Estrimax a tehotenstvo

veselavrba
15. apr 2012

Ahojte chcem sa opýtat,beriem estrimax a utrogestan.V piatok 13teho my vysiel pozitivni test a tehotenstvo cez krv,takze som tehotna.Len ja som si precitala ze tehtotne alebo zacinajuce tehotne by nemali brat estrimax,je to aj v letaciku pisane.Ale moja sestricka mi povedala ze mam aj nadalej brat utrogestan a estrimax.Nieje to nebezpecne pre vyvyjajuci sa plod?Mate aj vy s tym skusenosti,alebo vam to doktor predpisoval nadalej?Dakujem za infa.

afrika
15. apr 2012

@veselavrba ahoj, nebezpečné to nieje. ver doktorom. ja som ho užívala taktiež na príkaz dr v centre a potom aj v nemocnici 3x1 tbl denne

nelynka
15. apr 2012

@veselavrba ja som tiez estrimax uzivala 3x denne 1tbl ale po potvrdeni tehu krvou /uz som to cez 10dni vedela podla testov/ mi ho kazali vysadit..

afrika
15. apr 2012

@veselavrba pokiaľ máš problémy so sliznicou - preto sa najmä estrimax užíva a kázali ti ho brať, tak ho užívaj. v siedmom tt som ho postupne vysádzala- najprv dva dni dva, potom dva dni jeden 🙂

afrika
15. apr 2012

@nelynka ahoj, ako si dopadla? 🙂

nelynka
15. apr 2012

@afrika ahoj, zatial dobre..uvidime ako sa to bude dalej vsetko vyvyjat.. 😒

afrika
15. apr 2012

@nelynka musíš veriť 😵 😵 😵

nelynka
15. apr 2012

@afrika niekedy je to po tom vsetkom trosku tazke verit v nieco co este ani naoza nie je..
a je to slabe, kym neuvidim srdiecko..nebudem verit nicomu..

afrika
15. apr 2012

@nelynka tak ja beriem dieťaťko dieťatkom od samotného začiatku...od t ja mám tiež stavy, malinkej bodečky. ale ja mám po mojích skúsenostiach tiež stavy, že ťažko verím takže to viem pochopiť

afrika
15. apr 2012

chcela som napísať, že pre mňa je bábo od malinkatej bodečky 😉 . nejaké preklepy mi v predchádzajúcom príspevku vznikli

veselavrba
autor
16. apr 2012

Dakujem baby tak ho beriem aj nadalej,vsetkym drzim palce,ja idem teraz v stredu doktorovi pre lieky dalsie tak uvidim co mi povie.Ale konecne som tehotna po prvom neuspesnom pokuse som to nevzdala a oplatilo sa.Uz len bojovat dokonca.Ozaj isli ste do roboty alebo boli doma na pn?

nelynka
16. apr 2012

@veselavrba urcite to ber pokial ti to doki doporucil, na nieco to urcite dal..
ja som od prveho dna doma, predtym som pracovala a potratila som a tentokrat som si povedala ze mi to ozaj za to nestoji...

veselavrba
autor
16. apr 2012

@nelynka ok a to ti doktor povedal aby si bola doma alebo ty sama si sa tak rozhodla?A kolko si uz doma?

nelynka
16. apr 2012

@veselavrba ja som sa tak rozhodla a moj doktor len doporucuje klud a PN..
takze s tymto som ani problem nemala ze by mi ju nevypisal..
ale pre svoj pokoj, robotku mam dobru ale aj tak tam tahame 70kg vrecia, treba tam proste makat a momentalne vedenie robi strasne stresy, tak by mi to ani neprospelo..
teraz som doma treti tyzden..

veselavrba
autor
16. apr 2012

@nelynka jaj tak to mas dobre jas om bola prve 2tyzdne doma kym som cakala a test krvy a teraz idem od stvrtka uz do roboty.Chodim upratoat domy,byty, tak uvidim este sa opytam doktora mojho ze co na to hovori o ci mam ist.Nechcela by som to stratit babatko ked uz tolko strasneho mam za sebou na moju psychiku.Uvidim co mi povie

nelynka
16. apr 2012

@veselavrba ja tiez mam zasebou 3 potraty a proste som povedala ze staci ze mi ziadna robota ani peniaze za toto nestoja..
aj ked verim ze ked to ma odist odide ci mi budu vysiet nohy vo vzduchu alebo nie, ale fakt je, ze mi je doma ovela lepsie ako v robotke..mam dost casu na vsetko 😝

veselavrba
autor
16. apr 2012

@nelynka tak to ti verim a to je prve dietatko po tom vsetkom?a V KTOROM SI?

nelynka
16. apr 2012

@veselavrba len to jedno jedine, ziadne ine deti nemame..
nemam sajnu v ktorom tt som..pocitam okolo 5tt, takze kriticky tyzden este nenastal u nas..ten mam ja 6-7tt
to je rozhodujuce..
som po IVF preto neviem kedy co a jak len odhadom 😉

veselavrba
autor
16. apr 2012

@nelynka jaj tak dufam ze to bude vsetko ok🙂 ja som tiez po druhom pokuse umelom a neviem v ktorom som .Na vlozei som bola 30.3.tak uvidime co a ako.A a ultrazvuku si uz bola?

nelynka
16. apr 2012

@veselavrba ja som bola na transfere 26.3. a mj gyndos to aj tak pocita, ze od dna transferu plus 2tt..podla toho mi vychadta 5tt+0 dneska..
na UZV som bola len u moho dokiho, aj to mi ho robil neviem preco, leb aj tak nic nebolo vidno a podla neho ani len tehu sliznica tam nebola..

veselavrba
autor
16. apr 2012

@nelynka aha tak sme skoro na tom podobne🙂ja uvidim co mi povie budem ti drzat palce🙂

majca55
6. jún 2012

@nelynka ahoj prosimťa chcem sa spytať ako si uživala estrimax ja ho mam brať ale až buduci cyklus a teraz mi doky zistila že mam krasny folikul ale mne nedorasta sliznica a chcem ešte tento cyklus si ho dať dnes som 15 DC.nevieš mi poradiť kolko by som ho mala denne brať?dakujem 😵

nelynka
6. jún 2012

@majca55 ahoj, ja som mala estrimax nasadeny po
umelom a brala som ho od dna transferu do potvrdenia
krvou jednu tabletku denne.
Ale bohuzial netusim ako sa zvykne bravat v normalnom
cykle. Ako to ze ti ho lekar nedal ked si mala folik a vie ze
ti sliznica nerastie? Sak cyklus hore dole si myslim.
Bolo by dobre dokimu zavolat a dohodnut sa najlepsie
snim co a jak..

majca55
6. jún 2012

@nelynka dakujem ti za odpoved 😵 vieš mne trošku to pokašlali a po umelom som tehu nezostala ☹ a to mame uplne všetko ok nechapem a teraz som bola na hysteroskopii či nieje niečo vo vnutri hned nič nezistili a vzali vzorku zo sliznice tak som zvedava čo mi zistia 😝

nelynka
6. jún 2012

@majca55 a co ti pokaslali?
lebo po umelom tehotna zostat nemusis..to mas to iste ako s prirodzenym snazenim..bud, alebo..
aj ja mam vraj vsetko OK a aj napriek tomu som pred mesiacom 4ty krat potratila

majca55
6. jún 2012

@nelynka tak ja toho mam tiež tak za sebou a v decembri som čakala dvojičky po IUI ale prestali sa vyvíjať mam určite niečo so sliznicou lebo nerastie ale nikto si neda povedať ☹ a po IVF som dostala OHSS a ešte aj silny zapal priedušiek a robili mi ET a to nemali ☹ takže bojujem dalej všetko mam priechodne dokažem aj prirodzene otehotnieť tak dufam,že zistia čo je zo sliznicou a bude to ok 😵

nelynka
6. jún 2012

@majca55 fuha..no ja som tiez mala dost silny OHSS a uchytilo sa nam, a namojdusu po transfere sa mi to zlepsilo.. a ked si mala ale zapal priedusiek, si si to mohla stopnut aj sama ci nepocuvali? do ktoreho centra chodis?
a preco ste sli na IVF? my koli MM, ma zle spermose..
aj ked sa nam podarilo 2x prirodzene...ale to len nahoda bola podla mna..

no na tu sliznicu ozaj len lieky a este ti poradim, az nepijdes, davkuj si od MS po cca ovulu alchemilku, ta je velmi dobra na sliznicu..

majca55
6. jún 2012

@nelynka ano tu pijem a ty si tehotna po IVF?mne kvoli potratom dali IVF a pritom problem zatial nenašli 😝 mm ma dobre spermie chodim do Heliosu v MT a ked mi robili ET povedali že to nevadí teraz už viem že by som sa to zastavila ☹

nelynka
6. jún 2012

@majca55 no vies co, davat IVf koli potratom je hlupost podla mna..lebo ako potratis bez IVf tak mozes potratit aj s IVF..toto situaciu neriesi..
bola som tehotna po IVF, 2X, naposledy teraz 4.5. som bola na kyrete lebo mam problem ten, ze sa mi plod vzdy v nejakom 6tt zastavi vo vyvoji a je koniec..

a vysetrenia mas porobne, skrz tie potraty?
ako napr genetika, hematologia, imunologia...

majca55
6. jún 2012

@nelynka ja mam všetko a nič nenašli ☹ dva krat som potratila do 4tt ☹ a teraz som vydržala až do 9tt ☹ tak ja neviem už posledna šanca že by bolo niečo v sliznici 😝

nelynka
6. jún 2012

@majca55 nad tym uvazujem aj ja, ze by tam nieco mohlo byt co by tomu branilo..aj ked..co ja viem..
u mna si skorej myslim ze to bude nieco v spermosoch alebo vajickach, lebo neni mozne ze sa vyvoj vzdy zastavi v cca rovnaky cas.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre