Dá sa počas tehotenstva schudnúť?

anavila
24. máj 2009

ahojte....ja viem, trosku zvlastny nazov. Moj problem je v tom, ze cakam uz druhe babo a po prvom som dost znacne pribrala. Uz teraz vazim 84kg. A strasne sa bojim aby som nepribrala az na metrak. 😕
Preto sa chcem opytat ci sa nieikomu podarilo "vyuzit" svoje uz nebrate kila tak, ze si telo bralo uz zo zasob a netvorilo si nove. A co mam preto robit??

zuzka88
27. máj 2009

ty kokso, riadny maco 😀

popelka.miri
27. máj 2009

Tak já to měla pokaždé dobré, protože místo přibírání jsem začala hubnout až jsem se sama sobě chvílemi nelíbila! První těhu 7 kg, 2.těhu 6! a při třetím jsem se trochu rozjela na 11kg 😀 ..Já sice v těhu hubla, ale po porodu při kojení jsem nakynula 😝

m311293
1. jún 2009

já jsem v těhotenství nepřibrala ani kilo, takže den po porodu jsem měla -10 kg a dalších 6 kg jsem vykojila. Po kojení jsem přibrala těch 6 kg a dlouho jsem se držela těch -10, jenže posledni dobou to jde jaksi hůř a teď jsem teda nabrala dvě kg. Jinak syn měl 5, 20 kg

dudkav
1. jún 2009

No, ja zacinam 6. mesiac a mam uz navyse 10 kg a to sa zdravo stravujem, chodim na hodinove prechadzky, potom v tom vidim jedine, je to genetika, inak si to neviem vysvetlit. Je fakt, ze som stravila dva tyzdne v zaciatkoch tehu v nemocnici a ked som sa vratila z nemocnice, tak som som mesiac len lezala a tam som nabrala kila, ale posledny mesiac sa poriadne hybem a jem zdravo a nic ☹, kila sa na mna lepia ako muchy na med.

dudkav
2. jún 2009

Ahojte, tak som sa informovala na svoje stravovanie u znamej odbornicky na vyzivu, povedla mi, ze jedalnicek nemam zly, lenze, z niektorych potravin dochadza k prekysleniu organizmu, nasledne ogranizmus sa snazi vyrovnat pH a tym zadrziava vodu. Ja som sa predtym stravovala velmi zdravo a idem v tom dalej pokracovat. Sladkosti nejedavam. Prajem vam vsetkym perkny den

ditka1
3. jún 2009

m3...hm 😅 😕 😕 😕 a to je ako mozne ze ani kilo a vaha dietata sa nerata?ked mal maly 5,20kg tak si aspon tolko navyse aj ty musela mat 😅

kvakulka
3. jún 2009

No holky, vy jste drsný!!!! Jím skromně a zdravě a v 19tt mám nahoře skoro 6kg- ale není to na mně nijak moc znát- jen větší prsa a trochu vystupující břicho- jak jste mohly tak strašně malounko přibrat? To jste hladověly?

k.ate
3. jún 2009

Tak to vypadá, že začínám nabírat 😀 "Konečně" jsem se dostala na svoji původní váhu před těhu... 😕

kvakulka - u mě to hladověnim není, jím normálně jako před těhu a nijak se neomezuju, vzhledem k tomu, že mám spoooustu učení a dřív jsem byla zvyklá pít hodně zelený čaje, abych udržela pozornost, tak teď je vynechávám a jím místo nich i sladkosti, ale ty ted chci omezovat, protože přece jen mi přijde že ta váha jde nahoru nějak rychle teď 😀 Ale normální jídlo si určitě neodpírám, i když už ted je mi jasný, že se tak o 10 kilo nad původní váhu určitě dostanu... 😖 😀

k.ate
3. jún 2009

ditka - jinak já hodně dlouho hubla, i když prcek rostl... Na velkým utz ve 21tt měl on sám přes 400g, ale já byla v mínusu o 3 kila... 😀 Je fakt, že mě je pořádnej kousek, takže si osobně myslim, že organismus bral to, co jsem měla navíc (popravdě si toho ještě i hodně nechal 😀)

m311293
3. jún 2009

ditka to je jednoduchý, moje tělo hublo a prcek to srovnával. Ja fakt že jsme měla brát z čeho a můj gyndr, když jsme v 6. měsíci vážila pořád stejně, řekl, že to vůbec nevadí.

misakulicka
8. jún 2009

já zhubla během prvního těhu-když jsem musela 2 měsíce před koncem těhu nasadit dietu kvůli těhu cukrovce-byla jsem pěkně vynervovaná---prostě se nedá jíst skoro nic-ale zvládla jsem to-přibrala 9 kg a z porodnice jsem šla jak proutek:o). teď mám o kilo míň, než při tom prvním-tak uvidím, kolik vůbec přiberu-miminko roste podle tabulek-takže snad je to vpořádku-ani skoro o něm nevím:o)

vivilu
13. nov 2016

Ja tiez mam uz teraz 84 kil pribrala som s liekov ktore uz neberiem a teraz som tehu ale len v 7 tt neznasam ked ludia hoviris ako som pribrala.mam strach aj von ist kvoli tomu ake mam komplexy.snazim sa zdravo jest delenu stravu ale aj tak mam pocit ze len priberam..

petra0709
30. júl 2018

Ja som v 28tt a pribrala som uz 14kg neviem co s tym nejem az tak vela len pravidelne hybem sa rovnako ako pred tym a kazdy mesiac priberiem 3-4kg tento problem mam asi od 5mesiaca.. netusim co s tym viete mi poradit?

lula313
30. júl 2018

@petra0709 nespravis s tým nič. Ja som 7 mesiacov vracala, nič poriadne nejedla, mala som možno jednu čokoládu za celé tehu a tiež som pribrala 14kil. 8 zostalo v porodnici, ale kojim, takze nič nejde dolu😕

vladkototh
26. apr 2021

Ahojte baby ktora mi poradi po porode čo robit abi čim skorej som schudla pocas tehotestva som dost pribrala co ma velmo to stve ked sa pozrem do zrkadla dakujem za odpovede

heymissg
26. apr 2021

@anavila ja som schudla...čakala som dvojičky. bola som v nemocke asi mesiac - nemocničná strava plus som ešte dostala koronu. O jedno bábätko som prišla.
Porodila som a mala o 5 kíl menej ako pred tehotenstvom. Tiež ma predtým veľmi trápilo že priberiem ale radšej by som mala o 20 kíl viac a obidve deti... snaz sa skôr váhu udržať ako schudnúť... žiadne sladkosti, veľa zeleniny, ovocia... skús sa stravovať zdravo. Ak budeš nejaký čas v nemocnici (pri prvom tehotenstve som bola 10 dní s malou kvôli žltačke) pôjde váha tak či tak dole (mne odišlo 12 kíl). Ak nie tak to po pôrode vychodíš🙂 hlavne žiaden stres zdravie dieťaťa je teraz prvoradé váha sa upraví

vladkototh
27. apr 2021

@heymissg hmmm ani nemam slov bože moj fakt je to hrozne mrzi ma to co sa ti stalo😥 to fakt potom mat aj 50kil na vise len nech je dieta zdrave maš uplnu pravdu !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre