Fajčenie na začiatku tehotenstva. Môže to mať následky?

sasha25
3. dec 2007

Ahojte, mozno som temu zle nazvala, ale nevedela som aky nazov jej dat, kedze vec, ktorá ma trapi je trosku zlozitejsia. Fajcar v pravom slova zmysle nie som. Zapalim si prilezitostne, ked si idem sadnut na kavu raz - dvakrat za tyzden. Ale tak ma napadlo, co ak zena fajci a je tehotna a nevie este o tom??? Myslim prve tyzdne tehotenstva. Nemoze prist k poskodeniu?? A vobec moze to mat nasledky?? Najlepsie by asi bolo spytat sa lekara, ale kedze bohuzial tehotna nie som nemam dovod sa ist preto pytat lekara. Mate niektora nejake info o tom?? Dakujem velmi pekne 🙂

helka107
6. júl 2014

@neellkkaa moj prvý syn je aprílový, druhý marcový, no myslím, že určite nie, zavinovačka, deka, do kočiarika fusak...a inak budeme mať krásne vianoce moc sa teším 🙂

monika2229
14. okt 2014

Zdravim chcem sa opytat zistila som ze som tehotna,zatial to viem len podla testu robila som si ho dvakrat poobede a rano a vysli mi dve ciarky...a doktorovi sa len chystam.a som fajciarka a neviem prestan fajcit.pri prvom a druhom dietati som prestala zo dna na den.ale teraz mi to nejak nejde...je to chyba?

dollynkaa
14. okt 2014

@monika2229 ja som bola silna fajciarka ked som zistila ze som tehotna a sice menej ale fajcila som cele tehu.klop klop mala je zdrava.ja proste neviem prestat fajcit

monika2229
14. okt 2014

Zdravim chcem sa opytat zistila som ze som tehotna,zatial to viem len podla testu robila som si ho dvakrat poobede a rano a vysli mi dve ciarky...a doktorovi sa len chystam.a som fajciarka a neviem prestan fajcit.pri prvom a druhom dietati som prestala zo dna na den.ale teraz mi to nejak nejde...je to chyba?

monika2229
14. okt 2014

To nemam plane fajcit cele tehotenstvo...to by som nedala.mozno cakam na to ze mi to doktor potvrdi...lebo rok a pol sme si nedavali pozor z priatelom a nic a prave teraz tak som v takom pomikove..da sa povedat ze aj nejake priznaky mam a podla mna zena to vyciti ked sa nieco s nou deje...

ivetisko1982
15. okt 2014

Prestat fajcit bolo pre mna velmi tazke ale ked si predstavim co vsetko by sa mohlo mojmu dietatku v buducnosti stat, no poviem Vam bol to tazky prvy mesiac vydrzat bez cigarety, bola som dost nervozna ale da sa to vydrzat 🙂

lusindalucia
24. feb 2015

Pekný večer maminky, som študentkou 3. ročníka Pôrodnej asistencie a chcem Vás poprosiť o vypracovanie dotazníka na moju bakalársku prácu o Odvykaní od fajčenia počas tehotenstva. Vaše odpovede sú anonymné. a budú použité na pomoc pri odvykaní od fajčenia a ako podklad pre návrhy pre prax.
Ďakujem za Váš čas.

https://docs.google.com/forms/d/1_aoKrtbipbrmQt...

kacena_22
13. apr 2015

ahojte baby, ešte nemám potvrdené že som tehotná, zajtra idem k lekárovi, ale test mi vyšiel pozitívny, som fajčiarka a cigy mi chutia, neviem čo mám robiť, ako prestať, určite nechcem svojmu bábätku škodiť......vyfajčím tak 10-12 denne.....myslíte si, že ako by som to obmedzila na 2-3, prestala by som o pár týždňom úplne? ďakujem za názor

katuska1144
4. sep 2015

@kacena_22 tak ako ? Podarilo sa prestat ? 😉

gita17
4. sep 2015

@neellkkaa tehotnej nie, ale decku ano

kacena_22
4. sep 2015

@katuska1144 wau, ja som už aj zabudla, že som sa to pýtala, lebo mi vtedy nikto neodpísal....takže: v deň keď som si urobila tehu test, tak som si dala ešte dve alebo tri cigy (aj to s obrovskými výčitkami), ale na druhý deň, keď mi lekárka potvrdila, že tam mám ,,fazuľku´´ tak som si už nedala.....som síce ešte len na začiatku 26.tt, ale aj tak som na seba hrdá, že sa mi to podarilo, dúfam, že to nejak úspešne dobojujem....nepopieram - občas mám strašnú chuť si dať, aspoň tri ťahy, ale doma cigy nemám takže mám smolu (našťastie) a manžel je síce príležitostný fajčiar, ale predo mnou nefajčí a ak náhodou (to sa stalo asi trikrát) tak sa ma spýta, či mi to nebude vadiť....len jedna vec ma trošku trápi - pribrala som už nejakých 8-9 kg a myslím si, že je to aj tým, že som prestala zo dňa na deň - nahrádzam to sladkým....chcela som sa síce zmestiť do 12kg za celé tehu, ale to sa mi určite nepodarí keďže mám pred sebou ešte 14 týždňov...ale som rada, že neubližujem maličkému a že sa mi to podarilo, napriek tomu, že som si deň bez cigarety nevedela predstaviť.....takže verím, že to dokáže každý (ak nie úplne prestať - tak aspoň obmedziť na minimum) 😉

katuska1144
5. sep 2015

@kacena_22 takto som to mala isto s prvym tehu, prestala som hned ako som zistila ze som tehu ale pribrala som do konca tehu az 19 kg, no neboj z porodnici som si doniesla uz len 6 kg a v pohode sli dole. Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadnee

kacena_22
5. sep 2015

Ďakujem za povzbudenie 😉 ....dúfam, že to potom dám dole, lebo nikdy som nebola vyslovene štíhla a keď som chcela niečo zhodiť, tak som s každým kilom musela bojovať riadne dlho, aby to bolo trvalé....ale tak uvidíme...teraz je hlavné, aby bol maličký zdravý a aby som prežila pôrod (mám z toho neskutočný strach) ....a ešte otázka: nikdy počas tehu si už nedostala chuť na cigu? a potom si už nezačala vôbec - teda si teraz nefajčiarka? díkes za odp.... 🙂

katuska1144
5. sep 2015

@kacena_22 ha ha 😀 len som cakala den kedy dokojim aby som si zapalila a odvtedy zas mne to proste chutiii :-/ lenze som v 5tt a teraz mam normalne depky, vobec to neni ako pri prvom, ani zle mi nebyva ani nic tak som si este 2-3 denne dala pokial som este nebola u dr, nechce sa mi tam ani aj tak ma objedna az v 10tt tak neviem ci ma ta chut prejde alebo sa zblaznim 😀 😀

pauliesivackova
5. sep 2015

Moja mama zistila so mnou, že je tehotná asi v 2-3 mesiaci , lebo užívala antikoncepciu, pri ktorej nemala skoro žiadnu menštruáciu. (Zabudla tabletku a som na svete.) Takže, užívala prvý trimester antikoncepciu, fajčila a narodila som sa zdravá. Samozrejme, akonáhle zistila, že je tehotná cigarety zahodila a nezapálila si kým ma nedokojila, rovnako ako pri mojich sestrách...

kacena_22
5. sep 2015

@katuska1144 no tak to ti držím palce aby si to nejak zvládla...je to riadne ťažké....ja nefajčím už 21 týždňov (v 5 tt som zistila, že som tehotná) a myslela som, že po čase ma chuť na cigu celkom prejde, ale práve teraz na ňu dostávam chuť....tak dúfam, že to nejak zvládem....a nefajčila si ani kým si kojila? viem, že by sa to nemalo, ale myslela som, že keby som si 1-2 do dňa dala, tak by to malému hádam neuškodilo...nevravím, že chcem fajčiť od prvého dňa ako sa narodí, ale občas mám takú chuť, že by som si aj hneď dala....a ak to tak bude aj keď porodím, tak si myslím, že už nebudem mať takú silnú vôľu ako teraz........a ešte k tomu, že si dáš 2-3 denne - neobhajujem to, ani nerada porovnávam, ale mala som kamošku čo fajčila určite viac ako 2-3 a malá je klop klop zdravá - viem, že sa to ešte môže prejaviť v neskoršom veku, ale už bude mať 6 a je v pohode....a ďalšia známa fajčila aj pri prvom tehu aj pri druhom - síce iba jednu cigu na polky, ale predsa, potom sa priznala, že to nie je jedna ale dve - dve a pol.....a fajčila aj počas dojčenia takú istú dávku a deti má spokojné, narodili sa skoro štvorkilové....viem, nemusí to tak dopadnúť vždy, ale aspoň útecha pre baby, ktoré nedokážu prestať úple - obmedzte to na minimum..... 🙂

katuska1144
5. sep 2015

@kacena_22 tak ked sme mali nejaku akciu 1 som si dala ale viac ne ale ked som dokojila to bolo radosti 😀

katuska1144
5. sep 2015

@kacena_22 dietatu to uz potom podla mna nejk moc neskodi len skor mozes stratit mlieko a to umele je teda drahsie jak tie cigy 😀 😀

kacena_22
5. sep 2015

tak to máš teda pravdu, kamoška teraz dáva malému nutrilon a to je teda pálka riadna........tak budem musieť vydržať trošku dlhšie asi 🙂 ...neva, hádam prežijeme....a potom daj vedieť či sa ti podarilo prestať 😉 budem držať palce 🙂

katuska1144
5. sep 2015

@kacena_22 ale snad hej 😉,

erienka
5. sep 2015

@kacena_22 ahoj, tu som ti nasla nieco ohladom kojenia a fajcenia: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

evittam
5. sep 2015

@erienka Ahoj, nechcem byť zlá a neviem ako by som to nazvala, ale mamila ti odporučí aj že radšej ber drogy,chlastaj,fajči a neviem čo , len neprestávaj kojiť- to je spolok "kojomatiek", ktoré by najradšej kojili minimálne tak do 18-tky (myslím dieťaťa) 😀 . A tým nechcem povedať, že som proti dojčeniu - ja sama som dojčila obe deti do 10.mesiaca - samé sa odstavili, môj názor je, že do roka stačí - no a toto keď som napísala mamine, čo chcela prestať, tak som bola zlá a neviem aká. Čiže držať sa rád mamily - to je to posledné - teda až na pár výnimiek. Ako čo dá dieťaťu mat.mlieko fajčiarky, ktorá "vyhulí" denne 10-20 cigariet?!!!

kacena_22
5. sep 2015

ahojte žienky @erienka a @evittam .....prečítala som si ten článok na mamile a musím súhlasiť s evittam aspoň do určitej miery, lebo tam napr. vobec neriešili koľko tá žena vyfajčila, čo keď si dala aj krabičku denne a oni jej odporučili napriek tomu kojiť ďalej? ja neviem, ale potom je podľa môjho skromného názoru určite lepšie prejsť na umelú stravu ako dávať dieťaťu zmes nikotínu, dechtu a ostatných cigaretových zložiek v podobe materského mlieka.....viem, ľahko sa to súdi, ktovie - možno majú pravdu....ale keď som napísala v predchádzajúcom príspevku, že si nie som istá, či vydržím nefajčiť aj počas dojčenia tak som mala na mysli 1-2 cigy do dňa (možno ani to nie)....ja sa tým len teraz tak utešujem, že potom si dám, lebo ozaj mám občas neodolateľnú chuť si dať aspoň ťah....tak neviem no....100 ľudí - 100 názorov

erienka
5. sep 2015

@evittam hehe, musim s tebou suhlasit, na mamile fakt trochu prehanaju

zuzulik75
9. sep 2015

aj ja mam strasnu chut si zapalit.. .:/ ale co uz.. som v 5. tt...

kacena_22
9. sep 2015

@zuzulik75 fúúú...to poznám....ja som síce v 5-6.tt len zistila, že som tehotná a bolo mi tak zle, že ciga ma ani nenapadla - a to mi vlastne pomohlo prestať, že mi to smrdelo (ale smrdelo mi všetko aj potraviny - všetko proste).....ale po tých prvých 3-4 mesiacoch keď mi konečne prestalo byť zle mám hocikedy chuť si dať aspoň tri ťahy...a teraz - som už v 26.tt ale tá chuť je niekedy megaaaaaa.....proste už teraz viem, že som s tým neskončila nadobro......držím palce aby ťa to čím skôr prešlo 😉

zuzulik75
9. sep 2015

@kacena_22 no tak teraz normalne dufam ze aj mne zacne byt zle aspon z tych cigariet.. zatial ma natahuje len zo zvratkov malych deti (robim v MS a tam je to dosť bežne) a ked zacitim surovu rybu .. :D a sem tam mi je trosku tazsie akoby od zaludka ale nemozem povedat vyslovene že mi je zle. 🙂 Ja idem len zajtra prvy krat k doktorke ja som to tiez zistila len nedavno teda v 5. tt ,par dni dozadu ... Som zvedava ci mi už spravi usg alebo len krv alebo co a ako.. 🙂

kacena_22
9. sep 2015

no ja som pracovala ako čašníčka a mňa všetky pachy zabíjali (keď pražili kuchári cibuľku, mäso keď sa dusilo, ešte aj polievka keď sa varila...proste všetko) ...mňa mega napínalo a od žalúdka mi bolo ťažko (ale nezvracala som nikdy) .....tak možno ťa to ešte chytí, že aj cigaretový dym ti bude smrdieť....mňa prvýkrát pozrela ,,zospodu´´ urobila mi ultrazvuk, ale ešte nič nebolo vidno, iba žltkový vačok a že maternica je väčšia a krv ani neviem či mi brala, asi nie, až potom v 8.tt ....tak potom daj vedieť, ako si pochodila a či sa ti podarilo prestať... 🙂

katuska1144
9. sep 2015

@zuzulik75 ja som tiez v 5tt a este som nebola u dr, idem buduci tyzden, zbytocne by som isla jak niektore hned ked najdu || aj po tyzdni tehu 😀 a ja uz jedno dieta mam tak uz viem ako kedy co 😀

busy
12. jan 2016

Caute baby. Prave som sa zaregistrovala. Chcem sa s vami poradit. S priatelom sme pocali "asi" nase prve babatko 31.12.2015 takze na Silvestra. Dneska som si robila test,pretoze predmenstruacne syndromy necitim. A vysli mi dve ciarocky. Ale nie uplne vyrazne. No jedna je vyyyrazna a jedna taka uuplne slabucka. Zajtra idem na gyndu si dat vysetrit krvicku atd atd. Uz dneska sme sa rozpravali o zasnubach a svadbe,lebo obaja to chceme. Lenze velikaaaaaaansky problem je pre mna fajcenie. Som priliz tuha fajciarka. Aj 3 krabicky denne. Viem som sebec a zbabelec. Ak mi to lekar potvrdi,ze som tehulka,tak budem robit vsetko pre to aby som to aspon obmedzila na pol krabicky denne. Lenze viem,ze to skodi babatku uplne hrozne a viem ze som schopna urobit vsetko preto aby sa mi male vyvijalo tak ako ma. Len co sa tyka fajcenia tak to neviem neviem. Co si o tom myslite? Prosim neukamenujte ma. Ja to fakt nedokazem. Cigarety su moja zavislost. Dokazem uplne vysadit aj kavu a cierny caj a vsetko. Lenze moja slabost su cigarety. Poradte mi babulienky nieco...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre