Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

eaka
30. dec 2011

@wilagrande no tak nehnevaj sa, ale to je blud, a to si hryziem do jazyka, chcela som napísať debilina 🙂 akože dieťatku menej ublížiš, keď ho budeš pravidelne denne dusiť karcinogénmi ako by si mu ublížila, keby si ich prísun zastavila úplne?? že toto šíria aj doktori, tak to je už fakt bieda!!!

bobocka
30. dec 2011

@wilagrande no ja som bola silna fajciarka co prestala fajcit zo dna na den 😉 .staci pevna vola a najdenie si zabavky co cloveka zamestna a nemysli tak na cigarety.ako ta manikura u mna.furt som s rukami nieco robila 🙂 prestala som fajcit na silvestra a do polnoci som hadam 3 krabicky dala.jednu za druhou.ale ako odbila polnoc,tak som nedofajcenu krabicku povenovala kamaratke a odvtedy som sa cigarety nedotkla.6 rokov to bude v nedelu 🙂 a dodnes si pamatam aka som bola prekvapena,ze mi vlastne cigarety az tak nechybali.ze som cakala,ze to bude podstatne tazsie.divne mi bolo,ked som bola niekde s priatelmi v podniku a nezapalila som si.no citila som sa skvelo.taka "cista". 🙂 ja som fajcenie milovala,citila som sa strasne cool 😀 ach,ako som sa ja mylila. 😅

molka
30. dec 2011

@wilagrande alebo sa choď spýtať na novorodenecké, nech ti pediatri porozprávajú o zdravotných problémoch detí fajćiarok, ja som rodila na Antolskej a tam nám to primár rozprával. Tu ide o dieťa!

bamartinka
30. dec 2011

mne to postupne neslo, ked som mala stres v praci, nevydrzala som, a ten som mala skoro stale 🙂 Ved pisem, ze som necitala celu debatu 🙂 Len sedim za pocitacom, nechce sa mi spat, tak pozeram temy 🙂

usacek79
30. dec 2011

@wilagrande ja som po 17rokoch prestala radikalnym seknutim - a to nie ked som zistila, ze som tehu, ale 2 roky vopred, aby sa mi telo vycistilo!
postupne prestavat fajcit odporucaju lekari ludom v starsom veku, ktori prefajcili drvivu vacsinu zivota, mozno tak najskor 50tnikom, preto je smutny pripad tvojho otca v tomto pripade irelevantny..
mlady clovek (do 40r..) neumrie, ani nezazije vacsi sok z toho, ak prestane zo dna na den - isteze nejake abstaky mozno ano, ale nie zdravie ohrozujuce.. telo ma zazracnu schopnost velmi rychlo sa prisposobovat, staci prekonat zavislost v HLAVE a telo sa s tym uz vysporiada..

kohutovci
30. dec 2011

@bubinko83
@wilagrande preboha dievcata!!!!!! ako mozete napisat, ze mali vase deti zdrav. problemy kvoli tomu, ze ste prestali fajcit.. tak o tomto ma nepresvedcite ani keby som bola na mol..
kazda zena si zela zdrave dieta a je spravne ked robi vsetko preto aby aj bolo... bohuzial zdravie babatka zalezi aj od xy inych veci, ktore nemozme ovplyvnit..

wilagrande
30. dec 2011

@bubinko83 no a nakoniec sme my dve naj naj naj hriesnice s konika....ale treba mamickam odporucit v dnesnej dobe a mozno aj rok pred otehotnenim nosit kysl.pristroj a dychat v kuse cisty vdzuch(kyslik) ak chcu mat 100% zdrave deti a aby nemali predcasny porod 😝 a dieta ked sa narodi a vdychne prvy krat ten nas jedovaty vzduch tak sa otravi pri prvom nadychu ...toto tu je ako kázeň 😀

bubinko83
30. dec 2011

@molka a prečo sa narodi postihnute dieta zdravej žene? Na toto nech mi odpovie pediater.
@usacek79 klobuk dolu stym že si prestala zo dna na den. Takychto ludi uznavam a važim si.

kohutovci
30. dec 2011

@wilagrande ano je pravda, ze lekar odporuci prestat postupne... avsak najneskor do tretieho mesiaca prestat uplne.. a ne pocuckavat cele teho a aj cele dojcenie 😠 😠 😠

wilagrande
30. dec 2011

@eaka ked zena berie drogy a porodi tak sami lekari musia davat male davky drog nemozu urobit tak ze nedaju nic diata by to nezvladlo a postupne to uberaju az kym dieta nieje s toho von a to je aj s cigaretami nema sa prestat naraz ale postupne

anjelicek26
30. dec 2011

@wilagrande - neviem, cita tvoje pichlave vtipky a nejako mi z toho do smiechu nie je. Da sa zosmiesnovat hocico, ale fakty nezmenis. Aky vzduch dychame - neovplyvnim, co kupim v obchode - ovplyvnim len do urcitej miery, ale fajcenie - to je doslova v mojich rukach.

bamartinka
30. dec 2011

@wilagrande asi nechapen o co tu ide. Pises, ze si prestala, hned ako si otehotnela a teraz tu prudko reagujes na baby, co su proti fajceniu v tehotenstve?

bubinko83
30. dec 2011

@kohutovci to som ja nenapisala sorry. Ja som prestala v tehu fajčit.

wilagrande
30. dec 2011

@usacek79 ale ja som ti nenapisala kolko mal otec ked umrel tak neviem co to tu pises za bludy

molka
30. dec 2011

@bubinko83 netuším, prečo sa zdravej žene narodí postihnuté dieťa, môže to mať milión príčin, ale faktom je, že deti fajćiarok, ktoré aktívne fajčili počas tehotenstva, môžu mať rôzne zdravotné komplikácie - to je fakt, ktorý je dokázateľný a každý pediater ti to potvrdí. To, že sa zdravej žene (nefajčiarke) narodí postihnuté dieťa nemá absolútne nič s nefajčením, tomu hádam ani ty sama neveríš.

wilagrande
30. dec 2011

@kohutovci ja som nenapisala ze cele tehot...ale proste nie prestat naraz v prvom druhom alebo tretom mes..je to to najhorsie pri vyvoji...

marissenka
30. dec 2011

uff. burliva debatka aj tu.necitam sice cele,ale nechapem preco si tie vajgle ospravedlnujete tym, ze skodia aj ine veci?? 😕

wilagrande
30. dec 2011

@anjelicek26 ano a je pekne ak zena prestane ja takym fandim ale preboha nie naraz seknuuuuut!!!

bubinko83
30. dec 2011

@molka ale nie ja to chcem vysvetlit ako sa može zdravej žene narodit postihnute dieta? Zaujma ma to.Ako sa narodi fajčiarke zdrave ,4 kg dieta viem aj som to videla na vlastne oči. Dieta ma 13 rokov a nič mu neni a ani nikdy nebolo.Mna lekari predavkovali liekmi v tehotenstve mysliš že je to zdrave?

kohutovci
30. dec 2011

@wilagrande ja som prestala zo dna na den v 7tt... zostalo mi z cigarety zle.. a odvtedy ju nemozem citit.. uz ked bol moj mozog sprosty.. aspon zvysok tela nieco spravilo ked to tak mam obrazne povedat.. zatial je s malou vsetko v poriadku a aj keby naahodou nieco mala.. tak to urcite nebudem zhadzovat nato, ze som zrazu prestala fajcit.. skor si budem vycitat, ze som tolke roky fajcila a zlumpacila si telo v ktorom sa teraz vyvija novy zivot

bubinko83
30. dec 2011

@marissenka prečo ? Lebo je to pravda.Omluvat tu ženu ktora ma 120 kg bez pričiny? Tomu ja neverim.Ja vyfajčim 3 cigarety za den a niektore ženy zjedia 5 kg sladkosti za den a to je ok?

wilagrande
30. dec 2011

@bubinko83 jedia aj sladkosti aj udeniny aj mlieko ktore je stale cerstve aj po pol roku ,vajicka jedia take co sliepku krmili chcemiou aby rychlo narastla a mohla ist do obchodu a toto vsetko jedia aj tehotne...a treba rozmyslat kde sa stane chyba ked je dieta postihnuté za tym hned nemusi byt hned cigareta

eaka
30. dec 2011

@wilagrande Chceš mi povedať, že bábätku Dr. pichajú heroin???? Inak rozdiel medzi reakciami na rázne skončenie fajčenia a brania tvrdých drog je asi taký, ako keď vidíš pred sebou fajčiara a závisláka od kokainu či heroinu. Na tom druhom to vidíš na prvý pohľad, na tom prvom, keď vytiahne škatuľku, prípadne podľa čuchu... a takisto je to aj s odvykaním.. Úprimne nemám info o tom, ako presne sa narába s dieťaťom narkomanky, dieťa prechádza cez detox a absťáky stopercentne, neviem, či mu niečím pomáhajú, ale malou dávkou tej drogy, na ktorú je zvyknuté, o tom veľmi pochybujem.. A chceš mi povedať, že keď príde tehula k Dr a povie, že berie, tak jej povie, tak odteraz si to šľahneme už len raz za deň, keď prídete o mesiac, tak sa dohodneme, že len 2x za týždeň a o ďalší mesiac to ešte znížime???

bobocka
30. dec 2011

mne je smutno,ze fajciar dokaze najst milion dovodov a ospravedlnit si svoje fajcenie,no priznat si slabost ,nespravnost vlastneho konania(fajcenia) a vyjadrit tuzbu po zmene uz nedokaze ☹
preco sa rodia zdravym zenam aj chore deti a fajciarkam deti sdrave?lebo niekedy maju poctivy ludia zijuci prikladny zivot neskutocnu smolu a nedbanlivci sproste stastie 🙄

macamac
30. dec 2011

😅 že kam sa uberá téma 😝
netreba zabudnúť aj na monique02, ktorá prispela síce len raz-ale zas tu pomenovala "múdre mamičky z MK"

ako fakt nechápem 😕
ak normálny človek napíše,že fajčenie škodí-všetkým,tomu-čo fajčí, tomu-čo to musí dýchať a v tehotenstve dieťaťu- tak je tu označený ironicky za "múdru mamičku" ??
to kam už speje táto spoločnosť?

ako prirovnanie: sneh je biely. áno. nájdu sa ľudia, čo budú tvrdiť-ale môže byť aj čierny-od sadzí....ale my sa bavíme o podstate-pri svojom "zrode" je vločka biela....tak budem považovaná za "múdru" ??? ako v poňatí "debilko"??? len preto, že viem pravdu a viem správne pomenovať veci??

baby-veď toto nemá zmysel
každá to vie. každá pozná pravdu. a fakt je-aj tak si bude každá robiť po svojom. mne je to jedno-dovtedy,pokiaľ svojím správaním sa neubližuje nevinným /dieťaťu/. ak je v hre dieťa-považujem si za povinnosť sa aspoň vyjadriť. a to,či moje slová padnú na úrodnú pôdu-neviem a neovplyvním 😝

kohutovci
30. dec 2011

@bubinko83 ale toto je tema o fajceni v tehotenstve.. nie obezita a teho.. ja ti fakt nerozumiem.. sama si prestala v teho fajcit.. tak preco tu teraz hlasas taketo veci? 😕

scandya
30. dec 2011

@wilagrande
@bubinko83 hanbim sa za to , ale mne v tehotenstve nesmierne chutilo fajcit. aj tu na MK ma odcuzovali baby ked som napisala ze vyfajcim aj 10 za den vtedy. Ano je to skodlive a presne tak ako ste pisali, v potravinach su take skodlivyny a chemia ze.... nastastie je dcerka zdrava klopklopklop

wilagrande
30. dec 2011

@eaka neviem to som sa nedozvedela co davaju tym drobcom ale heroin asi nieee ale nejake latky ktore babu zmiernuju abstinencne priznaky

bubinko83
30. dec 2011

@bobocka toto neni pravda čo si napisala. Nič neni dokazane a lekari sami nevedia čo je dobre a čo nie a prečo sa rodia deti chore a zdrave to tiež nevedia,lebo keby vedeli tak by tomu predchadzali.To neni o štasti a o smole.

molka
30. dec 2011

@bubinko83 predávkovanie liekmi v tehotenstve určite nie je zdravé, ja netuším, prečo si musela užívať toľko liekov. Pozri sa, ak sa 90% detí fajčiarok rodí so zdravotnými komplikáciami, tak urćite nebudem riskovať a kľudne si v tehotenstve fajćiť len preto, že 10% detí fajćiarok sa narodí s normálnou pôrodnou váhou bez akýchkoľvek problémov. Je to priveľké riziko, ktoré si moje dieťa nezaslúži podstúpiť. Zdravým ženám sa rodia choré deti z rôznych príčin - genetická porucha, úraz, prekonaná viróza, užívanie silných liekov... snáď to tu teraz nemusím všetko vypisovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre