že u teba už ani nie tak to zohráva rolu, že fajčís ako tehotna. ty stale čakas, že niekto pride a bude ukludnovat tvoje svedomie že ako tehu fajčís.....a este by ta mohol niekto ukludnit, že fajčenie počas dojčenia tiež nie je škodlive a mas to celé vyriešené.... a ak sa niekto taký neobjaví tak radsej nekoj.....
a nechcela by som aby si si zase moje riadky zle vysvetlila...nenapadam ta, neodcudzujem, pisala som to, že je to vlastne vasa vec, čo fajčíte počas tehu...ja som si dokazala povedat, že mi je dieťa prednejsie a stresy prekonam aj bez cigariet.... na toto dieťa sme my čakali dobrých par rokov...otehotnela som po umelom oplodnení, prekonavala som neskutočne stresy, či sa naše jedno jedine oplodnene vajce uchyti...potom som prekonavala neskutočne stresy ked nam riziko na downa vyslo na 1:5... a to nehovorim o stresoch každodenneho života..... takže tolko....
a dalsia vec je, že netvrdim, že sa k fajceniu nevrátim po čase..... ak nebudem mat dost silnu pevnu volu a bude po velkej motivacii prečo nefajcit (tehu a kojenie) tak si viem predstavit, že sa k tomu vrátim, ale ak možem, tak nechcem ja sama byt clovekom, ktorá do určitej miery otravuje svoje dieťa vedome....

luppita
6. máj 2010

Ahojte, ja som si myslela ake to bude lahke prestat ked som sa dozvedela ,ze som v tom, ale vobec to neslo, hlavne preto ze mi cigy pocas tehu chutili este viac. Kym som nebola tehu fajcila som 20 ks denne a ked som sa dozvedela ze som znizila som to na 3 - 5 ks denne. Dr mi povedala ze to nie je dobre hned prestat, lebo telo sa bude branit a moze to vyvolat horsi efekt ako ked si raz dvakrat za den potiahnem. Snazila som sa, aj som si vravela ze ide o bejbo, ale zavislost bola silnejsia. Nastastie cele tehotenstvo bolo uplne vporiadku, drobcek sa narodil bez komplikacii s dobrou vahou a dodnes je vsetko naprosto OK. Ako stale myslim na to ze casom moze mat astmu, alebo alergie, ale uprimne kto dnes nema ziadnu alergiu... To co dychame naozaj nie je zdrave ale neda sa nedychat. 🙂

bubina1
6. máj 2010

lupiita...ale znižila si aspon denne davky....
ja som si dokazala povedat nie počas hormonalnej liečby ... som si opakovala, že hormony a nikotín k sebe nejdu...tromboza a tak..... to som potrebovala fyzicky z nich až vracat a tehotna som nebola... ludska psychika je zaujimava...... aj na to aby si dokazala znižit davky cigariet je potrebna pevna vola...určite si mala chut si zapalit castejsie.....
ja sa tiež netajim tým, že mam si chut zapalit už teraz, hlavne ked vidim manžela, ale po 33 tt to už bnema vyznam a bola by som asi aj blba...
a k tomu to čo dýchame vonku tak od toho svoje dieta nie moc dokaže uchranit...teda hej...ak ho držiš v nejakej kyslikovej sterilnej komore.... ale dokažem ho uchranit pred tym, čo by som mu v zahustenej forme posielala ja sama....
prečo počas tehotenstva neberieme nejaké lieky proti bolesti, a vyvarujeme sa iných veci...a fajčenie čo je naozaj ako zavislost a preukazatelne ma vplyv aj na plod, tak toho sa nevieme vzdat?

luppita
6. máj 2010

znizila som jasne z 20 denne na cca 2 cigy, niekedy som si len od priatela potiahla raz dvakrat za den.... len koli chuti, naoaj jak naschval mi najviac chutila kava a cigy ☹ ja som to mala tazke lebo drahy fajcil, niako sa netvaril ze by prestal aby ma nedrazdil.... no niekedy som aj cely den nefajcila, iny den som si dala aj 5, viem ze to moze mat nasledky, ale nedalo sa, som slaboch bez pevnej vole 🙂

lulu2407
6. máj 2010

luppita: viem ze mas vycitky, aj ja som ich pri prvom tehu mala, tiez som fajcila 2-3cigarety, dokonca den pred porodom som si zapalila. za kazdou dofajcenou cigaretou som mala vycitky...no aj napriek tomu som si vzdy ked prisla chut zapalila. nemala som ziaden predcasny porod, dokonca som 5dni pretahovala a museli mi ho vyvolavat, nemal ani nizku vahu, vazil 3580g a 50cm, dnes mame takmer 3r.a boli sme 1x chory. 😉 len pre zlepsenie nalady od strasidelnych reci...ktore nie vzdy su pravdive. nevravim, ze je to ok, ale ak to niekto nevie zvladnut, tak to aspon obmedzit na minimum. drzim palce

deniskateniska
6. máj 2010

no tak ja som predtym fajcila tak 10 za den, ak sme niekde boli ci uz len s kamoskou na kofole, alebo vonku tak krabicka malo... u mna mi velmi pomohlo ked som sa vzdala takych veci ako chodenie do krcmi, inak by som nezvladala.. a ked zacalo byt pekne, sedeli sme vo dvore a taaaaaaaak ma tahalo.. neodolala som.. mm sa snazi nefajcit, ale tak zvykla som si uz ze pri kave si zapali aj predomnou ale inak nie... akosi automaticky mi prestalo chutit aj pivo aj cigy... ale teraz pred koncom tehu.. no idem zosaliet pri pomysleni na pivo alebo cigu.. ale drzim sa.. este ze nemame cas chodit na pifco.. 😀

lulu2407
6. máj 2010

deniska: tak to vydrz, uz sa ti to krati, je vidiet ze aj napriek roznym vplyvom si silna a dokazala si to 😉 po porode resp.po kojeni ak si zapalis, bud si ju vychutnas alebo sa ti z nej zatoci hlava a skoncis s tym 😵

bubina1
6. máj 2010

deniska to si ako ja.... tento týžden som stiahla aspon plechovku nealko piva, pritom predtým (zaciatol tehu mi smrdelo) inak pred tehu som aj ja pivko ciga a tak...ked si spomeniem aj to chyba... 😀

deniskateniska
6. máj 2010

lulu ja sa snazim, preto aj mm nefajci pri mne.. a preto aj s kamosmi nikam nechodime, lebo kazdy jeden cloviecik fajci 😀 tak radsej sedim doma... ale aj tak nevladzem nikam ist 😝

bubina mi nieco hovor... a vcera som mala taku strasnu chut na pivo .. taz ze isto mame doma nealko.. no hej.. same alko.. ma slo sibnut... tak som muzovi nakazala nealko kupit 😀 😀 😀

si myslim ze preto su teraz tie "stavy" ako pred tehu lebo babo je uz skoro samostatne ... 😒

bubina1
6. máj 2010

asi hej...včera som mojej povedala, že moja...ak ta dokojim tak sa zetnem 🙂

deniskateniska
6. máj 2010

🙂 🙂
no ja som zvedava ako mm lebo on len slubuje ze prestane.. ja vravim ok, neprestanes, ale tym padom ani ja, lebo ked dokojim tak ma to bude lakat... tak som zvedava ci vobec prestane 😒

happy8051
6. máj 2010

absolutne odcudzujem zeny, ktore pocas tehotenstva nie su ochotne prestat fajcit. to, ze nie su schopne ako argument u mna neobstoji.... sama som fajcila od sestnastich rokov dvadsat denne, na vyske aj raz tolko.... prestala som zo dna na den ked som na teste nasla dve ciarky, co bolo v 3tt. doteraz som si nezaalila a vem, ze si nezapalim.... takze reci o tom ze sa to neda blbost blbost.... da sa to!!!! a tie ktore to neurobite ste sebecke a nezodpovedne matky!!!!!

bubina1
6. máj 2010

aj ja som s mojim narovnako....a vravim mu, "ale ked dofajčís a budes chciet ist k malej tak ta nepustim, lebo vtedy strasne smrdiš" tak som zvedava, že či skonči alebo nie...ale aj ja to vidim tak, že skor neskonči s fajčenim ako ano... ale ktovie...necham sa prekvapit.... zatial mi hovori, že ak aj on neprestane tak nech ja nezacnem, ked som už tolko vydržala... inak ma aj pravdu... si uvedomujem, že budem strasne blba ak začnem znova....

deniskateniska
6. máj 2010

happy asi si nebola "zavisla" niekto dokaze prestat zo dna na den len tak aj po 50 tich rokoch dennodenneho fajcenia... a to ze odsudzujes matky, a pises ze su nezodpovedne 🙄 je to dost blbe, lebo ak sa snazi a z 30 stiahne na jednu dve.. klobuk dole.. a si v 17 tt tak ked budes na konci tehu a ani raz si nepotiahnes, alebo ta nebude drmat klobuk dole, mna drmalo nie raz a vydrzala som... ale uvidis sama. potom daj vediet 😉 (nic v zlom 😉 , pisem len nazor)

bubina1
6. máj 2010

no konečne happy .... ešte niekto s nazorom, že sa da prestat fajčit ak sa chce....

deniskateniska
6. máj 2010

bubina ja si to tiez uvedomujem, ale vzdat sa vsetkeho co som robila pri cige, tak to je teeeeeeeda.. budem len doma sediet a nic nerobit.. 😅 ale uvidime.. no a mm bol taky, ze fakt mal jednu cigu ku kave a potom siel na wc.. mozno este jednu v praci, ale potom si akosi zvykol, ze mu hovorim ze smrdi a tak.. a teraz si aj predomnou uz zapali.. ale idem to zarazit som sa rozhodla 😠 😠 budem mu vraviet kolko bude moct mat babo veciciek 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
6. máj 2010

jasne da sa prestat fajcit, len neodsudzujem tie ktore si daju cigu... 😒

bubina1
6. máj 2010

deniska..happy ma pravdu v tom, že ak sa chceprestat tak sa da...niekto chce zredukovat cigi na 2-3 a podari sa...super... s tym odcudzovanim je to jej nazor...ja som pisala, že neodcudzujem,,,ich dieťa...nic ma do toho nie je..... podla mna ma snahu asi tiež trochu nakopnut miriam aby dokazala položiť cigarety....
a je pravda, že happy možno iba bude slintat tak okolo 30tt po cige.... aj ja si zaslintam.... 😀 😀 😀 ale treba sa udržat....

happy8051
6. máj 2010

iste ak niekto stiahne z 30 na 1 denne to ocenujem... hovorila som o zenach ktore argumentuju strsom, slaou volou, nemoznostou alebo tym ze babatku sa nic nemoze stat.... take veci u mna neobstoja pretoze ide len o rozhodnutie a presvedcenie... a ci som bola zavisla??? obcas ma stale trha ked vidim cigaretu, alebo niekoho fajcit.... ale ako som povedala.... je to len o rozhodnuti... vsetko ostatne je voci dietatu cista nezodpovednost....

bubina1
6. máj 2010

no moj fajci podla mna denne aj viac ako krabičku denne...aj ked prizna len krabicku.... na zaciatku tehu som z neho grckala ked som zacitila z neho cigaretový dymm pritom mi nebolo zle od cigaretového dymu ako takého, ale ked dosiel z vonka nasiaknuty vlhkostou a pachol po cigach... to bolo ine objimanie zachoda a ani to ho nejako nepresvedcilo aby prestal...zvykol si ma vidiet utekat na zachod....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre