Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

shafqa
6. máj 2011

@aduskatt ale nasledky mozu byt rovnako fatalne ....

shafqa
6. máj 2011

@tea333 lebo chapem, ked niekto nevie prestat a nebudem ho odsudzovat... je tam vela inych faktorov, ktore je mozne ovplyvnit... a mozno prave tie vsetky ostatne robi spravne 🙂 je to o uhle pohladu... a ine zeny sice nefajcia ale robia vsetko ostatne zle... chapes? ze v tom v podstate nieje rozdiel a len si navzajom nadavaju a vycitaju... teda hlavne tym fajciarkam...

ela2710
6. máj 2011

Mam pocit, ze tato tema nikam nevedie 😒 akurat k hadkam a k vecnemu dohadovaniu kto ma pravdu..zrejme bola naozaj zalozene preto, aby sa tu abstinujuce fajciarky dokazali podporit ... ved kazda ktora prestava ma slabe chvilky a vtedy potrebuje podporit..podla mna tu tato tema proste bola zalozena s takym cielom....tu sa nemaju obhajovat zeny fajciarky a ani na ne nemaju nefajciarky utocit.. je to kazdeho vec, nie som zastanca fajcenia, je to naozaj zlozvyk....a velmi zdraviu skodlivy zlozvyk...inak na margo tych abstinencnych priznakov, kamoska cez tehu fajcila, fajcila dost vela, babatko sa jej narodilo so silnou abstinenciou, hoci bolo po zdravotnej stranky v poriadku, no tyzden velmi velmi plakalo, lebo nemalo nikotin a pytam sa ci si myslite, ze je normalne, aby jednodnove dieta malo pocit mala nikotinu? aby jednodnove dieta bolo zavisle? ale aj tak si myslim, ze taketo utocne konverzacie by sa mali riesit cez IP, tu by sa skor mali podporvat abstinentky...

strihalka
6. máj 2011

ahojte, vsichni kteri chteji, nebo u prestali, tak gratuluji k tomu boji, ja sama nekourim uz treti tyden jsou dny, kdy si na to nevpomenu vubeca pak prijde jedna chvilka a to mam muka, ale drzim se k predstave, ze to úpomuze k otehotneni
drzinkam palecky vsem, krasny vikend

shafqa
6. máj 2011

@strihalka drzim palce 🙂

aduskatt
6. máj 2011

@shafqa ano, ale to uz odbocujeme od temy fajcenie........

hajanka
6. máj 2011

@strihalka drzim palceky!!!! pevnu volu!!

strihalka
6. máj 2011

@shafqa dakujem
@hajanka aj tobe dakujem m drzim se a pro manzela a naseho potomka to rada udelam

strihalka
6. máj 2011

A JSEM NA SEBE HRDA PO 12LETECH FAJCENIIIE

pici
6. máj 2011

@shafqa este si nenapisala ani jeden fakt, ktory by si dokazala aj rozumne vyargumentovat... sorry... mna osobne dokaze urazit len pravda... to co tvrdim tiez nie je z mojej hlavy.. ale na kazdej skatulke od cigariet je napisane ze skodia zdraviu. preco by som mala mat pocit ze dietatu skodia menej? proste hole fakty... mozno sa vyjadrujem tak, ze mi nie je rozumiet.. tak pre uplnost.. su veci, ktorych vplyv na zdavie cloveka nie je v mojej moci ovplyvnit... su veci, ktore ovplyvnit viem v prospech svojho dietata a je nim aj fajcenie... na svete neexistuje studia , ktora by povedala ze fajcenie v tehotenstve je zdrave... tak o com je dokolecka tato debata? fajcenie svojmu dietatu ODOPRIET NASTASTIE MOZEM...

alca20
8. máj 2011

Minule ked som šla okolo našej pôrodnice tak som sa pekne čudovala. Pred vrátnicov stála tlupa tehuliek v županoch s velkými bruškami a s cigaretkami v rukách. Bola to sila. Všetky boli síce tmavšej pleti ale aj to su predsa ludia a hlavne tie detičky. Taktiež som raz stretla v meste mamičku ktorá mala v jednej ruke bábo ktoré práve kojilo a v druhej ruke cigaratku. Ale čo už aj také sú mami. Sú to síce smutné situácie ale musím sa priznať, že ako bývalej fajčiarke mi tieto spomienky pomáhaju. Pri akejkoľvek najmenšej myšlienke na cigaretku si len spomeniem na tieto veci a ta chuť je hned preč. A tak skoro sa nikdy nevráti.

bugynka
14. máj 2011

Ahojte 🙂
tie hádky tu nemajú zmysel... čo tak začať podporovať tie ktoré fajčia a chcú prestať , fandiť im keď si nezapália , povzbudzovať ich v tom ? Každá jedna si uvedomuje že to škodí miminku , ale stále si nájdu výhovorku alebo dôvod na to aby si zapálili a potom majú výčitky a strach o malinké. Ja tiež fajčím , síce ešte nie som tehu , ale chcem malinke . Chcem s tým skoncovať ale tiež si stále nachádzam rôzne výhovorky a najnovšia je tá že skoncujem keď sa dozviem že čakám malinke. Odsudzujem to keď žena fajčí a pod srdcom nosí ten najkrajší dar - nový život , malé nevinné babo a zabíja ho tým dymom ..to malinké sa brániť nemôže , príjma všetko to čo mu dávame , lebo inú možnosť nemá.
Odsudzujem ale tiež neviem ako sa samá zachovám , sama viem aké je tažké s tým skoncovať. Takže namiesto osočovania by sme sa tu mohli navzajom povzbudzovať a dodávať jedna druhej silu prestať a keď sa pošmykneme a zapálime si ? Tak namiesto toho aby sme začali urážat a odsudzovať pomôžeme tej osôbke vstať 😉

nady
14. máj 2011

@bugynka Podporovat ano ,ale jde o to aby se tu nepodporovaly navzájem kouřící baby ,s tím že jedna dvě sem tam zapálené neškodí dítěti...
Pokud chci mimi ,ideální a nejlepší je seknout s kouřením min. rok ,nejlépe i více před otěhotněním,nestačí čekat až otěhotním a utěšovat se zvlášt když jsem velká kuřačka že to utnu až pak..Samozřejmě jsou i takové co opravdu vydrží ,ale pro očistu těla a přípravu na těhotenství je potřeba začít mnohem mnohem dřív.
😉

bugynka
14. máj 2011

@nady
to určite 🙂 nemám na mysli podporovať v tom že jedna dve cigi neuškodia , ale mam na mysli to že ked uz sa smykne a jednu si zapali tak ju za to nezabit 🙂 Je najlepšie nefajcit vobec . A ked uz fajci tak seknut s tým či pred tehotenstvom ako to pises ty alebo aspon pocas tehotenstva a kojenia. Neviem či fajcis alebo nie , ale zvlastnej skusenosti ti mozem povedat ze je to dost tazke skoncovat s tym. Ale radsej vydrzat ten boj ako sa cele tehotenstvo a aj po , strachovat o malinke.

bugynka
18. máj 2011

@strihalka
Ahojky ako sa Ti to podarilo ? ake boli prve dni a ako si to zvladala ? Blahoželám ti prajem pevné nervy nezapalit si 🙂 Dúfam , že aj budem moct coskoro napisat , že som si nezapalila 🙂

pici
18. máj 2011

@bugynka da sa to,proste povies ze nebudes fajcit a nebudes... nejaky nabity program... a to nutkanie a neovladatelna chut bude coraz mensia

bugynka
18. máj 2011

@pici Keby si vedela kolko krat som si to povedela ☹ ale teraz aspon obmedzujem 🙂 a znizujem davku 😒

strihalka
18. máj 2011

@bugynka ahoj, ja za to muzu podekoat svemu skvelemu manzelovi, uz dlouho jsem si rikala ze prestanu, nakonec jsme se tak vyhecovala, te jsem si cigarety nechavala v praci a pred manzelem sem nekourila, ale samozrejme vedel ze kourim, ale ja nechtela prednim, pka jsme jednoho dne v sobotu byli po zurkea ja mela psledni ctyri cigarety, dosly a uz jsem si nove nekoupila, ten den jsem jeli k manz.rodicum, nekuraci, ani jsem si neuvedomila ze mi neco NEchybi, druhy den byl trosku horsi, takze jsem nasadila tic tac a ruzne gumove rpisery, treti den uz jsem jedla v kuse neco, ale pri predstave ze bych si zapalila oo tolika HODINACH, nee, dekuji pekne, ted uz to dotahnu do konce,.Cely tyden manzilek vymyslel program, tu jsme sli do eurovei, pak aupark, kino, vecere a konecna odmena po tydnu nekoureni byl vylet do parndorfu na nakupy za nenakoupene krabicky cigaret🙂)sladka to odmena a musim rict, ze je to mnohem prijemnejsi, nez cigarety...ted tomu bylo v sobotu 4tydny, coz uz nejsou mezi nami, obcas si na deset vterin vzpomenu, ale hned zapomenu.
takze Pravidlo cislo1 : vyhecuj se, nebo se nech vyhecovat
Pravidlo cislo 2 :nepocitej jak dlouho nekouris na dny, ale na hodiny, nebo si rikej kolik cigaret si uz nevykourila
Pravidlo 3 : program program program
Pravidlo 4 : SLADKA ODMENA
P.S. ja jsem o mesici zjistila, ze jsem nebyla zavisla na nikotinu, jak jsem si 13let myslela, ale byla jsem zavisla na cigarete, ktera mi vyplnovala muj volny cas, kdyz jsem nemela co delat, ano kourila jsem z nudy.....i tak nebylo jednoduche prestat, ale kdyz chces a nechces to jen pro sebe, ale pro svoje blizke, pro budoucnost, tak to musis prekonat.rzim moc pesticky, protoze ten pocit, jak krasne se ti dycha je k nezaplaceni🙂) a hlavne vim, ze jsem udelala pro sveho manzela, a pro nase babetko, ktere bychom chteli

bugynka
18. máj 2011

@strihalka
Ďakujem Ti 🙂
posnazim sa ist podla tvojich rád ...myslim že som vahecovana dost , lebo sa neznasam za to aka som slaba a nedokazem s tým seknut.. 😢

bugynka
19. máj 2011

Tak dnes som zatial vyfajcila 3 cigy - slim take lahke az ma porazit z toho šlo , lebo som nic necitila ☹
rano jednu ku kave a 2 som si vzala do prace ..uz nemam ani jednu a koncim o 16 hod. Tak mi drzte palceky ..doma este jedna ciga ...chcem to zvladnut a prestat uplne ..aj to je pre mna pokrok zvyknem dat 10 až krabičku denne... 😠

aaluska
19. máj 2011

Ahojte kočky, ja len toľko, že vnímam fajčenie ako drogu. Jedna vec je, že si poviete "prestanem, obmedzím", len ono to asi tak ľahko nejde. Ja osobne cigarety neznášam a bude to zrejme aj tým, že obaja moji rodičia sú fajčiari a celé svoje detstvo som bola nútená žiť v tom smrade. Je to niečo hrozné, nemohla som nikam uniknúť, jednoducho som to musela dýchať. Teraz mám vlastnú rodinu a nikto z nás nefajčí. Napriek tomu na jednej strane domu nemôžeme vôbec vetrať, lebo ľudia pod oknami a na balkónoch fajčia a tým pádom to máme hneď doma... to ma naozaj dosť dlhú dobu hnevalo, že ani doma, na zastávke, alebo len tak vonku na prechádzke (keď chodec predo mnou fajčí) si nemôžem dýchať vzduch bez cigariet. Môj malý, keď ešte spával v kočíku, zvykla som ho dať na balkón. Rýchlo som však prišla na to, že ho musím zobrať von alebo nechať doma, lebo na balkóne bol smrad. Takto by som mohla pokračovať ďalej.
Jednoducho žijeme vo svete, kde vládne marketing a tvrdý biznis a ľutujem ľudí, ktorí sa na fajčenie vôbec dali. Poznám pár mamičiek, ktoré fajčili počas tehu a dojčenia, ich deťom nie je čo závidieť už teraz (myslím ich zdravotný stav a imunita...) a toto ich čaká do dospelosti...
Najhoršie na cigaretách je, že štát na vás kočky zarába a stále zvyšuje ceny, takže to všetko ide fuč, pričom pociťujete nejakú podporu zo strany štátu pomôcť vám zmeniť svoj návyk?
Raz som sa môjho otca pýtala, prečo fajčí. Odpovedal mi "buď rada, kým to neviem, lebo potom už bude neskoro".
good luck

zuzanapp
19. máj 2011

ja som tiež bola fajčiarka, ale keď som sa dozvedela, že som tehotná tak som s tým sekla, nebolo to ľahké 😢 , ale dá sa to 😀. Nefajčím už 19 mesiacov 🙂

strihalka
19. máj 2011

@aaluska no ja jsem rada, ze uz mesic neprispivam.)))a doufam, ze ani nadale nebudu, ze radeji prispisvat do zdravotnictva na novorozeneckem🙂))tak snad to vyjde🙂)

dazdovka
30. máj 2011

No teda ja mam za sebou 5 rokov bez fajcenia a pred skoro dvoma mesiacmi som zrazu dostala uplne nezvladnutelnu chut na cigu. Kam som isla, pytala som od kamosov, ktori fajcili, vychutnavala som si to ako poslednu cigu v zivote, ale nekupila som si (jedna krabicka je klucom k dalsej atd.). SKoro ma vyvratilo po zisteni ze som cely cas pocas tychto uletov bola uz v druhom stave. Nefajcim, berie to pokozke kyslik - nechcem mat hroznu plet a uz vobec nechcem aby dietatko trpelo.
Nakupte si niekolko kil jablk a zakazdym ked vam pride chut na cigu, jedzte jablka, ak jedno nestaci, dajte si dalsie a dalsie... Skuste 🙂

simoninuska
29. jún 2011

Ahojte chcem sa s vami poradit zistila som ze som tehotna som momentalne v 5 tyzdni
tehotenstva velmi sa na to babo tesim dufam ze vsetko dobre dopadne ale mam problem som fajciarka a nemozem vobec prestat neviem co mam robit poradte mi nieco co nahradi chut na cigaretu velmi sa o to babo bojim viem ze mu to skodi pomozte mi dakujem

simoninuska
29. jún 2011

Ahojte chcem sa s vami poradit zistila som ze som tehotna som momentalne v 5 tyzdni
tehotenstva velmi sa na to babo tesim dufam ze vsetko dobre dopadne ale mam problem som fajciarka a nemozem vobec prestat neviem co mam robit poradte mi nieco co nahradi chut na cigaretu velmi sa o to babo bojim viem ze mu to skodi pomozte mi dakujem

lenka3007
29. jún 2011

Ahojte baby, ja sice nie som tehotna, ale som fajčiarka, nie nejako veľa, ale aj tak. Ked som otehotnela, tak vždy ked som si zapalila, tak mi bolo zle, potom som až zistila, že som tehotna, tak som sa na to vykašlala, proste mi to ani nechutilo a ani som nechcela. Ked mal maly asi 1,5 roka, tak som znovu začala presne ako pisala @dazdovka najprv som brala kamarátkam a potom som si nešťastnica kupila sama baliček a už to išlo 😒 Teraz by som chcela prestať, hlavne kvoli mojmu zdraviu, najhoršie je, že mi to ani nechutí, smrdi mi to a strašne sa na seba hnevám, ale bohužial nikdy to nevydržím, ked som bola chorá, nechýbali mi cigarety týždeň...
Inak ked pisete o fajčeni v tehotenstve, tak moj gynekolog sam povedal, že ked mám chuť, tak si mám zapáliť (čo sa mi zdalo zvrátene) ... Ale je to strašne vidieť mamičku s bruchom velkym a porodom na spadnutie, ako sedi pred nemocnicou s cigaretou v ustach ☹ ☹ ☹

Takže budem sledovať tuto vašu diskusiu a možno sa odnaučím s vami 🙂))

kristinka86
29. jún 2011

Noooo..Jedna znama fajcila az do porodu. Dokonca ked sme u nich boli na navstevu (bola v 7.mesiaci), tak fajcila tiez v byte pri otvorenom okne. Ja som bola vtedy uz tiez tehu, lebo som to este nevedela.. 😅 Prislo mi to velmi nezodpovedne, aj ked sa jej narodila krasny zdravy chlapcek.. Mne sa to absolutne nepaci a najma ak mamicka ohrozuje zdravie babatka.. ☹

vtom
29. jún 2011

ja poznam jednu, ktora bola pred 2 rokmi tehotna. chodila do krcmy, pila tam kofolu, fajcila a dokonca hrala na vyhernych automatoch s cigaretou v ruke 😖 dieta ma zdrave, ale to neznamena, ze neskor nemoze mat dieta problemy so srdcom, s dychanim alebo tak

kristinka86
29. jún 2011

@vtom Tak to je hrozne.. ☹ Zodpovednost nulova!!! Take deti vraj maju aj vacsi nabeh na sklony ku fajceniu.. A ci bude zdrave neskor, to sa uvidi.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre