Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

vejula
11. mar 2010

no tu je to riadne ostrééé... Samozrejme v prvom rade nechcem svojim príspevkom niekoho buzerovať ano poučovať... Určite táto n´téma nieje o tom aby sme jedna druhú urážali a ponižovali, kto má akú inteligenciu alebo podobné veci... To si predsa nemôžete dovoliť ku niekomu koho ani nepoznáte...

Už som raz písala v jednej pdobnej téme a napíšem to znovu... Raz mi jedna sestrička povedala že robili test, a merali dieťatku v brušku jeho tep srdiečka v klude a potom ako si mamina spomenula na to že si ide zapáliť a len sa natiahla po krabičke cigariet a tak bábatku sa zrýchlil pulz na dvojnásobok... To je podla mna jasný dôkaz toho že to dieťatko sa bálo že si mamina zas zapáli. Nehovorím že musí byť dieťatko fajciarky choré, len je jednoznačné že mu to už v brušku nieje príjemné. A predaa každá mamina chceme aby sa naše detičky mali ako v bavlnke už v brušku, preto je v záujme každej, robiť všetko preto aby sa tohto zlozvyku zbavila... Stačí ked si predastavíte ako pri myšlienke na cigu sa vážmu dieťatku rozbúcha srdiečko strachom, že to zas príde 😔

mici111
11. mar 2010
vejula
11. mar 2010

to ano poučovať malo byť ani poučovať 😅 Aby ste to nepochopili zle 😝 To ta tehotenská demencia 😀 😀 😀

sante
11. mar 2010

jasne že všetko škodí to čo sa tu popísalo, ale to malé babatko ktoré sa narodí je čisté, a svinstvo v sebe bude mať len vdaka lahostajnosti a neschopnosti a nezodpovednosti.
och a v podstate baby ktoré fajčia majú fakt velký problém, lebo ciga im prirástla k hube a je mi jedno čo nosím pod srdcom a či to tomu babu vadí, lebo šak mne nie a ja to potrebujem!!!!!!
nemyslím si že žena ktorá fajčí v tehotenstve robí všetko pre to aby dieťa bolo zdravé, inak by to nerobila, lebo to je to najmenej čo žena može spraviť pre to dieťa.

sante
11. mar 2010

no inak uvažujem že si aj ja zoberiem deti do opatery a budem múdra 😀
ja som bola tiež fajčiar a ako je možné že kvoli dieťaťu som to zvládla odučiť sa zo dňa na deň? to chcem vedieť vysvetlenie, lebo potom to nechápem...

vefi89
11. mar 2010
vefi89
11. mar 2010
mircalla
11. mar 2010

sante, jasne, ze mas pravdu🙂)
ja uz ale nic nenapisem a odolam pokuseniu reagovat na posledne prispevky, lebo opat by to bolo asi niekomu neprijemne, takze sa uz zdrzim.....

sante
11. mar 2010
sante
11. mar 2010

vefi ale presne o tom sme tu stále písali, že je to o voli a nie že vy tu píšete, že je to jedno či žena fajčí. chápem, takisto vás irituje to čo píšu nefajčiarky ako nás nefajčiarky opačne. ale v podstate tu súperime kto má pravdu a čo sa može a čo nie, ale lútosť žiadna ☹

janatt23
11. mar 2010

pekne z ostra ste to zobrali... teda vefi.
podla mojho nazoru.... nemyslim, ze by mircalla chcela niekoho buzerovat. skratka len vyjadruje svoj nazor. a to ze vefi sa toho drzi jak kliestar, to uz je len jej problem. ak mi nesedi tema a len ma rozculuje, urcite ju nebudem citat. nech si pisu co chcu...
a to, ze ma niekto deti, nie je dokaz inteligencie. romky maju deti plno a inteligenciu nikde. tymto som nikoho nechcela urazit!!!!!!!!!!!! skratka len moj nazor 🙂

vefi89
11. mar 2010
vejula
11. mar 2010

sante no nemôžeš podla mna tak paušálne hovoriť za všetkých... KAždý je iný, každému bolo do vienka dané niečo iné, niekto dokáže to niekto niečo iné. KEd povieš ked somto dokázala dokáže to každý, to ako keby Mozart povedal ked som dokázal zložiť tolko skladieb tak to musí zvládnuť každý... Proste každý máme v hlave trochu iné vzorce a nemôžeš podla jedného človeka posudziovať všetkých.. Ja som mala bývalého ktoréhop som prosila na kolenách aby prestal fajčiť a proste to nedokázal po 24 hodinách bez cigy sa mu ruky klepali aj poslednému bezdakovi, a moj terajší manžel sa odučil fajčiť zo dna na den... Strašne moc záleží od predpokladov ktoré má človek v genoch ako aj od toho prečo niekto fajčí... KEd to robíé niekto len tak z nudy lahšie s tým prestane ako ked si tým kompenzuje nejaké skryté strachy qalebo v minulosti prežité traumy. Vtedy musí človek jednoducho najprv zvládnuť ten dôvod prečo začal fajčiť až potom prestane fajčiť

Nikdy by som nezastávala fajčenie v tehotenstve... Ani to neospravedlnujem!!!!! UVedomujem si ako to dieťatko všetko prežíva ako vo vnutri dufa že sa to raz skončí a ono už nebude musieť znášať ten hnusný dym!!! Len nedokážem odpísať ženu ktorá fajčí, a tvrdiť že jej nezáleží na jej dieťati, alebo že ho nemá rada. To je podla mna hluposť, ako ja sa neviem zbaviť môjho neustáleho strachu o miminko a kolko krát zbytočne plačem a uvedomujem si že tým nerobím dobre môjmu dieťatku, a tolko krát som sipovedala že to bola moja posledná slza v tomto tehu a vždy to nakoniec poruším... Ten strach je proste silnejší ako ja a neviem sa ho zbaviť. Viem že budete písať že to nemôžem porovnávať, ale napriek tomu to porovnávať budem, lebo mám velké výčitky svedomia ked sa zbytočne stresujem trápim alebo zurim, napriek tomu že viem ako to mojmu drobčekovi robí zle a že by bol ovela spokojnejší keby som tieto emocie dokázala ovládať. Ale som len slabý človek 😔

xpetka1x
11. mar 2010

boze baby prosto kto neni fajciar nemoze vediet ake to je a ani na to reagovat!!!!!!!!!!!

ja som fajkciarka a da sa povedat ze silna ked som cakal prve babo prestala som ale to som nefajcila este ani rok a fajcila som pomenej .. potom keds som otehotnela druhy krat som ostupne prestavala az uplne teraz nefajcim uz 10 tyzdnou a som v pohode a dufam ze uz ani nezacnem ale to je vo hviezdach..

sante
11. mar 2010

veluje, spýtala som sa to preto, aby som dostala tú odpoved: Pevná vola. Dovod som už uviedla prečo.

liv1
11. mar 2010

xpetka gratulujem k 10 tyzdnov a veeeela sil prajem pri zdolavani chute na cigu. ale za to male to stoji ze? drz sa 😉

sante
11. mar 2010

no ja tu končím baby, majte sa krásne a držím päste nech každej prebehne tehotenstvo a porod dobre 🙂
svoje som si povedla a už sa nebudem tu stresovať nad vecami, čo sa mňa netýkajú 🙂

mircalla
11. mar 2010

xpetkax ale tu reagovali aj baby co fajcili a prestali..ak si pozorne precitas diskusiu

veluja, vies podla mna ked niekto napise, ze je to to iste ako otvorit okno, tak nechape, chapat nechce, a tym padom nemoze byt ani zodpovednost ani lutost ani chut prestat

ak si to niekto prizna, a vie, co robi...ok

ale ak tu niekto vehementne propaguje, ze fajcenie v tehtentsve nie je skodlive, to je ina kava...mne vadi prave toto

vefi89
11. mar 2010
xpetka1x
11. mar 2010

nemam kedy citat marcilka...

liv to je pohoda ja vobec nemam chut na cigu ani raz ma nenapadlo si zapalit a fajci aj moj mm aj ked mame navstevu kamosky a tak a vobec mi to nechyba a ani ma to nenapadne skor im vycitam ako mozu fajcit a tak.. ale no sranda je ze im to teraz vravikm ked som pred casom stala na balkone s nimi

mircalla
11. mar 2010

ja uz k tejto teme a hlavne k vefi tiez nemam co povedat, takze sa lucim tiez

ostatnym prajem vsetko dobre.

vejula
11. mar 2010

mircalla určite som nechcela nadlahčovať tu temu fajčenia počas tehu... Ved som napísala, že si uvedomujem, že to dieťa to cíti a je mu z toho velmi neprijemne. A to je podla mna ten najdôležitejší faktor. Nie dohadovanie sa o tom či maju fajčiarky choré alebo zdravé deti... Alebo či su lepšie stresy abstinujucej fajčiarky alebo jedna ciga za den... Na toto mi neodpovieme, ani ja ani ty. Jedine keby sme sa spýtali toho malého nenarodeného človiečika by nám mohol odpovedať čo mu robí najhoršie, kedy mu je uzko a kedy by najradšej odišiel kdesi preč....

No ja som zas taká precitlivelá že po čitaní tejto témy, mám už aj výčitky že si raz do týždna po okupani dam na hlavu penové tužidlo 😒 Ja ked niečo také čítam, tak nad všetkým rozmýšlam, no na zbláznenie...

liv1
11. mar 2010

veji tak na to tuzidlo sa fakt ale fakt vykasli. a aj na takeho blbe temy ked ti nerobia dobre... pod naspat do nasej 😉

xpetka jaaaj, tak to je uuuplne super ze ani tu chut nemas. a jasne, to aj ja od kedy som skoncila som velmi mudra 😀

mircalla
11. mar 2010

veluja, teba som nemyslela ani nahodou, pohoda 🙂

vejula
11. mar 2010

jj liv, ja s mojou povahou môžem fakt chodiť len do témy ako je ta naša... Radšej to tak aj spravím 😉

vefi89
11. mar 2010

keď nemáš ku mne čo povedať, tak sa prestaň vyjadrovať my lady

petra89
11. mar 2010
onellyo
11. mar 2010
mirka285
11. mar 2010
mircalla
11. mar 2010

onellyo, ja uz sa akosi nechcem vyjadrovat.
nikdy som netvrdila, ze sa vsetko mozu cigarety...ani som netvrdila, ze deti fajciaroch su nutne chore a deti nefajciarok nie. precitaj si aspon par stran dozadu, ok?

cely cas tu tvrdim, ze je velmi vela veci, co sa zial ovplynit nedaju....neovlyvnis genetiku, neovplyvnis zivotne prostredie a ine....ale naco to riskovat este aj s fajcenim, co byt nemusi? neni toho aj tak dost?

tiez nesuhlasim, ze tie, co nefajcia sa k tomu nemaju co vyjadrovat. vyjadruju sa k tomu aj mnohe co prestali, ked boli tehotne. ja som mimochodom tiez byvala fajciarka. alebo sa k tejto teme mozu vyjadrovat len tie, co aktualne fajcia?

dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre