Dicynone. Môžem ho užívať?

dankalu
22. nov 2007

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu, názor na užívanie lieku Dicynone, kt. mi predpísal môj gynekológ, keď som začala krvácať - už opakovane. (som tehotná - 16 tt.) V príbalovom letáku je však upozornenie, že nie je vhodný pre tehotné v 1. trimestry ( to už nie som 🙂, ale aj užívanie v nasledujúcich trimestroch je odporučené len v tedy ak ak prospech liečby prevýši potencionálne riziko pre dieťatko. Nebolo to testované na tehotných ženách, tak teda nevedia ako to bude pôsobiť na plod. Ak ste teda niektorá tieto tabletky už užívala a všetko bola ok, tak sa mi prosím napíšte názor.

loss
22. nov 2007

dankalu neviem nemam skusenost,pocula som ze pri krvacani predpisuju Ascorutin,no myslim ze ked doktor predpisal asi vie co robi,dufam.Pockaj co napisu baby no verim ze by vam nic zle nepredpisal

junovka
22. nov 2007

dankula,Dicynone ti nemoze v ziadnom pripade uskodit a ani dietatku.Keby to male zle nasladky, tak si myslim, ze by vo velkom nepichali zenam v spitaloch, ktore krvacaju.Ja som tym presla strasne vela a za sebou mam hadam 80 injekcii Dicynone.A dietatko sa mi narodilo zdrave.Pichali mi ho od 6 tt do 24tt. 😉

zuzlo
18. sep 2014

ahoj aj ja beriem tabletky Dicynone som 9tt a krvacam od zaciatku tehotenstva lenze nic nezabera stale krvacam raz je to slabsie a niekedy silnejsie beriem aj tabletky Duphaston ,Acidum folicum tak dufam ze prestanem lebo mam strach ako to dopadne 🙂

majba
19. sep 2014

@zuzlo ja som tiez na zaciatku asi styri tyzdne krvacala. Najprv mi nechceli dat nic ale potom okrem toho co beries ty, som brala este 3x20 kvapiek Kanavit a 2x4 tablety utrogestanu. a asi po dvoch tyzdnoch brania tych liekov krvacanie preslo. potom som brala uz len duphaston a utrogestan do 17-teho tyzdna. a samozrejme smela som len lezat a nic nerobit.

zuzlo
19. sep 2014

@majba dakujem za spravu je dobre ze si mamicky medzi sebou pisu ake maju problemy dufam ze vsetko dobre dopadne a ze prestanem krvacat lebo uz som raz potratila tak nechcem to zazit este raz to asi ani jedna zena.Prajem vsetko dobre 🙂

majba
19. sep 2014

niet za co 🙂. ja som bola aj v nemocnici. predsa tam je vacsi klud. doma sa neda tolko vela lezat ako tam. a aj ked bolo zle stale som sa ozvala, Dr. pozrel, ci sa krvacanie nezhorsilo, dali injekciu naviac a ja bola som relativne kludnejsia. a ano, drzim palce, nech sa ti to uz len zlepsuje 🙂

romana311
30. okt 2014

prosim vas tie ktore ste brali dicynone ako dlho ste ho uzivali???

misickaluu
2. feb 2016

@junovka
Ahoj,prave lezim v nemocnici uz 11 ty den,hospitalizovana pre masivne krvacanie, dnes som opet zacala krvscat,predpisali mi dicynone injekcie,preto sa chcem opytat aky si mala ty problem ked si brala tolko injekcii, vrsj tu budem do porodu len by som potrebovals vediet ze tato liecba zabera a ustsne to krvscanie
Dakujem velmi za odpoved

danuska4444
7. okt 2016

@misickaluu Ahoj práve čítam že si mala taký problém ako ja práve ležím v nemocnici kvôli krvácaniu :( jeden deň krvacam potom 3 dní spinenie hnedej farby tak zase krv zas spinenie dávajú mi 2x dene dicynone a 2x dene dufaston chcela by som vedieť ako si dopadla ty ak ti to nevadi .som asi v 5 t. Dnes už počuli aj srdiečko ale bojím sa lebo dnes zase krv :( Ďakujem za odpoveď

cokolito
14. okt 2016

Ahojte ja mam tiez podobny problem.Som v 9tt a v stredu poobede som zacala v robote krvacat, tak som isla na pohotovost a dostala som sa do nemocnice. Vecer mi podali dicynone v podobe infuzky a krvacanie sa trochu zastavilo. Vcera som dostala 3 tabletky dicynone (rano,naobed a vecer) a cely den som netiekla len pri utierani som mala papier spinavy raz viac a inokedy menej. Dnes som zas rano trochu tiekla a zas mam predpisane 3 tabletky dicynone. Tak som zvedava ako budeme pokracovat s tym krvacanim. U mna je ta rarita ze som zostala tehotna aj napriek tomu ze mam vnutromaternicove teliesko DANA.Momentalne sa to teliesko nachadza v krcku maternice tak neviem ci to krvacanie nemohlo sposobit aj to teliesko. Pokusali sa ho aj vytiahnut ale neuspesne, tak zahlasili ze do 12 tt to nechaju tak a potom sa uvidi. Ja som ochotna spravit vsetko pret to aby to dopadlo co najlepsie lebo to babo moc chcem. Tak mi drzte palce aby vsetko dobre dopadlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre