ENTIZOL 500mg. Má niekto skúsenosť?

nathalie111
25. júl 2006

Prosim niekoho,kto ma skusenost s tymito vaginalnymi tabletkami,nech sa ozve..
V pribalovom letaku som sa totiz docitala,ze v prvom trimestri je jeho uzivanie kontraindikovane,ale v 2.a 3.trimestri sa moze (po)uzivat len vtedy,ak lekar zvazi,ze jeho prinos je vacsi ako mozne riziko pre plod.. ☹ A ja mam, pravdupovediac, obavy..som v 20 tt,takze by to malo byt ok..Ale fakt lekar dostatocne zvazil to riziko??? 😢

tonicka
25. júl 2006

Ahoj nathalie, no konkrétne s entizolom skúsenosť nemám, ale tá konkrétna veta je napr. aj na čipkách torecan, ktorú dávajú pri nevoľnostiach a dávkovanie mi predpísali, tuším max.6x za deň ☹ Ale priznám sa, že tiež som nemala odvahu ich použiť ☹

tonicka
25. júl 2006

Nathalie, práve som si prečítala návod aj na KLION-e, ktorý mi lekár predpísal keď som mala svrbivý výtok. Ja tam napísané to isté, s tým,že v prvom trimestri sa vôbec neodporúča, i keď testy na potkanoch nič nepreukázali 😒 Mne ich predpísal práve v I.trimestri, lebo som šla na dovolenku. Napokon sa ukázalo, že to bolo z tepla+reakcia na spod.prádlo. Ešte, že mi stihli prísť výsledky pre dovolenkou 🙂 Skús zhodnotiť aj ty aký veľký je tvoj problém, pre kt.ti ho predpísal a či náhodou neliečenie nemôže spôsobiť babatku väčší problém ☹

alexandra
25. júl 2006

v 1. trimestri sa neodporuca vobec nic, ani paralen na hlavu.. 😉

wladka
25. júl 2006

ja som tiez pouzivala vaginalne tablety tusim okolo 19tt, mala som svrbivy vytok, len si neviem spomenut na nazov...v tehotenskej knizke je napisane nieco ako Pernyl 50mg...po doktoroch neprecitam ani ň..ak najdem krabicku, doplnim presny nazov...uzivala som ich 15 dni, pred spanim som si ich musela davat, a neuskodilo mi to, ani babatku vobec...

skus sa ho spytat, ci ti nepredpise ine...bo mas strach, ze si sa docitala v letaku o tomto a tomto...normalne..niekedy som aj ja mudrejsia nez doktor, bo som mu povedala ze mam vytok silny, a ten moj, ze to je normalne, a ja ze svrbi, takze 7 dni budes pouzivat tablety, a ja som sa ho suverenne opytala ci sa na to nekukne! tak ma posadil na kozu, kukol a povedal: fiiiiha, silny zapal, 15 dni uzivat!...chapes to? musela som to ja! takze kludne ho musis naviest!

nathalie111
autor
25. júl 2006

Lenze to je vraj pisane pri akychkolvek tabletkach..:(
Mna to ani nesvrbi,ani som sa nestazovala,prisiel na to sam a potom skonstatoval,ze ide o nejaku infekciu ci zapal ci co.. ☹ to uz si presne nepamatam...
a ja teraz neviem..zatial som si to nedala...

zuz11
25. júl 2006

nathalie, ja som v 13tt brala cipky proti plesniam a nebol problem po prvom trimestri ak lekar zvayi tak sa mozu.. ked som citala co hrozilo Drobcovi ak bz som si tie plesne nevzliecila tak som ich brala 😉

sixtine
24. aug 2009

Ahojte baby, chcem sa poradit, lebo som dost zmatena. Od zaciatku tehu mam problem s vytokom a zdalo sa mi, ze
cez vikend zosilnel. Je na striedacku priehladny, matne biely, obcas (cca raz za den) do svetlo alebo aj syto zlta. Nic ma nesvrbi, nestipe,vytok nezapacha. Ale hlavne kvoli tej zltej farbe som dnes volala k doktorovi. Hovorila so mnou len sestricka, potom ona hovorila s doktorom a rovno mi zavolala nazad, aby som si prisla po recept. Tak som bez vysetrenia dostala recept na vag. tablety KLION, ktore sa v 1. trimestri nemaju uzivat (som v 11 tt). Tak teraz naozaj neviem, ci ich mam zacat brat "preventivne", ked ani neviem co mi je a ci vobec nieco, alebo sa na to vykaslat a sledovat, ci sa vytok nezhorsuje. Ale zase sa bojim, lebo neliecena infekcia moze ublizit babatku. Viete mi niektora poradit? Uzivali ste KLION aj v prvom trimestri? Najblizsiu poradnu mam buduci pondelok.

katulka11
24. aug 2009

Sixtine, písala som ti do pôvodnej témy.... 😉

1254
31. mar 2011

Ahojte baby bola som na preventivke a tam mi zistili na steroch že mam bakterie a dali mi entizol ako zistim že je to v poriatku lebo chceme s priatelom ešte jedno dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre