Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

diddi
9. mar 2010

ja zas poznam dve deti fajciarok a maju baby chudery vsetky mozne alergie a obe maju astmu (a nie su sestry!)

matus.
9. mar 2010

nic v zlom ale najradsej by som prefackal kazdu zenu ktora da pocas tehotenstva cigaretu do ust 😠

nikdy zena nemoze vediet co sa moze stat jej dietatu..

je to maximalne nezodpovedne..

vavenka
9. mar 2010

Matus a ja by som prefackala kazdeho chlapa ktory sa tyzden oziera, ked sa mu narodi dieta 😉 a este sa aj necha ukecat na bordel v ramci strasnej srandy, kym jeho zena lezi v nemocnici .... Je to neporovnatelne, ja viem....

A uplne najlepsi su chlapi, ktori chcu po zene, aby prestala fajcit a zmenila zivotospravu a schudla, lebo ide byt matkou jeho dietata a pritom sami nehodlaju na sebe zmenit nic......

Dievcata nechcela som vas poburit, ja sama si neviem predstavit ze by som si teraz zapalila, som presvedcena za kazda priemerne inteligentna zena vie, ze ccigareta istotne nepomaha jej babatku v brusku, samozrejme ze vie ze fajcit nieje ok a som presvedcena za vacsina tych zien ma vycitky svedomia a hanbi sa za to, ake su slabosky... Len som tym chcela napisat ze nic nie je len biele alebo cierne.....
Neviem preco, ale napriek tomu ze viem, ze sa da prestat - z vlastnej skusenosti - nejak mam tak trochu pochopenie pre naozaj silne fajciarky, a uznavam ked to aspon zredukuju na par kuskov denne.....

matus.
9. mar 2010

vav o chudnuti nevravim nic teda som nevravel kazda zena je krasna taka aka je..

ale fajcenie v tehotenstve moze mat velke nasledky..

vavenka
9. mar 2010

Matus ano, mas pravdu, ale zial poznam chlapov, ktori to svojim polovickam vobec neulahcuju....
Verim ze to nieje tovj pripad, ale su aj taki, ktori budu moralizovat s cigaretou v puse, kazdu hodku si idu zapalit na balkon /to je este ten lepsi pripad, ten horsi je ze si pofajcievaju v kuchyni/ a potom pindaju na zensku ze nevie prestat fajcit.....

To ze babatko je v bruchu zeny este neznamena, ze je v tom sama, na potomstvo by mali byt stale dvaja, nielen na tie pekne veci, ale aj ked treba priniest nejaku obet.... Zmenou zivotospravy pocas tehotenstva pocnuc....

mircalla
10. mar 2010

neviem, co sa tu vobec rozobera

nazory ako vavenka ci lenocka - ze poznam deti fajciaroch, boli uplne zdrave...malo by byt tresne uz len take cosi napisat...a kolko bolo takych co neboli??? toto mi zdviha adrenalin....ze netreba to nafukovat? prosim???

fajciarky, co nevedia prestat sa prave tymto utesuju, ved kopu deti bolo zdravych, moja kamoska, sestra....

ak som tehotna, tak snad viem, co je zodpovednost, milion veci opvlyvnit neviem, ale toto snad ano, tak predsa minimilizujem vsetky negativne vplyvy

vavenka, niektore tvoje nazory...sorry, ale uplne scestne

fajcenie je skodlive, ma negativny vplyv, bodka....kazda buduca matka, co fajci, by sa mala hanbit, sa take, co prestali ako tu citam..

kludne sa moze niekto kritizovat, ale fajcenie v tehtenstve? to je snad zly vtip....

mircalla
10. mar 2010

vzdy ked si daco take ako vavenka precitam, tak sa akurat nastvem....nie je to prvy krat, co som take citala.

nic nie je cierne a biele, ale sorry, toto je zasadne - bud fajcit alebo nefajcit pocas tehu, a pisat tu, ze to netreba nafukovat a ze je kopec zdravych deti je uplne ale uplne mimo....ja rovno poviem, ze tie matky odsudzujem, nemam pre ne ani stipku pochopenia a nehanbim sa za to.

vavenka
10. mar 2010

Mircalla je to tvoj nazor a nikto ti ho neberie 😉
Ja zas mam na to trocha iny nazor..... Podla mna su niektore tvoje nazory uplne scestne.... Ale tak sme vo fore, nie na ustavnom sude, takze je to v podstate jedno, ja som si napisala, ty si si napisala, a kazdy nech sa riadi podla svojho vedomia a svedomia... A ked to tu tak velmi vytaca - tak neviem, ale ucast na takychto forach nieje povinna...

mircalla
10. mar 2010

Poviem ti len tolko, vzhladom na to, co som si musela po ceste za babetkom prezit - smutok, sklamania, operacie, vysetrenia (a nie som urcite jedina), tak sa mi zda taky detial ( povazujem to za uplne minimum, co ma matka spravit) ako prestat fajcit uplna samozrejmost a nedokazem pochopit, ako sa moze niekto vyhovarat, ze to je tazke, ako si moze niekto zapalit, len za to zo, ze ma nejaky stres s vedomim, co robi...atd atd...

Co pises, je sama vata, mozno pre tie co fajcia pocas tehu utecha, ved mnohe mali zdrave deti, netreba to nafukovat blablabla...nastasie je tu vacsina, co ma opacny nazor.

mircalla
10. mar 2010

ucast na forach neni povinna, ale svoj nazor si napisem...a ani ma to tu velmi nevytaca, az na tvoje prispevky

vavenka
10. mar 2010

Mircalla ja som si tiez presla tazku cestu za babatkom..... Naozaj niesi jedina....
A zjavne necitas poriadne, alebo si absolutne nepochopila, co som tym chcela napisat.....

A predpokladam ze si nefajciar, takze je to absolutne bezpredmetne, sa s tebou o tom natahovat....

mircalla
10. mar 2010

pochopila som velmi dobre a citala som poriadne.

a budes prekvapena, kedysi som fajcila, hoci nie kvanta...ale prestala som este pred planovamym otehotnenim.....co sa napokon az 3 roky nedarilo, ale odvtedy som si nezapalila....

vavenka
10. mar 2010

Tak pre istotu:

Ta poznamka ze niektorym fajciarkam sa narodia zdrave deti bola len reakcia na prispevok od Petry89, kde pisala ze deti fajciarok sa rodia s takymi a onakymi poruchami.... Ano rodia, ale nieje zakonitost alebo pravidlo, ze ked fajcim tak musim mat automaticky chore dieta.. Tym som nechcela povedat to ze si mozem kludne vydymovat, len ze to, co napisala petra, nieje uplne pravda.....
Tiez nezastavam nazor ze ked kamoska ma zdrave dieta tak ho budem mat aj ja, preto som ja osobre fajcit prestala... Avsak - verim ze to nieje jednoduche - ten kto nefajcil si to nevie predstavit, a neriesim teraz prilezitostne fajciarky tvojho typu, ktore ked otehotneli uz ani nevedeli ako smrdi cigareta, ale naozaj tuhe fajciarky, ktorym to naozaj robi problem a ver ze to ABSOLUTNE nieje detail... Mne sa podarilo prestat a som na seba hrda, ale pisala som, ze aj trochu chapem tie, ktore s tym maju naozaj problem a maju moju podporu, hoc sa im podari len obmedzit.....
Nic nieje len cierne alebo biele, ako vsetko v zivote, a za tym si stojim..... Zober si napriklad taku slobodnu matku, ktora sama taha domacnost, otehotnie a robi barmanku v podniku, kde sa fajci..... Pasivne fajcenie je pomaly to iste ako ked si sama zapalis,.... Teraz co? Da vypoved a pojdem na ulicu s bruchom? Alebo bude pracovat, aby zarobila na kociar, plienky oblecko pre drobca? Takze rozhodnutie..... Nemyslis? Je to extremny priklad, ale preto som pisala, ze nic nieje cierne alebo biele, a je to tak aj s tehotnymi fajciarkami.....
Neuznavam to samozrejme, ale neda sa vsetko hadzat do jedneho vreca....

mircalla
10. mar 2010

....nikto tu netvrdil (ani ja), ze automaticky dieta matky co fajci musi mat nutne nejake problemy,len upozornuju na to, ze mozu (asi sa to nespomina len tak nahodou, ze neholdovat cigaretam)...a naopak, ze zeny nefajciarok musia byt nutne zdrave...vobec nie...ale naco zbytocne riskovat, ze? takze ja osobne tento zbytocny risk, ci skor hazard neuznavam....

mircalla
10. mar 2010

deti nefajciarok preklep

vavenka
10. mar 2010

V tom sa zhodneme, ani ja ho neuznavam....
Ale uz sa nebudem opakovat, cela tato moja uvaha bola o inom....

vefi89
10. mar 2010

ja som fajčila celé tehu, malinký je zdravý jak repa a nie je ani pravda, že fajčiarky majú nervózne deti...takže toľko k tomu 😉

mircalla
10. mar 2010

no chval sa s tym hlavne...

vefi89
10. mar 2010

netlač do mňa zasa, ja len píšem na margo všetkých čo fajčiarky odsudzujú 😉

janinna11
10. mar 2010

Ahoj Vefi, ty si fajcila cele tehu??? !!!

vefi89
10. mar 2010

hej, len so klamala, že len jednu denne aby ma garonka nebila 😀 😀

mircalla
10. mar 2010

neda mi nereagovat, ze uz tyzden po narodeni vies, ze maly nebude mat ziadne problemy...

janinna11
10. mar 2010

Vefi no pravdupovediac som z toho trochu hotova, ved Ty si minule pisala o tom, ked sme sa bavili o farbeni vlasov a o kozmetike, ze si sa aj malovat prestala, aby si nepouzivala zbytocnu chemiu a Ty si fajcila, to podla mna tie sminky skodia menej...prepac, ale "trochu" si ma sokla!!! 😲 😲 😲

matenka
10. mar 2010

nedá mi nepridať do diskusie, nezávidím fajčiarkam a myslím, že to majú ťažké ale celé toto mi tu príde ako ospravedlňovanie si fajčenia počas tehotenstva, to ako keby ste tvrdili, že pitie, drogovanie a fajčenie počas tehotenstva dieťatku neublíži?
všetko je to neskutočný bordel, ktorý ide priamo k bábu, ja viem, že je ťažké s tým prestať, ale ak nie kvôli tomu malému, tak potom kvôli čomu? nikoho nesúdim, každý nech sa sám zamyslí, či robí všetko to naj pre to malé, a preboha prestaňte to ospravedlňovať kecami typu, jedna denne, malému neublíži, je to hlúposť, nemusí ale aj môže a potom už bude neskoro si hlavu trepať o stenu, že mamina si neodoprela potešenie

mircalla
10. mar 2010

matenka - uplny suhlas...

petra89
10. mar 2010

vefi89: úžasné... fakt, chválihodné...

mirka285
10. mar 2010

podla mna je to kazdeho vec,kazda matka predsa velmi dobre vie ake je fajcenie skodlive a je to len a len jej rozhodnutie ci prestane alebo neprestane fajcit...len ona je zodpovedna za svoje dieta..najviac mudruju nefajciarky samozrejme 😉 ked som cakala svoje prve tak som sice fajcenie obmedzila ale neprestala uplne..teraz o 13 rokov neskor cakam druhe a cigaretu by som nedala do ust ani za svet...proste som asi vtedy nebola dostatocne zrela aby som pochopila vsetky negativne dosledky ktore moze mat moje fajcenie na svedomi ☹ napriek tomu dakujem bohu ze dieta mam zdrave a v kutiku duse sa za seba hanbim ze som s tym nevedela prestat...som rada ze teraz rozmyslam uplne inak a zdravie mojho dietata je pre mna najdolezitejsie 😉

diddi
10. mar 2010

ako si moze byt matka-fajciarka ista, ze jej dieta sa narodilo zdrave???? 😕 ...moze mat v tele len casovy spinac, ktory nastartuje chorobu aj v 20 rokoch....ako vies, ze tvoje dieta nebude mat astmu?...co je najcastejsi problem u deti fajciarok.....ja nebudem ospravedlnovat fajciarky, ze to maju tazke...to ako by som ospravedlnovala vaznov, ze maju nepohodlne cely....to dieta nemoze odist inam, ten dym sa na neho vali z kazdej strany....

a priklad co dala vavenka: slobodna matka ma na vyber, ci odide z baru kde robi - bude si hladat ine miesto, kde sa nefajci - ma sancu....zostat v bare, kde sa fajci riskuje, ze to dieta bude chore...a na co potom tie peniaze???

mozte si pisat co chcete, ja odsudzujem zeny, ktore fajcia v tehotenstve!!!....oni si davaju vedome do huby tu cigaretu, dieta vsak nie!

petra89
10. mar 2010

mirka, ale napríklad ja nemudrujem, ja som napísala to, čo by ti povedal každý lekár... to nie je mudrovanie, ke´d upozorním na škodlivosť cigariet...

a to je síce pekné že ona je zodpovedná za svoje dieťa, ale dieťaťa sa nikto neopýtal, či chce fajčiť a dusiť sa alebo nechce...

inak, baby... obmedzenie počtu vyfajčených cigariet nijako dieťaťu nepomôže. tam sú len dve alternatívy - alebo fajčíš alebo nefajčíš. to že miesto 10 denne si dáš 2, to je úplne jedno, tie isté škodliviny sa k dieťaťu dostávajú tak či tak...

a ak by sa niektorá chystala napísať niečo v štýle - ale predsa len je to lepšie vyfajčiť 2 ako 10, tak nie , nie je to lepšie, je to úplne to isté. alebo fajčíš, alebo nefajčíš. bohužiaľ, neexistuje žiadna prípustná hranica...

mircalla
10. mar 2010

mirka v tom je prave pointa...naozaj si to kazda uvedomuje? na zaklade tejto diskusie som si neni ista.
kazdopadne si to ale pekne napisala, pekny prispevok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre