Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

juliagregor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciacc
1. máj 2010

Ahojte, nedá mi nevyjadriť svoj názor, veď preto tento portál.
Nikoho nepoučujem, každá sme dospelá a myslíme, že robíme pre svoje dieťa len to najlepšie. Nedá mi ale nepoukázať v tomto prípade, na sebeckosť, pretože nie to dieťa sa rozhodlo "fajčiť" a narodiť sa a trpieť ABSŤÁKMI. Pretože priznajme, že ich mať určite bude. Príde mi dosť slabošké, nezvládnuť svoj neduch, a očakávať od nevinného malinkého stvorenia, že ono to dokáže, keď mama nie. Pretože mama fajčiarka si povie, že to nedokáže a zapáli si, veď ona už fajčí x-kov a to dieťa čo? Aj tomu po narodení zapálite, keď už MUSELO s vami fajčiť tiež 9mesiacov?
Podľa mňa by sa mal dospelý človek vedieť ovládnuť, a nenútiť svoje dieťa fajčiť. Mama mala na výber ale dieťa nie.

martina_martin
1. máj 2010

Ešte som nevidela dieťa s absťákom po nikotíne a mám takých v mojom okolí dosť veľa ktorých matky si zapálili počas tehotenstva. No ale kto sa chce byť palicu si nájde 😝

martina_martin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliagregor
1. máj 2010

martina ja som videla a žiadna sranda to nebola....
a prestať fajčiť sa dá....a fajči do...keyd chceš...
pa a cmuk

zuzanockamt
1. máj 2010

jasne, ze to dieta bude mat abstinecne priznaky, kedze pocas vnutromaternicoveho vyvoja dostavalo pravidelnu davku drogy a potom to zrazu prestane

nice202
1. máj 2010

martina martina): plne suhlasim s tvojim nazorom. ja uz nefajcim, ale fajcila som a dlho mi trvalo prestat.

mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliagregor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
2. máj 2010

inak mne fajciari ako taki nevadia ... pokial ma neobmedzuju ... nech si fajcia kolko chcu ... ale kazdy fajciar sa rozhodol sam, na zaklade slobodnej vole, ze si bude nicit zdravie drogou ... ale preco musia vase deti nedobrovolne uzivat tu drogu spolu s vami ... ony sa tak nerozhodli

miriam74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elinka84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gumimaci
2. máj 2010

Ahojte baby, bola som tiez fajciarka- kym som nezistila, ze cakam babo. Aj to som si vycitala, ze som s tym neprestala skor. Pritom v zivote som povyvadzala hovadin, ze az. Ale jednalo sa len a len o mna. Treza mam zodpovednost este za niekoho. Lezala som chvilu v nemocnici, a poviem vam, ze kopec bruchatych si chodilo vyhulovat, ani sa tym netajili. Je to kazdeho osobna vec, ale musi tiez niest potom nasledky a zodpovednost za svoje konanie. 😖
Pripajam link na jeden pekny blog, ktory sledujem uz dlhsie.
http://marekgajdos.blog.sme.sk/c/175704/Vcera-n...

mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gumimaci
2. máj 2010

mircalla, ja si naopak myslim ze to vyznam ma. a forum je od toho, aby sa diskutovalo, nielen suhlasilo.

zuzanockamt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubina1
2. máj 2010

ja som bola dost silna fajciarka pred tehotenstvom... dokonca som musela otehotniet umelým oplodnením..... dokazala som zložit cigarety hned po oplodnení....ak je silna vola všetko sa da.... tie čo napchavaju svoje deti jedmi su akurát tak slabe vo svojej pevnej voli a hladaju vyhovorky prečo sa to neda.... da sa to....
musim priznat, že teraz ku koncu tehotenstva mam chut sem tam chytit cigaretu a zapalit si, ale nestoji mi to za to...
aspon teraz nie.... možno budem este kojit, to by som tiež nechcela fajčit ale neodvažim sa povedat či sa potom k fajčeniu nevratim.... inak ak som už tolkoto vydržala bola by to blbost ale človek nikdy nevie...

mircalla
2. máj 2010

Bublina - sikula, ze si to dokazala
Zuzanocka - presne tak, to nie je diskusia

V podstate su tu 3 skupiny bab (neviem ako niekto dosiel na to, ze to je forum len pre fajciarov) - nefajciarky, fajciarky, co pocas tehu prestali a tie, co pocast tehu fajcia

Vyznam to nema, pretoze z tej poslednej skupiny sa ani jedna jedina nikdy nezamysli nad prispevkami druhych, reakcia na nieco, co neni po chuti je taka, ze to prejde do hysterie, nadavoka a vulgarizmov....preto to diskusia nie je....mam skusenosti..preto to ani nema vyznam...aspon nie tu....zbytocne sa clovek rozculi, nestoji to za to, ozaj

Ono ak si chce niekto vytvorit forum len pre fajciarky a navzajom sa presviedcat, ze fajcenie v tehu je ok, pripadne tu odbocovat od temy a vymenovavat vsetky dalsie skodliviny ako zivotne prostredie, pripadne uvadzat priklady, ze kamoska fajcila a vsekto ok....tak si ju mal zamknut....

Osobne si myslim, ze ano, zijeme v nezdravom prostredi, ale preco to dietatu zhorsovat este fajcenim...neviem ovplyvnit to, co dycham, casto ani co jem, kedze vsade su same hnojiva a ecka, ale viem ovplyvnit, ci tento jed chcem do tela dostavat dobrovolne a skodit tym dietatu alebo nie

bubina1
2. máj 2010

mircalla--presne ako pises...aj mne to pripada, akoby sa chceli fajčiarky počas tehotenstva presvedcit o tom, že to neškodi......

...a sak čo...nech si ku každej cige hrknu este aj poldecak...mne to može byt jedno...su to ich deti...ale potom nech sa necuduju, že ich deti neskor budu mat poruchy pozornosti, nejaké dysfunkcie pri učeni...problémy so spravaním s pozornosťou.... to, že fajčia počas tehotenstva sa objavi po porode, ked maju detičky abstinencne priznaky...potom to na nich moc nevidiet a neskor sa to može prejavit v skole....

nahoda je blbec a žiadna matka nemože vediet ako sa fajčenie prejavi na ich dietati......
jedna povie... že čo ja som fajčila počas celeho tehotenstva a noic...
dalsia ma možno výčitky svedomia, lebo si povie...kurnik možno moje dieťa ma alergiu a astmu preto, lebo som fajčila počas tehotenstva...
inak prajem všetkým aby sme mali detičky zdravé....

bubina1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
2. máj 2010

Poprosim vas neosocujte sa, nenadavajte, v opacnom pripade temu zamknem!

zuzanockamt
2. máj 2010

to by bolo asi najlepsie 😔

zuzanockamt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janicka.m
2. máj 2010

prečítala som si prvú stranu a posledné 2 a neviem, čo si mám myslieť - a či sa smiať alebo plakať 😖 podľa prvého príspevku som pochopila, že toto asi nebude diskusia pre fajčiarky, ktoré musia svoj zlozvyk obhajovať, ale podľa všetkého sme to nie všetci tak pochopili 😕
čo sa týka fajčenia počas tehotenstva - nejde len o nikotín, na ktorom sú fajčiarky a ich bábätká v bruškách závislé, ale aj o všetky uhľohydráty, ktoré fajčením vznikajú a bábätká ich musia prijímať či chcú alebo nie. takže mamičky zahumusujú vedome ich malinké telíčka, ale je to ich vec. keď si myslia, že je to OK, tak nech si fajčia aj ďalej. podľa mňa je to nanajvýš hlúpe.
porovnávať jedlo a cigy je trošku dosť scestné. väčšina zodpovedných mamičiek iste nechce pchať do svojich detí ovocie, zeleninu a mäso zo supermarketov, aj keď sú pravidelne podrobované rôznym odberom, aby sa práve vysokým hladinám dusičnanov a hormónov zabránilo... pokiaľ majú možnosti ako sa tomu vyhnúť, iste to rady urobia - rovnako ako tehotné exfajčiarky - tiež si rozmyslia, čo je pre bábätká dôležitejšie.
predtým, ako som si našla // na teste, som bola "príležitostná" fajčiarka. niekedy som na cigaretu nemala chuť niekoľko týždňov a vzápätí som dokazála stiahnuť krabičku na posedenie. práve vtedy, keď som tie paličky na teste našla, som mala "cigaretové obdobie" 😔 , ale nejako mi to prišlo správne a logické úplne s tým prestať - aby bolo bábo spokojné a pokojné, nemalo ešte väčšie nábehy na alergie kvôli mojej hlúposti, aby nemalo problémy s produkciou rastového hormónu (to má tiež za následok fajčenie mamičiek počas tehu), aby ..., aby ...
pred pár mesiacmi som mala kvalitný zážitok - na ulici som obchádzala mladú ženu, ktorá tlačila pred sebou kočík s ročným bábom (plus/mínus), mala už neprehliadnuteľné tehubruško, kočík tlačila jednou rukou, aby v druhej mohla držať cigaretu ☹ a hrdý asi otecko cupital opierajúc sa o kočík tiež s cigaretou...

juliagregor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubina1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliagregor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre