Fajčenie na začiatku tehotenstva. Môže to mať následky?

sasha25
3. dec 2007

Ahojte, mozno som temu zle nazvala, ale nevedela som aky nazov jej dat, kedze vec, ktorá ma trapi je trosku zlozitejsia. Fajcar v pravom slova zmysle nie som. Zapalim si prilezitostne, ked si idem sadnut na kavu raz - dvakrat za tyzden. Ale tak ma napadlo, co ak zena fajci a je tehotna a nevie este o tom??? Myslim prve tyzdne tehotenstva. Nemoze prist k poskodeniu?? A vobec moze to mat nasledky?? Najlepsie by asi bolo spytat sa lekara, ale kedze bohuzial tehotna nie som nemam dovod sa ist preto pytat lekara. Mate niektora nejake info o tom?? Dakujem velmi pekne 🙂

busy
13. jan 2016

@gaudinka dakujeeeeem ti. Dneska som mala pred chvilockou 5tu cigaretu. Co som mala vcera 10 o tomto case. Drzim sa. Viem,ze to je vela aj tak,ale postupne sa odnaucam. A podporuje ma v tom aj priatel. Nefajci! Podme toto robit a ked uz som zufala,tak ze mam este hodinku pockat. Takze tak. Sice je fajciar ako ja ale zlaty je.

busy
13. jan 2016

@hankaop vsak aj teraz to pocitujem,ked si kupujem uz "len" krabicku nie 3. 😀 a samozrejme ze ked nedam 10€ na cigarety,tak dam 10€ na nieco ine. Trebars na vecicky pre babatko ked sa to potvrdi. Dufam,ze sa potvrdi,ze som tehu. Sice sa trochu aj bojim toho a to strasne,ale to hadam kazda sa bala. Neviem,si pripadam jak mimozemstanka 😀 😀

mama75
17. mar 2016

😢 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gyurusiova
23. mar 2016

@sasha25 Ahoj, fajčenie je u každého individuálne, ja som pred tehotenstvom vyfajčila 10-15 cigariet denne, keď som otehotnela, išla som za lekárom a on mi povedal, že pokiaľ si raz- dvakrát dám jednu cigaretu za týždeň, a mám na ňu veľkú chuť, že je lepšie si zapáliť ako nefajčiť vôbec. Po prvé preto, lebo si to vyžaduje organizmus, že telo môže dostať väčší šok a môže to ublížiť ešte viac ako byť bez tej jednej cigarety raz začas.Samozrejme nevyfajčiť balík za deň ale sem tam ak sa tá chuť už skutočne nedá vydržať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre