Farbenie vlasov a nechtov v tehotenstve

tinka1234567
23. nov 2017

Ahojte babenky, pocula som aj som sa docitala ze farbenie vlasov a lakovanie nechtov v tehotenstve moze skodit babatku..na inych miestach zas pisu ze to neskodi..som v 8t a je to moje prve tehotenstvo tak este neviem co a ako..ake su vase skusenosti?

marion09
23. nov 2017

@tinka1234567 ja som farbila ale nie tak casto ako netehotna.a lakovala som si nechty stale.

oskvarka
23. nov 2017

ja som neni specialne pravidelny uzivatel farbim sa tak raz za 3-5 mesiacou a nechty lakujem vynimocne odkedy mam deti vobec... ale nevidim v tom problem... oboje som praktikovala... ale viem ze napriklad niekde v kadernictve ta mozu odmietnut ofarbit koli tomu.. ja sa farbim doma...

maaaaaaaria7
23. nov 2017

ja som si pravidelne farbila a aj nechty som mala vždy nalakované. pri oboch deťoch..

henikav
23. nov 2017

@tinka1234567 mozes si kludne farbit vlasy aj nechty, len k porodu sa odporuca mat nechty odlakovane. Na nechtoch najskor zbadat ak mas nedostatok kyslika, zacnu modriet, ale aj keby si mala nalakovane, dnes je uz tolko pristrojov a lekari maju tolko skusenosti, ze aj s nalakovanymi nechtami ta v pohode odrodia 😉

veroniak12
23. nov 2017

farbenie nema nijaky vplyv na tehotenstvo, takze kludne😉

viera77
23. nov 2017

Ono je to skor myslene asi tym, ze klasicke farby na vlasy a laky na nechty su plne skodlivej chemie (a zial, je to aj pravda), ktora tym, ze sa dostava do tvojho tela sa taktiez dostava do tela babetka v brusku ...dnes je uz moznost siahnut aj po prirodnejsich farbach na vlasy a taktiez lakoch na nechty. Doma sme uz presli na komplet kozmetiku, ale aj pracie a cistiace prostriedky zalozene na prirodnejsej baze a zatial super.

lucinocka
23. nov 2017

@tinka1234567 ja by som pockala do 12 tyzdna ak nesi polo siva...v 12 tyzdni hormony dosahuju vrchol... kludne sa ti moze stat ze ti farba nechyti... ja napr. ked idem na farbenie pred MS, mozem mat farbu na hlave aj dve hodiny a odidem taka jaka som aj dosla 🙂

nika898
23. nov 2017

@tinka1234567 ahoj tiez som o tom citala a po poradeni s manzelom ze co si o tom mysli som si vlasy nefarbila ani v prvom tehotenstve a ani teraz v druhom. Tiez som citala ze sa odporucaju prirodne farby na vlasy 🙂 a tiez tak pise lucinocka farba ti nemusi dobre chytit takze aj na to pozor a obzvlast sa to tyka blond farieb 😉

unctadorg
23. nov 2017

Tehotenstvo nie je choroba.

oskvarka
23. nov 2017

@henikav vidis to som ani nevedela ja som si uz ku koncu prveho tehu nefarbila ale pred porodom som si nalakovala aj nohy aj ruky ... som prenasala skor 2 tyzdne som uz nevedela co od radosti doma :D... v porodnici ma nastastie nesprdli ani sa mi nastastie nic nestalo.. budem vediet do buducna.. 🙂

fatima99
23. nov 2017

myslim, ze lakovat nechty si mozes normalne o tom som zatial nepocula a co sa tyka toho farbenia tak boli popisane clanky, ze v tehotenstve by si sa nemala farbit vobec alebo len velmi malo ale dodrziava to strasne malo mamiciek a deti su zdrave takze aj to bude asi iba taky mytus. popripade to obmedz na nejake 3-4 mesiace a to ti vyde pocas tehotenstva farbenie tak dvakrat mozno a to je nic 🙂

malasandrika
23. nov 2017

Tehotenstvo fakt nie je choroba, ja chodím ku kaderníčke každých 8 týždňov, nechty mám tiež stále upravené. Treba menej čítať

dlucy
23. nov 2017

@tinka1234567 vklude mozes oboje ja chodim kazdy mesiac na vlasy a nechty a syna mam uplne v poriadku 😀

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
23. nov 2017

@tinka1234567 ja som si vlasy nefarbila ani nechty nelakovala. A celkovo som sa stravovala lepšie a žila zdravšie ako kedykoľvek predtým. Tehotenstvo je len pár mesiacov a vlasy mám pekné aj bez farby a mala som pekne upravené nechty aj bez laku. Či je to pravda alebo nie, nechcelo sa mi nič riskovať. Keby som sa neskôr dozvedela, že v tom niečo bude, tak by som si to vyčítala.

lusyc
23. nov 2017

Ja som skončila s melirovanim odkedy sme sa zacali snažiť, kym sa podarilo vyrastol mi dlhy chvost. A nechty si nelakujem doteraz, kym mam mlieko. Predtym som bola u kaderníčky kazde 2-3 mesiace a nechty som si lakovala niekolkokrat do týždňa. Lak, odlakovac, kopa chemie, koza velmi dobre vstrebava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre