Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

bubinko83
31. dec 2011

A nefajčiarky by sem nemali vobec pisat,nemaju ani len paru o čo sa tu piše.Ako ja neviem ako sa citi narkoman ktory šlape na tvrdych drogach .Nezažila som ,neviem.

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 a prečitaj aj vedlajšie učinky takychto liekov,ktore niekedy možu škodit viac ako cigareta.

scandya
31. dec 2011

off

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 ja viem ako to mysliš a tvoj umysel je dobry ale bohužial nikdy nepochopiš ako sa fajčiar citi.A ver tomu že ak aj nejaka nejaka tehotna fajči tak tiež neni z toho moc nadšena alebo pyšna na to.A neodcudzuj hned. Može sa aj tebe stat že nebudeš vediet s niečim prestat . Ano mala by sa každa jedna zamysliet nad tym či fajčit chce dalej alebo nie. Ja som prestala a aj som začala a nikto ma za to neodcudzuje.

pici
31. dec 2011

@bubinko83 ja som fajciarka!

bubinko83
31. dec 2011

@pici ja viem že si fajčiarka.

pici
31. dec 2011

@bubinko83 ja len aby si ma nevyradila z diskusie :D

bubinko83
31. dec 2011

@pici ja nikoho nevyradujem ale ty aspon vieš o čom pišeš.

pici
31. dec 2011

@bubinko83 viem a preto hovorim ze NIE
fajcit by si nemala hodne dlhu dobu pred planovanym otehotnenim. ked to nedokazes, tak aspon do 12 tt s tym prestat , postupne nepostupne, to je jedno ako. ale prestat. to je moj nazor. dovody poznas...

a trosku popola na vlastnu hlavu.. tri roky sa snazime. 8 mesiacov som nefajcila zo dna na den, a od dovolenky fajcim znova. dodnes... ked budem tehu, dokazem to rovnako ako som to dokazala predtym.... dokazala som to sama pre seba, dokazem to pre DIETA 100nasobne urcite

bubinko83
31. dec 2011

@pici aj ja by som hned prestala keby ostanem znovu tehotna.

pici
31. dec 2011

@bubinko83 no vidis. a preco?lebo vies ze to dobre nie je...

bubinko83
31. dec 2011

@pici jasne že je to zle ,ale neodcudzujem ani tie čo to nedokažu.

bubinko83
31. dec 2011

@pici a strašne si važim aj ludi ako je tato scandya ktora dokaže napisat pravdu o sebe a priznat si chybu takto verejne.Proste nemala tolko sili ale určite neni na to hrda.

zuzky1104
31. dec 2011

asi nic moc, nie? ci?

pici
31. dec 2011

@bubinko83 ano to je to pomyselne "smekam kloboukem" za otvorenost a priznanie. neodsudzujem ju jedinu / alebo viac co sa priznali/ lebo verejne pise, ze vie ze tym skodila, ze si uvedomuje nasledky, nesnazi sa tu pisat o kyslych dazdoch a jadrovych paradajkach

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - ešte raz, nikoho som tu nesúdila, len píšem fakty. To, že neviem, ako cigareta chutí, neznamená, že neviem, ako škodí!!! na to predsa nepotrebujem skúsiť kokaín, aby som vedela, že "ozaj, fakt, tie knižky majú pravdu, ozik sa blbo lúči s tvrdou drogou, hmmm" 😅 A ešte raz píšem, že závislosť na nikotíne nie je výmysel, ale realita, ktorú ťažko pripúšťajú hlavne fajčiari.

Champix sa nemá užívať celoživotne, len istý nevyhnutne potrebný čas. Pozri si diskusné fórum ľudí, ktorí majú s týmto liekom skúsenosť, či ozaj každý, alebo aspoň každý druhý mal nejaký NÚ. 😅
Ďalej sa v príbalovom letáku píše, čo sa dá zistiť aj sedliackym rozumom (a čo výskyt možných NÚ zvyšuje):
"Odvykanie od fajčenia, S LIEČBOU alebo BEZ LIEČBY, je spojené s rôznymi príznakmi."

K vážnosti NÚ sa píše toto:
"Závažnosť nežiaducich účinkov bola zväčša ľahkého až stredného stupňa a čo sa týka ich výskytu, nezaznamenali sa žiadne rozdiely podľa veku, rasy alebo pohlavia.

Najčastejšie hláseným nežiaducim účinkom u pacientov, ktorí boli po období úvodnej titrácie liečení odporúčanou dávkou 1 mg dvakrát denne, bola nevoľnosť (28,6 %). Vo väčšine prípadov nauzea, ktorá sa vyskytla na začiatku obdobia liečby, bola ľahkej až strednej závažnosti a málokedy viedla k prerušeniu liečby.
Podiel pacientov, ktorí prerušili liečbu kvôli nežiaducim účinkom, bol 11,4 % pre vareniklín oproti 9,7 % pre placebo."

Takže určite ten liek nie je tak nebezpečný ako radioaktívne polónium alebo nikotín alebo decht, ktoré si dobrovoľne (teda pod vplyvom závislosti) vpravuješ do pľúc a odtiaľ rovno do krvi!!!
Je to liek, ktorý má práveže veľký potenciál s Tvojou závislosťou skoncovať. Ale to by si najprv musela chcieť a nielen hľadať výhovorky, prečo to nejde.

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 ako nehnevaj sa ale ja by som nešla do temy v ktorej sama nemam skusenost. Ved ja viem že to škodi a vedela som to aj ked som si zapalila celkom prvu cigaretu a čo stym spravim? Proste mi to chuti a myslim že par cigaretami nič nepokazim ,nie som tuhy fajčiar .Dneska som napr. nefajčila vobec.Ano robim to vedome,ale čo všetko je nezdrave.A viem aj ot že je to zavislost a ja sa za to nehanbim ,neubližujem tym nikomu iba sebe.Nikoho tym neobmedzuje ,ked som v spoločnosti deti alebo nefajčiara tak nefajčim .

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - tiež som jej (scandy) za to poďakovala 😉 a tiež som písala, že si vážim ľudí, ktorým sa podarilo po zvyšok života byť pevnými v rozhodnutí abstinencie od cigariet, hlavne preto, že tak chutia, ale hlavne majú silu zabíjať. To sa už opakujem 😅 ale mne to nevadí 🙂

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 tebe tu ide zrejme o to aby si tie tehotne presvedčila aby prestali fajčit. No bodaj by sa ti to podarilo aj ked tomu moc neverim .

pici
31. dec 2011

@bubinko83 podla mna ide skor o to, pozriet sa holej pravde do oci a nemotat si tu medove motuziky okolo hubeniek, aby sme si pohladkali ego...

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 ja som napr. proti povinnemu očkovaniu u deti a aj proti tomu aby sa do deti pchali lieky ktore v 90% tie detičky nepotrebuju ale nebudem to do tej mamičky hustit,lebo každy ma vlastny usudok a sam si rozhodne čo urobi. Telo a aj dieta ktore v nom rastie je moje a je to len v mojich rukach ako každej buducej mamičky.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - keď sa máme prísne držať témy, tak akože sa tu môžu vyjadrovať len ženy, ktoré fajčili počas tehotenstva??? 😅 🙄 veď to si ani Ty nie...a práve táto konkrétna téma je o tom, že toto fajčenie už neškodí len fajčiarke samotnej 😠 a ona by to mala vedieť, volá sa to osveta 🙂 a práve preto mám chuť sem písať, že to tak je, a ty tvrdíš to samé. Nebavíme sa len o Tvojom fajčení, ako si ním škodíš, hoc aj to ma trápi, a dopriala by som Ti, aby si si nezapálila už nikdy. Nikdy.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - nie, to rozhodnutie musia spraviť sami. Ja im môžem iba sprostredkovať informácie, o ktorých som presvedčená, že nie sú JPP, a hlavne protiargumentovať dezinformáciám, ktoré sa tu šíria 😠

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 dakujem ti . Može tu pisat každy ale ty sa snažiš presvedčit ako treba prestat s fajčenim. Ty si mysliš že je to take jednoduche??? Ja sa neomluvam každy s tym začne dobrovolne.Ty si z tvojej strany si mohla napisat že je škarede ,škodi to žene aj plodu a koniec.Nemaš čo riešit lebo nevieš o čom hovoriš.Ja sa neviem vcitit do gemblera a do jeho psychiky ,bohužial vo vačšine pripadov musi sam " zavislak" chciet prestat zo svojou zavislostou.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - vážne si myslíš, že telo Tvojho dieťaťa Ti patrí rovnako ako to Tvoje? 😨 To si pletieš pojmy 🙄 Ty máš za telo svojho dieťaťa rovnakú zodpovednosť ako za svoje (ak nie aj väčšiu), ale nevlastníš ho. Nemôžeš ho predsa predať ako voskovú figurínu 😅 Ty ho máš (ľudovo povedané) vypiplať, chrániť, ale nemôžeš ho zaťahovať do svojich zlozvykov.

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 a čo mysliš kolko mamičiek tu na zaklade tvojich odpovedi skonči s fajčenim?

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - také simplexné vyjadrenia by mi nestáli za to, zapnúť si komp 🙄 niekedy totiž človek môže nájsť motiváciu na abstinenciu v tom, že si škodí, pričom dovtedy to nevedel. Správne informácie sú niekedy kľúčové.

katja78
31. dec 2011

@bubinko83 - to vie len Boh. Keby len jedna, tak to nebolo zbytočné 😉

bubinko83
31. dec 2011

@katja78 poznam vela deti z fajčiarskych rodin a su zdravšie ako tie BIO deti. Co ti mam na to povedat? Skodia ine veci ktore by ta ani len vo sne nenapadli a ješ ich možno denno denne.A aky je v tom rozdiel ? Nijaky akurat si mysliš že je to zdrave.

anjelicek26
31. dec 2011

@bubinko83 - rozdiel je v tom, ze zena, co fajci si je plnne vedoma toho, ze je to nezdrave a ze sebe a aj svojmu dietatu ublizuje. Zena, ktora zje nejake postriekane ovocie ci zeleninu NEVEDOMKY, nemozes s tymto porovnavat. Pretoze to robi s cielom jest zdravo. a toto ty asi nikdy nepochopis 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre