Fajčenie počas a po tehotenstve. Aký je váš názor?

viamka
26. nov 2006

No, ja viem, že stránka je pre snažilky, tehu, mami a mimi, a témy k tomu prislúchajúce, ale tiež si myslím, že su tu mnohe fajčiarky.
😉

Jasné, že snažilky, tehu, a kojace mamky by nemali, ale mnohé sa vrátia k cige neskôr.

Poznám asi dve mamičky, čo počas tehotnosti fajčili, a aj tých pár týždňv čo kojili. Obe majú ZATIAĹ zdravé deti. Tým vôbec nechcem povedať, že je to správne.

Tak sa, prosím, vyjadrite ako ste na tom vy alebo aké máte skúsenosti.

ajka23
27. nov 2006

viamka by nam to mohla vysvetlit, mne totiz viac vztahy narusuje ako utuzuje... 😒 😒 😒

papula
27. nov 2006

To mas pravdu 😀 ale ak ta maju radi tak pojdu 😵 nie zartujem tak pockaj do leta ved na terasach ti to nevadi ci hej?mne sa cez zimu ani nikam nechce chodit tiez mam radsej leto na terase na cerstvom vzducu ako v zatuchnutej krcme 😨

dorotka
27. nov 2006

ajka urcite fajciari navazuju lahsie neformalne vztahy
papula ono je to niekedy problem hlavne najst taky podnik a este aby nebol plny no u nas v partii su v podstate dvaja fajciari a to jeden uz s nami malo chodi takze zostava moj manzel ale aj tak ti ostatni radi idu tam kde je dobra hudba a tak s nimi nemozem chodit velmi casto lebo v tych podnikoch sa proste fajci aj ked je pravda ze proste manzel si musi ist zapalit k baru alebo von aby mi tam nedymil stacia okolite stoly

briluxina
27. nov 2006

ajka23, moja kolegina chodi fajcit s nasou nadriadenou a potom sa stale nieco dozvieme 😀

ajka23
27. nov 2006

ja utuzujem vztahy pri venceni havina, zalozim temu? 😀 😀 😀 😀 😀

zuz26
27. nov 2006

... som tiez kavickova fajciarka...na vyske som to viac prehanala, lebo vzdy velka partia fajcila, a chodili sme von a kecali, a riesili nase fajcenie a neviem co.... tym sme sa viac vykecavali pri tom fajceni... a tiez som mala vzdy pocit ze na tej fajciarskej prestavke sa preberali take veci, co bezne nie.... fajciari su trosku taki spiklenci 😉

expertka8
27. nov 2006

...kto si ide zápaliť???? 😀 😀 😀

vavka33
27. nov 2006

Ex,ty si provokaterka!!!! 😀 😀

verulka
27. nov 2006

ex, ja som bola dnes v noci 😅 ...U nas sa pohybuju aj fajciari aj nefajciari a vzdy sme sa nejako dohodli 😀 (mna sa vzdy pytaju ku akej skupine sa dnes pridruzim 😉 ) doma mama fajci, otec prestal. Starsi brachio prestal pomaly pred rokom, segra fajci a najmladsi si nikdy ani nezapalil...

ajka23
27. nov 2006

zeby som zacala fajcit? 😉 😉

papula
27. nov 2006

Ako to tak citam tak by som si s chuti pofajcila 😀 Ale ked viem ze pod srdieckom nosim drobca hned ma ta chut prejde 🙂 mate pravdu ze fakt pri tom bafkani sa toho prebere dost uz som na to zabudla.

papula
27. nov 2006

Ked som byvala este u rodicov tak sme nikdy taketo problemi nemali fajcila som aj ja,mamina,otec, aj brat takze bol klud 😉

verulka
27. nov 2006

papula, tak si na to radsej ani nespomin aj 😉 😀

papula
27. nov 2006

Verulka uz som to prekonala dokazem odolat vlastne mi je z toho uz dost blbo tak v pohode. 😵

expertka8
27. nov 2006

..verulka...ak sa niekto bude pýtať..kde sa radíš???..jednoznačne povedz..že k nočným fajčiarom 😀

verulka
27. nov 2006

Hmmm, len ked ideme von je uz noc- tak a nie som vzdy fajciar...Ja si proste zalozim vlastnu kategoriu 😀 😎

expertka8
27. nov 2006

...tak aj ja 😀 😀 😀 ...a čo som ja horšia??? 😀

zuz26
27. nov 2006

baby mam blbu otazku (a viem ze odpoved na nu je ze by som mala cim skor skoncit aj s obcasnym fajcenim)....ale predsa.... na buduci rok by sme chceli zacat snazilkovat, ako dlho sa vysporiadava organizmus s mojim obcasnym fajcenim....viem ze cim skor skoncim tym lepsie,ale proste si nemozem pomoct,ked idem niekam von a vsetci fajcia...

briluxina
27. nov 2006

podla mna by si mala prestat asi pol roka pred tym ako sa zacnes snazit.

kili
27. nov 2006

u nás sme väčšinou nefajčiarska rodina. Moji rodičia nefajčia, celá otcova strana rodiny nefajčí, t.j. traja súrodenci, dvaja z nich majú po tri deti a tý už majú manželov a nikdo z nich nefajčí. Mamina strana fajčila celá, len keď jej brat prerábal náš byt, býval u nás s prestávkami pár rokov, tak zrazu sa rozhodol, že prestane fajčiť a to fajčil už 30-cať rokov 😀 , a potom už ani nezačal. Len môj brat somár, fajčí 🙄 . Tiež asi aby zapadol do kolektívu. Ja som do takéhoto "kolektívu" zapadnúť nikdy nechcela.

verulka
27. nov 2006

kili, ono to mnohokrat neni o tom. a nutit nikoho nemozno. Moj svokor prestal po 30rokoch tuheho fajcenia, lebo ho to prestalo bavit a uz je cca5 r bez toho.
ja som raz citala, ze telo sa ocisti az po 7 rokoch nefajcenia (ani pasivne)...Ale pred otehotnenim sa odoruca min. 6 mes...

kili
27. nov 2006

verulka, my sme ho vôbec nenútili prestať 🙂 . Len sme tak zapárali, a fajčiť samozrejme mohol iba na balkóne ale to mu nejak nevadilo. Asi, jak nás tak videl, tak si uvedomil, jaká je to blbosť 😀

papula
27. nov 2006

Zuz26 poviem ti takto pokym si este neni tehu tak kludne fajci,ked uz budes rozhodnuta,ze kedy presne by ste chceli zacat snazilkovat tak presten fajcit tak mesiac pred vtedy je lepsia pravdepodobnost ze otehotnies lebo cigarety robia svoje.To ti staci neviem preco by si mala prestat uz teraz ja som hulila jednu od druhej a to som uz bola tehu,ale vobec som o tom netusila,hovori sa ze pokial fajcis aj pijes na zaciatku tehu ze ani o tom nevies tak to vobec neskodi ja som sem tam popijala,lebo vtedy som bola na 3 svadbach a ako som sa dozvedela ze som tehu tak vycitala som si to.Pytala som sa hned na to svojho lekara a vravel,ze pokial som to nevedela nemam si co vycitat a ze v takom skorom tehu to moc neuskodi a mal pravdu vsetko je v poriadku a mimi je zdravucke ako rybycka tak hlavne klud. 🙂

zuz26
27. nov 2006

super baby, dam si zavazok ze prestanem na novy rok, vsak novorocne predsavzatia treba plnit 🙂 ...

papula
27. nov 2006

Verulka to mas pravdu nepomoze ani pol roka,hovori sa o tych 7 rokoch tak je asi jedno ci pol roka alebo 1 tyzden 😉

verulka
27. nov 2006

papaula, prestat by mala 6 mes pred tehu aj preto, aby si telo lepsie zvyklo na zivot bez nikotinu. Mne sa tiez stali rozne nehody(hlavne pri 1.tehu- total neplanovane) a cely cas som sa bala, ze som nejako ublizila babu.
Pokial sa nejedna o relevantneho fajciara- obcasny s tym ma mensi problem. Tak ja byt na mieste zuz, prestanem hned 😉
Kili ja som myslela na tvoho brata 😉 .
Ja fajcim na balkone- ma to okrem ineho velku vyhodu- ze ma to prebere 😀

zuz26
27. nov 2006

ach jaj, no hned verulka to by bolo priam nemozne....cakaju ma dve vikendove chatovacky a viem ako to tam vzdy je...ale obmedzim aj to obcasne, na obcasnejsie 😉 , ked pojdem na kavu tak , maximalne 1-2.... drzte palce papa

kili
27. nov 2006

ja neviem, či to súvisí nejak s fajčením, výskum som nerobila. Ale je zaujmavé, že na základnej škole som chodila do výberovej triedy, kde boli skoro samí géniovia a vtej dobe bolo fajčenie ešte bežnejšie ako teraz. Proste skoro všetci dospelí v tej dobe fajčili. Ale bola to teda dosť veľká náhoda, že z našej triedy fajčili rodičia tuším len jedného chalana a ten ani neviem, ako sa do tej výberovej triedy mohol dostať.
Možno je to na zamyslenie 😒

verulka
27. nov 2006

kili, to si myslela ako suvislost medzi fajcenim a IQ ci prospechom v skole? Ak ano tak tuto teoriu nepotvrdim 😉 ako som spominala- nasi fajcili (obdobia ked viac a ked vobec) a vsetci sme boli vo vyberovkach a napr. ajku som pocala pocas fajcenia a je velmi chytra...S tym to moc suvisiet nebude...
Skor to, co pisala Made- alergie, imunita...
Ja mam vo svojej hlave zafixovane, ze ked si zapalim som menej nervozna- norm. menej kricim a tak. Niekto si vytvori tento pocit pri cokolade...Takze ak nebudu stresy, nemala by mi chybat ciga 😉

kili
27. nov 2006

verulka, však ja hovorím, že výskum som nerobila. Možno tú inteligenciu zdedeli po rodičoch, a tí boli tak chytrí, že nefajčili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre