Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

mandarinka85
27. nov 2010

Ahoj dievcata ja som fajcila 10rokov asi 5-8denne...kedze som sa o tehu dozvedela az v 6tyzdni dovtedy som fajcila.potom mi bolo zle tak mi nechutilo a teraz mam sem tam chut na cigu...nastastie mam pevne nervy a nezapalila som si z rozumu ze by to malemu nejako ublizilo...tiez mi lekar povedal ze si mam jednu dat ked to bude nutne lebo ze tie abstinencne priznaky mozu vyvolat v najhorsom aj porod..no zhrniem to vzdy sa zabavim nejakym inym jedlom ale poviem vam uz sa tesim za 5tyzdnov ako si zapalim...a myslim si ze budem dobra matka...🙂ine nefajcia a deti biju a hocico ine...ale kazda si ma pravo vybrat nie?

andrejecka
27. nov 2010

Čaute baby. Ja som robila 10 rokov čašníčku a fajčila som 30 denne. Keď som bola prvý krát tehotná, tak som fejčenie obmezila. Zapálila som si tak 3 do týždňa, čo bola pre mňa výhra. Ale za to som sa zdravo stravovala, udržovala som sa v tej naj forme a pribrala som ukážkových 11 kíl. Z pôrodnice som išla 52 kíl výška 172, brucho žiadne a dcerka 3650 a 52 cm. Určite som bola na tom lepšie a menej som ubližovala môjmu bábu, ako tá ktorá hovno robí a žere všetko nezdravé, nemá pohyb a prilováva si samé zlé veci. Tak tá čo sa prežiera a trpý obezitou určite ubližuje viac.

mandarinka85
27. nov 2010

@andrejecka 🙂joj ale som sa dobre zasmiala.suhlasim s tebou a krasne tehu prajem🙂

andrejecka
27. nov 2010

@mandarinka85 aj tebe krásne tehu

gumimaci
27. nov 2010

Ahojte,
ja som napriklad videla "matky" co tiez bili svoje deti a fajcili. a dokonca aj pili. Takze napisat "ine nefajcia a deti biju a hocico ine..." je hovadina. 🙄

mandarinka85
27. nov 2010

@gumimaci ahoj ja som to nemyslela ze ktora nefajci ze deti bije ale tak ze proste kazdy ma robit podla svojho vedomia a svedomia...a take nefajciarky co nadavaju na tehotnu co si sem tam zapali by som chcela vidiet ci su ukazkove matky 🙂

gumimaci
27. nov 2010

@mandarinka85 no ale bolo to tak napisane. Ano kazdy sa ma chovat podla svojho svedomia, len sa mi nepacia vyjadrenia tohto typu. To je detinske a alibisticke(ja sice robim nieco zle, ale druhi urcite tiez a urcite este horsie). Neberte to tak, ze vas odsudzujem, tiez nepisem ze ktora fajci je automaticky zla matka.

mandarinka85
27. nov 2010

@gumimaci napisane to bolo dobre len si si to asi zle precitala...ja som tiez prestala zo dna na den koli mimi ale neodsudzujem tie ktore to nedokazali...ruku na srdce..ty si si pocas tehotenstva nedala ani jednu kavu nic vysmazane ani hlt coca coly...alebo nejake gumene cukriky?...ak nie klobuk dolu🙂

gumimaci
27. nov 2010

@mandarinka85 no ale tak porovnavat gumene cukriky a cigarety ... 😕 ja som tiez napisala ze nemam nic proti, ale skoro v kazdom prispevku fajciarok, padne vyjadrenie typu "poznam maminy co nefajcia a biju deti". Ak som sa ta dotkla tak prepac, ja som reagovala, len na to jedno.

mandarinka85
27. nov 2010

@gumimaci nie nie to urcite nie...len mam kamosku ktora sa stravovala v mc donalde a jedla 2baliky gumenych cukrikov(take kde bolo najviac ecok)a ked zacitila ze dva metre od nej niekto fajci spravila taku scenu ze az....tak preto som to napisala🙂mozno ze keby si jednu za tyzden zapalila bolo by to menej skodlive ako to jej stravovanie.ja sa tiez velmi od zaciatku snazim ze vitaminky zdravsie jest spat a podobne ale tak napriklad tiez nie som ochodna koli tomu kupovat vsetko bio a studovat kolko nezdraveho obsahuje vsetko v obchode🙂

gumimaci
27. nov 2010

@mandarinka85 tak drzim palce nech ti to vydrzi co najdlhsie a spokojne babatko 😉

mandarinka85
27. nov 2010

@gumimaci Dakujem. podobne ti prajem krasnu matersku a hlavne vela zdravia🙂

sny
27. nov 2010

@miriam74 Ahoj,si to napísala dobre,som rada,že máš zdravú dcérku,aj moja je našťwastie,len je moc živá a niekde som čítala,že to môže byť z fajčenia,ale aj ja som bola živá a moja mama vôbec nefajčila 😉 No fajčila som len do 18tt,keď brucho rástlo som prestala vďaka magnézia,potiahla som 3-4 za deň,to aj doky vedela,tak to kontrolovala.Inak sa mi naozaj nepáčia tie,čo sa zapoja a sú nefajčiarky,potom len kritizujú.Sa mi zdá že táto téma je pre fajčiarky,ktoré sa toho chcú pre mimi vzdať.Toľko môj názor,nech ti dcérka krásne rastie a prináša len samú radosť 🙂

sny
27. nov 2010

@andrejecka Tak to si mala naozaj ukážkové tehu,žiaden stres malému neprospieva viac ako ciga 😉 Tak príklad si z nás fajčiarok brať netreba,ale ani nás odsudzovať,no nie?Prajem ti pekné ukončenie tehu a pôžitok po pôrode z cigaretky 😎 Ja som si zapálila až keď mala malá vyše 2mesiace zopár za týždeň,bo som kojila,no po 7mesiacoch už riadne,somsa musela skrívať pred mm,tak to bol teda stres 😕 Ale raz ma nasral,som si zapálila pred ním a povedala mu svoje,tak občas pindá,ale už je pokoj 😉 Maj sa pekne,pa

emmaelzer
28. nov 2010

@sny len si zapal moja, a aj zamna a poriadne si to vychutnaj

miriam74
29. nov 2010

@sny Moja Nicolka ma skoro 5 mesiacov a najradsej by uz behala.Nemyslim si ale,ze je to tym,ze som fajcila.Spi krasne od malicka,akurat cez den je trochu zivsia.Je to genami.My sme boli tiez jak utrhnute z retaze. 😀 Nefajciarky nech si povedia svoj nazor,ked nemaju inu temu,do ktorej by sa zapojili,ale nemaju pravo nikoho odsuzovat.Ich tiez nikto neodsudzuje,ze jedia nezdravo,chodia do mesta,lebo je tam tolko smogu,ze az.Mna by zaujimalo,ktora ide denne na 2 hod.na prechadzku do prirody.Ja som chodila so psami.Vonku boli horucavy,ale do prirody som sla. 🙂

mareli
29. nov 2010

booooze ja odpadavam, tie vase argumenty, klamete sa same pred sebou, ze ine nefajcia a biju deti, alebo nechodia do prirody a pod. vy nakoniec mate zdravsie aj deti vsak?
a co tak porozmyslat, ze su aj take matky, ktore nefajcia, chodia do prirody, detom sa venuju a nebiju ich.
to, ze niekto fajci pocas tehotenstav je taky hazard so zdravim dietata.
a taka matka co tlaci kocik a v ruke ma cigaretu, no fuj, to je otras.

andrejecka
29. nov 2010

@mareli ty si asi zle pochopila toto fórum, tu žiedna nie je hrdá na seba že fajčí, ale baby si tu píšu ako bojovali s fajčením a podobne a čo všetko robili viac pre zdravie svojho mimi keď už si zapálili. Ak nevieš o čom táto téma je, tak sa nezapájaj.

mandarinka85
29. nov 2010

Tiez sa pripajam nefajciarky najdite si inu temu a nemusite sa rozculovat tu....ja nepoznam ziadnu zenu ktora by bola 100%...ruku na srdce...vegetarianky, nezdravo sa stravujuce...sem tam nejaka kavicka, potraviny ktore obsahuju éčka malo spanku a neviem este co...nebudem to tu vypisovat vsetko...ja tiez nepodporujem fajcenie pocas tehotenstva...prestala som hned ako som sa to dozvedela...ale tvrdit ze to je hazard so zdravim?prosim vas a co nie je?chcem vidiet ci tie co to sem pisu krmia deti len bio stravou a chodia s nimi do tatier kazdy vikend koli vzduchu...lebo tu zdravy vzduch uz davno nie je....mozme to tu rozoberat este dlho...napriklad aj mne vadi ze ma moje dieta dychat vypary z aut ale snad teraz neprestanem chodit na aute...alebo si kupime kona?tak potom nech zakazu vsetko......proste to zhrniem tak ze nie som za to ked mamina fajci ked je tehotna ale nebudem aspon nikoho odsudzovat nie?

mareli
29. nov 2010

fuha, to by ma strasne zaujimalo, co naviac sa da spravit pre babo v rusku, ked si uz zapalim. ved to je smiesne, zapalim si a ked pojdem na 10prechadzok a zjem ovocie a zbehnem na jednu jogu, tak sa akoze ta cigareta vymaze... 😀 😀 😀
jasne netreba sa zapajat, my nefajciarky asi tazko pochopime, co mate v hlave, ked fajcite pocas tehotenstva

mandarinka85
29. nov 2010

Mareli asi si to nepochopila co som pisala tak este raz pre teba....ja som fajcila 10rokov a prestala som zo dna na den koli malemu...tiez som sa bala o jeho zdravie ale rozoberala som to, ze proste je tisic dalsich skodlivych veci ktore ublizia este mozno viac a robi sa to bez toho aby sa nad tym niekto pozastavil....ja sa vyhybam aj zafajcenym priestorom pretoze som pocula ze to skodi viac ako ked si zapalim....tiez sa mi hnusiii pohlad na maminu s bruskom a cigaretou v ruke...ale ja som si zapalila vonku v parku ked mi mala spala.....samozrejme kocik bol dva metre odomna....no ale bohuzial su aj take co fajcia cele tehotenstvo.....ja ich ale neodsudzujem aj ked by som im tie cigarety najradsej rozslapala.....

lubenka131
29. nov 2010

baby toto o tom fajčení je sice pravda ale kazdy jeden dr.vam povie ze ked fajcite roky tak ci tak mate tie pluca a vsetko ostatne sakramensky zadymene a ked chcete prestat minimalne pol toho co ste fajcili potrva kym to vymyzne uplne..cize priklad fajciš 10r nesmies dalsich 5 r kym budes ok...

ela2710
29. nov 2010

@petkaerdal ja som citala v mame a ja, ze si ak si tuha fajciarka - fajcis dlhsie ako jeden rok, nemala by si s tym v tehotenstve seknut uplne, len zminimalizivat davky, tebe to mozno neskodi ked z nichoho nic prestanes, ale tomu dietatu ano...tiez mi to potvrdila gynekologicka

a baby, ta nizka hmotnost - to je klamstvo hrozne, kamoska fajcila a narodil sa jej maly 3350 g, ja som mala max 2-3 cigy denne - a pred tehotenstvom som sfukla aj krabicku a maly mal 3750 g....kdezto romka ktora s fajcenim sekla zo dna na den a porodila v zh dieta - narodilo sa s dakou vadou

ela2710
29. nov 2010

@mandarinka85 ano presne, aj mne gynca vysvetlovala ze pasivne fajcenie a nezdrave jedlo skodi stokrat viac ako cigarety

mima263
29. nov 2010

baby ja len hodím malú poznámočku ako fajčiarka - dúfam, že bývalá. Keby ste si prešli peklom neplodnoti a nemohli sa k dieťaťu dopracovať ani po niekoľkých IVF - pri pohľade na // by ste hodili krabičku a už by ste ju nechceli vidieť min. 9 mesiacov

sny
29. nov 2010

Ako vidím,tak se sa riadne rozohnili baby chrániť česť fajčiacich matiek,veď zato je tu táto téma,to osočovanie ma nebaví už čítať,ja som prestala fajčiť počas tehu aj tie 2-3 čo som mala do 4mesiaca a malá sa narodila 3450g,načo moja mama nikdy nefajčila a ja som mala 2400g,tak to je rozdiel kokso,neviem čo tu pletiete,že "keď si fajčila tak 5rokov nesmieš pred tehu",no horor.Netvrdím,že s nemôže stať niečo zlé a ja sa budem cítiť zodpovedná za svoje fajčenie,ale to sa môže stať aj vzorným maminkám,čo o seba dbajú 😉 Nikomu neprajem nič zlého,nech sa každá rozhodne sama za seba a svoje mimi.Pracovala som v Írsku,kde mali ženy 5a viac detí,aj moja kamoška mala 7,fajčila a pila celé tehu,chodila na disko a malé boli ako buk zdravé 🙂 Nechcem sa k nim prirovnávať,ale to by sme potom podaktoré len tam oči vyčumovali,že čo sa mi trápime za tú 1-2 cigy.
P.S:ospravedlňujem sa nefajčiarok ak som sa ich dotkla,ale pravda býva krutá a toto je téma založená pre fajčiarky matky,nie "antifajčiarky" 😅

@ela2710
@mandarinka85 baby,súhlasím s vami,je to téma o nás,čo chceme s tým seknúť,tak sa nedajme provokovať

sny
29. nov 2010

@mima263 Alemyslím,že to neni vôbec pôsobenie fajčenia,máme skúsenosť v rodine,sesterka nikdy nepila ani nefajčila čo len jedinú a 10rokov nemohla otehu,až teraz sa podarilo umelým a budú rovno dve.tak ja už fakt neviem...

mima263
29. nov 2010

@sny trošku sme sa nepochopili, ja neriešim vplyv fajčenia na plodnosť. A je x dôvodov neplodnosti, ktoré tu nechcem rozoberať. Je to jednoducho voľba, či fajčiť budeš alebo nebudeš. Neverím, že by tu niekto kto by roky bojoval o vlastné dieťatko, toto potom v tehotenstve vydymoval. Toľko môj názor. A ver, že viem o čom hovorím

ela2710
29. nov 2010

@sny myslim, ze fajcit je tazko prestat, nefajciarky to bohuzial nechapu, mne sxa narodil syncek 3750 g zdravy a silny...nefajciarky tu trepu o nizkej hmotnosti baba a to je blbost a predcasny porod hrozi aj nefajciarkam, otcova sesterka mala ,,vzorove" tehotenstvo a mala teraz predcsany porod, jej babo sa narodilo o tyzden skor nez moje a malo 1500 g =(

emmaelzer
30. nov 2010

Baby, uz mam toho plne zuby citat tu fanaticky, ktore maju svoje kriticke a urazajuce nazory. Vytvorila som temu pre fajciarky, kde sa bude rozoberat fajcenie, ako prestat, hovorit o uspechoch a davat si navzajom rady.
Takze podte
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehulky-a-snazilky-zavisle-na-fajceni-ako-prestat/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre