Coca - cola v tehotenstve

katarinka48
14. mar 2014

Ahojte potrrebujem poradit mozem pit Colu pocas tehotenstva? Ja viem ze je to dost blba otazka na ktoru viem odpoved ale ked je to JEDINE co mi pomaha na ranne nevolnosti. Ake su vase skusenosti alebo cim by som mohla Colu nahradit? dakujem

satanka1
14. mar 2014

@katarinka48 odporúčajú ju aj niektorí gynekológovia pri nevoľnostiach.jasné,že nie je zdravá. skúšala so zázvorové lízatká?

lucia20
14. mar 2014

@katarinka48 ja colu pijem. nie extrem, ale jeden dva pohare za den si dam. niektore dni zase ani jeden. mne dokonca dr. radila pit pepsi colu, po malych glgoch na nevolnost. uz mi to raz radili aj na jednej sukromnej klinike. tiez proti nevolnostiam. ja si myslim, ze ked to nepijes na litre.... ja som pila aj pri prvych troch detoch, pri tretej som vyslovene fičala na kofole a vsetky su ok.

katarinka48
autor
14. mar 2014

@satanka1 NIe a kde ich zozeniem? ci v nejakom obchode so zdravou vyzivou?

satanka1
14. mar 2014

@katarinka48 áno..v zdravej výžive...niektoré baby si dávajú lízko hned ako sa zobudia

margarita
14. mar 2014

mne tiez pomahala na nevolnosti Pepsi Max Twist / ta citronova. nepila som na litre, ale ked bolo najhorsie, pomohla.
zazvorove lizatka ani samotny struhany zazvor nepomahal....
aj moj gyn povedal, ze lepsie pit trochu koly kofoly a pod., ako skoncit v nemocnici na infuziach pri urputnom zvracani 😉
a to ja som doteraz blila v kazdom tehu asi do 5.mes. priebezne....

lorela
14. mar 2014

@katarinka48 Neodporúča sa ani tehotným, ani zvyšku ľudskej populácie 😀.
To, čo ti robí dobre na nevoľnosti, je pepsín. Skús sa opýtať v lekárni na liek, ktorý ho obsahuje a je vhodný aj pre tehotné ženy. Alebo sa poraď na najbližšej poradni.
A nevoľnosti by mali čo chvíľa ustúpiť, takže to už nebude možno ani nutné... 😉

margarita
14. mar 2014

@katarinka48
tie lizatka maju u nas aj normalne v lekarni
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

jabadaba
14. mar 2014

zazvorove lizatka mavaju v lekarnach. Inac, mne colu odporucala porodnicka kvoli extremne nizkemu tlaku, namiesto kavy. Samozrejme s mierou. Sem tam som si dala par hltov.

margarita
14. mar 2014

este k tomu zdravemu stravovaniu v tehu - kamoska mala take blbe nevolnosti, ze pomaly neudrzala v sebe ani cistu vodu, prvy trimester este k tomu pracovala na Malte, lekar, kontroly nic ... a jedine, co zistila, ze moze a zje a nevyvrati, boli hranolky z Mekaca, kde vtedy pracovala 😉
ta chtiac nechtiac jedla 3 mes. len to a suche rozky, a dcerka je ok, zdrava a velmi sikovna.
neskor sa dozvedela, ze to bolo asi tym, ze Mekac tam do detskych hranoliek pridava protizvracaciu latku, ked to decka jedia v aute 😀

babo si aj tak berie najma Tvoje zasoby, ci uz vitaminov, mineralov, vsetko...

su pripady, ze zeny donosili zdrave deti pocas pobytu v Osviencime, a tam teda strava bohvieaka nebola, a zdrava uz vobec nie.

nechcem tu vyzerat, ze jedz co chces, ale zase ak si das nieco s velkymi vycitkami, moze to psychicky skodit viac nez ked budes cele tehu vzorne tabulkovo jest 🙂

shania31
14. mar 2014

@katarinka48
Ja som v 11-15 tt bola zavisla na coca cole- obden som si 2 dcl musela davat, neuveritelne sa mi ulavilo a jednak uplne si to moje telo pytalo.

katarinka48
autor
14. mar 2014

@lucia20 Super to som rada ze som neni jedina 🙂 No ved ja jej noc nepijem iba tak doobeda a poobede je uz doma priatel a ten pinda takze sa ku nej nemozem ani priblizit 🙂 takze to urcte neprehanam

katarinka48
autor
14. mar 2014

@shania31 ja ked si colu tak mi do hvilku prestane byt zle a mozem normalne fungovat ....ked nie tak idem umriet co mi je tak blbo 🙂

shania31
14. mar 2014

@katarinka48
Ano, to poznam- mne byvalo spatne do 16 tt a to 8-14 tt od rana do vecera, ani cistu vodu som nemohla pit. A doktor mi aj povedal v 12 tt na UTZ, ked si to telo tak pyta, tak trochu si mozu dat (nie na litre samozrejme). A detom nic nie je.

katarinka48
autor
14. mar 2014

@margarita Jaaaj zdrava strava...to zasa nejako neriesim pokial to nie je nieco ozaj riskantne. ked mam chut na hranolky tak si dam hranoky ked na ovocie tak ovocie alebo zeleninu 🙂

katarinka48
autor
14. mar 2014

@shania31 mne bolo tak pri malej...dufam ze teraz sa to nebude opakovat 🙂

katarinka48
autor
14. mar 2014

@lorela vies co neverim moc tomu pri malej som vracala az pomaly do konca tehotenstva takze dufam ze teraz to naozaj rychlo ustupi a nebudem sa trapit cely cas

nikolet_89
14. mar 2014

@katarinka48 ahoj ja som ju pila skoro 2l denne teraz pri druhom tehu asi tyzden dva a vsetko ok, ale vyskusaj aj nieco ine bublinkove ja som zistila, ze vsetko bublinkove mi pomahalo respektive to bolo to jedine co som v sebe udrzala

lucia20
14. mar 2014

@katarinka48 ja si myslim, ze ked sa to neprehana, tak v pohode. ja pijem aj kavu. mam jednu kamaratku, co bola na infuzkach skoro cele tehu. nic ale absolutne nic neudrzala v zaludku. a paradox bol, ze jedine co dokazala udrzat bol mc donald. tak ficala strasne dlho na tom. ziadna zdrava strava, nic. a malinka je krasne rozumne dievcatko. niekedy sa to zial asi inak neda. jest treba aspon cosi, co clovek udrzi. vitaminy doplnis aspon v tabletkach a casom ked to povoli, tie ranne nevolnosti, tak budes papat zdravo. 😀 mozno potom budes mesiace len na zeleninke. 😀

sonkab
14. mar 2014

@katarinka48 vieš ako som zistila, že som tehu ? Že som mala neskutočnu chuť na colu 🙂 Tiež som si občas dala, niekedy aj každý deň, dokonca aj teraz ked kojim si dám. Myslím, že ak si das tu colu len občas a nebudeš sa ňou "nadajat" cely deň, tak je to ok 🙂

katarinka48
autor
14. mar 2014

@nikolet_89 DAKUJEM SKUSIM ALE SKUSALA SOM MINERALKU A NIC...TAK ASI LEN SLADKE 🙂

monika15
14. mar 2014

@katarinka48 pokial je to v miere tak preco nie ;)
uprimne sa priznam ja som bola jak na drogy... normalne COLA COLA >>> hehehehhe :(((((

rozdelila som si jednu na 4 dni , ja viem ze to nebolo spravne ale proste nedalo sa odolat :((((

zuju2
14. mar 2014

Aj mne neskutočne chutila cola, ale napila som sa len ta 2 glgy , ale mala som ju kúpenú, lebo keď mi prišla naňu chuť, tak to bolo silné. Chuť som na ňu mala len pri dievčati, pri chlapcovi mi nešla na chuť.

sissy27
14. mar 2014

@katarinka48 ak ju nebudeš piť na litre, tak to nikomu neublíži.... zas sa netreba pototo z toho, aké je všetko škodlivé a máme piť len čistú vodu (v ktorej tiež keby nám dávkovali jed, tak ani nevieme) a jesť asi ani radšej nič, lebo vo všetkom je niečo... jedz a pi všetko čo ti chutí a mysli na to, že všetkého s mierou...

hradnapani
14. mar 2014

@katarinka48 s mierou (jeden pohar) kludne mozes - odobrili mi to aj na pohotovosti, nic ine nezaberalo, po zazvore mi bolo vyrazne horsie. Ked ti to pomaha a nebudes to popijat cele tehotenstvo celu flasu denne, tak preco nie. Ale urcite to nie je ideal.

buco15
14. mar 2014

@katarinka48 ahoj aj mne byvalo zle na začiatku a tiež som fičala na kole, najhoršie na tom že mne to prichadzalo večer nevolnosti

motomirka
14. mar 2014

mne bolo zle celé dne a tie lízatka ani tabletky z lekárne mi nepomáhali. Na colu som mala neskutočnú chuť, nevedela som odolať a bola to jediná vec, z ktorej ma nenaplo a ostala vo mne 🙂 Samozrejme z mierou, musela som sa moc držať, inak by som ju pila nonstop....

mo_mo
14. mar 2014

ja len k tym potravinam, ktore obsahuju protizvracajuce latky :
http://www.liekinfo.sk/Index.aspx?PageID=150&Pu...

nehovorimm, ze to obsahuju McDonald hranolky, ale mekacske jedlo je cokolvek, len nie prospesne....

sense
14. mar 2014

ja som v tehu vypila 1-2 plechovky kolykazdy den, cize cca 600ml do 20tt....bolo to jedine co mi ako tak v tehu pomahalo pri nevolnostiach....potom uz len tak maly pohar po jedle na odgrgnutie...

sense
14. mar 2014

a zo spominanych zazvorovych lizatiek mi bolo este horsie...

mo_mo
14. mar 2014

ja len k tym potravinam, ktore obsahuju protizvracajuce latky :
http://www.liekinfo.sk/Index.aspx?PageID=150&Pu...

nehovorimm, ze to obsahuju McDonald hranolky, ale mekacske jedlo je cokolvek, len nie prospesne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre