Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 ubezpecujem , ze fakty o drogach mam na rozdiel od teba asi hlbsie prestudovane... je jedno kde zodpovednost zacina? vo vyraze fajcenie v tehotenstve sa ZODPOVEDNOST nenachadza ale ani OMYLOM...
urazanie ti ide na jednotku, ale pozri sa faktom do oci, napis ze vies co vsetko to dietatku moze sposobit a napriek tomu to robis a ja dam klobuk dole, minimalne pred tym ze nie si dalsia alibistka...

mimkao
18. mar 2011

@helka193 nie pici nemá deti... ...ty si tu asi jediná, ktorá ich má.... 🙄 tak nám poď dávať rozum, matka fajčiarka, nám nefajčiarkam, ako máme milovať svoje deti... 🙄 😠

mircalla
18. mar 2011

@helka193 ty vies tak makove, co si ja myslim. nic o mne nevies. ani ja neviem nic o tebe, okrem toho, ze mas problem s fajcenim. netrufam, si hodnotit aka si matka, (narozdiel od teba), ty ale hodnotis vsetkych, uz som tu citala aj taky nonsens, ze deti bijeme a hrame sa na dokonale matky
ani si vobec nemyslim, ze som nieco dokazala, som tym len chcela povedat, ze som mala zlozite mat dieta, preto si to vazim. uz prestan donekonecna prekrucat

dost si inak protirecis, na jednej strane nevies prestat fajcit pri druhom dietati, potom pises, ze nepotrebujes pomoc....tak ked nepotrebujes pomoc, tak asi prestat nechces.....

Tvoje argumenty su chabe a suhlasim, ak nevies, kam z konopi, prejdes do urazok maximalneho kalibru. Mam kamaratky, ktorym zial deticky zomreli pocas tehotenstva, pri porode alebo boli chorucke. Nie ich vinou. Kazdy den s tym musia zit. A potom citam, ze niekto fajci pocas tehotenstva a hazarduje so zdravim svojich deti. Takze moje pochopenie nemas, nevies ani len na urovni komunikovat, povedat jedinu rozmunu vec, co stoji aspon za uvahu. Aspon pre mna nie

ivkamb
18. mar 2011

baby, na tuto skupinu som natrafila nahodou, ale som normalne zhrozena, preco sa na seba tak osopujete? kazda zena, ktora ma dieta alebo ho caka, ho nadovsetko miluje, ci uz fajci alebo nie, neporovnavajte to. Ta, ktora fajci,nie je zla matka, len to ma tazke. niekto sa odnauci hned, iny nie. Mne fajcila kamaratka a potom pri tehotenstve sa snazila prestat a neslo jej to. Potom sa jej ale nakoniec podarilo. Najprv si davala viac cukrikov, zuvaciek,take tie stare metody. Ale potom zasla k jednemu odbornikovi, len ako vidim ani jedna nie ste z okolia Topolcian. Tam je take centrum, kde pomahaju ludom odnaucit sa fajcit. Treba nieco pohladat na internete. A este k tomu, ak niekto nema deti, neznamena to, ze hovno o laske k detom vie. To fakt nie je spravne niekomu to povedat. Baby hlavne sa ukludnite, niektore ste tehotne a stres tiez neprospieva. 😉

pici
18. mar 2011

tu nejde o osoptovanie... ide o to pozriet sa pravde do oci... mne fakt ze niekto fajci vedome.. nie zamerne... to je vlastne jedno vyznam a dopad je ten isty... proste nejde dokopy s laskou k dietatu. a moze ma tu vyurazat kto chce a ako chce. podcenovat moju inteligenciu a informovanost ohladom drog, takisto ako sudit ako ja , co nemam deti o tom mozem hovno vediet.. ano.. viem hovno o tom, co je mat dieta, ale neviem hovno o tom, ake su dopady fajcenia v tehotenstve... a to mi nikto nezoberie... moj nazor plynie na zaklade pofidernych debat na diva.sk a podobne, ale na zaklade neodskriepitelnych faktov a xmilion studii o tom, ake dopady to moze na dieta mat..

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkamb
18. mar 2011

@pici ved aj ja som proti fajceniu v tehotenstve, len tvrdim, ze zena sa ma snazit prestat. Aj podla mna je cigarete je jeden velky bordel, ale ako vravim mala som kamaratku a preto to az tak neodsudzujem

martinkatinka
18. mar 2011

Ja tiež prispejem... vlastným názorom.. Ja nefajčím a ani by som v tehotenstve nikdy do úst cigaretu nedala...Raz je to škodlivé a určite to dieťaťu nerobí dobre.. je jedno, či to je dokázané alebo nie....

pici
18. mar 2011

@helka193 urazit ta moze len pravda... a ked vas to vsetky urazilo, ze ja som povedala ze hovorit ze dietatko milujete a vsetky tie zvasty co si tu aj ty davala a pritom vedome fajcite,,,,, ja to za lasku k dietatu nepokladam. a bodka... ako som povedala, ´tvoje urazky moj nazor nezmenia... iba ma viac utvrdzujes v tom, ze alibizmus je jednoduchsie riesenie ako pozriet sa pravde do oci

a co sa tyka toho urazania... ty bud nevidis co pises alebo si skreslujes aj to, co napise niekto iny tak aby to vyhovovalo predovsetkym tebe...

ivkamb
18. mar 2011

@martinkatinka presne tak 🙂 ako tu niektora napisala, v dnesnej dobe je vela veci nezdravych, aj ovzdusie, to je pravda, ale to ovzdusie nicia aj cigarety 😉

pici
18. mar 2011

@ivkamb aj ja som mala kamaratku ... fajcila a ja som sa s tym nestotoznila... a to ze to robila kamaratka nemeni moj nazor, tak isto som jej povedala ze nasledky za svoje chovanie si ponesie sama...

andika10
18. mar 2011

ahojte trocha prospejem aj s mojim názorom, ja som nefajčiarka ale či niekto fajčí počas tehu je každého osobná vec, nehovorím že sa mi to páči alebo že to uznávam, len jedno neznášam keď ide tehu po ulici a v ruke má cigaretu. Nech si zapáli niekde na lavičke alebo doma, alebo niekde kde nie je každému na očiach. mam kamošku ktorá tiež fajčila počas tehu, prestať uplne nevedela ale obmedzila počet a ona si na verejnosti nikdy nezapálila. Ale každý sme iný 😉

mimkao
18. mar 2011

@helka193 tak ti úprimne prajem, aby ti to vydržalo, keď sa snažíš.

Ale hoc by si aj mala pravdu a dieťa fajčiarky sa narodí zdravé, no je tam oveľa väčšia pravdepodobnosť, že aj to dieťa,ak bude staršie, bude fajčiť. Možno si niekto povie že je to to najmenej. No pre mňa nie.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 ty si precitaj poriadne svoje prispevky a nevykresluj sa ako obet tejto diskusie, ktora bola zavlecena do urazania.. ty si sa tu pustila do kazdej ktora nespievala taku ako tebe vyhovuje....

ivkamb
18. mar 2011

@pici ja mam uplne taky isty nazor ako ty, ani ja som sa s ty nestotoznila, ja cigarety jednoducho neznasam, keby fajcil moj drahy, tak ho asi z domu vyhodim, len to chcem povedat, ze ked som ju videla ako sa snazi, bolo ni jej niekedy az luto, ale podarilo sa jej prestat, inak jej chlapec ma vela alergii, problemy s ockami, a este viac toho, ale nikto jej nedokazal ze je to z toho ale moze byt

pici
18. mar 2011

@helka193 nikto nie je sklamany... ty si pisala ze fajcis a v zapati ze nefajcis... tak sa rozhodni´,nech nie si za trapnu

janulabj
18. mar 2011

proste fajčenie a laska k dietatu nejdu dohromady- nie-ved ako ho milujem ked viem že to škodi a stejne si zapálim????
dalej pišeš helka že tu baby nechcu kritizivat ale radu...a aku prosim ta? proste prestanem a hotovo-robim to pre svoje dieta...že to nejde? ale jasne že ide,to su len vyhovorky že nie.
aj ja som fajčila, vela vela rokov, ale ako sme začali premyšlat nad dietatom, prestala som, 3 mesiace pred snažením, nemohla by som žit v tom že mu vedomo ubližujem... ☹

mirka7582
18. mar 2011

fiha naco som natrafila 😕 .aj moj gyn. sa ma pytal ci fajcim kavu pijem atd.vravel ze to nieje dobre ked ste tehotna len tak skoncit ,ze to telo potrebuje tak ze sa povoluje jedna za den stym rizikom ze ublizujete babetku 😔 kedze som byvala fajciarka viem ake je to tazke prestat fajcit.prestalo som pred 6rokmi ked mi mamina ochorela a uvedomila si co cigy sposobuju kedze som bola uz vydata a uvedomovala som si ze raz budeme chciet babo tak som prestala. keby som si to neuvedomila tak ako sa poznam a viem by som prestala fajcenim ako by som sa dozvedala ze som tehu .Ale to je na kazdej zvas 🙂 KED clovek chce babo tak spravi vsetko preto aby bolo statsne . Zienky je tazke povedat ake ste matky a budete vsetko sa vam to ukaze ked deti Povedia Mami dakujem ze si 😉 Vtedy si mozete povedat mam dobre deti dobre som ich vychovala . To ukaze cas

ivkamb
18. mar 2011

ani jedna z fajciarok by nedala rocnemu alebo mensiemu dietatku cigaretu, tak mu ju ani nema dat ked je este v brusku a vytvaraju sa mu vsetky organy, to je moj nazor 😉

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 mne nemusis vobec davat prednasky... ja som si vedoma....

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
18. mar 2011

@helka193 ale ved ti tu x dievcat napisalo ako prestalo a preco, a velmi inteligentne, tak co by si este chcela to neviem....ked nechces kritiku, ok, mala si tu aj konstruktivne napisane ako s tym seknut.
na to zazracne tabletky nie su....prestat a hotovo. bud tie dovody su pre teba silne alebo nie. a dokonca ti tu niekto odporucil aj dake centrum.

kaja73
18. mar 2011

baby,tie čo v tehu fajčite-možno sa dieta nenarodi postihnute v pravom slova zmysle,ale....ten nikotin siel do jeho tela,ked sa vsetko vyvíjalo po dobu 9 mesiacov.Zamyslite sa nad tym,že ste vlastne v dietati este pred narodenim vypestovali zavislost na nikotine.To je neodškriepitelny fakt.To znamena,že to čo ste vy nedokazali-prestat fakčit z dovodu abstaku-,vase mimi po narodeni proste musi zvladnut.Aj ono ma totiž abstak a nik mu cigu už viac nezapali.Viete ako sa ono trapi,aky hlad ma jeho telo po nikotine? budete mat plačlive,nervozne,smutne dieta.A v puberte ovela lahšie podlahne hociakym drogam.Kto už mal raz vypestovanu zavislost na hocakej droge,lahšie prepada vo vseobecnosti drogam ako takym.Takže sposobujete svomu mimi hned po narodeni abstak-ktory ste vy mimochodom nezvladli - a zvysujete pravdepodobnost jeho buducej zavislsosti na drogach-nielen nikotine.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
18. mar 2011

@helka193 verím, že si šťastná. Podľa mňa pre teba bude skvelý pocit, ak o tom raz povieš svojmu dieťaťu a ono ti za to poďakuje. 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre