Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
18. mar 2011

@helka193 mne nic dokazovat nemusis, a ak sa tesis, ze v tomto mas pravdu, tak asi nema zmysel ti tu nieco pisat. Pekny zvysok tehotenstva prajem.

@kaja73 suhlas.

ivkamb
18. mar 2011

@kaja73 plne s tebou suhlasim 🙂

mirka7582
18. mar 2011

@helka193 aj ja som facila ja brat fajci, cigarety je metla zivota za ktoru sa este plati ako aj alkohol som toho nazoru deti a dym s cigariet nejde dokopy . ja budem moje deti branit ako budem vediet aby sa nestretli s cigy ked sa stretnu tak im vysvetlim co sposobuju a ze naozaj zle .bohuzial cigy mi ukazali co to s clovekom robi .

slivocka
18. mar 2011

Baby ked sa môzem pripojiť...každa ma svoju pravdu . Ja som fajčila od 15tky nie krabičku denne ale fajčila som . Ked som v januari našla na teste po roku a pol snazenia // cigu som si viac nezapalila. Proste tak mi to prišlo a nefajčim... a zistila som že mi to ani nechyba, priam je mi z toho zle ked citim cigarety. Ale neodsudzujem tie čo fajčia , je to ich vec. Moja kolegyna fajcila cele tehotenstvo, syn jej ma teraz 12 rokov a ma astmu. Ale ona neveri ze by to mohlo byť z toho. Kazdy je zodpovedny za seba a svoje dieta a nehodno nikoho obvinovať lebo fajči 😉

kvetinqa
18. mar 2011

@janne6969 vies, nie kazdy dokaze zavriet oci a ignorovat nezodpovednost inych.... Aj ked tym, ze nieco povies nahlas zrejme nic nezmenis... lenze mozno niektorej z tych matiek, ktora fajciac drzi na rukach svoje dojca, mozno dojde, ze nieco robi zle... alebo to je mozno iba moja naivita. kazdopadne lutujem vsetky tie bezbranne deti, ktore nemaju ako bojovat..

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janne6969
18. mar 2011

@kvetinqa Presne tak. No hloupi lidi taky lidi, pán Boh je má taky rád.

latvia
18. mar 2011

snazte sa diskutovat bez urazok

mirka7582
18. mar 2011

@helka193 a preto ti gratulujem ,ze to chces zmenit a mas snahu to zmenit nikdy nieje neskoro 😉 ale ked si sa dala bojovat musis stym prestat aj ked sa male narodi

nikietka
18. mar 2011

@slivocka Vidíš, presne o tomto som písala pred pár hodinami... nie, nemusia nastúpiť príznaky vážnych ochorení ihneď po narodení dieťatka (tie viditeľné..., samozrejme, abstinencia toxínov je u dieťaťa po pôrode 100%), ale po istej dobe. A otázka teda znie: spomenie si tá alibistická mamka na to, ako nevhodne svoje dieťatko počas najdôležitejších mesiacov jeho vývinu dotovala nikotínom a ďalšími zhruba 330 karcinogénmi??? Prijme za toto zodpovednosť?
Ja sama viem, aké náročné je prestať fajčiť, ale prečo by som sa mala nútiť pochopiť tie mamky, ktoré síce tvrdia to isté čo aj ja, ale s tým neurobili zhola nič???

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka7582
18. mar 2011

@helka193 tak tak a bude najlepsie sa nato vykaslat a radcej cigariet kupit anielikom daku hracku 😉 budem ti drzat palceky

slivocka
18. mar 2011

@nikietka netreba ich pochopit...je to ich zivot, ich zdravie, ich dieta...ja som sa naucila starat iba a iba o seba , lebo v dnesnej dobe je len malo takych ludi na ktorych nazor dam. Snazim sa riadit vlastymi pocitmi , keby som chcela fajcit dalej - fajcila by som. vobec ma nikto nemusel presviedcat ani som sa raz nad tym nezamyslela ci budem dalej fajcit alebo nie, proste som si viac nezapalila 🙂

mirka7582
18. mar 2011

@slivocka spravne suhlasim 😉

nikietka
18. mar 2011

@slivocka Presne tak, súhlasím s Tebou.
Neexistujú recepty na to, ako ich ospravedlniť, možno skôr pomôcť ... ale po tejto dnešnej diskusii, ktorú si naozaj čítam odpočiatku nemám pocit, že niektoré mamky chcú s vlastným fajčením niečo spraviť. V prvom rade tu chýba pokora a uznanie, že robia chybu, ak ďalej fajčia. V druhom sebapochopenie a hľadanie pozitív v radách iných... A ad 3: pevná vôľa a uvedomenie si tej najhlbšej motivácie - zdravia vlastného dieťatka.

Inak, poraďte mi, prosím, začína mi migréna, paracetamol pred polhodinou nezabral... má tu niektorá z Vás s bolesťou tohto typu skúsenosť?

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
18. mar 2011

@nikietka Skus hoemeopatiu-coffea cruda 5ch,alebo 9ch. Das si cca 5 guličiek pod jazyk.Aspon 15min pred,alebo po jedle.Skus možno ti to zaberie.Určite ale neuškodi,kedže si tehu.

nikietka
18. mar 2011

@kaja73 Kajka, dakujem, skusim. Zajdem do lekarne, dnes mam o bolestivy den postarane.. ☹

mirka7582
18. mar 2011

@nikietka fuha lahnut stiahnut zaluzie a uplny klud bolo by dobre kedy sisi pospala

lucia1981
18. mar 2011

....ahojte ja som tiež fajčiarka, nefajčím síce veľa len 5-6 denne, ale teraz a tak isto aj pri prvom tehotenstve som s fajčením prestala vo chvíli keď som si urobila tehotenský test a boji na ňom dve čiaročky.... 🙂 nemám s tým problém jednoducho to robím pre maličkého a nechýba mi to a nad myšlienkou, že aspoň si potiahnem alebo dám si len jednu som ani nerozmýšľala, dá sa to len treba chcieť.... 🙂 🙂 🙂

kvetinqa
18. mar 2011

@lucia1981 gratulujem.

mirka7582
18. mar 2011

@lucia1981 drzkam palceky 😀

ivkamb
18. mar 2011

@lucia1981 spravny pristup 🙂

mircalla
18. mar 2011

@lucia1981 🙂)

pici
18. mar 2011

@helka193 skutocne si ma pobavila... asi ako nikto v poslednej dobe... tvoje argumenty, ci skor utoky su priamo umerne asi vyske tvojho IQ. ked si nevies vyargumentovat svoj nazor, tupo a primitivne vytahujes svoje superkladne vlastnosti, v neposlednom rade inteligenciu... ale zial... obsah tvojich prispevkov hovori len o tom, ze reci mas plnu hubu ale chyba ti sebareflexia... si velmi inteligentna tak vyznam tohto slova ti nemusim objasnovat... ty mozes byt aj vyhlasena zena komunikativnosti roka a moj nazor na to, ze si nezodpovedna matka to nezmeni.. nie pokial tu budes pisat blaboly o svojich uspechoch ktore nikoho nezaujimaju a nikto sa na ne nepytal... nie pokial si uvedomela ako o sebe tvrdis a stotoznujes sa s fajcenim v tehotenstve.

este som nepocula o komplexe zo zlyhania niekoho cudzieho, pre mna dost nepodstatneho ako si ty. alebo tebe podobne alibistky... ja nemozem predychat ze vy fajcite ked ste tehotne? aby ste to predychali vy ked vase dieta vdaka vasej nezodpovenosti na to doplati...ja nemusim vase zlyhanie predychavat, nie som jezis nazaretsky ze si na plecia budem brat vase sracky... sorry... pani uvedomela, ktora absolvovala vsetky couchingy sveta .... co ma tvoja komunikativnost a zodpodnost v praci s fajcenim v tehotenstve?

to ze si zodpovedna v praci, nema nic s tym ze si nezodpovedne 5 mesiacov fajcila s dietatom v bruchu...

bv_alexandra
18. mar 2011

@nikietka ja soom časty migrenik a veru neprešlo to ani počas tehu. Dr mi povedla že do konca prvého trimestra to mam skúsiť riešiť spánkom a kľudom a potom že mi dá liek ktorý sa môže v tehu. Tak sa snažím zatiaľ bez liekov to pretrpieť. Migréna je hrúza, veru. ☹ 😉

nikietka
18. mar 2011

@mirka7582 Dakujem, Mirka, skusila som,ale velmi nepomohlo... Az s dovolenim lekarky novalgin... dnes by som zase, tak ako posledne, skoncila na pohotovosti ... a teda, na neurologii s infuziou a neskor na gynekologii. Pred tromi tyzdnami sme takto prisli z nemocnice o tretej rano ☹

nikietka
18. mar 2011

@bv_alexandra Sucitim s Tebou... ja som mala zatial "iba" dva zachvaty pocas tehotenstva a bez liekov sa to neobislo. Nastastie, pocas prvych dvoch trimestrov ma migrena stastne minala, no teraz si akosi vybera dan... Mne neurologicka odporucila novalgin (inak paracetamol,ale vies, ze ten nezabera...). Bolest je to na zblaznenie. Vzala som si dnes jednu tabletu, ale strasne dufam, ze sa to uz opakovat do konca tehu nebude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre