Fajčenie na začiatku tehotenstva. Môže to mať následky?

sasha25
3. dec 2007

Ahojte, mozno som temu zle nazvala, ale nevedela som aky nazov jej dat, kedze vec, ktorá ma trapi je trosku zlozitejsia. Fajcar v pravom slova zmysle nie som. Zapalim si prilezitostne, ked si idem sadnut na kavu raz - dvakrat za tyzden. Ale tak ma napadlo, co ak zena fajci a je tehotna a nevie este o tom??? Myslim prve tyzdne tehotenstva. Nemoze prist k poskodeniu?? A vobec moze to mat nasledky?? Najlepsie by asi bolo spytat sa lekara, ale kedze bohuzial tehotna nie som nemam dovod sa ist preto pytat lekara. Mate niektora nejake info o tom?? Dakujem velmi pekne 🙂

martinaj
3. dec 2007

ahoj sasha,
ja osobne som bola fajciar a fajcila som do 7tt. ked som dosla na to ze som tehotna, tak som prestala, zo dna na den. podla mna to na zaciatku poskodot nemoze, iba ak by zena fajcila cele tehotenstvo ale to sa mi zda nefer voci malemu. podla mna, ak by sa tie prve mesiace nieco stalo a myslim aj na potrat, nema to s fajcenim nic spolocne. zober si to tak ze ten prvy mesiac 95% zien ani nevie, ze je tehotna. ja som dokonca bola aj na oslave a pilo sa. mimi je ok a neplanujem uz s fajcenim nanovo zacat. dufam, ze sa mi to podari.

jenis
3. dec 2007

Ahoj, ja som otehotnela v decembri niekedy okolo 12 teho a nezistila som to az 13 januara, no a medzi tym bol silvester kde sa fajcilo a pilo dost. A malej nic nie je, aspon zatial. Asi este tie prve tyzdne to nie je take strasne. Ale najlepsie je asi nefajcit vobec nikdy. Ja som si odvtedy ked som zistila, ze som tehotna vobec nezapalila a to som mala v krabicke este asi dve cigarety. A nefajcim doteraz aj ked ma to velmi laka. 😝

sstefi
3. dec 2007

mna to naštastie vôbec neláka, tiež som prestala, ked som zistila, že som tehu, aj oslava v tom čase bola 😅 , všetko je ok, IVka je zdravá ako repa 😵 .
a nenormálne mi cigareta dodnes smrdí, pri predstave, že si mám "potiahnuť" ma napína, tak som veľmi rada a dúfam, že to tak aj ostane. 🙂 😎

jaduska
3. dec 2007

No lekári odporúčajú, že žena by mala prestať fajčiť už keď bábo plánuje. Aby sa organizmus "prečistil". Ja mám kamarátku, ktorá fajčila takmer celé tehotenstvo a porodila dve zdravé deti. Ale nie každému to môže vyjsť. Ono fajčiť by sa napr.nemalo ani keď žena berie antikoncepčné tabletky. Takže žienky - koniec fajčeniu 😀

tinockaaa
3. dec 2007

ja som tiež prestala fajčiť hned ako som zistila že som tehotná, zo dňa na deň, a všetko je v poriadku. Ale niekde som čítala, že ak ide o silnú fajčiarku mamičku, tak niektorí lekári neodporúčajú prestať hned ale radšej fajčiť jednu dve cigarety aj naďalej, pretože to môže byť pre telo väčší šok takto rázne prestať, ako fajčiť ďalej. mám kamošku, ktorá fajčila celé tehotenstvo, a deti sú ok, ale ja si to úprimne neviem predstaviť. 😖

trinitylex12
3. dec 2007

Moja nak.kámoška vedela že je tehu.a sem tam si i zapálila od nervov pretože ostala na všetko sama /muž ju opustil 😒 / a mala sa jej narodila zdravá, teraz má 5r. a všetko je o.k. A dobre to napísala martinaj 😉

zuzula28
3. dec 2007

Myslim, ze prve tyzdne si berie plod vyzivu len zo zltkoveho vaku, lebo pupocnik este nezasobuje placentu ani plod, takze nikotin sa k babu nedostane. Ja som bola fajciarka a prestala som este pred otehotnenim a dala som riadnu ocistnu kuru najprv, kedze sme to pekne vsetko naplanovali...

sue
3. dec 2007

...prvé týždne ešte organizmus "dieťatka" nie je priamo prepojený s matkiným obehom, takže fajčenie ani pitie alkoholu by škodiť nemalo, ale určite tomu nepomôže...

ella1
3. dec 2007

ja si myslím,že nikdy nie je neskoro.ak niekto fajčí,je tehotný a nevie o tom,tak to robí nevedome.ale napr. moja kamarátka,hned ako sa dozvedela,že je v tom,tak prestala.

a dokonca je jedna choroba,pri ktorej lekári odporúčajú fajčiť. 😅 ale neviem ako sa volá,opýtam sa kamošky(ak nezabudla),jej to lekár vravel,ked sa ,,hádali",že by mala prestať kvôli kronovej chorobe.

poleva
3. dec 2007

no ja mám známu
ktorá vedela že je tehu a musela si dať denne 1 cigaretu
všetci sme jej dohovárali ale ona neprestala
no a má zdravé 2 deti a čakajú tretie

marorlinko
4. dec 2007

ja som prestala fajcit,ked som bola v 9tt vtedy som vedela,ze som tehotna. ani by ma nenapadlo fajcit dalej, od prvej chvile som lubila svoje babo a nedokazala by som fajcit dalej. zxo zaciatku to neuskodi ale neskor moze to viest tak,ze dieta sa narodi male,alebo viest k potratu,ci k astme.

maca793
8. dec 2007

ahoj pri dvojičkách mi fajčenie nechutilo hneď, ako som ostala tehotná. teraz som fajčila do 6 mesiaca, a malej to neuškodilo. kamarátka práve v tehotenstve dostala takú chuť na cigarety, že denne vyfajčila 1,5 krabičky. ani doktor ju neodrázdal od toho, ten vravel, že keď prestane fajčiť, dieťa bude v šoku. a tomu chlapcovi nič nie je je zdravý ako buk.

maca793
8. dec 2007

ale pravda je, že ženy, ktoré sú tehotné a zvlásť biele, odsudzujem. u našich spolunažívateľov je to také normálne.

arabeska
8. dec 2007

maca,mala ma rok a pol,ja si myslim ze mozne nasledky sa mozu dostavit neskor,nexcem malovat certa na stenu a ani ti nic take neprajem ale ja nenavidim vetu :a nic jej/jemu neni...keby to bolo take neskodne tak asi nikto nebude varovat predtym ake je to nebezpecne.
ja som bola fajciarka a dost silna,hned ako som otehotnela som s tym prestala,je to moj zlozvyk ja si tym kazim zdravie to male dietatko sa proti tomu branit este nevie,preto povazujem kazdu jednu zenu,ktora vie ze je tehotna a fajci nadalej za sebca 🤐

kamajka
9. dec 2007

Maca, fakt odsudzuješ? Ma to škrie normálne, ked ty sama si fajčila do 6 mesiaca ale ostatne odsudzuješ. To nie je velmi pekne 😖 😎 😉

kamajka
9. dec 2007

arabeska a kedy myslíš že sa možu dostaviť nasledky?
Ja osobne som fajčila fakt priležitostne, ked som už bola na konci s nervami ( manžel pracuje mimo domova), ale teraz ide o mňa a mojich surodencov, pretože naša mama v každom z troch tehu fajčila ako turek 😒 díky

jejke
9. dec 2007

Ahojky,
ja si myslim ze poskodit dieta mozu skor lieky a psychiku nenarodeneho ovplyvnuje tak stres tehotnej matky ako aj nespravne stravovanie.
Najnovsie citam ze aj caste zapalovanie vonnych sviecok (to som pocas tehu lubila) ma taky efekt ako fajcenie 😝
Moja mamina pracovala v zafajcenej restike ked bola so mnou tehu a sama nefajcila iba dychala to svinstvo a nemam astmu ani nic podobne, co udajne hrozi ze mozu mat deti aj -pasivnych fajciarov.
Deti fajciarok sa ale rodia mensie a su casto hyperaktivne, poznam zopar, takych a ja osobne som pocas tehu nefajcila a mam hyperaktivne deti 😀

anjel65
11. sep 2012

neviem,prečo ma niekto problem s tym,že ked pride ku niekomu na navštevu,kde sa nefajči a je tam tehotna žena,aby ten dotycny nefajčil v tom byte

sweetchick
15. sep 2012

Ja som fajcila od zaciatku do 5 cigariet denne. Viem,ze nie je dobra vyhovorka psycho otec,ale bohuzial. Musim si zaklopat,lebo malinka je zdravucka. Osobne si myslim,ze kazda mamina to ma inak. Niektorym detom to nic neurobi,a ine nesu nasledky cely zivot. A teraz dilema-do ktorej skupiny patrite?

krtina
27. sep 2012

ja som zacala fajcit asi rok pred tehotenstvon..prestala som stym cca v 8 tt pretoze som si uvedomovala ze to malinkemu nerobi dobre a taktiez mi to prestalo chutit..aj ten smrad ked fajcil niekto iny som neznasala...teraz som v 32 tt a fajcim 2 tyzdne.zacala som koli tomu ze som z nicoho nic dostala chut a nie raz na cigaretu a raz som neodolala..hnevam sa sama na seba no neviem si povedat nie.. :( NEVIETE NIEKTORA CI TO MOC SKODI BABATKU?...dakujem

nicky182
27. sep 2012

Ahoj, neboj sa, k poskodeniu prist nemoze - teda by nemalo - to by si musela byt naozaj tuhy fajciar....akonahle zistis, ze tehotna si, radsej prestan 🙂 aj ja som fajcila a ked som otehotnela, hned som prestala bez najmensieho problemu...na druhej strane moja kamoska fajcila pocas celeho tehu aj po porode ...maly je zdravy, no nikdy nevies co to v nom zanechalo...toto by som neriskovala, lebo potom to uz nemozes vratit spat 😒

zunyl
16. okt 2012

@krtina Ak máš chuť tak si daj. Rozprávala som sa s viacerými doktormi a keď žena fajčiarka počas tehu dostane chuť na cigu tak nech si ju dá! Veď ich nejdeš vyfajčiť 20 naraz 🙄 Ja som s tým sekla v 6 tt a vôbec mi to nechýba ( a to som fajčila 15 rokov). Ale myslím, že keby som dostala abnormálnu chuť na cigu tak si ju zapálim. Pre tento prípad som si ich zopár schovala 🤐

helka107
17. nov 2012

ja som fajčila asi 16 rokov s maličkými prestávkami 2x IVF,ale hned ako som zistila že som tehotná prestala som a začalo mi z dymu bývať strašne zle takže som nemala najmenšiu chuť si zapáliť, teraz mám občas strašnú chuť si zapáliť,ale nedám si, zdravie mojho vytúženého bábatka je mi prednejšie...

helka107
17. nov 2012

@krtina samozrejme že mu to škodí ešte stále sa vyvíja, nemala by si to brať na ľahkú váhu. može ti začať kolísať tlak a následne ti hrozí sekcia, predčasný porod atd...

verca6
17. nov 2012

suhlasim s martinaj,fajcenie nesposobuje,ze by bolo babo telesne alebo mentalne poskodene,ale hrozi predcastny porod,dieta moze byt astmatik,nizka porodna hmotnost-dokonca to mam od gyndara.kt.robi o tom studie,ale to nezmanena,ze on zenam povoluje fajcit,ak to zena dokaze a ver,ze dokaze,kvoli drobcovi pod srdcom,to tiez zakazuje,ale nevylucuje sem.tam par slukov pocas celeho tehu...mam vela kamosiek co ihned po zistenni tehu prestali a tiez kopu co pocas tehu fajcili/ale nie skatulku denne/ a chvalabohu vsetky deturence zdrave....pretoze fajciarka ak aj hned prestane fajcit,organizmus ma nasaturovany nikotinom a vycistenie nastava az po 1r.nefajcenia a abstak nastava ,co je zase dalsi zly faktor pre dieta...ale vsetko je len vzdy na svedomi a uvedomelosti mamicky a zeny

denae
17. nov 2012

Hoci na to nie som vôbec hrdá, priznávam, ja som fajčila počas obidvoch tehotenstiev celý čas. Nemala som žiadne komplikácie, ani mi nič nehrozilo, obidve deti sa narodili úplne zdravé, nemali žiadne zdravotné anomálie, ani nič podobné, neboli ani častejšie choré, všetko bolo a je v poriadku. Dnes sú to už dospelé ženy. Asi som mala to povestné šťastie od boha. Ked sa na seba takto spätne pozerám, vidím tehotnú ženu s cigaretou - fuj - vidím, čo všetko som mohla spôsobiť mojim deťom, čo som mohla spôsobiť sebe a čo som v konečnom dôsledku mohla spôsobiť celej rodine. Takže pokiaľ si už, milé mamičky v očakávaní, musíte zapáliť, tak nech vám jedna krabička vydrží aspoň dva mesiace...a hlavne, nech vás pri tom radšej nikto nevidí...

lussy23
17. nov 2012

keĎ mát epohlavný styk, až do menštruácia nefajčite, nepite alkohol, nejedzte tatarák, nivu... a poto mnebudete mať žiadne výčitky🙂

neellkkaa
6. júl 2014

Ja som prestala faljit v druhom tyzdni ked sa mi potvrdilo tehu. Nebola som silny fajciar, ale doktorka mi povedala ze 2 cigarety za tyzden ziadnej tehotnej zene v tehotenstve este neublizili, v pripade ak nieje na rizikovom a nema pozvysovane hodnoty...tie ktore by mali byt inak v norme.

neellkkaa
6. júl 2014

Ahoj Helka107 tiez mas termin v decembri ja cakam prve babo. Su nejake zvlastnejsie opatrenia ktore sa musia dodrzat ked sa babatko narodi v zime?

neellkkaa
6. júl 2014

@helka107 vyssie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre