Fajčenie počas a po tehotenstve. Aký je váš názor?

viamka
26. nov 2006

No, ja viem, že stránka je pre snažilky, tehu, mami a mimi, a témy k tomu prislúchajúce, ale tiež si myslím, že su tu mnohe fajčiarky.
😉

Jasné, že snažilky, tehu, a kojace mamky by nemali, ale mnohé sa vrátia k cige neskôr.

Poznám asi dve mamičky, čo počas tehotnosti fajčili, a aj tých pár týždňv čo kojili. Obe majú ZATIAĹ zdravé deti. Tým vôbec nechcem povedať, že je to správne.

Tak sa, prosím, vyjadrite ako ste na tom vy alebo aké máte skúsenosti.

verulka
27. nov 2006

Vsak jo 😀 aj moje deti vediem k tomu aby nikdy ani nezacali...Ked ma raz videli s cigou, normalne som mala dlhe kazanie a musela som slubit, ze nebudem vela fajcit, aby som mala zdrave plucka- odvtedy si davam bacha...
Ajka mala o fajceni prednasku v skole a predstavte si 4 ziaci sa priznali, ze uz fajcili 😕

kili
27. nov 2006

verulka, bacha aby si nefajčila, či aby ťa nenačapaly? 😀
a to vážne už 8 ročný fajčia? 😨 tak to je fakt sila

papula
27. nov 2006

Je to dost zle s tym fajcenim 😖 tam kde pracujem tak v tej istej budove je internetova kaviaren kusok vedla nasej predajni a sem tam si tam idem kupit malinovku,alebo tam idem na wc a kolko krat vysli z herne mali 8 rocny a aj menej rocny s cigaretou v ustach ostalo mi az zle,ked som to videla no nieco hrozne 😒

viamka
autor
27. nov 2006

ajka23, rada vysvetlim: napr. u nas vo firme po 4 hodinovej porade sme museli dat prestavku, lebo konstruktivna kritika a inteligentna komunikacia sa zmenila na invektivy. seficek vyhlasil, ze domov az ked sa dohodneme. dost demotivujuce vyhlasenie. vies co sa stalo? fajciari sa pri popolniku dohodli takmer navsetkom. nefajciary nadavali v kuchynke, ze je v kavovare zasusena kava a v chladnicke okrem chlastu nic.

videla si uz, ze by si od teba niekto pytal cokoladu, ruz alebo hocico ine? myslim cudzi clovek len tak na chodniku? cigu alebo zapalky, to je bezne.

myslim, ze na vysvetlenie staci.

a na zaver, myslim si ze fajcenie je nezdrave a hnusne, a najhorsia je neohladuplnost. je ale kazdeho vec, co robi vo svojom sukromi...

digysa
30. dec 2007

viamka: mas pravdu, ak si clovek fajci doma nech sa ufajci aj k smrti....

Ja som mala tiez problemy s fajcenim....myslim tym od mojej matky- mala som dost problemom s infekciou v moci, ked som bola mala a lekari to pripisovali tomu, ze som v prostredi, kde sa fajci. A v nasej rodine fajci iba mama. Moja mama zodpovedny clovek aj tiez velmi starostlivy, ale ANI mihalnicou nemyhla, ked jej lekari povedali, ze by mala prestat fajcit aspon v mojej spolocnosti. Preto viem, ze fajciari su NAJAROGANTNEJSI ludia, akych ja poznam. A robia to z nich cigarety. Ani lekari a ani zdravie jej vlastneho dietata ju neovplyvnilo a neprinutilo zmenit jej zivotny styl. Uz je tomu vyse 25 rokov a moja mama stale fajci krabicku denne, ba co viac, fajci doma a dokonca aj v spalni pred spanim....fuuuuuj neuveritelne ☹

anamor
30. dec 2007

trošku nechápem názvu tejto témy.... ja mám dosť utužené vzťahy aj bez fajčenia, cigaretu k tomu nepotrebujem ani náhodou.... je to zlozvyk ako každý iný. A je mi jedno kto si fajčí, nech si fajčí, ak má chuť si ničiť zdravie a mínať na to peniaze.... jeho problém. Len škoda, že fajčiari svojim fajčením dosť obťažujú nefajčiarov, ktorí chcú čerstvý vzduch. Takže to je môj názor.

sumienka2525
5. máj 2009

Ako vas tu citam , tak som si aj zapalila. Ja som fajcila v tehotenstve a doktor mi povedal ze ak som silna fajciarka tak nemam prestat ale obmedzit fajcenie lebo by to malo dopad na babo, ta moja nervozita atd bez cigarety. ..... Dcera ma alergiu ale na stromy ( na jar ked kvitnu) a nejake velke priznaky nema len ju sem tam svrbia oci. Ale aj tak si to vycitam. Fajcim stale ale snazim sa prestat len asi mi chyba pevna vola. Najhorsie ze stale nieco musim riesit a tak a pri tom mi ta ciga akosi pomaha. .... Ono ja si myslim osobne ze to je v psychike. Napr. ak som s kamoskami a kecame, pri kave, na akciach, pri napinavom filme stale musim mat tu blbu cigaretu ale vecer ak je klud a nic neriesim tak cigaretu nepotrebujem vobec. .... Uz som si aj tie leukoplasty proti fajceniu kupila a aj tak mi to nepomohlo, aj som cigarety splachla do zachoda a za hodinu som utekala do stanku si ich kupit......No ja neviem ako sa to odnaucim.......Este som pocula ze v MT ci kde je nejake polhodinova terapia kde odnaucia fajcit za 900 sk , asi to skusim aj ked tomu moc neverim....... Ozaj a pribrali ste ked ste prestali fajkat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre