Dá sa počas tehotenstva schudnúť?

anavila
24. máj 2009

ahojte....ja viem, trosku zvlastny nazov. Moj problem je v tom, ze cakam uz druhe babo a po prvom som dost znacne pribrala. Uz teraz vazim 84kg. A strasne sa bojim aby som nepribrala az na metrak. 😕
Preto sa chcem opytat ci sa nieikomu podarilo "vyuzit" svoje uz nebrate kila tak, ze si telo bralo uz zo zasob a netvorilo si nove. A co mam preto robit??

mtina
24. máj 2009

Ahoj Anavila. Ja som asi trošku taký prípad. Už pred tehu som bola riadna buchta. Vážila som viac ako 90kg. Keď mi povedali, že čakám dvojky, tak som si hneď predstavila, že budem mať o 20kg viac. Nakúpila som si kopec vecí pre slonov.... Momentálne končím 32 týždeň a zatiaľ som pribrala len 2kg. A podla sona baby pekne rastú. Určite ešte niečo naberiem, ale predpokladám, že to nebude nič drastické. Len tie veci nevynosím....

jmisa
24. máj 2009

Určitě to podle mého jde. Ale obrátila bych se na odborníka, který pohlídá jídelníček tak, aby mimčo mělo všechno a současně i Tvoje tělo nestrádalo.

tinus20
24. máj 2009

mtina-gratulujem ,fakt klobuk dole...ja som v 32tt pribrala asi 15kg a to som mala jedneho spunta v brusku🙂
😉 super len tak dalej a este sa spytam aj ti byvalo zle?grckala si?alebo iba nepriberas???

perla200
24. máj 2009

tak toto by zaujímalo aj mna, lebo ja som pribrala 25kg.....a to mám 9 týždnov do pôrodu 😅

byggyt
24. máj 2009

mtina- daj nám recept aj my chceme takto....

aniska
24. máj 2009

zeny, ked telo chudne, vraj z tuku,ktoreho sa zbavuje, vyplavuje aj nahromadene jedy,ktore si tam uklada. a tie potom idu do krvi a pre mimi to nie je dobre. ak je to skutocne pravda, tak myslim, ze ta ziadny dietny doktor nepodpori. snazila by som sa asi menej pribrat, do tych 15kg navyse by som to asi vobec neriesila, ale viac uz nie, aby nebolo toho tolko potom na zhadzovanie ,lepsie jest a hlavne byt psych v pohode a mat tu vahu na haku, a skutocne chudnutie by som si nechala radsej na inu zivotnu etapu...

ja som sa naopak snazila v tehu pribrat-nechutilo mi az do polky tehu jest, a bala som sa aby malemu nieco nechybalo. tak som sa premahala, aby som jedla, pred porodom som mala nieco malo pod 70 kg,ani ked som co robila, neslo to viac. co je pri mojej vyske165 mimo tehu dost vidiet(som tolko vazila v 20), ale v tehu som kupodivu takto vyzerala ok anikto mi to nechcel verit. som schudla po porode, asi behom 5 meisacovna 50 kg, a to pritom neumyselne, ani neviem ako 😕 fakt som si chcela dat rok, kym odkojim a az potom to zhadzovat, ale ono to slo samo.. a to som jedla ako kyselina 😕

ja ked vidim, kolko mojich kamosiek ma v tehu zdravotne problemy, tak si vravim, ze dakovat bohu za to ze sme zravi, a sice zenska chce byt krasna, to hej, ale da sa aj s kilami(ja som vyzerala lepsie s tymi70) a byt ok,v pohode a zdrava. mozno vam to pride ako kecy,ked ste zdrave, deti zdrave, ale ked to vidim u tych zenskych.. co by za to zdravie dali:(

neboj, nechaj si cas, uzi tehulenie, odkoj male, a potom s chutou do toho;) a pri dvoch detoch, to pojde aj samo;)

salikova
24. máj 2009

Mam kamaradku,ktera v tehu hubne u dietologa.Da se to ale jen pokud je tehotenstvi bez problemu.Hlavni je nejist sladkosti,jist ale vydatne a pravidelne a vicekrat denne v malych davkach+cviceni.Ale do niceho se nepoustej sama a di se poradit s doktorem!

llucisek
24. máj 2009

Dá, já zhubla během těhu 10 kilo, ale nikomu bych to nepřála, protože jsem zvracela celých 9 měsíců... byl to děs, hlavně poslouchat ty řeči u doktorky, že pořád hubnu (co jsem měla asi dělat, když jsem v sobě nic neudržela.. 😒 )...

k.ate
24. máj 2009

Já jsem hubla na začátku těhu, zhubla jsem postupně oproti původní váze asi 5 kilo a pořád nejsem ještě nejsem na původní váze zpátky... Je fakt, že na začátku těhu jsem neměla moc do jídla chuď, jedla jsem mnohem menší porce než normálně (a to mi zůstalo do teď 😀), ale zase musím jíst o to častěji, jinak je mi zle 🙂 ) Každopádně jsem před těhu měla taky kolem 90kg a nerada bych se dostala přes metrák... Ve skrytu duše doufám, že už se mi to teď nepodaří i když to nejhorší období mám ještě před sebou 😀 Ale i kdyby, moc tu váhu neřeším... Malej roste jak má a to je pro mě důležitý... Tukovejch zásob jsem před těhu měla (a ještě pořád mám víc než dost😀)

bertica.h
24. máj 2009

dobrá téma.

Ja som začínala prvé tehu na váhe 52kg..chudá,pekná baba.Ked som išla do porodnice mala som 70kh¨g.
niečo som po porode zhodila..ale za nejaký rok som mala zasa okolo 72kg..a s touto váhou som aj otehotnela s druhou dcérou..

teraz som 40tt a mám 77-78kg..som z toho štastná,pretože som sa bála,že ked priberiem 18kg ako s prvou dcérou,že to neunesiem..



som zvedavá,kolko kg nechám v porodnici..hovorí sa,že baculky priberu menje ako chudé bayb..že si to telo nejako samo vysporiada

lienka79
24. máj 2009

ja taku skusenost nemam,ale mam kamaratku.,kt.je v 20 tt a zatial nic...myslim,ze je to pripad skor babeniek velkosti XXL (nic v zlom)..ona mala pred otehotnenim cez 100 a schudla 4kg,nezvracala,nic,len pravidelne jedla a pribrala kilo,cize stale je este -3 kg...

ela23
24. máj 2009

asi neuverite,ale ja som v 20 tt pribrala prve kilo a to som mala vtedy necelych 60kg,za cele tehotenstvo som pribrala 11kg a ked som po 5 dnoch prisla domov z nemocnice mala som dole 13kg.A drzala som sa uplne v pohode az do ukoncenia dojcenia po 22 mesiacoch,nejako som sa v zimnom obdobi dala na cokoladu a veru aj som za zimu pribrala dobrych 5 kg.To co som si odopierala pocas dojcenia( hlavne cokoladu) som dobehla teraz,takze hor sa na odtucnovacku.

tinus20
25. máj 2009

ja som zacala priberat asi v 23tt dovtedy som tiez vobec nepriberala 🙂 a prestala som priberat v 33tt a potom uz ani gram az do porodu 😎

hanam
25. máj 2009

No ja som tiez pod kontrolou diabetologa a fakt je ze odkedy mi stanovili diabeticku dietu nepriberam. Vsetko nadbytocne vyuzivame s babom spolu. Vyhodu to ma aj v tom, zevraj babo nenarastie do velkych kil co je dobre pre neho a aj pre mna lebo sa tym da predist rizikovemu porodu z dovodu velkej hmotnosti babatka 😉

perla200
25. máj 2009

hanam a prečo si pod dohladom diabetologa? a to mas presne stanovené jedlo, ktoré môžeš jesť?

lienka79
25. máj 2009

ja som bola tiez pod dohladoim diabetologa....odkey ma vzal do parady,som prib 😅 🙄 ☹ a 2 roky sa oich neviem zbavit a to fakt bojujem....Najnovsie chodim OPAT 2.mesiac do posilky a proste nic.....ta rucicka sa nepohne

hanam
25. máj 2009

ja mam specialnu dietu na pocet jednotiek cukru na dane hlavne jedla...nic viac mimotoho 😉

jahody11
25. máj 2009

ja som v 27tt. a pribrala som 5 kg, ale nejak to neriesim, co som si vsimla tak nepriberam tak ako vzdy vsade ale iba na brusku a bokoch, takze to dam po porode dole cvicenim 😉

juvimail
25. máj 2009

anavila, ja som tiez z buclatych tehuliek a zatial sa mi nepodarilo nabrat ani kilo, myslim, ze si to organizmus vie zariadit tak, ze vyuziva dostupne zdroje...akurat ja by som na to nesla cielene s tym, ze pocas tehotenstva budem jest menej a budem sa viac hybat, aby som tolko nepribrala, resp. aby som naopak este schudla, lebo by si to v konecnom dosledku mohlo negativne odniest babatko. Skor by som sa zamerala na zhadzovanie nabratych kileciek po porode...

campi
25. máj 2009

ahoj, zhubnout se kvuli tehotenství dá, otázka je, zda je to zdravé..

Pribrala jsem nechtěně behem tehotenstvi 4 kila - do 20tt jsem porad zvracela, od 27tt mi zjistili tehotenskou cukrovku.. Od porodu jsem zhubla 14 kilo, takže mam 10 kilo dole oproti stavu před otehotnenim. Bohuzel je to tim, ze mimčo bylo nemocné, já jsem mela stres, pak ji zjistili alergii na bilkovinu v kravskym mlice (kojím a dokrmuju UM), takze musím mít nemléčnou a bezvaječnou dietu a kdyz k tomu přidám věci, které nadýmají a mohou spustit alergii nebo ekzém, tak moc potravin na výběr nemám. Nemám z toho teda radost, protože to není dobré takto radikálně a rychle zhubnout.

mtina
26. máj 2009

Dievčatá ja som nevracala, ani nič podobné. Neviem čím to je, podľa mňa normálne jem...
Aj pri prvej dcére som pribrala len cca 3kg za celé tehotenstvo. Lekárka tvrdí, že si deti majú z čoho brať.
A čo sa týka toho vyplavovania jedov z tukov v mojom tele. Neviem. Dcéra má 15r. a nič divné som zatiaľ na nej nespozorovala. Aj keď je pravda, že občas je jedovatá puberta. No to bude asi niečím iným 😀 😝

ada085
26. máj 2009

ja som mala tehot.cukrovku a nemohla som sladke, musela som jest casto a male porcie-co bolo pre mna dovtedy nepredstavitelne. a pocas celeho tehot.som pribrala iba 3kg. ale strasili ma, ze babo je mensie, ze to nie je dobre. ale co som mala robit? diabetolog mi nedovolil jest a gynekolog ma zase strasil. ale vsetko bolo ok, mala mala 3050g. a ja som sa vratila z porodnice o 3kg lahsia z povodnej vahy. ale ked nemas takyto problem, kludne papaj, po porode to zhodis.

nika251
27. máj 2009

Ahojte. POdla mna by si teraz o chudnuti nemala uvazovat. Skor sa mi zda byt spravne jest a stravovat sa tak, aby malo babo dostatok vitaminov, mineralov, energie - cize lahke, zdrave jedla. CIze nie schudnut by si mala ale skor nepribrat. Myslim ze je velmi tazke nepribrat ale osobne viem,ze tych 11kg- to je babo plus plodova voda ktoru nechas v nemocnici. Zvysok su uz zasoby.
O zmene figury by si mala uvazovat az par mesiacov po porode.Ak by si zacala dietovat teraz tak tvoje telo spotrebuje vsetky dodane vitaminy na seba a babo bude ochudobnene. Telo matky sa stara v prvom rade o seba a az potom o babo.
Takze- dodrzuje pitny a stravovaci rezim, jedz vela zeleniny, menej mastnych jedal, vynechaj sladke a jedz vitaminy pre matky.
Aspon to je moj osobny nazor 😉

vladkaz1
27. máj 2009

Ahojte podla mna je to velmi individualne... s priberanim a chudnutim zalezi od nastavajucej mamicky , v prvom rade by som ti chcela povedat ze treba vsetko z mierou a hlavne sa neobmedzuj ,nejakou hladovkou alebo tak dietatku staci vyziva s tvojho tela ale musis mat prijem zdravych potravin aby si mala aj ty silu a bola si zdrava mamicka, v tvojom pripade by som to neriesila hlavne ze budete zdravy..
Ja som pocas tehu do 4 mes. vyrazne schudla asi 8 kilo, som stale vracala, nechutilo mi vsetko mi smrdelo..
Ale neskor som to troska dobehla dobehla ...

zuzka88
27. máj 2009

ahojte, aj ja som rozmyslala, ako nepribrat, resp pribrat len minimalne... Zacinala som na 75 kg, uz mam 82 ☹ a to som len v 15tt! Desi ma ako sa tie kila lepia, som doma na PN a vlastne sa nesmiem nijako namahat... desi ma ze sa za par kil priblizim k 100!
Rozhodla som sa drzat dietu a odporucam to kazdej tehulke ktora ma kila navyse... Chude maso, priloha salaty, len celozrnne chlebiky a pecivo, ziadne maslo, vela zeleniny, ziadne sladkosti, ziadne sladene vody, poobede uz nejem cukry (ovocie, zemiaky, ryza, pecivo) a 3 hodiny pred spanim uz nejem.. Najprv som sa bala, ze ked budem hladna, lebo uz kym si zaludok zvykne, je vzdy hlad, bude babu daco chybat...
Ale lezala som minuly tyzden v nemocnici, od pondelka do piatku a za cely tyzden som nedostala jest.. takze ak babu nevadila hladovka, mierne obmedzenie stravy urcite neuskodi..
JA uz si 3 tyzdne drzim rovnaku hmotnost a drzim palce vsetkym tehulkam, nech sa tie kila uz na nas nelepia a nech mame zdrave deticky!!!§

janka1874
27. máj 2009

no tak ináč toho sa aj ja obávam prvé tehotenstvo som začínalana Váhe 58kg a skončila na váhe 74kg v pôrodnici som dala dole 4kg a potom už ani gram kojila som viac ako rok a nič až ke´d som prestala hneď išli dole 2kg ale to som aj zistila že čakáme druhé takže zas začínam na váhe teraz 68kg zatiaľ sú hore len 2kg tak som zvedavá aký slon zo mňa bude na konci

dracekmracek
27. máj 2009

ahoj holky,tak já začínala na váze 75kg a teď mám 71kg,a to nezvracím,jím sice menší porce,ale to jen pro to že nemůžu 😀

beky_beky
27. máj 2009

je pravdou ze ked zena priberie zopar kil pocas tehu nebude mat dieta vahu...moze nizky prirastok vahy ovplyvnit nejako vyvoj babetka alebo babo samotne?

ivella
27. máj 2009

ahoj,tak ja som pri prvom pribrala 14kg,10 som hned nechala v porodnici,ale teraz mam hore uz 20kg a to mam tehu cukrovku,aj sa snazim jest len to co mozem a kila sa lepia rychlostou svetla,som z toho uz zufala,dr. na dia mi stale neveri,ze drzim dietu..

vendy01
27. máj 2009

Ahoj, tak moje kamarádka je přesně ten případ!!!!! Za celé druhé těhotenství přibrala jen kg. Doktorka řekla, že je to v pořádku, že má z čeho brát po prvním. Chlapeček se narodil zdravý 4,20kg! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre