Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

onellyo
11. mar 2010

no tabak je z prirody ,,, nieje to ziadna chemia,,, a vyjadrit sa tu moze kazdy,,,,ved to su len NAZORY..zien co citaju tento portal ,,,,,

juliagregor
11. mar 2010

treba ešte založiť tému marihuana a tehotenstvo....
som zvedavá na tú diskusiu...

vefi89
11. mar 2010
onellyo
11. mar 2010
lluckaa
11. mar 2010

... myslim, že žena, ktorá nefajčí nevie pochopiť ženu, ktorá fajčí , lebo nemá ani predstavu, čo taká fajčiarka prežíva a aké má víčitky voči svojmu dieťatku, ... fajčenie je závislosť ako každá iná, nie každý dokáže prestať zo sekundy na sekundu .... sklaňam hlavu pred ženami, ktoré dokazali prestať fajčiť ale nezavrhujem fajčiarky...

...VEFI ty aspoň priznáš , že fajčíš a nehráš sa na krásnu nefajčiarku, ale sú ženy, ktoré tvrdo tvrde hovoria, že počas tehotenstva nefajčia, a pritom fajčia potajomky - tak aby nikto nič nevedel a oni boli KRASNE ...

... viem,že fajčiarka v tehotenstve by mala obmedziť cigarety, alebo úplne prestať fajčiť pod dozorom lekárov, aspoň tak píšu múdre knižky o bábatkách ...

... takto tema nemala podľa mňa vyvolať hádky a osočovanie , ale hlavne vyzdvihnúť riziká fajčenie a možno pomôcť fajčiarkam v tehotenstve, ako prestať s cigaretou a ako sa stým vyrovnať ..... alebo skutočne pomôcť fajčiarkam sa vyrozprávať, aké majú pocity a vyčitky s fajčenie aj keď veľmí ľubia svoje babatka a nedokažú prestať fajčiť ...

lluckaa
11. mar 2010

.... ešte som zabudla možno ani neviete ako sa taká žena v tehotenstve hanbí za to , že fajčí a nevie s tým prestať .... asi si poviete, že tak načo fajčí ale nie je to až také jednoduché ako to niektoré jednoducho zvladli ... ale si poviete , že si neváži ten dar, že čaká babato ... jednoducho podľa cigariet nemôžme súdiť mamičky či sú zle alebo dobré , či ľúbia alebo neľubia svoje babatka

vefi89
11. mar 2010

ja by som k tomu dodala: niekotré vedeli prestať fajčiť, niektoré nie. tie čo prestali píšu, dokázala som to ja, dokáže každý....prirovnajte si to..ja som mala ukážkový bezbolestný pôrod bez tlmiacich prostriedkov a je stejné, keď ja vyhlásim, že tá, ktorá mala ťažký a bolestivý pôrod je cintlavka?????,

lluckaa
11. mar 2010

VEFI plne s tebou súhlasím ... to čo si napísala vystihlo celú podstatu veci 🙂

didiana333
11. mar 2010

ja som bola pred tehu fajčiarka...ked som otehotnela,zahodila som cigarety a bolo po paráde...cele tehu som nefajčila,lebo som vedela,že by som mohla ublížiť svojmu bábätku,ktore milujem...ale ked mi potom odišlo mlieko,znova som začala. Niesom žiadny brutal fajčiar...2-3 za den,tak to vobec neriešim.

danu
11. mar 2010

Ak sa neukludnite temu zavriem!!!

afrika
12. mar 2010

danu prvá múdra veta na tejto stránke 😵 😵 😵
hádate sa tu pre veci, ktoré aj tak neovplivníte u žien, ktoré chcú počas tehu fajčiť... 😕 😕 😕

dominka11
21. mar 2010

ja som videla tehotnu fajčit raz v živote, ked sme boli na dovolenke a poviem vám, keby môžem tak by som jej tu cigaretu strčila niekam inak zapalenu...podla mna si taka dieta ani nezasluži, ked mu vedome ubližuje a nie je ešte ani na svete. Môžete sa tu obhajovat kolko chcete.

miriam74
22. mar 2010

Ahoj devcata.Narazila jsem na tuto temu a opravdu je to docela husty.Ja si myslim,ze nikdo nema pravo soudit toho druheho,viz.dominika11.Jsou na svete i horsi zensky,nez kuracky.Treba fetuji,nebo porodili po nekolikate a pohodili dite,porodili a porezali mimino na kousicky....Tyhle jsou spis odsouzeni hodne,Ano,kuracky dite ohrozuji,ale neni to tak hrozne,jako alkoholicky a fetacky.Ja taky kourim-malo ale kourim a sam doktor mi rekl,ze pokud to nepujde prestat,tak nemam prestavat kourit,jen hodne omezit,protoze by mi hrozil potrat.Ale doma jsem zakazala kourit,aby to tu hezky vonelo a miminko,az se narodi,aby necichalo ty smrady. 🙂 😉

gabena1
22. mar 2010

Ahojte, pred tym ako som zistila ze som tehotna som fajcila dost, mozno aj cez 10 cigariet, ked mi vysiel test s 2 // tak bola som rada ze konecne budeme rodicmi, tak sme prestali fajcit spolu s manzelom. Prvy den/ po zisteni/ bol dost kritický, bola som nervozna aj som si chcela zapalit, ale ked som sa pozrela na ten test, proste mi to nedalo aby som si zapalila a bolo po fajceni. Moj nazor, ak sa nahodou nieco stane pocas mojho tehu /a dufam ze nic sa nestane/, tak budem mat pocit ze som urobila maximum pre nase babo, a nebudem si vycitat ze bolo treba vtedy urobit to alebo to... :- 🙂
Takze tak...

tereza79
24. apr 2010

Jasné že to nieje zdravé,ale presne toto isté povedala doktorka mne keď som otehotnela,že ak veľa fajčím tak nieje dobre s tým seknúť z minúty na minútu pretože z potreby nikotínu človeka chytá nervozita a stres čo môže ublížiť plodu viac ako cigareta,ak som silná fajčiarka,tak je najlepšie znižovať počet vyfajčených cigariet a čím skôr stým prestať.

vitezova
24. apr 2010

Podla mna je to jedno ci fajcite alebo nie ked sa raz ma narodit niekomu zdrave dieta narodi sa a ak ma mat raz niekto chore alebo nejako postihnute dieta moze cely zivot zit zdravo aj tak to neovplivni...ja som prestala tiez fajcit v ten den ked som mala dve ciarky pretoze ako tu pisala gabena1 budem mat zo seba dobry pocit ze som spravila vsetko pre moje dieta...

vitezova
24. apr 2010

😎

martina_martin
29. apr 2010

A zamyslel sa niekto aj na tým čo dáva tehotná žena do žalúdka? Odsudzujú sa aj také čo nejedia výlučne bio stravu a kontroluje si tu niekto E-čka v strave a nápojoch? To je poľa vás zdravé a neškodné? A tá krásna aróma keď sa prechádzate po uliciach plných áut- smogu aj to je zdravé? Neviem či glutaman sodný ktorý je v každom sáčkovom žrádle je zdravší ako nikotín. A vôbec fajčiarka ktorá s tým sekne ako otehotnie nič nevyhrá nikotín sa drží v tele ešte pekných pár mesiacov ak nie rokov....Sú aj horšie matky ako tie fajčiarky..

alexandra0409
29. apr 2010

martina martin...pravdu vravis...v jedle su ovela horsie pridasy ako to ze zena fajci...moja kamoska fajcila cele tehotenstvo...sice sa skovavala pred ludmi lebo sa hanbila za to ale proste nevedela skoncit...ja som pri prvom synovy fajcila v 7 mesiaci dva tyzdne...proste nieco ma prinutilo zapalit si...a ked som si po dvo tyzdnoch zapalila teda tu poslednu tak ma tak strasne nechutne naplo a rovno som skoncila...ale tie dva tyzdne co som fajcila tak neviem preco...organizmus to tak chcel...potom som zacala az ked mal syn rok a skoncila som az ked som zasa zistila ze som tehotna a nefajcim este stale a dufam ze ani nezacnem...SKODA PENAZI!!!!

zuzanockamt
29. apr 2010

tak to som ani netusila, ze nieco take moze byt ... ze si zena zapali v tehotenstve 😝 ... celkovo zena a cigareta je humus ... a co uz vobec nepochopim, ked ide zenska po ulici a fajci pri tom ... no otraaas 😝

martina_martin
30. apr 2010

zuzanockamt pre teba je nepredstaviteľné toto pre niekoho niečo iné ak si nefajčiarka nevieš to pochopiť tak neurážaj prosím a nehnusuj sa nad ľudmi ktorý sú iný ako ty. Pre niekoho sú hnus možno veci ktoré ty robíš a nebolo by ti to príjemné. Rozumné je človeka pochopiť jednoduché ohnusiť a odsúdiť. Tak načo sa namáhať nie?! Pre mňa je hnus keď niekto napcháva deti od malička prvými príkrmami zo zeleniny nakúpenej supermarketoch plnej dusičnanov chémie a kurence plné rastových atibiotík. To už nikomu nevadí? Jaj to je normálne že lebo to robí každý. Moje dieťa do nedávna niečo také ani nejedlo! Zháňajte si bio stravu odsťahujte sa na dedinu a dýchajte čistý vzduch jedzte výlučne z vlastného chovu a potom povecte že vy nerobíte hnus a fajčiarky sú hnus. Jo?

jaaty
30. apr 2010

Martina, myslím, že porovnávať fajčenie cigariet s jedlom- či už bio alebo nie, sú dve rozdielne veci.
Samozrejme, že aj zdravá strava má veľmi významný vplyv na zdravie dieťaťa - preto mamičky jedia viac ovocia, zeleniny, nepijú alkohol....... Ale porovnávať to s cigaretami????? Veď to je jedná veľká "pliaga". ... a každý, kto tomu neverí by mal vidieť pri pitve pľúca fajčiara 😝 a nefajčiara. A čo štatistiky, čísla....? Tie sa mýlia? Každá žena, ktorá sa rozhodne mať dieťa, má urobiť všetko preto, aby bolo jeho dieťa i matka zdravé. A teda prestať fajčiť ešte pred otehotnením. Keď nezvládne takýto "stres", čo ten ktorý príde s príchodom bábätka. Sú deti, ktoré celé noci plačú, majú problémy s bruškom........
Túto tému som otvorila prvý krát a to preto, lebo som nechápala, prečo je tu toľko príspevkov. Bola som presvedčená o tom, že toto musí byť každému absolútne jasné! ... poznám dosť silné fajčiarky, ktoré dokázali prestať s fajčením pri tehotenstve a kojení. ...a to ich neobdivujem, dôležitejšie je predsa nefajčiť a šetriť sa celý život -nie len 9 mesiacov počas tehotenstva.

... A k tej strave. Ja som jednoznačne za bio stravu -minimálne pre svoj dcéru. A hoci je veľa názorov proti, do 1,5 roka jedla výlučne bio potraviny, čoskoro bude mať 3 roky a prvý krát skúsila čokoládu z kinderka pred 2 týždňami a zjedla z nej štvrtinu. Sladkosti odmieta sama bez mojich zákazov.....
Takže ako ja nefajčím a nepijem a snažím sa mať pravidelnú zdravú stravu a pohyb, tak sa to snažím vštepiť svojej dcérke. Pretože tak ako sa správame my, tak sa budú správať aj naše deti. A to nie je z mojej hlavy, to mi verte 😀

dsnadja
30. apr 2010

ahojte tak ja som nikdy nefajčila, a ked som zostala tehotna so svojou druhou dcerou, som mala taku chuť na cigarety že až.....švagrovi som zapalovala cigarety, ked išiel fajčiť(na dvor),nešlukovala som,len som potrebovala citiť chuť dymu v ustach 😕 ....nechapem prečo som mala tieto stavy....

martina_martin
30. apr 2010

Porovnávať jedlo s cigaretami? Prečo nie? Pesticídy dusičnany a smog je čo? Ten nedýchame? Matky ktoré nefajčia a potom nalejú do kojencov kravské mlieko je čo? Normálne? Obaja s manželom sme tak vyrástli a máme alergie do konca života. Naliať kojenca takým množstvom bielkovín z kravského mlieka čo nevyvinutý tráviaci systém na to zareaguje doživotnými problémami. Urobiť z detí teľatá to je zdravé samozrejme....lebo sa to tak robilo tak je to OK. Tehotná matka na prechádzke v nejakom pseudo parku v centre mesta žije ozaj zdravo že? Naša slovenská mentalita nás vždy bude nútiť ukazovať prstom na ľudí ktorý sa chovajú inak ako by sme chceli ale nech sa každí díva do svojej mysy, ale potom by takéto portály nemali z čoho žiť, len z inzercie 😀 Ohovárať, ohnusovať, odsudzovať 3x O po slovensky. Keď je niekto fajčiar a telo si 2-3 cigarety zapýta tak je lepšie si zapáliť ako sa dusiť v nervozite. 20 cigariet ani ja neuznávam, nefajčiar sa k tejto téme nemá čo vyjadrovať pretože sa nevie aké to je keď to nezažil a nepozná a sám by sa tak zachoval a od hanby skrýval a sklopil uši. Pozdravujem všetky super super mamičky ešte že ich máme a my hnustné mrchy sa hanbime a čakajme kto na nás zase ukáže prstom. Lebo tak to má byť!

vitezova
30. apr 2010

Ci uz fajcite alebo nie ...ci uz jete ecka alebo nie...je to podla mna jedno pretoze su ludia co v zivote nefajcili a nepili a aj tak sa im narodili chore deti alebo ti ludia dostali rakovinu ci horsie choroby...samozrejme da sa to ovplivnit ale vo väcsine pripadov ani velmi nie ..ked raz sa ma nieco stat tak sa to stane a neovplivnite to

martina_martin
30. apr 2010

vitezova Ďakujem že aspoň niekto to chápe. Ľudia nechajte sa žiť!!! Dajte si prosím pokoj, každý má právo vlastnej voľby čo vás je do toho. Môj dedo nefajčil a zomrel na rakovinu pľúc. Sadnúť si v parku na lavičku hodiť deti do piesku a otierať si ústa o každého čo sa nám nepáči ako sa chová....ale veď sorry.....žila som už v iných štátoch niekoľko rokov ale takýto národ ako my sa len tak nenájde.

bejbypd
30. apr 2010

No tému som otvorila aj ja prvýkrát,možno z dovodu,že som fajčiarka a teda fajčím dosť už osem rokov 😝 Keď som sa dozvedela,že som tehotná,zapálila som si poslednú cigaretu a potom som rok a pol nefajčila.Malú som kojila pať mesiacov,potom mi odišlo mliečko...A potom som sa postupne vrátila k fajčeniu.ALE pri malej som nefajčila ani raz teda keď ona bola v blízkosti,s partnerom sme obidvaja fajčiari u nás v byte sa ale nefajčí a každý z nás si zapáli keď sme vonku len na vzduchu aj to čo najďalej od malej...Preto ako fajčiarka,čo nemá rada všetkých zarytých nefajčiarov,čo nevedia iné len nadávať na fajčenie som sa rozhodla kuknúť do tejto témy.Nehnevajte sa ale príde mi naozaj divné,ako može niekto fajčiť v tehotenstve alebo uprostred kojenia.SakriŠ tak ja naozaj milujem cigarety,ale napriek tomu u mňa prevládol pocit,že čakám dieťatko a odteraz sa ten životik bude spoliehať len na mňa a jasnačka ja mu mam hneď v brušku zneprijemnovat vyvoj nikotínom? 😠 Som fajčiarka a chápem ľudí co fajcia a aky je to pocit,ale preboha už ste aj matky a nie ste samy,ale rastie vo vas nový život.No ale myslim,že niekomu je to zbytočné hovoriť.A hnevám sa na seba ze som neprestala a kazim si zdravie a pritom chcem byt tu na svete pre moju dcerku co najdlhsie.A porovnavat s potravinami?Myslim ze ako kazda matka ktora je uvedomela starostlivo vyberie aj potraviny vhodne pre svoje dieta a pre seba v tehotenstve,tak by ani nemala fajcit v tehotenstve....

zuzanockamt
30. apr 2010

bejbypd ... 😉
no niet co dodat k tejto teme po zhliadnuti niektorych prispevkov .... a porovnavat jedlo a cigarety a davat ich skodlive ucinky do jedenej roviny ... no zaujimave ... topiaci sa aj stebla chyta ... som nefajciarka a som na to hrda a budem odsudzovat fajciarov, lebo zneprijemnuju zivot aj mne ... 🤐 😔

miriam74
30. apr 2010

Ja si myslim devcata,ze je to uplne zbytecne se o tom dohadovat.Nekuracky budou porad z nas kuracek delat monstra,odsuzovat nas a buh vi,jake neresti maji sami,ale stydi se to priznat a delaji ze sebe svate.Tak jo,at.Samozrejmne -cest vyjimkam.Jsou i normalni nekuracky,se kteryma se da normalne bavit,bez toho,aby na mne koukali pres prsty,kdyz si zapalim.A to mne tesi.Ty zbyle mne nezajimaji. 🙂

martina_martin
1. máj 2010

miriam si 1.! Vystihla si to úžasne. Neporovnávam jedlo z cigaretami ale poukazujem na super matere ktoré odsúdia fajčenie a nakoniec si deti nacpú bordelom ale to si nechajú pre seba. Odsudzujú iných a sami robia horšie veci. A ešte sa búchajú do prs aké su jedničky. Trapné zmýšľanie a hlavne sebecké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre