Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - napríklad minimálne tým, že im svoje múdre reči o škodlivosti cigariet predáš, áno. Isto by si to spravila v prípade svojho dieťaťa, či by bolo plnoleté alebo nie. A existuje niečo ako osveta, hlavne primárna prevencia ochorení, ktorej má každý plné ústa, že jej skoro niet, ale prečo...každý je múdry sám pre seba 🙄

pici
30. dec 2011

@bubinko83 ano sloboda je. tri moje kamaratky pocas tehu fajcili... ale vsetky tri dostali prednasku a aj co to o alibizme a cuduj sa svete, tie mudre a zarucene alibi, ako fajcit menej je menej stresujuce mali prave z MK, co ma fakt nasralo.

atreyu
30. dec 2011

fajčiť či nie? 😨 ja sa vyhýbam zafajčeným priestorom celé tehu...radšej sedím doma než by som to mala hoc len dýchať, nie to do seba ten humus ťahať 🙄 môj názor?ten kto fajčí v tehotenstve to nemá v hlave v poriadku...

bubinko83
30. dec 2011

@katja78
@pici ja to nemam rada ked mi niekto niečo nuti a hlavne mudre reči ako čo škodi atd. To nie.Každy ma vlastny rozum.A možeš aj pubertakom hustit do hlavy ako škodi fajčenie a za rohom si zapali cigu a ma tvoje reči vieš kde.Aj ja viem že fajčenie škodi a fajčim napriek tomu.

bubinko83
30. dec 2011

A ja netvrdim aby tehotne fajčili.Bože chran!!! Len chcem povedat že každa dospela rozumna žena nech si rozhodne sama čo spravi .

adkoalauri
30. dec 2011

Prepáčte baby, ale ja by som takú vylepila každej žene, ktorá fajčí počas tehotenstva, že by sa zem pod ňou zatriasla. ☹ keď sa narodí potom postihnuté dieťa, tak ho šup do decáku, a nech sa páčí, robte si s ním čo chcete( z našich daní), alebo ak je menej postihnuté, tak nech sa trápi potom v škole učiteľ... - osobné skúsenosti ☹

adkoalauri
30. dec 2011

@bubinko83 keď niekto fajčí počas tehotenstva, že rozumná neni, to mi ver!!!!

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - lebo si závislá na nikotíne, s najväčšou pravdepodobnosťou, podobne ako keď si feťák zháňa svoju nelegálnu drogu. Cigarety sú samozrejme legálne, hoci je to neuveriteľný precedens 😲 samozrejme len pre prachy...štát radšej bude platiť zvýšené náklady na zdravotníctvo, a má to vykonpenzované príjom z daní za cigarety 🙄 ich predaj však celosvetovo nikto nezakáže, lebo sú v tom neuveriteľné prachy 🙄 a prečo? lebo závisloť na nikotíne je dobrý biznis - začarovaný kruh 😝
Nezdá sa Ti divné, že veľmi ľahko EU zakázala predaj ortuťových teplomerov, lebo sú potenciálne nebezpečené? Rozbil sa Ti niekedy teplomer a otrávila si sa pri tom? Je to fakt veľmi malá možnosť, výpary ortute predsa oveľa viac vdychujeme z amalgámových plomb (tie sa samozrejeme dajú vymeniť). A nikomu nevadilo, že obchodníci prídu o svoj zisk z už vyrobených teplomerov? Lebo predávajú tak "strašne" nebezpečené veci? 😅 Pri cigaretách to, žiaľ, nejde. A podľa môjho názoru, ani nikdy nepôjde 😝 😔

bubinko83
30. dec 2011

@adkoalauri akože každy kto fajči je debil? Alebo fajčiarka nemože ostat tehotna?

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 ty už moja kde zachadzaš ? Akože čo mi chceš povedat že som fetak?

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - písala som, že si feťák? len, že si závislá na nikotíne tak, ako je feťák závislý na svojej nelegálnej droge. Cigarety sú legálna droga. Moja.

adkoalauri
30. dec 2011

@bubinko83 nerozumiem tej prvej otázke ☹ ak žena, ktorá vie, že je tehotná a napriek tomu fajčí, rozumná v mojich očiach nie je:((( tehotná ostane, ale čo má z fajčenia dieťa???nejaké dobré veci??? však mi stačilo, že počas tehotenstva som zjedla niečo, čo malému sa neľúbilo a už som hneď cítila, ako reaguje. Žena má zodpovedne pristupovať k tomu, že bude matkou. A taká žena cigarety zahodí!!! A má si ceniť to, že v dnešnej dobe vôbec ostala tehotná!!!

bubinko83
30. dec 2011

@adkoalauri ja som nepovedala že nech tehotna fajči dalej,ale to že ak fajčiarka zostane tehotna nech sa sama rozhodne či bude fajčit dalej alebo nie.
@katja78 tak ked su cigarety legalna droga tak si to myslela tak že som fetak,len si mi to nepovedala priamo.Ale v pohode.Nechapem o čo ti ide.Akože čo tu chceš rozdavat svoje mudre reči o tom ako cigarety škodia. No to je mi novinka.

bobocka
30. dec 2011

ja som bola silny fajciar.teda podla mna som bola.fajcila som cca 10 rokov a asi krabicku denne.ak sme sli hyrit,tak aj viac.no ako turek 😠 no s pribudajucim vekom som si uvedomila,ze mi treba aj na byvanie aj na zivot a ze cigarety su len peniaze vyhodene do luftu,tak som prestala.zo dna na den.a cuduj sa svete,dalo sa to.nechybali mi cigarety ako take,len som nevedela co s rukami.tak som si denne paradnu manikuru robila 😀 neprestala som koli tehotenstvu,prestala som koli peniazom.ale nech mi nik nehovori,ze sa to neda,ze to nedokaze.ked som dokazala ja s tym seknut na silvestra,tak dokaze kazdy.cca 3 roky po tom,co som prestala som otehotnela. a som nesmierne stastna,ze som prestala.koli vlastnemu zdraviu i koli zdraviu mojho dietata.mne riadne tlak stupa ked vidim tehotnu s cigaretou .a takisto ked vidim rodica( ci zenu,ci muza) kocikovat s cigaretou.nechutne. 😠 😠 😠 fajciar smrdi jak zumpa a este si aj nici zdravie a nie len sebe aj okoliu.akoze co je dobre na fajceni? jednu pozitivnu vec mi povedzte!

bubinko83
30. dec 2011

@bobocka na fajčeni neni nič dobre,to je svata pravda.

pici
30. dec 2011

@bubinko83 hej si "fetak". zavislost ako zavislost... droga ako droga. legalna nelegalna.. navykova rychlo alebo dlhsie... je to jedno nie? ja som takisto...

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - nie, nemyslela som to tak, ak vieš čítať, tak pochopíš, ak chceš prekrúcať, je jedno, čo Ti napíšem 🙄 svoje múdre reči o fajčení tu nešírim sama, ako si si všimla ... ale prečo neodpovieš SAMA SEBE (mne nemusíš), prečo ďalej fajčíš, keď aj Ty veľmi dobre vieš, že fajčenie škodí ??? (Ty o 21:44) či múdra si len tak naoko? alebo závislá na nikotíne?

katja78
30. dec 2011

@bobocka - aj nedostatok peňazí môže byť silným motívom 😉

bobocka
30. dec 2011

@katja78 pre mna veru bol 🙂.a mam 29 rokov,vlastnim dva byty a mam krasne zdrave dieta,ktoreho zdravie som v tehu smrdlavymi cigaretami neohrozovala 🙂

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 ja netvrdim že som mudra a fajčim lebo mi to chuti.Co je na tom ked si dam 2-3 cigy denne?A nemam problem prestat ,už som to urobila viac krat ale ja nechcem.

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - rozumiem správne? fajčenie Ti chutí???

bobocka
30. dec 2011

@katja78
@bubinko83 no teraz ako byvaly fajciar musim povedat,ze ano.fajcenie chuti.ja som si ho tiez uzivala .ono pre fajciara je to naozaj fajn pocit si poriadne potiahnut a vydychnut.je to stupidne -ano je.nema to ziaden zmysel-nie to veru nema.je to zbytocne vyhadzovanie penazi do vzduchu a nicenie zdravia ako svojho,tak aj inych-to jednoznacne ano.ale ak sa fajciara opytas ci mu fajcenie chuti,odpovie ano.je to tak.bohuzial 😖

pici
30. dec 2011

@katja78 ano fajcenie chuti :D vazne teraz. aj mne chuti fajcit...

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 ano chuti mi to a nemyslim že prefajčim nejaky velky obnos,lebo každy ma nejake neresti.niekomu chuti sladke a mne zas ciga.Proste si pritom oddychnem.

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - teda ak aj Tebe fajčenie chutí tak, ako píšu dievčatá vyššie, tak si v tom začarovanom kruhu závislosti. Keby si fajčila, kolik Ti je libo, nielen 2-3 denne, možno by si mala väčšie výčitky svedomia. Takto máš zo seba pocit, že ovládaš svoju závislosť, ale to je sebaklam.
Nepíšem, že táto závislosť je najhoršia na svete, ale nemôžme ani popierať, že ňou nie je. Viac ako psychike, viac ako duši, škodíš svojmu zdraviu a uvedomuješ si to. Podľa mňa je len otázkou času, kedy sa Ti raz a navždy bude chcieť z Tvojho začarovaného kruhu vyjsť von.

katja78
30. dec 2011

@bubinko83 - idem už spať..nechcem byť patetická, ale chcem Ti napísať, že Ti veľmi prajem, aby čas, kedy cigaretám povieš "zbohom", prišiel čím skôr, aby si na toto rozhodnutie našla dostatočne veľký motív, Ty vieš sama, prečo, aby si vo svojom rozhodnutí každý deň našla silu a chuť vytrvať, a našla radosť v živote bez cigarety. Ja si takýchto ľudí veľmi vážim, práve preto, lebo sa vzdávajú toho, čo chutí. Ale aj má silu zabiť. Aspoň tak virtuálne - dobrú noc 😵 😵 😵

wilagrande
30. dec 2011

ach boze boze ....riesite tu neriesitelne a pisete tu to co citate z medii ale skutocne studia su ine...viem to nakolko moja sestra pracuje na gynekoologii sice ako instrumentarka ale hadam odbornici tam v tom zariadeni vedia co je lepsie ako vy s clankov casopisov a informacii z internetu!!!............

wilagrande
30. dec 2011

@bubinko83 neries je to zbytocne..... 😀

bubinko83
30. dec 2011

@katja78 @pici ale ved nepacham zase nejake zlo.Nie? 😉 Myslim že su aj horšie hriechy na svete. Kočky ja vam prajem krasneho Silvestra bez cigariet 😀

wilagrande
30. dec 2011

@atreyu a ty ani nevychadzaj radsej von lebo okolo moze prejst auto a vdychnes dym 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre